Skocz do zawartości

Google i dziwne zdjęcia oceanów!


maqintosh

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Panowie i Panie,

 

jeżeli temat powinien znajdować się w innym dziale, to proszę o przeniesienie PS. Przepraszam za kłopot.

 

Ok, przejdę od razu do rzeczy. 

Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowy, a wręcz przeciwnikiem. "Zawsze"  znajduję racjonalne wytłumaczenie na różne nie wytłumaczalne zjawiska.

Jednak ostatnio z ciekawości w googlu zacząłem sobie przeglądać okolice (cmentarzu satelit), czyli oceany po między Nową Zelandią a południową Ameryką. 

W falach oceanu zacząłem dostrzegać tak jakby twarze. Podsyłam wam jedno z miejsc, w którym uchwyciłem to rzekome zjawisko.

 

IMG: https://ibb.co/nmb2FL

LINK: https://www.google.pl/maps/@-47.1003112,-127.1462845,31822m/data=!3m1!1e3

 

1) Twarz dziecka (dziewczynki)

2) Głowa orła/szpaka (ptaka)

3) czaszka

4) czaszka dziecka

5) pół twarzy mężczyzny

6) twarz kobiety i całe ciało kobiety trzymające jakiś garnek z czymś w środku.

7) nie wyraźnie, twarz.

 

 

Jak wy to widzicie? Czy w ogóle widać według was tam coś? czy tylko ja świrkę załapałem? W niektórych miejscach twarze/ryjce najeżdżają na siebie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dworzanin_Herzoga Dobra, sprawa rozwiązana . Gdzieś tam pod kopułom kojarzyłem to zjawisko, i właśnie to jest to co podałeś :) . Dzięki mistrzu.

Innym Panom również dziękuję za zaangażowanie, @Tomko i @Carl93m .

@Carl93m Na ludzkie oko właśnie to tak wygląda, jakby tam znajdowało się istne piekło :). Oj, ten ptasi móżdżek lubi mi płatać figle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak się w swojej łazience skupiam na siedząco to widzę różne rzeczy na kafelkach na ścianie, ostatnio zidentyfikowałem kilka ludzkich twarzy.

 

Odnośnie google'a i ichniejszych map satelitarnych... wszędzie są jakieś dziwne linie, zarówno na oceanach jak i na lądach. F. Zalewski się nad tym zastanawia tu (pod koniec filmiku):

 

 

Ktoś coś wie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powiem tak. W stanach wysokiego zmęczenia miałem podobne jazdy. A było to w łazience, w której mam terakotę z wzorkami lanej czekolady.

 

Kiedy siedząc na tronie zacząłem się wpatrywać w te płytki, moja głowa zaczęła sobie układać z tych wzorków jakieś obrazy. Najczęściej były to twarze ?

 

Dnia 17.11.2018 o 23:54, Dworzanin_Herzoga napisał:

czy po prostu nie występuje tutaj zjawisko pareidolii?

Tak właśnie uważam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.