Skocz do zawartości

Słowa ojca ekonomii, czyli jak nas widzieli dawniej Anglicy.


Strusprawa1

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, HodowcaKrokodyli napisał:

poszerzyć swojego terytorium

To jest właśnie nadjordańskie myślenie, które Słowianom było obce. Im konstrukcja państwa była zbędna. dlatego polegli. Chcieli żyć poza systemem a to jest nierealne.

 

I nie Polska tylko Królestwo Polskie czyli domena Króla, pomazańca Boszego.  

1 minutę temu, AR2DI2 napisał:

Poszerzaly terytoria koscielne. 

Dokładnie, co robili Hiszpanie i portugalczycy w koloniach:D

 

A czego chciał papież od władców Królestwa Polskiego i I RP. walka z prawosławiem, luteranizmem czy islamem. 

 

realizowanie nadjrodańskich interesów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, AR2DI2 napisał:

Kretyni i ignoranci wymyslili a ty im przyklaskujesz,

Problem w tym, że Ty - jak każda ofiara sekty - nie widzisz tego, że jesteś ofiarą sekty.

 

W rzeczywistości całe "Turbosłowiaństwo" to jedna wielka kupa bzdur, która w rażący sposób rozmija się z faktami i zdrowym rozsądkiem. To jest tak naprawdę sekta pseudo-historyczna, opierająca się na wywoływaniu quasi-religijnej wiary za pomocą podgrzewania emocji, histerycznego bredzenia o wielkich spiskach, niszczeniu Polski, etc etc. To jest coś bardzo podobnego do tego, gdy przywódca jakiejś sekty krzyczy "Ludzie! Jesteście okłamywani! Okłamuje was <wstać odpowiedni podmiot>! Idziecie na zgubę! Ale ja wam powiem prawdę, która was ocali!".

 

Cytat

bo jakbys mial wiedze jakas w tym temacie ti nie pisalbys z pozycji jasnieoswieconego wszystkowiedzacego o innych ze bzdury pisza a ty znasz samą prawdziwą prawdę.

 

Problem polega na tym, że ja właśnie mam wiedzę w tym temacie i wiem na 100%, że wierzysz w bzdury.

 

A co do prawdziwej prawdy, to jako osoba myśląca przez pryzmat propagandy sekty, Ty najprawdopodobniej nie jesteś w stanie dostrzec tego, jak bardzo ta propaganda jest sprzeczna z faktami.

 

Cytat

Lykasz szit z podrecznikow pisanych przez masonerie aby oglupiac narody i tyle w temacie.

 

Powtarzasz propagandę sekty. Każde może powiedzieć, że np. pod Grunwaldem Lechici uzbrojeni w karabiny laserowe zwyciężyli Reptilian, a to co jest w podręcznikach to reptiliańska propaganda.

 

Cytat

Z twardymi glowami dyskusja jest bezcelowa.

 

Problem w tym, że to co napisałeś tyczy się Ciebie samego. Chociaż lepiej pasowałoby "ofiara sekty  pseudo-historycznej".

 

13 minut temu, AR2DI2 napisał:

Ty dalej nie kumasz.

 

Poszerzaly terytoria koscielne. 

 

Niestety po raz kolejny mamy tutaj sytuację, w której Ty kompletnie czegoś nie rozumiesz i przez to błędnie Ci się wydaje, że ja czegoś nie rozumiem.

 

Jest faktem, że chrześcijańskie państwa jak Polska, Francja czy Hiszpania, poszerzały swoje terytoria i wzrastały w potęgę.

 

Natomiast "Turbosłowianie" twierdzą, że chrześcijaństwo niszczy, obraca w ruinę, itd itp. Co jest bzdurą - bo nawet jeżeli wyżej wymienione państwa wzrastały w potęgę robiąc za zbirów KK, to nadal było to wzrastanie w potęgę.

 

13 minut temu, Perun82 napisał:

A czego chciał papież od władców Królestwa Polskiego i I RP. walka z prawosławiem, luteranizmem czy islamem.

Bingo - tego właśnie chciał papież. Tego, a nie jakiegoś "zniszczenia Słowian", "zniszczenia Polski", czy czegoś podobnego. Wbrew bzdurom, jakie wygadują na ten temat "Turbosłowianie".

