Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Quo Vadis?

Odpowiedź na diss, która mi zaimponowała

Polecane posty

Otóż, kto siedzi trochę w rapie i całej otoczce lub miał z tym styczność, na pewno kojarzy takie pojęcia jak: beef i diss.

W ostatnich dniach bowiem rozgorzała walka między raperami ulicznymi (Dix37) i przedstawicielem młodej szkoły (Bedoes).

Można ich lubić lub nie, muzykę także, są gusta, guściki wiadomo ale co mi zaimponowało?

Atak poszedł ze strony Dixon37 o następującej treści:

A oto odpowiedź Bedoesa:

Do tego wszystkiego włączył się kumpel Bedoesa wymieniony w 1 kawałku:

Oczywiście potem wiadomo, odpowiedzi na odpowiedzi i tak dalej, w każdym razie sama odpowiedź Bedoesa mi zaimponowała.

U Dixonów stwierdzam ból dupy, kiedy to prawilne w cudzysłowie tępogłowe chłopaczki jeżdzące bawarami i ubrane w za duże dresy straszą małolata, bo co? Prawdopodobnie, bo fejm, bo inny, bo kasa.

• Like 3

@Niepowtarzalny Niestety trzeba przyznać, że wszyscy Ci ulicznicy to zatrzymali się w rozwoju na poziomie ameby. No, można by wymienić chyba tylko Peję, Kaliego i Popka, którzy umieli pójść dalej i wyjść z tego syfu, dojść gdzieś wyżej. 

• Like 1

Zatrzymali się na poziomie ameby. Nie wspominając już o tym, że zrobili Białasowi wjazd do studia, na szczęście go tam nie zastali.

• Like 1
  • Dzięki 1

1 minutę temu, Lucid napisał:

Nie wspominając już o tym, że zrobili Białasowi wjazd do studia, na szczęście go tam nie zastali.

Takie bandy to się powinno wsadzać do paki. Oni chcą pomagać dzieciakom? Haha, w czym? W tym, żeby doszli do większej patoli?

To są po prostu idioci, ubrani w markowe ciuchy i mający posłuch u wielu małolatów niestety.

• Like 1
  • Dzięki 1

3 minuty temu, Quo Vadis? napisał:

Niestety trzeba przyznać, że wszyscy Ci ulicznicy to zatrzymali się w rozwoju na poziomie ameby.

Nie wiem jak jest teraz i nie wnikam, jednak zawsze miałem awersję do tego rodzaju rapu, nawet Leszczu ładnie wyjaśnił kilku z przedstawicieli tego nurtu w kawałku z 2011 lub 2012 roku:

Cytat

Wiesz drogi chłopcze, co na nowej płycie będzie?

Że nie masz sprzedawać kumpli na komendzie,

że policja jest zła, a Polska do dupy, 

że z imprezy wracał najebany do chałupy,

albo kto go nie sprzedał, czy jak było w kiciu.

O tym jak jest, w jego pierdolonym życiu.

Nic nowego, prawda? Jesteś zdziwiony?

Nic ciekawego nie napisze, bo jest ograniczony.

Tacy robią rap uliczny, bo przekaz jest łatwiejszy,

jest o wiele lżejszy.

:) 

Jedyny twórca, który w niektórych kawałkach zahaczał o klimaty uliczne i lubię sporą część jego twórczości, to Rogal DDL, ale on ma ze 25 punktów IQ więcej niż typowi

przedstawiciele ww stylistyki i idzie wyczuć w tekstach, że trochę książek przeczytał und przeżył heh.

5 minut temu, Dworzanin_Herzoga napisał:

zawsze miałem awersję do tego rodzaju rapu

Ja kiedyś niestety dużo tego słuchałem i z perspektywy czasu widzę jak to się nierozgarniętym było. Na szczęście to już przeszłość i tylko wybiórczo coś posłucham.

W każdym razie wracając do ww. panów, to .. mimo, że słuchałem ich muzyki czasem a raczej niektórych utworów to po takim pokazie yntelygencji podziękuję.

Może coś kiedyś zmieni się u nich co do podejścia, choć szczerze w to wątpie.

59 minut temu, Quo Vadis? napisał:

, można by wymienić chyba tylko Peję, Kaliego i Popka, którzy umieli pójść dalej i wyjść z tego syfu, dojść gdzieś wyżej. 

Akurat to mniejszość, a Popek to bez komentarza. Spójrz do czego doszli sokół, JWP, hg generalnie stara scena warszawska robi to na poziomie! No i O.S.T.R 

Edytowano przez MMorda

1 godzinę temu, MMorda napisał:

Popek to bez komentarza.

No wiesz, można go nie lubić i nie pochwalać (co z resztą ja sam robię) ale nie można mu odmówić tego, że coś tam osiagnął. W naszej polskiej skali tak to należy odbierać.

Sokół? No okej, zgadzam się. OSTR? Nie wiem w sumie, tak samo nie orientuję się w HG i JWP. 

Generalnie wszyscy pozakładali swoje firmy, restauracje i trzepią hajs dośc konkretnie do tego akurat nie pierdolą od rzeczy (choć czasem zdarza się) w swoich utworach.

Akurat twórczość WŁODIEGO szanuje najbardziej jest to najbardziej ogranięty gość z całej sceny HH. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.