Skocz do zawartości

Ucisk, wyczuwalne zgrubienie pod żebrami z prawej strony


deleteduser45

Rekomendowane odpowiedzi

Przypomniało mi się coś. Kilka lat wstecz odczuwałem dyskomfort w prawym jądrze. Pojechałem na badanie usg, wykryto powiększone prawe jądro ale bez zmian ogniskowych. Dzisiaj oglądałem materiał na youtube o raku jądra. Powiem wam, że jestem zaniepokojony. To jądro do dzisiaj mam bardzo powiększone w stosunku do lewego. Czuję tam dyskomfort, tak jakby ciążyło mi to jądro, czasami to jądro boli i ból promieniuje do prawej strony podbrzusza. Prywatnie umówiłem sobie urologa na 5 grudnia (wcześniej na NFZ miałem na 11). To jądro + węzły chłonne + ten ucisk w brzuchu (może to węzły chłonne brzuszne) powiększone, mam mega niepokój w sobie :( że to mogą być jakieś przeżuty na węzły chłonne czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Byłem na badaniu usg  węzłów chłonnych.

 

Opis badania: usg  pachy prawej

 

W pasze prawej zmian patologicznych, w tym powiększonych węzłów chłonnych nie stwierdzono.

W miejscu wskazanym uwidoczniono krawędź prawidłowego mięśnia.

 

Na szyi po stronie prawej, w miejscu wskazanym uwidoczniono pozapalny, o prawidłowym kształcie węzeł chłonny o dł 9 mm. (Tutaj pokazałem lekarzowi tę kulkę na szyi, która mnie niepokoiła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam. Problem występuję nadal. Teraz w dodatku zaczęło mnie uciskać w lewym boku, czasami coś mnie tam zakłuje. Byłem na kolejnym usg i nic nie wykazało, wcześniej wykazało, że mam kamicę nerkową a teraz nagle zniknęła? Ten dyskomfort zmienia się co jakiś czas, raz jest lepiej i nie czuję aż tak, a raz jest tak, że odczuwam bardzo aż ucisk z tyłu do pleców. Niedługo wracam z za granicy idę zrobić usg prywatnie jeszcze raz i chyba zrobię kolonoskopię. @PanDoktur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w jakim celu kolonoskopia w wieku 25/26 lat? Jeżeli nie chorujesz na polipowatość rodzinną ani nie jesteś obciążony genetycznie, nikt nie zmarł na raka jelita grubego <50 r.ż. to nie ma sensu. Oczywiście jest to badanie bezpieczne, ale jednak w jakiś sposób inwazyjne, ja na Twoim miejscu nie robiłbym sobie tego badania. Zresztą nie sądzę, żeby jakikolwiek lekarz podjął się kolonoskopii w Twoim przypadku jeżeli nie należysz do grup ryzyka. 

 

Jeżeli faktycznie odczuwasz bóle punktowe ww. miejscach to może badania pod kierunkiem fibromiaglii, zespołu Tietza? Chyba, że ostatecznie nad wyraz interpretujesz swoje dolegliwości i wskazana byłaby wizyta u psychiatry (?) - somatyzacja, hipochondryzm (?). Mnie też czasami zakłuje w obrębie klatki piersiowej, gdy mam gorszy dzień, jestem przemęczony i nie traktuję tego jako choroby przewlekłej czy zagrażającej życiu. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam kogoś kto miał bardzo podobne objawy.

Przeszedł USG, CT scan, badania krwi i moczu nic nie wykazały...

Został skierowany na kolonoskopię.

Podczas kolonoskopii została wykonana rownież gastroskopia.

 

Jelita były ok ale podczas gastroskopii specjalista zwròcił uwage na białawe naloty na ścianie przełyku będace wynikiem infekcji candida.

 

Pacjent dostał końską dawkę probiotykòw (na kilka mies.), Fluconazol  na kilka tygodnii i zalecenia co do sposobu odżywiania.

(kompletne odstawienie pewnych cukròw, słodzikòw , alkoholu ... FODMAP to się chyba nazywa).

 

Bardzo szybko wszystko wròciło do normy.

 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja sprawdzenia kręgosłupa, może masz jakiś ucisk na nerwy powodujący ból konkretnej części ciała. Słyszałem taki przypadek u jednej osoby. Miała bóle brzucha, sporo badań i nic. W końcu przez przypadek usłyszała o tym że to może być kręgosłup i poszła do gościa który (nie wiem jak się fachowo nazywa) gościa który robił spacjalne masaże, ustawianie kręgosłupa itp. i ból minął. 

Edytowane przez slavex
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja mam to samo, wyczuwam jakąś kulkę twardą, nie przemieszczającą się pod prawym ostatnim rzebrem, ponad to poniżej też wyczuwam jakieś wypuklenie na brzuchu, uciska tak, jakby coś tam wewnątrz siedziało. Od jakiegoś czasu po drugiej stronie brzucha mam to samo, uciska z dwóch stron, jedno usg wykazało kamice nerkową a drugie nic. Dodatkowo gazy po zjedzeniu większych ilości węglowodanów. Ktoś, coś???

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.