Skocz do zawartości

Czy stan zębów świadczy o zamożności?


deleteduser45

Rekomendowane odpowiedzi

Perfekcyjny biały uśmiech może być efektem genów, nie ingerencji protetyka. Można mieć paskudne zęby przez choroby w dzieciństwie i kiepskie powietrze - nie prowadziłem badań, natomiast zauważyłem, że wiejskie dziewczyny mają ładniejsze, bielsze, zdrowsze zęby, niż górnośląskie. Może to przypadek być oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zęby są wizytówką człowieka. Jeśli ktoś ma żółte - może wybielić, koszt 100 zł, sam chodzę regularnie na takie zabiegi dwa razy w roku. Jak ktoś nie dba o zęby, to w pewnym czasie będzie szczerbaty, tu leczenie kanałowe, tutaj usunięcie zęba. Implanty są raczej drogie, więc nie warto do tego dopuścić. Sam ból zęba jest nie do wytrzymania, więc warto o tę kwestię zdrowia bardzo dbać. 

 

Jeśli ktoś ma krzywe? no cóż, genetyka :) sam nie mam perfekcyjnego uśmiechu i trochę ściśnięte zęby na dole (nie wygląda to jakoś źle), ale mam zamiar zainwestować w leczenie ortodontyczne w przyszłym roku. Na samym początku koszt jest dość duży, bo dwa łuki zębowe kosztują jakieś 2500 -3000 zł, a wizyty kontrolne przez dwa lata co dwa miesiące jakieś 150 zł, więc da się przeżyć :)

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Byłybiałyrycerz napisał:

Nie, można mieć pieniądze i być debilem. Mało to lekarzy pali papierosy ?, mądrość życiowa nie idzie w parze z inteligencją.

Papierosy są nałogiem, z którym ciężko wygrać. Nie wydaje mi się, że Ci lekarze są debilami. Po prostu palą, zdając sobie z tego konsekwencje (mając na ten temat o wiele większą wiedzę, niż przeciętny człowiek). Profesor Religa zmarł na raka płuc, będąc nałogowym palaczem. Czy on był debilem i nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji palenia papierosów? Otóż nie, nie był :) był po prostu uzależniony i nie udało mu się wygrać z nałogiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prod Religa wśród prawdziwych lekarzy akurat nie jest ceniony, popytaj naturopatów jakie mają zdanie. Prawdziwi lekarze którzy ratują życie są w podziemiu jak np dr Kwaśniewski który został wykluczony w Polsce ze środowiska lekarzy bo miał / ma najlepsze efekty w leczeniu cukrzycy na świecie.

 

Przeszczepy zapoczątkowały handel organami, niestety to temat którego lepiej w Polsce nie ruszać tak jak z JP2. Niestety to co nam się wmawia pokazuje często ma drugie dno i tak jest z Religą.

Edytowane przez Byłybiałyrycerz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Byłybiałyrycerz napisał:

Prod Religa wśród prawdziwych lekarzy akurat nie jest ceniony, popytaj naturopatów jakie mają zdanie. Prawdziwi lekarze którzy ratują życie są w podziemiu jak np dr Kwaśniewski który został wykluczony w Polsce ze środowiska lekarzy bo miał / ma najlepsze efekty w leczeniu cukrzycy na świecie.

Profesor Religa, jako pierwszy lekarz w Polsce dokonał transplantacji serca, dlatego jest dla mnie autorytetem w tej dziedzinie :) I niestety nie zmienisz mojego zdania w tym temacie, bo gościu na prawdę dokonał czegoś wielkiego. I nie powiesz mi, że był debilem, bo palił papierosy. Nie bronie palaczy, bo sam kiedyś paliłem i wiem, co to nałóg :) Mi się udało rzucić, ale ktoś, kto żyje pod ciągłym stresem, ma trudniej. Jemu się nie udało i poniósł tego konsekwencje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie. Ja sam nie uważam się za zamożnego człowieka, a słyszałem od koleżanek nie raz i nie dwa, że mam zdrowe i ładne uzębienie. Fakt, że dbam o nie jak mogę, dobra pasta, a raczej żel do zębów, nitka dentystyczna, płukanka, regularne wizyty u stomatologa. 

Wyobraźmy sobie, że milioner nie przykłada do tego wagi, nie chodzi do dentysty regularnie, pali, pije dużo kawy i nie myje zębów dwa razy dziennie...

Zęby bardzo ważna rzecz, służą do rozdrabniania pokarmu i dużo znaczą przy uśmiechu, dbajmy o nie niezależnie od dochodów.

Edytowane przez Krugerrand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor zębów jest determinowany genetycznie. Można mieć zółte i bardzo zdrowe zęby, można mieć bielutkie i schorowane. Mocne i dobrze zmineralizowane zęby są bardziej żółte. Kolor zębów nie ma nic wspólnego z dbałością o nie. Oczywiście chodzi o naturalny kolor zębów, a nie zakamienione, z osadem od kawy, herbaty, papierosów itd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, majkgodlajk said:

Mocne i dobrze zmineralizowane zęby są bardziej żółte.

Dokładnie. Zdrowa kość jest żółtawa. Bardzo białe zęby mają często osobnicy o cherlawym zdrowiu. To nei moja opinia, a mojej byłej stomatolożki, że tak polecę feminazizmem ;)

A tak globalnie, to tak, stan zebów świadczy o zamożności. Widzę w UK to, że Angole mają bardzo zadbane zęby, a ludzie z krajów byłej komuny - Polacy, Ukraińcy, Rumuni itd mają często słaba estetyke uzębienia. Wynika to bezpośrednio z zamożności społeczeństwa. Druga sprawą jest socjalizacja. Reklamy, filmy itd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że zamożność świadczy o stanie zębów.

Bogatego stać na drogie leczenie zębów, żeby nie dopuścić do ubytków.

No, chyba, że ktoś ma zęby zdrowe genetycznie bez dbania o nie.

Większość ludzi musi dbać o zęby  z pomocą dentysty.

Oczywiście zdarzają się przypadki Ludzi przy kasie nie dbających o stan

uzębienia ale to bolesny wyjątek od reguły. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że ostatnio biorę udział w polowaniach, aktualnie jako naganiacz, gdzie w grupie są ludzie z pobliskich wsi to stan uzębienia jest tragiczny, jak piję alko z nimi to otwieram swoją flaszkę, ogromny łyk i potem im daję bo nie chce po nich pić. U starszych myśliwych stan uzębienia też fatalny ale bez widocznej próchnicy, do tego paznokcie fatalne, co innego młodzi myśliwi - zadbane ząbki i ręce. Więc zakładam, że sporo odrywa kto z jakiego pokolenia pochodzi oraz czy wieś czy miasto + kasa na "wykończenie". 

 

To samo w Norwegii za kołem podbiegunowym, im ktoś starszy tym większy brudas, nawet milioner mechanik był tak ogromnym oblechem, że ja pierdolę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział że stan zębów świadczy o właścicielu, o tym jak dba o siebie.

Są ludzie co mają z tym mniej kłopotów, są co więcej.

Dokładnie jak z tym że niektórzy zarabiają więcej a inni mniej.

Taki pieprzony niesprawiedliwy los.

Nikt nie zarabia tyle ile potrzebuje.

Kwestia na co się wydaje te zarobione pieniądze.

Jedni wydadzą na wycieczkę do Egiptu, drudzy na wstawienie zęba czy dwóch.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.