 

BTW Odpowiedz mi na poprzednie pytanie: A na czym miałoby polegać "prawdziwe słowiaństwo", czy "prawdziwy Rzym"?

 

 

 

 

Edytowane przez HodowcaKrokodyli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Perun82 napisał:

A czego chciał papież od władców Królestwa Polskiego i I RP. walka z prawosławiem, luteranizmem czy islamem. 

Pius, papież Niemców, także błogosławił w wyprawie na Wschód w czasie IIWś, widział w Niemcach tych którzy ''nawrócą'' Rosje na katolicyzm, chodziło tylko i wyłącznie o wpływy, w tym przypadku o odzyskanie wpływów.

Edytowane przez The Motha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, HodowcaKrokodyli napisał:

A na czym miałoby polegać "prawdziwe słowiaństwo", czy "prawdziwy Rzym"?

Prawdziwy Rzym to ten przedchrześcijański. Nadjrodańczycy zawłaszczyli miasto, język i wiele innych aspektów. 

 

11 minut temu, HodowcaKrokodyli napisał:

"prawdziwe słowiaństwo",

Bez pierwiastka chrześcijańskiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Perun82 napisał:

Im konstrukcja państwa była zbędna. dlatego polegli. Chcieli żyć poza systemem a to jest nierealne.

Moim zdaniem w czasie wędrówki ludów i najazdów dzikusów ze wschodu to była zaleta.

Ale nie w walce z państwem na owe czasy nowoczesnym jak cesarstwo mające poparcie papiestwa czyli całego KK.

Mogące rekrutować rycerstwo z całej Europy  Zach. w walce z niewiernymi plemionami Słowian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Brat Jan napisał:

Ale nie w walce z państwem na owe czasy nowoczesnym jak cesarstwo mające poparcie papiestwa czyli całego KK.

Mogące rekrutować rycerstwo z całej Europy  Zach. w walce z niewiernymi plemionami Słowian.

Skończył się problem z muzułmanami to zaczęto Drang nach Osten. Nadjordaństwo jako nowe paliwo by móc pobijać, grabić i niszczyć.  Najbardziej skuteczne narzędzie w dziejach ludzkości. 

Edytowane przez Perun82
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Perun82 napisał:

Prawdziwy Rzym to ten przedchrześcijański. Nadjrodańczycy zawłaszczyli miasto, język i wiele innych aspektów. 

Ale dlaczego uważasz, że Rzym przedchrześcijański był "prawdziwy", a ten chrześcijański już nie?

 

Szczególnie, że Rzym przedchrześcijański wcale nie miał jednej formy - był okres cesarstwa, był okres republiki, był okres królów, etc.

 

Swoją drogą, jeszcze za czasów pogańskich w Rzymie pojawiły się silne greckie wpływy kulturowe. Więc można by argumentować, że już wtedy skończyła się czysta, prawdziwa kultura rzymska...

 

Tyle że dużo, dużo wcześniej, Rzymianie znajdowali się pod wpływem kulturowym Etrusków. I to, co wielu ludzi niezorientowanych może uważać za kulturę rdzennie rzymską, to była kultura z silnymi wpływami etruskimi.

 

Cytat

Bez pierwiastka chrześcijańskiego. 

 

To samo - dlaczego niby Słowiańszczyzna pogańska miałaby być "prawdziwa", a chrześcijańska już nie?

 

16 minut temu, Brat Jan napisał:

Moim zdaniem w czasie wędrówki ludów i najazdów dzikusów ze wschodu to była zaleta.

Ale nie w walce z państwem na owe czasy nowoczesnym jak cesarstwo mające poparcie papiestwa czyli całego KK.

Mogące rekrutować rycerstwo z całej Europy  Zach. w walce z niewiernymi plemionami Słowian.

