Skocz do zawartości

Gra na instrumencie/ śpiewanie/ taniec


deleteduser150

Rekomendowane odpowiedzi

No dziewczyny, przyznać się. Gra któraś na czymś? Tworzycie jakąś muzykę? Śpiewacie?

Jak tak to na czym, jak długo i może się pochwalicie? :D 

A może któraś tańczy? Jak tak, to co ? 

 

Zainspirował mnie do założenia tego tematu @BydlakŚmierdziel swoim tematem 

 

Później zaczęłam tak przeszukiwać youtube i natknęłam się na dość sporo lasek, które grają całkiem nieźle na gitarze. 

Najbardziej wpadło mi w ucho to: 

 

Chciałabym kiedyś tak grać, może w końcu też się skuszę na zakup elektryka ;) 

 

Obecnie gram od czasu do czasu na moim leworęcznym akustyku. Poziom: uczeń ale solóweczki już jakieś zagram. Z fałszem ale zawsze. :P  Grało się za harcerstwa dużo i na samym początku zakupienia gitary w gimnazjum ( wtedy miałam największą zajawkę) 

Śpiewać też śpiewałam. w szkolnym chórku, w domu fałszowało się do monitora ... Jeszcze nawet mam gdzieś swoje konto na isingu. :P

 

I by the way...

Co myślicie o tej lasce:

 

  Talent ma...świetna, kobieca interpretacja utworu Hendrixa. Ma też co pokazać... ale jak byście się ustosunkowali do tego? Przesadziła z "uzewnętrznieniem się" i atencją czy wam to nie przeszkadza raczej? ;)

Na mnie jakoś większe wrażenie jednak zrobiła ta pierwsza, którą wrzuciłam. Może nie jest taka atrakcyjna jak ta, ale jednak jakoś bardziej do mnie dotarła bez świecenia cycem. Widać, że pierwsza skupiła się bardziej na grze niż na "pokazaniu swojego seksapilu" . ;)  

Zapraszam do dyskusji zarówno Panów jak i Panie . :)  

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bruxa A jak byś oceniła swoją barwę? Śpiewasz wysoko czy raczej nisko?

 

Ja miałam dość długo zajawkę na śpiew, byłam nawet blisko by się zapisać na lekcje śpiewu (czyli iść śladami sióstr) ale później sobie darowałam. Za to często chodziło się na karaoke ze znajomymi i czerpałam tam najwięcej radości ze śpiewania. :) Fajnie można było się odblokować przed grupą ludzi. 

Mam jeszcze trochę nagrań na isingu i tam ludzie chwalili moje "doły". Ponoć mam ciepłą i niską barwę głosu. Jednak moim problemem jest to, że głos mam dość przytłumiony i zblokowany (szczególnie przy wysokich dźwiękach), próbowałam to wyćiwczyć ale chyba brakło mi zapału. 

tutaj próbka moje głosu ;) :

-po ęgielsku https://ising.pl/nagranie/16nvgn25gb5,Imany-You_Will_Never_Know

- po polsku https://ising.pl/nagranie/17g0r99jej5,Monika_Brodka-Mial_byc_slub

na moim profilu isingu jest więcej nagrań ale te dwa w moim uznaniu wyszły mi najlepiej. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Hippie napisał:

Może kiedyś wstawię coś gitarowego. ;) 

To czekomy :) 

1 godzinę temu, Bruxa napisał:

Ja śpiewam tak sobie

Też czekomy :) 

 

Ja gram ale w gry ? chociaż może kiedyś się przyłożę i coś tam sobie pobrzyngolę, ale to tylko taka myśl raz na jakiś czas mnie nachodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Hippie napisał:

a na czym? 

Myślę o pianinie, skrzypcach, może czymś bardziej poręcznym - szczerze mówiąc nie wiem, nie mam faworyta.

Mój dziadek grał na pianinie, pradziadek zdaje się też, a wujek jest audiofilem. Ja niestety na niczym nie potrafię grać ale mam jakieś ciągoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger No to działaj! kup sobie jakiś keyboard na początek :)  Gitara też jest poręczna ;)  

Ja początkowo zaczynałam grać na keybordzie. Mój tata mnie zachęcał - sam grał na organach kościelnych. 

Jak poszłam do gimnazjum, zaczęłam szukać swojej muzyki i i generalnie swojej tożsamości - odkryłam, że najbardziej ciągnie mnie do gitary. Po za tym dużo moich znajomych grało na gitarze i obracało się w klimatach rock/metal/punk i po prostu bardzo mi sie to spodobało. Z kim przystajesz - tym się stajesz :P  .  Zaczęłam więc zbierać kasę na swoją. Nawet moja skarbonka miała naklejony napis " na gitarę!"  :) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grać na jakimkolwiek instrumencie, to coś wspaniałego. Nuty, to taki drugi język. 

Muzyka, taniec, śpiew, to taka inna forma przekazu, która pozytywnie kształtuje człowieka. 

 

W szkole grałam na cymbałkach, jak i śpiewałam w chórze (2 głos) - jeździłyśmy na występy. (4 lata)

Taniec uwielbiam, ale nie umiem tańczyć, ale rekompensuję sobie oglądaniem :).

 

Moje dwie córki i syna posłałam do szkoły tańca (taniec folklorystyczny), też występy były.

Jedna córka rok grała na klarnecie i 4 lata na wiolonczeli. 

Syn 8 lat na akordeonie.

Drugi syn rok na keyboard i rok na gitarze. 

 

Wspaniały czas. :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bruxa napisał:

i brzmi trochę jakby śpiewała Murzynka.

hahahaha tego jeszcze nie słyszałam :D  

Szczerze preferuję właśnie śpiewać angielskie piosenki bo wtedy tuszuje się moja wada wymowy "r" :P 

Dzięki za wysłuchanie :) 

2 godziny temu, Krugerrand napisał:

Dziewczyny, zgrajcie się, nagrajcie coś i wrzućcie do sieci, pamiętajcie koniecznie o skąpym ubraniu;)

Tylko jak wy chłopaki zrobicie to samo wcześniej. :P Święta tuż tuż. Nie będę się skarżyć jak zagracie nam na gitarach albo na czymś... w takich strojach:

24547223-sexy-santa-claus-posing-.jpg

 

@Eleanor Pochwal się nam jak grasz na flecie, podejrzewam, że Panowie nie będą mieli nic przeciwko :P :lol:

 

@Lalka A coś konkretnie tańczysz? Czy tak po prostu jak się nadaży okazja, na imprezach, etc? 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hippie niestety nie pokazuje swojego talentu publicznie i nie mam żadnych nagrań. Wolę tworzyć w ciszy bez fleszy i rozgłosu??? 

Zdradze tylko, że do gry na flecie bez fałszowania potrzeba właściwego ułożenia ust, odpowiedniego zacisku i miarowego oddechu??? po prostu z fletem trzeba się umieć obchodzić???

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krugerrand no to pierw naówcie @Eleanor to wam się pochwali jak na flecie gra :P 

Ja już zaprezentowałam swoje umiejętności. Niech inna się wykaże :D 

Dziękuję @SzatanKrieger . No w pracy też śpiewam radiowe kawałki :P i czasem nawet tańczę przy maszynie :P 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.