Skocz do zawartości

Historia z urzędu


Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dzisiaj w pewnym urzędzie załatwić sprawę. Wchodzę na pewniaka, jestem uśmiechnięty i kulturalny. Znudzona Pani urzędniczka, wiek ok. 40 lat, wyjaśnia mi co jak. Jako że jestem dociekliwy w mojej głowie pojawiło się bardziej szczegółowe pytanie - więc je zadałem.  Pani nie zrozumiała o co mi chodzi (może niezbyt jasno się wyraziłem) i zaczęła wszystko objaśniać tak jak wcześniej. Później nastąpiła chwila ciszy po której Pani złośliwie dodała: pan przychodzi załatwiać taką sprawę a nawet nie umie słuchać ze zrozumieniem (czuć było, że chwile myślała czy i w jaki sposób mi "dowalić"). Moja reakcja była następująca: parsknąłem śmiechem, popatrzyłem na nią z politowaniem i zacząłem jej wyjaśniać tak jak dziecku o co dokładnie mi chodziło. Ostatecznie nie zrozumiała, olałem sprawę. Jej zachowanie zmieniło się natomiast o wartość równą kątowi półpełnemu i do końca rozmowy była ponadprzeciętnie miła i uśmiechnięta.

 

Wnioski:

- gdyby nie wiedza z forum i praca nad sobą dał bym sobie wejść na głowę i wyszedłbym z tej potyczki bez twarzy;

- moja reakcja była odruchowa kobieta mnie atakuje a ja okazuje jej swoją dominację, pod wpływem czytania forum zmienia się mój stan umysłu, zaczyna funkcjonować pewien automatyzm;

- jeśli jesteś miły, kulturalny to możesz być odbierany przez kobiety jako "miękka faja";

- z powyższego powodu Pani postanowiła mnie przetestować;

- nie mam do Pani żalu za to ,że mnie przetestowała, u kobiet to jest naturalny odruch, zaczynam akceptować matrix;

- takich historii, gdzie opłaciło się "odszczeknąć", pokazać trochę charakteru mógłbym przytoczyć dużo więcej;

- polecam czytać forum i pracować nad sobą.

 

Trochę się pochwaliłem ale widzę u siebie duże zmiany, kilka lat temu byłem zupełnie innym człowiekiem. Tą historią Ameryki nie odkryłem ale może ktoś "świeży" na forum przeczyta i w ten sposób utrwali sobie niektóre fakty.

  • Like 4
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, elon napisał:

jeśli jesteś miły, kulturalny to możesz być odbierany przez kobiety jako "miękka faja"

Absolutnie się nie zgadzam, osobiście jestem miły i kulturalny do ludzi, szczególnie do kasjerek i kelnerek, bo wiem że to cholernie niewdzięczna praca, nigdy nie zostałem potraktowany jak miękka faja, a wręcz przeciwnie, wystarczy umieć pogadać i poflirtować, i od razu błysk w oku i zalotny uśmiech.

 

Zawsze miałem beke z prostaków i chamów którzy traktowali ekspedientki gorzej jak gówno, wiele razy się posprzeczałem w takich sytuacjach, zwracając Cebulakowi uwagę aby się wyrażał, bo nie jest u siebie w domu, i co z tego wyszło? a no to że Janusz obsrał się jak trzeba było się zmierzyć z kimś innym niż drobną i wystraszoną kasjerką, pomruczał coś pod nosem i zamknął mordę, bo wiedział że jedno nie właściwe słowo, bądź gest w moim kierunku  i będzie liczony...