 

Sprawa jest w gruncie rzeczy prosta - przyjęcie chrześcijaństwa było dla nas czymś korzystnym, bo alternatywą było skończenie jak Prusowie (Bałtowie, nie późniejsi Niemcy nazywani tak samo). A państwom robiącym za "zbirów misjonarskich" KK potrafiło się całkiem nieźle powodzić.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez HodowcaKrokodyli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, HodowcaKrokodyli napisał:

To samo - dlaczego niby Słowiańszczyzna pogańska miałaby być "prawdziwa", a chrześcijańska już nie?

Ze względu na charakter Słowiańszczyzny. To byli ludzie wolni (bez niewolników), bez kapłanów i wrednego Ojca. 

Edytowane przez Perun82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Perun82 napisał:

Ze względu na charakter Słowiańszczyzny. Tp byli ludzie wolni, bez kapłanów i wrednego Ojca. 

1. A skąd wiesz, jaki był "charakter Słowiańszczyzny"? 

 

2. Oni jak najbardziej mieli kapłanów, a przynajmniej niektórzy.

 

3. Skąd wiesz, czy nie straszono ich gniewem ich bogów, różnymi konsekwencjami nadnaturalnymi? Bo taki motyw istnieje w bardzo wielu religiach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, HodowcaKrokodyli said:

Problem w tym, że Ty - jak każda ofiara sekty - nie widzisz tego, że jesteś ofiarą sekty.

Ja nie jestem w zadnej sekcie, cos ci sie w oczach mieni. Ja sprawdzam sam historie. To Ty jestes w sekcie katoli ktora pierze mozgi.

 

" latwiej jest oszukac kogos, niz go przekkonac ze zostal oszukany". Masz betonowy mozg, wiec dyskusja jest bezcelowa. Z innymi moge wymieniac poglady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, AR2DI2 napisał:

Ja nie jestem w zadnej sekcie, cos ci sie w oczach mieni.

 

W oczywisty sposób jesteś zindoktrynowany propagandą sekty pseudo-historycznej, znanej jako "Turbosłowianie".

 

Tak jak inne, podobne sekty pseudo-historyczne, sekta ta robi pranie mózgu w sposób podobny do działania sekt religijnych. Czyli wyłącza myślenie poprzez wzbudzanie emocji, poprzez elektryzujący przekaz typu "cały świat kłamie, ale my mamy WIEDZĘ TAJEMNĄ/PRAWDĘ OBJAWIONĄ, którą oni chcą ukryć!". Tylko w rzeczywistości nie jest to żadna wiedza tajemna, tylko bzdury, propaganda dla naiwnych.

 

 

Cytat

Ja sprawdzam sam historie.

 

Kompletna bzdura. Nie sprawdzasz sam, tylko łykasz jak pelikan bzdury od innych "Turbosłowian".

 

Cytat

To Ty jestes w sekcie katoli ktora pierze mozgi.

 

Bzdura. Powtarzasz tutaj bezmyślnie propagandę sekty, przypisując wpływ KK każdemu, kto neguje bzdury Twojej sekty.

 

W realnym świecie:

 

1. Na pewne rzeczy są dowody.

2. Na pewne rzeczy nie ma dowodów, ale są możliwe.

3. Pewne rzeczy są niemożliwe, bo są dowody świadczące przeciwko.

 

"Turbosłowianie" Twojego pokroju wygadują masę rzeczy z kategorii 2 i 3, które przedstawiają jako prawdę i fakty, a gdy zostają skonfrontowani ze słuszną krytyką, to bredzą o propagandzie KK, wielkim spisku, bla bla bla.

 

 

Cytat

" latwiej jest oszukac kogos, niz go przekkonac ze zostal oszukany". Masz betonowy mozg, wiec dyskusja jest bezcelowa. Z innymi moge wymieniac poglady.

 

Tobie jest potrzebna nie wymiana poglądów, a detoksyfikacja spod wpływu sekty pseudo-historycznej. Bo Ty nie rozumiesz, że to właśnie Ty jesteś tutaj osobą oszukaną, zindoktrynowaną.

 

27 minut temu, AR2DI2 napisał:

1 jestem na fonie wiec nie chce mi sie szukac i wklejac.

2 magiczne slowko, a nie rozkaz.

3 sam mozesz znalezc bo tego jest mnostwo. Zacznij od logicznego czytania bibli. 

