Skocz do zawartości

Coraz więcej Polaków wchodzi w związki małżeńskie z Ukrainkami


Rekomendowane odpowiedzi

10. Ukrainka żali się na Polki, które oskarżają ją o polowanie na polskich mężów

 

Natalja od czterech lat mieszka w Łodzi. Pracuje w jednym z sieciowych sklepów z odzieżą i większość pieniędzy wysyła schorowanej mamie, która mieszka na Ukrainie. Dziewczyna żali się, że odkąd związała się z pracującym w sąsiednim sklepie Polakiem, ze strony polskich kobiet pojawiło się pod jej adresem wiele nieprzychylnych komentarzy: 

Nagle zaczęły się jakieś plotki, docinki, szepty za plecami. Podobno poderwałam go, bo poluję na polskiego męża. To zdanie moich koleżanek z pracy. Odkąd jestem z moim chłopakiem, nie mogę się z nimi dogadać. Chyba są zazdrosne, bo żadna z nich nie ma nikogo, a ja mam spore powodzenie.

 

Natalja wyjaśnia też, co w porównaniu z Polkami działa na korzyść Ukrainek: 

Nie będę kłamać i mówić, że Polacy nie lubią naszej wschodniej urody. Na Ukrainie każda dziewczyna o siebie dba i stara się wyglądać elegancko. Nie każdej Polce się chce. Większość z was jest bardzo zaniedbana.

 

21-letnia Aljona z Białorusi przyznaje, że Polki często krzywo na nią patrzą, gdy dowiadują się o jej pochodzeniu: 

Polacy rzeczywiście nie są zbyt szczęśliwi, jak się dowiadują, że nie jestem Polką. Jednak nie zauważyłam wielkiej różnicy w reakcjach ze strony facetów, ale kobiet często. Warto też powiedzieć, że Polacy są pozytywniej nastawieni do Białorusinów niż Ukraińców. Swoją drogą, kiedyś, przychodząc na imprezy, gdzie byli sami Polacy, to jeśli żadna z dziewczyn mnie nie znała, to często czułam krzywe spojrzenia, że niby przeszłam tutaj zabierać ich facetów.

 

Wygląda na to, że Polki nie wytrzymują konkurencji z "pięknościami" ze wschodu...

 

 

https://joemonster.org/art/45054

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie mogłyby błagać na kolanach, a i tak nic by z tego nie było. Ileż to miałem już poważnych rozmów, gdzie to oczywiście JA musiałem brać na siebie pełną odpowiedzialność. Moja ulubiona odpowiedź na pytanie, co z nami dalej będzie (czyli płac frajerze za dupkę, bo promocja się skończyła). NIC. To moja odpowiedź. 

 

Kiedy my się w końcu nauczymy, że żadnych zobowiązań w stosunku do kobiet. No ludzie kurwa. Małżeństwo? Wspólne interesy? To już lepiej sobie sznur zakręcić i z mocnego żyrandola skorzystać zawczasu. Mniej nerwów. 

 

Ukrainka i wszystkie inne nacje kobiet to wybór i tak tragiczny. Niezależnie od tego, co się wybierze musisz pilnować się non stop, 24/7, a i tak wdupisz, bo tego nie da się zrobić, a liczyć na szczęście, zaufanie to już w ogóle głupota do kwadratu. 

 

Cieszę się, że to zrozumiałem i w nic nie wpadłem, a było kurwa blisko. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Zajac napisał:

10. Ukrainka żali się na Polki, które oskarżają ją o polowanie na polskich mężów

Oni domyślnie podsuwają żebyś wyciągnął właśnie taki wniosek:

7 minut temu, Zajac napisał:

Wygląda na to, że Polki nie wytrzymują konkurencji z "pięknościami" ze wschodu...

Czyli niby ukrainki lepsze :D 

@mac zależy od potrzeb. LAT wcale nie jest taki zły ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2018 o 14:57, Johny_B napisał:

Ja od jakiegoś czasu planuje obejrzeć Lwów, załapałem kilka kontaktów, bo wiadomo, że lepiej zwiedza się z „lokalsami” – dziewczyny szaleją za Polakami, ale w tym wszystkim są bardzo naturalne i przyjemne. Oczywiście daje głowę że po otrzymaniu paszportu, byłby zwrot o 180 stopni, ale ja nie mam zamiaru brać ślubu.

Już nie. W Lwowie jest mnóstwo Polaków i dużo turystów z Polski bo jest rzut beretem od granicy. Polak we Lwowie nie wywołuje już prawie żadnego poruszenia. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Zajac said:

często czułam krzywe spojrzenia, że niby przeszłam tutaj zabierać ich facetów

A przecież nikt im nie broni samym brać tych facetów. Jeszcze pięć minut wcześniej pewnie same mówiły "ten to taki, a taki, takie bym nie chciała" a jak się pojawi "konkurencja" to od razu się włącza zazdrość. Brawo samiczki, brawo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wrotycz napisał:

A przecież nikt im nie broni samym brać tych facetów. Jeszcze pięć minut wcześniej pewnie same mówiły "ten to taki, a taki, takie bym nie chciała" a jak się pojawi "konkurencja" to od razu się włącza zazdrość. Brawo samiczki, brawo.

 

To jest właśnie najgorsze będzie wybrzydzać. A potem załącza się tryb psa ogrodnika i szkoda gadać co dalej się dzieje... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leniwiec czaje. Ja nie jestem w stanie. Kocham polski język i jak ktoś go kaleczy to mnie naprawdę skręca. Można mówić co się chce, ale moim zdaniem polski jest wybitnie pięknym językiem i psucie go takim akcentem, jest jak akcent Rosjan w języku angielskim - porażka. Jakbym miał tego słuchać na co dzień, to chyba kobieta chodziłaby z kneblem 24/7 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, vand said:

jak słyszę ten akcent czy to z Ukrainy czy Białorusi to mnie skręca.

(...)

Kocham polski język i jak ktoś go kaleczy to mnie naprawdę skręca.

To tylko akcent. Wyobraź sobie, wiem że to trudne, mentalne przedsięwzięcie ale, wyobraź sobie że jak ty mówisz w obcym języku to też masz ohydny polski akcent (myślisz, że tego nie słychać?) i jego/ją też skręca jak słyszą jak kaleczysz ich mowę.

 

Wracając do tematu to ilu znacie takich Polaków, którzy rzeczywiście się ożenili albo choć są w poważnym, nazwijmy to, związku z Ukrainką/Białorusinką(to rzadko pewnie bo ich tu mało jednak wpuszczają)?

A ile znacie sytuacji odwrotnych - Polka z Ukraińcem?

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak wrodzony akcent.

Nauczyłeś się amerykańskiego z amerykańskich filmów, youtube'a itd. Ja też kiedyś miałem, wymawiałem 'r' jak amełykan, ale się oduczyłem, teraz mam inny akcent i to wciąż ewoluuje mimo, że nie staram się tego kontrolować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.