Skocz do zawartości

Odpowiedź na diss, która mi zaimponowała


Quo Vadis?

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż, kto siedzi trochę w rapie i całej otoczce lub miał z tym styczność, na pewno kojarzy takie pojęcia jak: beef i diss.

W ostatnich dniach bowiem rozgorzała walka między raperami ulicznymi (Dix37) i przedstawicielem młodej szkoły (Bedoes).

Można ich lubić lub nie, muzykę także, są gusta, guściki wiadomo ale co mi zaimponowało?

 

Atak poszedł ze strony Dixon37 o następującej treści:

 

A oto odpowiedź Bedoesa:

 

 

Do tego wszystkiego włączył się kumpel Bedoesa wymieniony w 1 kawałku:

 

 

Oczywiście potem wiadomo, odpowiedzi na odpowiedzi i tak dalej, w każdym razie sama odpowiedź Bedoesa mi zaimponowała.

U Dixonów stwierdzam ból dupy, kiedy to prawilne w cudzysłowie tępogłowe chłopaczki jeżdzące bawarami i ubrane w za duże dresy straszą małolata, bo co? Prawdopodobnie, bo fejm, bo inny, bo kasa.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Niepowtarzalny Niestety trzeba przyznać, że wszyscy Ci ulicznicy to zatrzymali się w rozwoju na poziomie ameby. No, można by wymienić chyba tylko Peję, Kaliego i Popka, którzy umieli pójść dalej i wyjść z tego syfu, dojść gdzieś wyżej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lucid napisał:

Nie wspominając już o tym, że zrobili Białasowi wjazd do studia, na szczęście go tam nie zastali.

Takie bandy to się powinno wsadzać do paki. Oni chcą pomagać dzieciakom? Haha, w czym? W tym, żeby doszli do większej patoli?

To są po prostu idioci, ubrani w markowe ciuchy i mający posłuch u wielu małolatów niestety.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Quo Vadis? napisał:

Niestety trzeba przyznać, że wszyscy Ci ulicznicy to zatrzymali się w rozwoju na poziomie ameby.

 

Nie wiem jak jest teraz i nie wnikam, jednak zawsze miałem awersję do tego rodzaju rapu, nawet Leszczu ładnie wyjaśnił kilku z przedstawicieli tego nurtu w kawałku z 2011 lub 2012 roku:

 

 

Cytat

 

Wiesz drogi chłopcze, co na nowej płycie będzie?

Że nie masz sprzedawać kumpli na komendzie,

że policja jest zła, a Polska do dupy, 

że z imprezy wracał najebany do chałupy,

albo kto go nie sprzedał, czy jak było w kiciu.

O tym jak jest, w jego pierdolonym życiu.

Nic nowego, prawda? Jesteś zdziwiony?

Nic ciekawego nie napisze, bo jest ograniczony.

Tacy robią rap uliczny, bo przekaz jest łatwiejszy,

jest o wiele lżejszy.

 

 

:) 

 

Jedyny twórca, który w niektórych kawałkach zahaczał o klimaty uliczne i lubię sporą część jego twórczości, to Rogal DDL, ale on ma ze 25 punktów IQ więcej niż typowi

przedstawiciele ww stylistyki i idzie wyczuć w tekstach, że trochę książek przeczytał und przeżył heh.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dworzanin_Herzoga napisał:

zawsze miałem awersję do tego rodzaju rapu

Ja kiedyś niestety dużo tego słuchałem i z perspektywy czasu widzę jak to się nierozgarniętym było. Na szczęście to już przeszłość i tylko wybiórczo coś posłucham.

W każdym razie wracając do ww. panów, to .. mimo, że słuchałem ich muzyki czasem a raczej niektórych utworów to po takim pokazie yntelygencji podziękuję.

Może coś kiedyś zmieni się u nich co do podejścia, choć szczerze w to wątpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Quo Vadis? napisał:

, można by wymienić chyba tylko Peję, Kaliego i Popka, którzy umieli pójść dalej i wyjść z tego syfu, dojść gdzieś wyżej. 

Akurat to mniejszość, a Popek to bez komentarza. Spójrz do czego doszli sokół, JWP, hg generalnie stara scena warszawska robi to na poziomie! No i O.S.T.R 

Edytowane przez MMorda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MMorda napisał:

Popek to bez komentarza.

No wiesz, można go nie lubić i nie pochwalać (co z resztą ja sam robię) ale nie można mu odmówić tego, że coś tam osiagnął. W naszej polskiej skali tak to należy odbierać.

Sokół? No okej, zgadzam się. OSTR? Nie wiem w sumie, tak samo nie orientuję się w HG i JWP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszyscy pozakładali swoje firmy, restauracje i trzepią hajs dośc konkretnie do tego akurat nie pierdolą od rzeczy (choć czasem zdarza się) w swoich utworach.

Akurat twórczość WŁODIEGO szanuje najbardziej jest to najbardziej ogranięty gość z całej sceny HH. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.