Skocz do zawartości

Koszt wykończenia mieszkania - stan deweloperski


loh-pan

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, może ktoś niedawno wykańczał lub zajmuje się tym zawodowo. Za miesiąc (grudzień/styczeń), zamierzam kupić 3-pokojowe, jakieś 45m2. W założeniu inwestycja na wynajem czyli standard wykończenia niski, max średni. Deweloper oferuje wykończenie pod klucz za 500-600zł od metra i poważnie zastanawiam się nad skorzystaniem z tej oferty. Co prawda nie mam dwóch lewych rąk i malowanie, panele na podłogi czy montaż gniazdek mógłbym sam ogarnąć ale już glazura/terakota to za dużo. 

 

Mieszkanie na Białołęce, około 260tys, fajnie byłoby zmieścić się ze wszystkim w 300tys. Meble, jakieś dziadostwo z ikei to już powyżej. Nie wiem czy 30-40tys to realna kwota.

 

Z góry dzięki za wszelkie sugestie. :)

 

 

 

Edytowane przez loh-pan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem na zadupiu remont około rok temu to 450 zł/m2. Niżej się nie dało zejść, ewentualnie minimalnie. Dużo rzeczy z neta zamawiałem i to się opłaciło, a nie z marketów budowlanych tych najpopularniejszych. 500 to standardowa stawka raczej. I nie babraj się sam z niczym. Lepiej się skup na oszczędnych zakupach materiałów budowlanych. Lepiej na tym wyjdziesz. Moim zdaniem kwota realna, ale wymaga zaufanego fachowca, który nie napierdala chuj wie czego. 

 

Z mojego doświadczenia wynika, że dali ci całkiem dobrą ofertę, na pewno uczciwą i coś tam na tym zarobią jeszcze. Mógłbyś może negocjować do 450 zł/m2. Też powinno pójść. Właśnie do tej zbiłem, jak gadałem. Powiedziałem, że i tak pewnie coś wyjdzie w trakcie to dopłacę i faktycznie. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest w tych 600 złotych? Ja w Gdańsku mieszkanie 63 metry sam po godzinach i weekendy w 1,5 miesiąca ogarnąłem fakt lubię prostotę moja dziewczyna też nie marudziła. Mnie to kosztowało około 33 tysiące. Zostało dokupić meble do małej sypialni (w której mieszka tylko zwierzak i książki) i meblościankę do salonu. Ścian nie malowałem w standardzie deweloperskim miałem białe ściany i mi pasuje. Ja u siebie nawet sam kuchnie w AutoCad narysowałem i z gotowców złożyłem tak, że jest jak na wymiar. Na chwilę obecną jest git, jak zrobisz dużo rzeczy sam to ogarniesz po niższych cenach tylko musisz mieć zdolności manualne. Sporo kosztują sprzęty RTV i AGD. Pytanie co oferuje deweloper i co chcesz osiągnąć? U nas położenie kafli to 50 zl/m2 sama kuchnia wyniosłaby mnie 500 złotych a zrobiłem to w jeden wieczór, podłoga równa kafle 60x60 i jedziesz. :D Wszystko ogólnie zależy od budżetu i od chęci. 

 

Edytowane przez SSydney
Literówka
  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne rozterki z mieszkaniem w Krakowie, na Starym Mieście, aktualnie wybieram, około 54-58 metrów kwadratowych  będzie. Jeszcze nie wiem czy oferta od dewelopera będzie, jeśli chodzi o wykończenie, ale fajnie się dowiedzieć jak to cenowo wygląda. Polecacie jakieś konkretne sklepy na przykład internetowe gdzie można taniej dostać jakieś konkretne elementy? ;) Chociaż osobiście wyposażenia nie będę robił najtaniej bo sam będę tam mieszkał, więc chce jednak mieć coś na wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SSydney

 

Podłogi, parapety, ośnieżnice i drzwi, kuchnia przyłączenie baterii i zlewu, łazienka praktycznie 100% (płytka i wc, prysznic), elektryka, kolor ścian jaki chcę i tyle. Zostałoby dokupić agd do kuchni i zrobić to na wymiar lub jakiś zestaw. 

 

Do tego to jest dwupokojówka ale super rozkład, z salonu wydzielam dodatkowy pokój, więc jeszcze zrobią ściankę.

 

Z tego co widziałem to mają po kilka opcji do wyboru, płytka etc., da się wybrać.

