Skocz do zawartości

Robert Kubica wraca na tor!


KuruKuruKukurin

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie coś niesamowitego, brak mi słów.... Po tak ciężkim wypadku, po tylu latach walki ze słabościami własnego organizmu, Polak- Robert Kubica wraca do ścigania się w najwyższej klasie rozgrywkowej - Formule 1. Co za duma, że to nasz rodak jest przykładem i wzorem dla wielu, to jego postawa pokazuje wszystkim na świecie, co to znaczy wytrwałość, ciężka praca, i walka do końca!

 

Cieszmy się, że wśród nas Polaków, są takie niepowtarzalne i silne jednostki! Brawo Robert Kubica!

  • Like 11
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz kuźwa! 50 baniek daje Orlen. Kubica wraca na tor, super należało mu się. Ale bracia nie oszukujmy się, dołożymy się do tego na stacjach benzynowych :) Zaraz. Będzie, że paliwo 15 groszy do góry, bo Orlen zareagował na ceny ropy  a świecie ?

 

Można powiedzieć, wszyscy sponosorujmy Roberta :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co serwery nie wytrzymały :P

https://www.williamsf1.com/racing/news/2018/11/williams-martini-racing-confirms-robert-kubica-as-race-driver-for-2019

 

Tu oczywiście lepiej, lepsza przepustowość:

https://www.formula1.com/en/latest/article.kubica-to-make-fairy-tale-f1-racing-return-with-williams-in-2019.6zTE6l2mVGA6OiG60MoY2W.html

 

 

@Still

Pójdzie z budżetu na promocję, to poniżej 1% ich rocznego zysku, stać ich na to.

https://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/pkn-orlen-zyski-wyniki-2017-koncern-akcje,26,0,2396954.html

 

@Ramzes

Już 10 lat temu było to częste, po wypadku Kubicy jest to na pewno obligatoryjne.

W kontraktach jest zakaz startów w rajdach (podobnie jak innych potencjalnie niebezpiecznych aktywności), wszyscy się zabezpieczają.

Edytowane przez Ancalagon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesz mnie to, bo sam jestem fanem sportu, ale nie poświęcam temu więcej niż 10 minut, bo jakie to ma dla mnie znaczenie? :)

 

W filmie ''Prawo Bronxu'' notabene gorącą polecam, była scena kiedy mały ''Si'' przychodzi do szefa miejscowego gangu Sonnego z kartami na których był wizerunek jego ulubionego futbolisty, po czym dziecko podczas rozmowy dodało że jego tata musi pracować bo nie starcza na czynsz, po czym Sonny mówi prześmiewczo do małego; To idź do swojego ukochanego futbolisty, może On wam da na czynsz :P

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

comment_SxdsngFAuznCTq8yQfoqjhZd4bFzyRUm

 

Panu Robertowi życzę jak najlepiej.

Natomiast rzygać mi się chce.

Czemu?

Zaraz wyroi się legion sezonowych ekspertów od F1.

Kurna, metrem między stacją Mokotowska a Ursynowem nie przejadę.

Bez usłyszenia "Kubica" "F1" "Wruuum, wruuuum!".

Skakał Małysz.

Sami eksperci od skoków nagle!

Lał się Gołota?

Co drugi bokser od lat! Tylko się ukrywał z hobby!

Kubica?

Zaraz się okaże, że połowa Polski bolidy w garażach buduje.

I ściga się od przedszkola.

 

O Dżizasie Świebodziński !!!

Edytowane przez Margrabia.von.Ansbach
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzruszający moment. Czapki z głów przed Robertem Kubicą za ciężką pracę, determinację i konsekwencję w walce o powrót na tor. Wspaniała motywacja i przykład, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Nie mogę się doczekać jego występów. Coś pięknego. 

Poniżej film z historii walki o powrót na tor:

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacunek dla Roberta za to że odbudował się, rehabilitował i doprowadził znów swój organizm do dobrej formy. Życzę mu jak najlepiej. 

Co do jego startów a nie pozostawiania kierowcą testowym w Williamsie, to zasługa sponsora. PKN Orlen w zamian za starty Polaka przekazał temu zespołowi 10 mln euro.

https://www.rmf24.pl/sport/news-robert-kubica-kierowca-w-williamsie-orlen-sponsorem-teamu,nId,2688188

 

Choć patrząc na Polskich piłkarzy to im powinno się zabrać te miliony i przeznaczyć na sportowców, którzy chcą coś osiągnąć. 

 

Edytowane przez realista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że jest w słabym zespole nie będzie miał takiego nacisku. Wygrał w Kanadzie ale duży kunszt pokazał na Monzy 2006r ( 3miejsce na podium w trzecim swoim 3 starcie w F1) Massa z Ferrari naciskał a Robek nie złamał się nie popełnił błędu ( troszki za puźno przycisnął w pedał gazu  jak wyjechał na równo z boksu z Alonso i Robka wyprzedził ale później awaria wyeliminowała Alfonso). Dobry wyścig miał Robert w Australii 2009r ale Vetel zepsuł mu końcówkę, sądzę  że wygrał by ten wyścig dopadłby Buutona w końcówce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Shambler napisał:

A ja z kolei twierdzę że państwo nie powinno utrzymywać żadnych sportowców, niezależnie od wyników. 

Całkiem możliwe, ale nie zapominajmy o jednej ważnej rzeczy: Orlen nikogo tu nie utrzymuje, lecz jest sponsorem czyli nijako wykupił sobie reklamę wizerunkową, która w długofalowej perspektywie może się zwrócić w postaci finansowej. Formuła 1 to najpopularniejszy sport motorowy, wyścigi oglądają ludzie z całego świata, a i sam Orlen jest obecny nie tylko na rynku Polskim.

 

Kiedyś pracowałem w branży reklamowej i uwierzcie mi, firmy Państwowe, tak, te które utrzymują się z naszych podatków potrafią wydawać krocie na promocję, która nierzadko nie ma jakiegoś logicznego sensu i jest niespójna.

Akurat decyzja Orlenu może być całkiem trafną, i podejrzewam, że nie była ona podyktowana tylko i wyłącznie interesem Roberta Kubicy, ale też przede wsztstkim korzyścią firmy.

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Tak, auto ma słabe. Tytułu mistrza prędko nie zdobędzie. Mówiłem kiedyś, że Kubica zdobędzie tytuł mistrza świata w F1 i powstanie o nim film. Wszystko do tego zmierza. Na netflixie będzie serial o F1.

Netflix pokaże dokument o Formule 1. Bohaterem jednego z odcinków będzie rzecz jasna Robert Kubica!

 

 Powodzenia Robert! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się interesowałem, obecnie przypomina to brazylijską telenowelę, pełna nieoczekiwanych zwrotów.... Dałem sobie spokój, co nie znaczy że nie jest on dobrym kierowcą i ma szansę namieszać w tym sporcie, jednak niestety media szukające na siłę tematu i sensacji sprawiły że to stało się już nudne oraz wręcz męczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.