 

51 minut temu, elon napisał:

takich historii, gdzie opłaciło się "odszczeknąć", pokazać trochę charakteru mógłbym przytoczyć dużo więcej;

Charakter można pokazać w zupełnie inny sposób niż szczekając, bo z dystansu wygląda to komicznie :) 

Trzeba emanować siłą, wtedy otoczenie się do Ciebie dostosowuje, a jak musisz pokazywać charakter krzycząc czy coś w tym stylu, to coś z Tobą nie halo, wybacz, ale takie moje zdanie :) 

 

Mam kilku kumpli którzy trenują MMA z sukcesami, to przemili, sympatyczni ludzie, kulturalnie i wyważeni w stosunku do innych, oni siły nie muszą pokazywać, bo to widać, mają jej świadomość i nie musza krzyczeć :) 

 

 

 

 

 

Edytowane przez The Motha
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, The Motha napisał:

Zawsze miałem beke z prostaków i chamów którzy traktowali ekspedientki gorzej jak gówno

Ale nikt nie pisze o traktowaniu ekspedientek  jak cham i prostak.  Czasami stanowczość jest wskazana. Dzisiaj miałem sytuacje z Inpostem, gdzie pani z infolini powiedziała, ze mam zapłacić za przedłużenie czekani paczki o kolejne 48 h mimo, że paczkomat był uszkodzony i nie mogłem odebrać paczki w ustalonym terminie.

 

Jak byłem miły i kulturalny (taki jestem) to nic nie załatwiłem. Dopiero, jak zmieniłem ton i i zacząłem ją inaczej traktować to od razu znalazł się sposób.

 

Niestety ale to nie kraj dla introwertyków. 

 

23 minuty temu, The Motha napisał:

Cebulakowi uwagę aby się wyrażał, bo nie jest u siebie w domu, i co z tego wyszło? a no to że Janusz obsrał się jak trzeba było się zmierzyć z kimś innym niż drobną i wystraszoną kasjerką, pomruczał coś pod nosem i zamknął mordę, bo wiedział że jedno nie właściwe słowo, bądź gest w moim kierunku  i będzie liczony...

Dobry biały rycerz. To była sprawa między dwoma dorosłymi ludźmi.  Gdyby Pani opierdalała Pana to byś pewnie się przyłączył. 

Edytowane przez Perun82
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, przecież nikt nie pisze o tym, żeby być chamem wobec ekspedientek. Po prostu bycie przesadnie miłym, kulturalnym i na siłę uśmiechniętym w obliczu prób załatwiania czegoś jest słabością, która Cię zgubi i niczego nie załatwisz. Zresztą to nie tyczy się tylko kobiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Perun82 napisał:

Czasami stanowczość jest wskazana

A czy ja napisałem gdzieś że nie jest wskazana? 

Czytaj ze zrozumieniem bo te twoje podjazdy są jak u 16 latki przed okresem :) 

 

16 minut temu, Perun82 napisał:

Jak byłem miły i kulturalny (taki jestem) to nic nie załatwiłem

Może za bardzo w dupę wchodziłeś, można być miłym i kulturalnym i nie wchodzić jednocześnie w dupe, ale o tym pewnie nie wiesz, widzisz, dzięki mnie masz nowe doświadczenie :) 

 

16 minut temu, Perun82 napisał:

Dobry biały rycerz. To była sprawa między dwoma dorosłymi ludźmi.

A znasz motyw tego spięcia? 

 

Edytowane przez The Motha
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, The Motha napisał:

A znasz motyw tego spięcia? 

Nie wpieprza się w sprawę dwóch osób, ale..

 

49 minut temu, The Motha napisał:

no to że Janusz obsrał się jak trzeba było się zmierzyć z kimś innym niż drobną i wystraszoną kasjerką, pomruczał coś pod nosem i zamknął mordę, bo wiedział że jedno nie właściwe słowo, bądź gest w moim kierunku  i będzie liczony...

Natura robi swoje (pokaz siły). Ale co się nie robi dla samic.  Pani przynajmniej podziękowała, uśmiechnęła się :) 

Edytowane przez Perun82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Perun82 napisał:

Nie wpieprza się w sprawę dwóch osób, ale..

Prosze jaki bohater, jakby ktoś zaatakował Twoje rodzeństwo bądź rodziców też byś stał jak pizda i mówił sobie że nie będziesz się wtrącał, bo to sprawa dwojga ludzi? nie pogrążaj się :) każde dziecko wie że są sytuacje i są sytuaje.

 

18 minut temu, Perun82 napisał:

Natura robi swoje (pokaz siły). Ale co się nie robi dla samic.  Pani przynajmniej podziękowała, uśmiechnęła się

Obciągnęła mi z połykiem, czyli przyjemność której nigdy nie doświadczysz :) 

 

 

Edytowane przez The Motha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stadzie siła.  

