Skocz do zawartości

Pani prokurator poznaje smak swojej własnych fałszywych oskarżeń.


Rekomendowane odpowiedzi

Pani prokurator zostaje wyrzucona z pracy za obrażanie, fałszywe oskarżenie o porwanie kierowcy taksówki.

 

Po krótce dla tych, którzy nie lubią czytać po angielsku.

 

Pani prokurator Jody Warner (formalnie jej stanowisko: Dallas County Assistant District Attorney) hrabstwa Dallas została zwolniona za obrażanie kierowcy taksówki i fałszywe oskarżenie go o porwanie.

 

Pani prokurator w stanie upojenia skorzystała z taryfy zamówionej przez aplikacją (nie będę reklamował, wszyscy wiedzą o co chodzi) i zirytowała się na kierowcę, że używa GPSu. Kazała mu jechać wg jej instrukcji po czym przestała ich udzielać. Zaczęła się sprzeczka, podobno doszło do rękoczynu, kierowca zatrzymał samochód i poprosił panią o wyjście. Ta oczywiście foch i zaczęła mu wtykać i go obrażać, on zaczął nagrywać przekomarzania pani prokurator na telefonie. Pięć minut później kierowca zadzwonił po policję. Pani powiedziała m.in. "będziesz tego żałował". Pani wciąż się rozkręcała, oskarżyła go o porwanie (w zasadzie przetrzymywanie bez zgody) i powiedziała, "Komu będą wierzyć, tobie czy mi? Jestem prokuratorek okręgowym".

Przyjechała policja, sprawą zajął się sam szef, panią wylał i wydał poniższe oświadczenie: "Po szczegółowym śledztwie i uważnym rozważeniu sprawy zdecydowałem zwolnić panią Warner. Chociaż żadne (formalne) oskarżenie nie zostało złożone, jej zachowanie stoi w sprzeczności z podstawowymi zasadami tego urzędu i jako takie nie będzie tolerowane. (...) Jako urzędnicy państwowi reprezentujący mieszkańców hrabstwa Dallas stanowimy wzór sprawiedliwości, profesjonalizmu i etycznego postępowania zarówno na sali sądowej, jak i poza nią. Nie zrezygnuję z moich oczekiwań co do najwyższej uczciwości mnie samego i moich pracowników. Będę nadal prowadzić to biuro przejrzyście i z szacunkiem dla wymiaru sprawiedliwości i społeczności, której służymy. Zachęcam wszystkich, aby nie skupiali się na tym incydencie i zobaczyli, że nasi prokuratorzy każdego dnia ciężko pracują, aby szukać sprawiedliwości w waszym imieniu."

 

Tak że brońta się bracia, jak trzeba to nagrywajcie damy bo w konfrontacji słowo przeciwko słowu jesteśmy na znacznie gorszej pozycji.

Zdarzenie już niemłode, ma rok ale wciąż aktualne.

 

Źródła:

https://www.washingtonpost.com/news/post-nation/wp/2017/11/14/who-are-they-gonna-believe-you-or-me-texas-prosecutor-fired-after-drunken-uber-tirade/

https://scallywagandvagabond.com/2017/11/jody-warner-dallas-prosecutor-fired-threatening-uber-driver-kidnapping/

https://www.reddit.com/r/uberdrivers/comments/7cblp6/verbally_assaulted_and_accused_of_kidnapping_by/

https://heavy.com/news/2017/11/jody-warner-dallas-uber-audio-photos-prosecutor/

 

 

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 6
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, wrotycz napisał:

Pani powiedziała m.in. "będziesz tego żałował". Pani wciąż się rozkręcała, oskarżyła go o porwanie (w zasadzie przetrzymywanie bez zgody) i powiedziała, "Komu będą wierzyć, tobie czy mi? Jestem prokuratorek okręgowym".

Ech. Uczciwość. Emocje. Kurłła smutno tak to czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krokodyle łzy, nie przyznanie się (bezwarunkowe) do winy i obarczanie odpowiedzialnością wszystkiego, tylko nie siebie.

Widać, że pani nie żałuje bo obraziła i fałszywie oskarżyła człowieka tylko dlatego, że straciła robotę i teraz wszyscy będą o tym wiedzieć.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, wrotycz napisał:

Widać, że pani nie żałuje

Tak, krokodyle łzy plus mowa ciała. Spece od mowy ciała by tutaj mieli coś do powiedzenia. Ja zauważam że pozycja zamknięta, potem nagle dziewczyneczka z zerówki się kaja, łezki teatralne, głęboki oddech na uspokojenie. Jak coś mówi to patrzy w bok jakby zmyślała.

 

Słyszałem jej nagranie - brzmi jakby była nieźle nawalona. Głupio gadała, nabita jak flinta. Bezsensownie groziła obcemu facetowi coś o porwaniu zamiast się zamknąć i dać się spokojnie odwieźć do domu. Tak jakby czuła jakąś wyższość.

 

Taksówkarz-uberówkarz w wiadomościach powiedział "Na stwierdzenie - komu uwierzą tobie czy mnie? - pomyślałem - rzeczywiście! - i zacząłem nagrywać  (...) często wożę pijanych ludzi, wybaczam jej".

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry przykład na to co się dzieje gdy kobieta dostaje za dużą władzę i jednocześnie poczuje się beztrosko. Po prostu odwala jej, zaczyna aktorzyć. Pewnie niektórzy to znają z pracy gdy podrzędna szara myszka do kserowania została czyjąś przełożoną. Inni, na przykład biali rycerze zapewne pamiętają tak ostatnie dni swoich związków.

 

Już słyszałem od wielu kobiet, że lubią być trzymane krótko. Czują się wtedy bezpieczniej, jest im lepiej gdy są prowadzone przez silnego mężczyznę niezależnego od ich wahań nastroju. Natomiast gdy facet się przed nimi płaszczy momentalnie tracą szacunek i dzieją się rzeczy podobne do tych które spotkały tego kierowcę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o władzę chodzi to się nie zgodzę, że dotyczy tylko kobiet, mężczyzn też. Dlatego to zrobiła bo czuła się bezkarna, bo mogła. Mężczyźni przy władzy robią podobnie kiedy mogą. Jeśli nie ma konsekwencji to się pcha, jak są to się zaczyna zastanawiać. Ona powiedziała wprost, że się nie boi prawdy, bo nikt chłopu nie uwierzy tylko jej, prokuratorowi.

Różnica jest w sposobie grożenia. Mężczyzna by zagroził fizyczną konfrontacją, kobieta manipulowała "faktami", chciała go oskarżyć o porwanie i tego typu kłamstwa.

Widać też, że kobiety święte nie są, zwłaszcza na stanowiskach, pod wpływem (Alkohol zmniejsza zahamowania - dlatego nie miała problemu, żeby dowalić do pieca.) i co tam jeszcze mogło mieć wpływ na to.

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.