 

1. Wykręcasz kota ogonem, wcikasz kit, bo w rzeczywistości nie masz żadnych sensownych dowodów na poparcie swoich absurdalnych, sekciarskich poglądów.

 

2. Wskazanie BIBLII jako lektury - HAHHAHAAHAHAHAHAHAHA.

 

34 minuty temu, Perun82 napisał:

w późniejszymi okresie pod wpływem chrześcijaństwa. 

 

A skąd to wiesz, na czym się opierasz pisząc powyższe?

 

Bo podejrzewam, że nie opierasz się na zachowanym źródle piśmiennym.

 

Niestety podejrzewam, że Twoja opinia opiera się na informacjach uzyskanych nierzetelnych osób, które próbują "na siłę" zrekonstruować dawną Słowiańszczyznę - a przy niedostatku źródeł, "uzupełniają" to swoją wyobraźnią i myśleniem życzeniowym, czyli po prostu zmyślają jak jest im wygodnie.

 

 

Edytowane przez HodowcaKrokodyli
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, HodowcaKrokodyli said:

 

Kompletna bzdura. Nie sprawdzasz sam, tylko łykasz jak pelikan bzdury od innych "Turbosłowian".

 

Ty, mistrzu xo ty sie tak rzucasz jak g w trawie. Waz na slowa, wszystkich rozomow nie pozjadales cwaniaczku.

 

@ brat jan 

Ty zas jestes za skromny.

Edytowane przez AR2DI2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, AR2DI2 napisał:

Ty, mistrzu xo ty sie tak rzucasz jak g w trawie. Waz na slowa, wszystkich rozomow nie pozjadales cwaniaczku.

 

Ale w jakim kontekście mam "ważyć słowa"?

 

Jest faktem, że jesteś zindoktrynowany bzdurami sekty pseudo-historycznej "Turbosłowian". A to, że tego nie dostrzegasz i odrzucasz taką informację, absolutnie niczego nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, HodowcaKrokodyli said:

Ale w jakim kontekście mam "ważyć słowa"?

 

W kontekscie formy wypowiedzi.

 

5 minutes ago, HodowcaKrokodyli said:

Jest faktem, że jesteś zindoktrynowany bzdurami sekty pseudo-historycznej "Turbosłowian". A to, że tego nie dostrzegasz i odrzucasz taką informację, absolutnie niczego nie zmienia

Dla mnie zas jest faktem ze masz twarda spraną glowe przez sekte katolicka. Przez co nie przyjmiesz niczego innego do glowy bo nie ma tam juz miejsca na wiedze, gsyz dogmaty zajely cala przestrzen

 

Boli was to ze ktos obnaza czym tak naprawde jest KK, a to cale wasze zycie.

 

 

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, AR2DI2 napisał:

W kontekscie formy wypowiedzi.

"Łyka jak pelikan" to niewulgarne określenie odnoszące się do skrajnej, bezmyślnej naiwności. :)

 

4 minuty temu, AR2DI2 napisał:

Dla mnie zas jest faktem ze masz twarda spraną glowe przez sekte katolicka.

 

Problem w tym ,że Ty jesteś ofiarą propagandy sekty i mylisz fakty z fikcją.

4 minuty temu, AR2DI2 napisał:

Przez co nie przyjmiesz niczego innego do glowy bo nie ma tam juz miejsca na wiedze, gsyz dogmaty zajely cala przestrzen

 

Wypisujesz bzdury. Ja mam w głowie wiedzę zgodną z realnym światem, podczas gdy to Ty masz w swojej głowie sekciarskie bzdury i dogmaty.

 

4 minuty temu, AR2DI2 napisał:

Boli was to ze ktos obnaza czym tak naprawde jest KK, a to cale wasze zycie.

 

Wypisujesz bzdury. Ja nie mam problemu z prawdą o tym, jaki jest KK w kontekście bycia korporacją, zwiększania swoich wpływów poprzez przemoc i propagandę, etc.

