Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, były pracodawca w sądzie przedstawił kwit KW z moim podpisem że niby wypłacił mi pieniądze za ostatni miesiąc. Facet wykorzystał mój podpis który był dany dawno temu jak miał mi oddać kasę za wyciągnięcie pieniędzy z konta firmowego, niezgodnie z prawem i bez mojej zgody wykorzystał mój podpis w innej sprawie. Ktoś doradzi jakimi hasłami / paragrafami się podeprzeć w sądzie ?. Ogólnie chciałem iść do prokuratury i wnieść sprawe fo sądu karnego jednak adwokat kazał się wstrzymać co na kolejnej sprawie się okaże jak mój świadek zezna że taki proceder miał miejsce - dawało się podpis a Oni wypełniali sami papiery.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpis in blanco to coś jak samobójstwo odroczone.

Wiem, musiałem sam coś takiego podpisać w banku gdy brałem kredyt, ale mimo wszystko tam była podana górna kwota która mi mogła zagrażać.

Zabawne było jak bardzo gość z banku się pocił gdy spłaciłem kredyt i poprosiłem o zwrot mojego weksla in blanco.

Dostałem go bo byłem czysty, już nic bankowi nie byłem winien.

Wiem jak mało ludzie dbają o takie rzeczy a przecież jeden podpis może być zobowiązaniem na płacenie milionów PLN.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że podobną sytuację miała moja znajoma. Nie mam teraz z nią kontaktu, ale spróbuję popytać inne osoby, które też były wtajemniczone. Z tego co pamiętam wygrała sprawę w sądzie. Nigdy nie podpisuj nic in blanco. Żadnych weksli o odpowiedzialności materialnej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Podpis in-blanco
  • 1 miesiąc temu...

Weksel in blanco tylko pod warunkiem gdy jest:

 

- podana górna kwota (lub wskazanie że jest zabezpieczeniem konkretnej umowy i wtedy weksel nie może być użyty do innych zobowiązań które nie tyczą się tej umowy)

 

- deklaracja wekslowa 

W deklaracji weksowej są opisane warunki jakie muszą nastąpić by posiadacz weksla miał prawo go użyć. Brak takich warunków to spore pole do nadużyć. Powinno być w deklaracji weksowej opisane co ma się stać z wekslem po zakończeniu prawidłowo zrealizowanej umowy np. zwrot weksla, który mogę sobie podrzeć i mam pewność że nikt go już nie użyje. 

 

- adnotacja, że weksel nie może być zbywany na osoby trzecie 

 

@JoeBlue nie mów że bank prosił o weksel, który nie miał deklaracji i nie było określonych zasad co ma się z wekslem dziać po zakończeniu umowy itd. Ja bym czegoś takiego nie podpisywał dopóki odpowiednie zapisy nie zostałyby zawarte. 

 

 

 

 

Edytowane przez slavex
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa nabiera nowych barw tzn muszę sprawę skierować do sądu karnego tzn, nie wiem czy to iść na policję / do prokuratury czy sądu karnego ?. Pracodawca przysłał drugie pismo z prośbą o zwrot ubezpieczenia zagranicznego i na tym piśmie znowu jest manipulacja moim podpisem ( pod podpisem dopisał sam zdanie że zobowiązałem się do zwrotu ). Ktoś wie do jakiej instytucji zgłosić taką sprawę ?.

 

A temat inblanco to 8 stycznia czeka mnie druga rozprawa na którą przyjdą świadkowie i nie wiem czy się wstrzymać do tego 8 bo jeśli sprawa się zakończy na moją korzyść to sąd z automatu chyba przekieruje sprawę do sądu karnego ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli czujesz że padłeś ofiarą oszustwa należy sprawę zgłosić na policję. W toku postępowania wskazać świadków oraz dokumenty które będą poddane badaniu przez biegłego sądowego z dziedziny dokumentów. Jeżeli natomiast to nie podrobiony podpis a Twój musisz wykazać że też padłeś ofiarą oszustwa jednak bez świadków czy tez osób które potwierdza ze osoba która dokonała tego oszustwa na Tobie dokonywała wcześniej takich rzeczy udowodnienie w polskich sadach będzie ciężko.

7 godzin temu, Byłybiałyrycerz napisał:

Ktoś wie do jakiej instytucji zgłosić taką sprawę ?.

Zacznij od policji. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/ Dlaczego pracodawca zada od ciebie zwrotu ubezpieczenia zagranicznego ?

2/Co to za rodzaj ubezpieczenia?

3/Jesli skladke ubezpieczenia oplacal twoj pracodawca, to mial to w koszcie dzialalnosc i nie moze od ciebie zadac  niczego.

4/Jezeli pracodawca przedstawil na rozprawie KW, jako dowod  ze ci  wyplacil pieniadze to przeciez bys go nie ciagnal do sadu za niewyplacone naleznosci. Fizycznie ich chyba nie otrzymales.No bo czego dotyczyla rozprawa? Za malo informaci z twojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - nie wiem

2 - ubezpieczenie A1

3 -  ubezpieczenie wystawiane na prośbę pracodawcy

4 - Fizycznie nie otrzymałem i dlatego poszedlem do sądu bo nie wypłacił mi należnych diet za pobyt za granicą w pracy. Jednak kiedyś płaciłem ze swoich pieniędzy za coś, dał mi do podpisania kwit że oddał mi te 10euro i kazał dac podpis że otrzymałem te 10euro. Pracodawca to był moj znajomy więc inaczej podchodzilem do wielu rzeczy, dałem podpis na pustym kwicie a On miał sobie później uzupełnić i skurwysyn ten kwit zachował pusty i teraz sobie uzupełnił że wypłacił mi te zaległe pieniądze za pobyt za granicą.

Jednak kancelaria podkreśla by po 

1 - wziąć świadka który potwierdzi że w firmie panował proceder podpisow inblanco 

2 pieniędze za pobyt za granicą były wypłacane zawsze na podstawie konkretnych rozliczeń na formalnych drukach a nie jakiś kwitach KW/KP.

 

Mam nagranie audio jak byłem u niego w biurze i mówi że nic mi nie wyplaci do momentu kiedy nie podpisze mu tych formalnych rozliczeń - sądzę że to spory dowód, no bo co - sam mówi o papierach które miesiąc w miesiąc musialem podpisac by otrzymać pensje a tu nagle tylko mi wypłacił kase na jakims swistku KW ? Nie trzyma się logiki to i to mam podkreślac twierdzi mecenas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.