Skocz do zawartości

Proszę o pomoc


deleteduser18

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w mojej sprawie,

uważam że nie zrobiłem nic złego dlatego chciałbym prosić o pomoc,

  W dniu  wczorajszym 20-11-2018 w godzinach porannych doszło u mnie do przeszukania mieszkania gdzie prokurator postanowił Dokonać przeszukania :budynków mieszkalnych i gospodarczych zajmowanych przez (imię nazwisko) zam.(mój adres.) w celu znalezienia rzeczy mogących stanowić dowód w sprawie. (o tą kradzież)
Sprawa dotyczyła jakiejś  kradzieży z którą nie miałem nic wspólnego, miałem wrażenie że  przeszukanie wgl ich nie obchodzi w tamtej sprawie.
Przeszukanie zostało rozpoczęte od mojego pokoju w którym znaleziono biały proszek kry jest kalichlorkiem ok 2kg i drugi worek z urotropiną ok 2kg. Te substancje zostały zabezpieczone , po tym został przeszukany następny pokój w którym znaleziono słoik z zakrętką w którym znajdował się młynek z suszem roślinnym ( było w nim ok 0,3 g suszu)  woreczek strunowy w którym był olejek konopny zawinięty w bibułkę to razem z woreczkiem i bibułką ważyło 2,2 g do tego w tym słoiku znajdowały się bibułki, filierki i woreczek strunowy w którym było kilka innych woreczków strunowych wydaje mi się że ok.  10. Na podłodze został zabezpieczony niby susz w wadze 0,1 g co był resztkami zielonej herbaty  którą wysypałem i nie pozbierałem kilka dni wcześniej, co dziwne tester zabarwił się na czerwono w słoiku znajdowały się jeszcze dwie tzw. ependorfki. W innej szufladzie została jeszcze zabezpieczona waga jubilerska i jeden nabój od KBKS. 
 Moje zeznania to co zostało mi podane do podpisania ( postaram się jak najlepiej odwzorować tam co zostało napisane :
zabezpieczony proszek oskarżony twierdzi że jest kalichlorkiem służy do wybielania papieru i urotropiną ( tak zostało to napisane chodziło mi że jedno z zastosowań kalichlorku to właśnie wybielanie) zakupił go około 8 lat temu na allegro.
nabój- oskarżony twierdzi że znalazł nie wie gdzie i kiedy.
przedmiotowy susz roślinny w ilości 0,4 twierdzi że posiadał na własny użytek. Olejek konopny wytworzył sam . Na pytanie skąd wziął te rzeczy ( susz) odpowiedział że odmawia odpowiedzi.Do zeznania dodałem że twierdze że susz znaleziony na podłodze to fusy z herbaty.( co zostało zapisane)
 
Chciałem się poddać badaniom na obecność THC czy innych  bo nie zażywałem żadnych środków odurzających ponad 3 miesiące a nawet znacznie dłużej ale policji to nie obchodziło.
 
Nigdy nie byłem karany, niedawno skończyłem studia, obecnie jestem bezrobotny,
Chodzę  zaocznie do szkoły. Możliwe że w tym albo następnym miesiącu rozpocznę jakąś prace .Byłem zastraszany że zostanę zamknięty na trzy miesiące. Mam cichą nadzieje na umorzenie sprawy. Co mam teraz zrobić? Jakie najlepiej podjąć kroki. Może coś zmienić w zeznaniach ?
Miałbym kilka pytań, proszę o jakiś odzew, jeśli ja nie podałem jakiś istotnych informacji proszę o pytania. Starałem się o przyjecie do wojska czy to już koniec moich szans?
 
Edytowane przez prosze o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za małą literę, mój błąd.

Konto mam od ponad dwóch lat, wielokrotnie się udzielałem, założyłem nowe z wiadomych względów. Gdybym nie wiedział o tym forum wcześniej, raczej taki wpis by się tu nie pojawił, zawsze ceniłem rady z tego forum dlatego napisałem temat.

Edytowane przez prosze o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, prosze o pomoc napisał:

Konto mam od ponad dwóch lat

Jeśli masz inne multi, to znaczy że nie ogarnąłeś przez 2 lata regulaminu? Czaisz że za to jest ban?

5 minut temu, prosze o pomoc napisał:

Przepraszam za małą literę, mój błąd.

Wystarczy użyć "opcje -> zgłoś" i poprosić o zmianę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, z Twojego postu wynika, że zabezpieczono u Ciebie 4kg półproduktów mogących służyć do wytworzenia materiałów wybuchowych, do tego nabój z kbks. 

Następnie waga jubilerska, młynek z suszem roślinnym, woreczki strunowe... 

Powyższe rzuca podejrzenia na Ciebie, że zajmujesz się wytwarzaniem materiałów wybuchowych i handlujesz ziołem. 

Za 0,4g suszu nikt Ci głowy nie urwie, zieloną herbatę również. Nabój kbks - tu musisz mieć pozwolenie.

 

Nie wiem do czego używałeś tego kalichlorku oraz urotropiny, więc nic nie podpowiem (zastosowania są różne). Jeżeli masz czyste sumienie, to nie masz co się bać.

To, że już nie siedzisz na 3 miesiące jest plusem dla Ciebie. Jeżeli zostaniesz skazany za cokolwiek z powyższego (mowa o przestępstwie, nie wykroczeniu) - o wojsku zapomnij.

Badanie THC nic by nie dało, używanie nie jest w Polsce karalne, posiadanie tak.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mosze Red zmienił(a) tytuł na Proszę o pomoc
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.