Skocz do zawartości

Ciasta, torty, ciasteczka - przepisy, inspiracje, porady


Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłam stworzyć osobny dział dla domowych, słodkich wypieków. ;) 

Jakieś dobre, sprawdzone przepisy? 

Jakieś wasze ulubione ciasta/ ciasteczka, albo jakieś słodycze dla sportowców? :)

 

Zapraszam do wklejania zdjęć i przepisów. :) Co aby nam ślinka ciekła przy czytaniu tego wątku :D 

Ja może teraz dużo nie piekę i nie jem słodyczy (jedynie okazjonalnie, na urodziny, imprezy albo jak mam upierdliwy okres:lol:), ale może ten wątek posłuży innym :) 

Ja dzisiaj na lekcję angielskiego przynoszę ciasto czekoladowo-bananowe. :

https://www.domowe-wypieki.pl/przepisy/ciasta/455-ciasto-czekoladowo-bananowe

Jedyne co to zamiast białego cukru dałam trzcinowy. I też zdecydowanie mniej niż przepis mówi bo banany już dają dużo słodyczy

Dodałam też do ciasta na koniec lekko zmiękczone we wrzątku skórki pomarańczowe.

 ciasto_czekoladowo-bananowe_2.jpg

 

Jeszcze się piecze, więc może później wkleję zdjęcie mojego wykonania ;)  

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jadamy słodkiego, tak mnie wzięło przedwczoraj na ciasteczka jabłczane. No i trzeba było zrobić. 

Ciasto = masło, biały twaróg, mąka, wałkowane na zimno (po schłodzeniu) i wykrawane filiżanką a potem zawijka kawałka jabłka w to i do pieca.

Pycha.

 

c599fed7f342b.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypieki fajna sprawa, robię by zadowolić kogoś, bo osobiście nie mam konika do tego czy gotowania. 

Ciastka z jabłkami robię na cieście francuskim - 15 min i gotowe.

W czwartek przymierzam się zrobić takie ciasto: 

https://smaker.pl/przepis-sniezny-puch-ciasto-bez-pieczenia,158867,habibichi.html?utm_source=link_smaker&utm_medium=plansza&utm_campaign=nie_uciekaj

 

, pierwszy raz :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

O to ja się jeszcze pochwalę... 

Na te święta poproszono mnie o zrobienie tortu orzechowego. (Niestety zdjęcia nie mam, nie zdążyłam zrobić, bo szybko zniknął z tortownicy. :P ) 

Jako, że nigdy nie czułam się mocna w robieniu tortów a przede wszystkim w ich ozdabianiu (zwłaszcza, jeśli chodzi o rozprowadzenie polewy czekoladowej), tak też wyszedł mi całkiem nieźle. Byłam z siebie dumna. :D 

Biszkopt upiekłam orzechowy, bez dodatku mąki. 

Robiąc biszkopt sugerowałam się tym przepisem:

https://smaker.pl/przepis-tort-orzechowy-bez-maki,110818,mimiwiki.html?fbclid=IwAR2-Kp7rXuGlRivv5HZWlNbXlrUlfqTC3p76GVigQjUJgpSF0L9655cfZy4

Mój tort był 3 piętrowy więc jeden biszkopt przepołowiłam, a drug upiekłam z połowy proporcji. 

Masę zrobiłam inną. Moja była z mascarpone, bitej śmietany i startej skórki cytrynowej. 

Polewa: 1 tabliczka gorzkiej czekolady, 1 mlecznej. Roztopiłam w rondelku z łyżeczką masła i odrobiną mleka. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2018 o 17:00, Nefertiti napisał:

Ciastka z jabłkami robię na cieście francuskim - 15 min i gotowe.

Nie mogę znaleźć takiego na maśle :( U nas praktycznie wyłącznie na palmowym. 

Ale ostatnio trafiliśmy na ciasto filo na maśle. To wprawdzie nie to samo co franca, ale ujdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext ja tam w sumie z braku czasu kupuje gotowe ciasto francuskie choć nie umywa sie do swojskiego. Często na spontanie wpadam na pomysl upieczenia czegoś i raczej na szybko. Przy kupnym cieście jakoś nie zwracałam nigdy uwagi na czym jest. Chociaz pamietam, ze kiedyś ze dwa razy znalazłam wenę i czas by pobawić sie w domowe ciasto francuskie i robiłam je właśnie na maśle. Wbrew pozorom trudne w wykonaniu nie jest... Ale jest duuuużo wałkowania i wydziwiania przy tym... No ale smak to rekompensuje.

Może kiedyś znowu spróbuję. 

Tutaj jest bardzo fajny przepis na nie: https://www.mojewypieki.com/przepis/ciasto-francuskie---krok-po-kroku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

@Lalka Dzięki za natchnienie, właśnie jestem w trakcie robienia tej tarty z masą śmietankowo-czekoladową :) Masa się chłodzi w lodówce, a ciasto właśnie wyjęłam z piekarnika i stygnie. :)  

Na to dam maliny, jeżyny i borówki i będzie jedzone ^^. Mój będzie zaskoczony bo miało być tiramisu ale myślę, że to mu też posmakuje. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LalkaBiałą czekoladę milkę rozpuściłam w kąpieli wodnej. Śmietankę kremówkę angielską ( chyba 36%) ubiłam wymieszałam z mascarpone i ekstraktem z wanilii. Pod koniec wlałam czekoladę, wymieszałam i wsadziłam do lodówki przykrywając folią. 

Samych malin może mi nie starczyć dlatego dodam też inne owoce. Będzie kolorowe :) 

 

Maznęłam palcem masę - jest przepyszna! Nie musiałam nawet słodzić. Czekolada dała wystarczająco dużo słodyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cukier (albo ogólniej ujmując węglowodany) to prawnie zalegalizowany narkotyk. Podobnie jak alkohol, czy papierosy ;) 

Wiem, że większość z Was nie wyobraża sobie bez niego życia (no właśnie, ciekawe dlaczego ?), ale wg badań uzależnia skuteczniej niż heroina ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DanielS Ja na ogół nie jem i nie używam cukru. Raz na jakiś czas tylko coś upiekę a tak to mnie nie ciągnie do słodkości. Wyrzekłam sie cukru jakiś ponad rok temu. Co nie znaczy, że czasem czegoś nie upiekę dla gości albo dla mojego faceta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.