Skocz do zawartości

Gdzie zarejestrować domenę internetową pl


realista

Rekomendowane odpowiedzi

Mała porada i przestroga jednocześnie. O tym gdzie warto tanio zarejestrować a przede wszystkim odnowić domenę internetową pl. Czyli naszą krajową dla Polski. Jednocześnie, gdzie nie warto wykupować / rejestrować domeny, czyli których rejestratorów unikać. 

Wielu Braci chce mieć prywatną stronę, pisać o swoim hobby, prowadzi albo otworzy biznes w jakiejś branży i własna storna może być jego wizytówką albo nawet podstawowym źródłem dochodu (np. sklep internetowy). 

Domenę po rejestracji wystarczy przekierować na serwer DNS gdzie będzie znajdowała się strona u wybranego hostingodawcy. Hosting i domena nie muszą być w tej samej firmie. 

 

Kilka zasad:

1. Liczy się cena odnowienia domeny a nie rejestracji. 

2. Brak ukrytych opłat dodatkowych.

3. Jeżeli działalność ma miejsce w Polsce to wystarczy domena pl i rejestracja u jednego z krajowych rejestratorów, współtrwających z NASK. 

4. Jeśli działalność jest kontrowersyjna albo może zostać zakazana prawnie w Polsce, lepiej poszukać operatora zagranicą. 

 

Mogę polecić takie firmy jak:

  • ovh.pl - duża firma, gdzie odnowienie domeny pl po roku to tylko 50 zł brutto.
  • seohost.pl - odnowienie domeny pl po roku to tylko 49,45 zł brutto.

 

Odradzam firmy:

  • home.pl - odnowienie domeny pl - 123 zł brutto. Odmowy dostępu przez FTP, problemy przy zmianie DNS i inne kwiatki.
  • nazwa.pl - odnowienie domeny pl - 123 zł brutto. Robią problemy z przeniesieniem domeny, każą sobie dopłacić 123zł. Wymyślają audyty RODO za 2000zł i inne kwiatki. Teraz żąda dodatkowych 61,50 brutto za korzystanie z ich DNSów od zewnętrznej domeny.

 

Opinie o Home.pl mówią same za siebie, też zrezygnowałem już dawno z ich usług:

https://pl.hostadvice.com/hosting-company/home-pl-reviews/

 

O przekrętach w nazwa.pl są już dobre filmy;)

https://www.captiongenerator.com/1164382/pracownik-firmy-hostingowej-zdradza-tajemnice

 

Edytowane przez realista
  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.