4 minuty temu, Les napisał:

To nie Anglia , że każdy jest szanowany w urzędzie.

Urzędnik szanuje petenta, a petent urzędnika. Tyle. Normalna postawa.  Ale w Polsce nawet w dyskusjach dąży się nawet do zniszczenia przeciwnika (zaorać). To czego oczekujemy.  Rywal ma się "obsrać". 

Edytowane przez Perun82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej to widać w polityce. Tam nie szanuje się nikogo. Rywala zniszczyć, poniżyć, wyborców olać i robic co sie chce. Wybiera sie takiego `przedstawiciela narodu` , który w innym kraju ma robic to co chca i oczekują wyborcy. Natomiast w Polsce on `wyrasta na indywidualność`, wyborcow ma w du...żym poważaniu itp itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Perun82 napisał:

Ale w Polsce nawet w dyskusjach dąży się nawet do zniszczenia przeciwnika (zaorać). To czego oczekujemy.  Rywal ma się "obsrać". 

Dlatego postąpiłeś zgodnie z tą zasadą i załatwiłeś sprawę z InPostem przyciskając Panią z infolinii, inaczej byś nie załatwił :P 

Ja nikogo nie chcę ''zaorać'' nie jestem rolnikiem, tylko przedstawiam swoje zdanie :) 

 

18 minut temu, Perun82 napisał:

Rywal ma się "obsrać".

Nie traktuje ludzi jak rywali :) tym się różnimy, może Ty masz taką potrzebę aby coś sobie udowadniać poprzez swoją postawę, u mnie to wygląda w taki sposób że jestem miłym i kulturalnym człowiekiem, natomiast jeśli to nie skutkuje, to na chwilę zniżam się do poziomu rynsztoka, aby mój adwersarz zrozumiał co chce przekazać, bo innego języka nie zna :) natomiast jeśli widzę sytuacje gdzie ktoś jest bezpodstawnie lżony i wyzywany, to moim obowiązkiem jako faceta jest reakcja, bo jeśli ten prostak nie widzi żadnej reakcji ze strony innych to idzie dalej, łącznie z użyciem przemocy, w związku z tym trzeba zawczasu uspokoić sytuacje, i to się dotyczy nie tylko kobiet, ale mężczyzn, dzieci czy osób starszych...

No ale przecież lepiej schować głowę w piasek i udawać internetowego wojownika :) 

 

Własnie brak reakcji powoduje taką patologie w polityce i nie tylko w polityce, jak słusznie zauważył @Les

Edytowane przez The Motha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, The Motha napisał:

to moim obowiązkiem jako faceta

Ulubiony matrixowy zwrot 

9 minut temu, The Motha napisał:

i udawać internetowego wojownika

 

1 godzinę temu, The Motha napisał:

Cebulakowi uwagę aby się wyrażał, bo nie jest u siebie w domu, i co z tego wyszło? a no to że Janusz obsrał się jak trzeba było się zmierzyć z kimś innym niż drobną i wystraszoną kasjerką, pomruczał coś pod nosem i zamknął mordę, bo wiedział że jedno nie właściwe słowo, bądź gest w moim kierunku  i będzie liczony..

i jakich ja mam kolegów.

 

1 godzinę temu, The Motha napisał:

Mam kilku kumpli którzy trenują MMA z sukcesami,

Pozdrawiam

Edytowane przez Perun82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Perun82 napisał:

Ulubiony matrixowy zwrot 

Biały rycerz, matrixowy, rzucasz jakimś hasłami jak baba. Mężczyzna powinien mieć swoje obowiązki, no ale rozumiem że żyjemy w świecie w którym w nic nie wierzy, nie ma się żadnych zasad bo po co? żadnych obowiązków, najlepiej mieć w dupie wszystko i płynąć z prądem, własnie dobitnie pokazałeś swoimi postami że jesteś jedną z takich osób :)

 

8 minut temu, Gr4nt napisał:

To po co wchodzisz w tą dyskusję i udowadniasz swoje racje?