 

 

Wielkie dzięki za odpowiedzi. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz coś do wyboru co tobie pasuje w tej cenie to myślę, że to całkiem rozsądna opcja. Może nie najtańsza ale na pewno oszczędzasz swój czas. Z tego co wiem zakłada się, ze wyszykowanie mieszkania kompletnie "pod klucz" liczy się około 1000 pln/m2 oczywiści bez fajerwerków. Może wywalić 150 tys. na 50 metrowe mieszkanie, gdy masz hajs i fantazje. U mnie deweloper wycofał się z wykończeniówki, chyba słabo się to kalkulowało. Ja niestety musiałem sam wszystko robić bo miałem bardzo ograniczony budżet, przez co musiałem kombinować. Czasu też nie miałem zbyt wiele bo wynajmowałem mieszkanie i kredyt trzeba było zacząć spłacać. Nie dał bym rady tego uciągnąć. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecie remontuje mieszkanie wybudowane w PRL, zrobiłem stan na gołe ściany i wszytko od początku. Robię sam czasem ktoś coś pomoże. 

 

Wiem, że masz nowe mieszkanko. Ale moja rada jest taka:

 

Nie pierdol się z tym!! Ja strasznie żałuję, iż tego się zabrałem.  

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, loh-pan said:

Ostródzka

Tak z ciekawosci. To juz Marki prawie. 

 

Weź jak moj sąsiad z Tarch - znalazl w necie faceta z Łomzy, ten przyjechal z narzedziami i mu robil, za pol warszawskiej ceny. Kolo wctym czasie mial spanie w tym mieszkaniu wiec tez byl zadowolony. No i zarobil dwa razy tyle co w Łomzy.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AR2DI2 napisał:

Tak z ciekawosci. To juz Marki prawie. 

 

Pewnie i tak dla Ukraińców. Za 299tys mam mieszkanie pod klucz z miejscem parkingowym. 10% już zapłacone, bez tego nie chcieli stawiać ścianki. :D W zależności od pogody umowa i klucze przełom roku lub koniec stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem moją małą dziuplę sam, masa czasu na to poszło, ale sporo oszczędności. Przede wszystkim, mam zrobione tak jak sobie wymyśliłem.

Prosta decyzja, jeśli masz nadmiar czasu i nerwy to zrób sam,

Jeśli Ci się nie chcę i zrobią to szybko - a chcesz wynająć to bierz gotowca.

 

Na Twoim miejscu pewnie wybrałbym opcję drugą i zaczął zarabiać.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, loh-pan napisał:

 

Mieszkanie na Białołęce

 

 

Oj ...

Wynajem?

Lewobrzeżna Warszawa lepsza do tego.

Ale i ceny odpowiednio większe.

Wynajmuję kawalerki - wszystkie są przy samych stacjach metra pierwszej linii.

Jedna 200 metrów, druga z 400 metrów.

Chętnych w bród - bo komunikacja dobra. I niedrogo wynajmuję (wolę mniej wziąć ale mieć pewniejszą osobę).

Kumpel ma we Włochach - już tak różowo z wynajmem nie jest.

Bo ciężej z komunikacją.

 

Meble z Ikei - koszt do kawalerki zamknie się w 8k z meblami kuchennymi.

3 pokoje - to zależy co chcesz w każdym z tych pokoi.

Sofa rozkładana + szafa przesuwna + komoda + stolik + krzesło = jakieś 4-4,5 k na pokój.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie wiem jak mają sie ceny w Warszawie, ale sam wykańczałem mieszkanie 62 m2 jakieś 3 lata temu i cena wykończenia mieszkania to jakieś 60 tys.złotych.Cena z meblami i wykańczałem wcale nie takimi tanimi materiałami.  Myślę, że uda się mieszanie wykończyć w cenie 30-40 tys. Ale podejrzewam, że potem weźmiesz sobie meble oraz sprzęty już na raty. W zeszłym roku znacznie wzrosły koszta robocizny oraz dobrzy fachowcy sporo sobie za wykończenia liczą. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt wykończenia mieszkania może cię wyjść 30 tys zł - jak będziesz robić sam i kupować najtańsze materiały a może cię wyjść i 500 tys...  Jak nie masz czasu, nie chce ci się z tym bawić brałbym pod klucz. 

Najdroższa jest łazienka i kuchnia, do elektryki i tak musi ktoś przyjść zrobić odbiór. Panele kładzie się prosto, kwestia zwykłej wyrzynarki na docinki i z głowy, ale kafelki ... glazura droga i nie lubi pomyłek, łatwo zepsuć material jak się nie ma sprawy ani doświadczenia. 

Zobacz czy możesz zrobić częściowo - sama łazienka i kuchnia - glazura, no i gniazdka. Resztę robiłbym sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.