Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Recommended Posts

Witam, były pracodawca w sądzie przedstawił kwit KW z moim podpisem że niby wypłacił mi pieniądze za ostatni miesiąc. Facet wykorzystał mój podpis który był dany dawno temu jak miał mi oddać kasę za wyciągnięcie pieniędzy z konta firmowego, niezgodnie z prawem i bez mojej zgody wykorzystał mój podpis w innej sprawie. Ktoś doradzi jakimi hasłami / paragrafami się podeprzeć w sądzie ?. Ogólnie chciałem iść do prokuratury i wnieść sprawe fo sądu karnego jednak adwokat kazał się wstrzymać co na kolejnej sprawie się okaże jak mój świadek zezna że taki proceder miał miejsce - dawało się podpis a Oni wypełniali sami papiery.

  • Sad 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

uuuuuuuuuuuuuuuuu Kurwa, niezły bigos. Czekam na jakąś odpowiedz. No kochani, pisać!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podpis in blanco to coś jak samobójstwo odroczone.

Wiem, musiałem sam coś takiego podpisać w banku gdy brałem kredyt, ale mimo wszystko tam była podana górna kwota która mi mogła zagrażać.

Zabawne było jak bardzo gość z banku się pocił gdy spłaciłem kredyt i poprosiłem o zwrot mojego weksla in blanco.

Dostałem go bo byłem czysty, już nic bankowi nie byłem winien.

Wiem jak mało ludzie dbają o takie rzeczy a przecież jeden podpis może być zobowiązaniem na płacenie milionów PLN.

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że podobną sytuację miała moja znajoma. Nie mam teraz z nią kontaktu, ale spróbuję popytać inne osoby, które też były wtajemniczone. Z tego co pamiętam wygrała sprawę w sądzie. Nigdy nie podpisuj nic in blanco. Żadnych weksli o odpowiedzialności materialnej!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Weksel in blanco tylko pod warunkiem gdy jest:

 

- podana górna kwota (lub wskazanie że jest zabezpieczeniem konkretnej umowy i wtedy weksel nie może być użyty do innych zobowiązań które nie tyczą się tej umowy)

 

- deklaracja wekslowa 

W deklaracji weksowej są opisane warunki jakie muszą nastąpić by posiadacz weksla miał prawo go użyć. Brak takich warunków to spore pole do nadużyć. Powinno być w deklaracji weksowej opisane co ma się stać z wekslem po zakończeniu prawidłowo zrealizowanej umowy np. zwrot weksla, który mogę sobie podrzeć i mam pewność że nikt go już nie użyje. 

 

- adnotacja, że weksel nie może być zbywany na osoby trzecie 

 

@JoeBlue nie mów że bank prosił o weksel, który nie miał deklaracji i nie było określonych zasad co ma się z wekslem dziać po zakończeniu umowy itd. Ja bym czegoś takiego nie podpisywał dopóki odpowiednie zapisy nie zostałyby zawarte. 

 

 

 

 

Edited by slavex
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawa nabiera nowych barw tzn muszę sprawę skierować do sądu karnego tzn, nie wiem czy to iść na policję / do prokuratury czy sądu karnego ?. Pracodawca przysłał drugie pismo z prośbą o zwrot ubezpieczenia zagranicznego i na tym piśmie znowu jest manipulacja moim podpisem ( pod podpisem dopisał sam zdanie że zobowiązałem się do zwrotu ). Ktoś wie do jakiej instytucji zgłosić taką sprawę ?.

 

A temat inblanco to 8 stycznia czeka mnie druga rozprawa na którą przyjdą świadkowie i nie wiem czy się wstrzymać do tego 8 bo jeśli sprawa się zakończy na moją korzyść to sąd z automatu chyba przekieruje sprawę do sądu karnego ?.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Imbryk Niestety nie, nie mam z nią teraz kontaktu. Pewnie jak większość młodych ludzi zrażonych lokalnym rynkiem pracy wyjechała do Warszawy. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli czujesz że padłeś ofiarą oszustwa należy sprawę zgłosić na policję. W toku postępowania wskazać świadków oraz dokumenty które będą poddane badaniu przez biegłego sądowego z dziedziny dokumentów. Jeżeli natomiast to nie podrobiony podpis a Twój musisz wykazać że też padłeś ofiarą oszustwa jednak bez świadków czy tez osób które potwierdza ze osoba która dokonała tego oszustwa na Tobie dokonywała wcześniej takich rzeczy udowodnienie w polskich sadach będzie ciężko.

7 godzin temu, Byłybiałyrycerz napisał:

Ktoś wie do jakiej instytucji zgłosić taką sprawę ?.

Zacznij od policji. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak się formalnie za to zabrać ?, muszę mieć jakiś pozew napisany czy iść tak z marszu z dowodem tylko ?, może głupie pytanie ale nigdy nie miałem styczności w takich sprawach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musisz złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

 

Wstrzymaj się i do następnej rozprawy.

Edited by dobryziomek

Share this post


Link to post
Share on other sites

1/ Dlaczego pracodawca zada od ciebie zwrotu ubezpieczenia zagranicznego ?

2/Co to za rodzaj ubezpieczenia?

3/Jesli skladke ubezpieczenia oplacal twoj pracodawca, to mial to w koszcie dzialalnosc i nie moze od ciebie zadac  niczego.

4/Jezeli pracodawca przedstawil na rozprawie KW, jako dowod  ze ci  wyplacil pieniadze to przeciez bys go nie ciagnal do sadu za niewyplacone naleznosci. Fizycznie ich chyba nie otrzymales.No bo czego dotyczyla rozprawa? Za malo informaci z twojej strony.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 - nie wiem

2 - ubezpieczenie A1

3 -  ubezpieczenie wystawiane na prośbę pracodawcy

4 - Fizycznie nie otrzymałem i dlatego poszedlem do sądu bo nie wypłacił mi należnych diet za pobyt za granicą w pracy. Jednak kiedyś płaciłem ze swoich pieniędzy za coś, dał mi do podpisania kwit że oddał mi te 10euro i kazał dac podpis że otrzymałem te 10euro. Pracodawca to był moj znajomy więc inaczej podchodzilem do wielu rzeczy, dałem podpis na pustym kwicie a On miał sobie później uzupełnić i skurwysyn ten kwit zachował pusty i teraz sobie uzupełnił że wypłacił mi te zaległe pieniądze za pobyt za granicą.

Jednak kancelaria podkreśla by po 

1 - wziąć świadka który potwierdzi że w firmie panował proceder podpisow inblanco 

2 pieniędze za pobyt za granicą były wypłacane zawsze na podstawie konkretnych rozliczeń na formalnych drukach a nie jakiś kwitach KW/KP.

 

Mam nagranie audio jak byłem u niego w biurze i mówi że nic mi nie wyplaci do momentu kiedy nie podpisze mu tych formalnych rozliczeń - sądzę że to spory dowód, no bo co - sam mówi o papierach które miesiąc w miesiąc musialem podpisac by otrzymać pensje a tu nagle tylko mi wypłacił kase na jakims swistku KW ? Nie trzyma się logiki to i to mam podkreślac twierdzi mecenas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie kumam tego.

Co to jest ubezpieczenie A1? Co to za produkt ?

Co ono obejmuje, albo raczej czego dotyczy?

Kto to ubezpieczenie wystawia, na czyje imie i kto za nie placi?

Pracodawca prosi o wystawienie obezpieczenia, ale kogo?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pracodawca musi wystosować prośbę do ZUSu by dodatkowo ubezpieczyc pracownika za granicą, np we Francji jak nie masz takiego ubezpieczenia to jest kara za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.