Bo jestem miłym i kulturalnym człowiekiem więc z grzeczności odpowiadam :) 

A pozatym ja niczego nie udowadniam, tylko przedstawiam swój punkt widzenia, tak jak zrobiłeś to Ty; 1364 razy :)  

Edytowane przez The Motha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, The Motha napisał:

jakby ktoś zaatakował Twoje rodzeństwo bądź rodziców też byś stał jak pizda i mówił sobie że nie będziesz się wtrącał, bo to sprawa dwojga ludzi?

 

33 minuty temu, The Motha napisał:

Obciągnęła mi z połykiem, czyli przyjemność której nigdy nie doświadczysz

w sumie większość ludzi na tym forum tego nie doświadczy. Od członka rodziny :)

2 minuty temu, The Motha napisał:

Mężczyzna powinien mieć swoje obowiązki,

Mylisz obowiązki ze zbawianiem świata

Edytowane przez Perun82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, The Motha napisał:

zwracając Cebulakowi uwagę

 

1 godzinę temu, The Motha napisał:

a no to że Janusz obsrał się

 

1 godzinę temu, The Motha napisał:

pomruczał coś pod nosem i zamknął mordę, bo wiedział że jedno nie właściwe słowo, bądź gest w moim kierunku  i będzie liczony

 

1 godzinę temu, The Motha napisał:

Może za bardzo w dupę wchodziłeś

 

45 minut temu, The Motha napisał:

Obciągnęła mi z połykiem, czyli przyjemność której nigdy nie doświadczysz

 

13 minut temu, The Motha napisał:

Bo jestem miłym i kulturalnym człowiekiem więc z grzeczności odpowiadam

Na jakim uniwersytecie uczą takiej kultury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Perun82 napisał:

w sumie większość ludzi na tym forum tego nie doświadczy. Od członka rodziny

? :P 

 

14 minut temu, Perun82 napisał:

Mylisz obowiązki ze zbawianiem świata

Gość który nie umie czytać ze zrozumieniem wie więcej o mnie niz ja sam :) 

 

5 minut temu, Gr4nt napisał:

Na jakim uniwersytecie uczą takiej kultury?

Poziom dyskusji jest wprost proporcjonalny do ludzi Twojego pokroju :) 

 

@Taboo to nie czytaj :) 

Edytowane przez The Motha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Perun82 napisał:

Bohatersko uratowałeś ekspedientkę, która po dalszych postach  była członkiem Twojej rodziny, a później ona dokonała pewnej czynności. 

Gdzie napisałem że jest członkiem mojej rodziny? pokaż mi to :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co dawałeś przykład o atakowaniu członka Twojej rodziny? Uderzyłeś w zbroi w obronie obcej samicy. I do tego zmierzałem.

 

1 godzinę temu, Perun82 napisał:

To była sprawa między dwoma dorosłymi ludźmi.

 

53 minuty temu, The Motha napisał:

Prosze jaki bohater, jakby ktoś zaatakował Twoje rodzeństwo bądź rodziców też byś stał jak pizda i mówił sobie że nie będziesz się wtrącał, bo to sprawa dwojga ludzi? nie pogrążaj się :) każde dziecko wie że są sytuacje i są sytuaje.

Tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Perun82 napisał:

Tyle w temacie

Gdzie tutaj jest mowa o mojej rodzinie? to są jakieś Twoje halucynacje, lub sam sobie coś dopowiadasz.

 

Jak krowie na rowie; wybierasz to co Ci pasuje, kompletnie ignorując inne istotne szczegóły, nie odpowiadasz na pytania, co kieruję dyskusje w stronę znanego Tobie rynsztoka np;

 

41 minut temu, The Motha napisał:

łącznie z użyciem przemocy, w związku z tym trzeba zawczasu uspokoić sytuacje, i to się dotyczy nie tylko kobiet, ale mężczyzn, dzieci czy osób starszych..

Tego już nie zauważyłeś? bo Ci nie pasowało do twojej gównoburzy, ale fajnie w takiej dyskusji było pokazane ilu sojuszników ''strusiów''masz :) może załóżcie razem grupę dyskusyjną, masz szansa stać się moderatorem :) 

Edytowane przez The Motha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.