 

Natomiast Twój pogląd cytuję " W skrocie chrzescijanstwo to twor religijny wytworzony po to aby podbijac i dyscyplinowac Słowian.", to jest totalna bzdura, bo chrześcijaństwo nie powstało z myślą o Słowianach.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ameryka Południowa i Środkowa - dużo wiemy o tubylczych kulturach? To była zaawansowana cywilizacja, operowano mózg, oczy etc. Kościół wyczyścił wszystko, spalono i zniszczono nawet opisy dokonywane przez katolickich mnichów. Dostępne są resztki.

 

Podbój Ameryki nastąpił 500 lat temu i praktycznie nie ma nic a Wy chcecie dowodów z przed ponad 1000 lat na istnienie rozwiniętej państwowości na ziemiach Europy Środkowo-Wschodniej. Jakieś resztki na pewno są w Watykanie, dużo jeśli nie więcej było w Konstantynopolu ale wiadomo co i jak, nie do odzyskania.

 

Pojawiają się nowe technologie, metody prównawcze, badania dna etc. Odkryto olbrzymie pobojowisko w okolicach Szczecina, datowane na kilka tysięcy lat. Pewnie zaginiony legion. ;)

 

Problemem naszej historii jest brak zorganizowanej państwowości w 18/19 wieku. To wtedy narodziła się nowoczesna nauka, zwycięzcy pisali historię. Rosja rządzona przez niemiecki ród przejęła Słowiańszczyznę i nawet na wschodzie nie było oparcia.

 

Dla higieny dyskusji może nie używajmy zwrotów typu „piszesz bzdury” i podobne. Jak określić człowieka który wierzy w legendę o Mieszku... ;)

 

Nie do końca się zgadzam ale warto posłuchać tylko dla zobaczenia jak wygląda schemat zakłamywania historii (gość nie jest jakimś oszołomem, poszukajcie czym się zajmował/zajmuje):

 

 

Edytowane przez loh-pan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbosłowianin! Sekciarz! Nic tylko czekać na: homofob! rasista! ANTYSEMITA! Brak treści. Jest tylko szastanie epitetami i przekomarzanie się jak w podstawówce: moja racja jest najlepsza. 

 

Jeżeli ktoś nie potrafi dopuścić ewentualności, że był okłamywany całe życie wraz z większością ludzkości, to dalszy offtop jest tylko stratą czasu.

 

Gdyby Watykan obchodziła prawda, to już dawno mielibyśmy dostęp do jej całej biblioteki, gdzie prawdopodobnie są wszystkie odpowiedzi na większość pytań.

 

Byłoby lepiej, gdybyśmy nie nazywali katolicyzmu rzymskiego chrześcijaństwem. Jest to krzywdzące i nielogiczne. Tak samo jak nazywanie narodowców faszystami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, loh-pan napisał:

Ameryka Południowa i Środkowa - dużo wiemy o tubylczych kulturach? To była zaawansowana cywilizacja, operowano mózg, oczy etc. Kościół wyczyścił wszystko, spalono i zniszczono nawet opisy dokonywane przez katolickich mnichów. Dostępne są resztki.

 

Podbój Ameryki nastąpił 500 lat temu i praktycznie nie ma nic a Wy chcecie dowodów z przed ponad 1000 lat na istnienie rozwiniętej państwowości na ziemiach Europy Środkowo-Wschodniej. Jakieś resztki na pewno są w Watykanie, dużo jeśli nie więcej było w Konstantynopolu ale wiadomo co i jak, nie do odzyskania.

 

Akurat Ameryka to niezbyt trafiony przykład - między innymi dlatego, że oni zostali podbici przez najeźdźcę, a my jedynie przyjęliśmy chrześcijaństwo.

 

Natomiast inna sprawa, że chyba nie rozumiesz sedna problemu z "Turbosłowianami". Bo mamy tutaj tak naprawdę 2 różne problemy:

 

1. To, że mamy bardzo mało źródeł/dowodów mówiących o tym, jak wyglądała dawna Słowiańszczyzna.

 

2. To, że "Turbosłowianie" wymyślają, zmyślają różne rzeczy i przedstawiają je jako "fakty" i "prawdę", stosując przy tym sekciarskie, manipulacyjne metody działania.

 

Ja rozumiem to, że kogoś boli punkt 1, mnie też boli - ale to nie jest usprawiedliwieniem dla podłych, zakłamanych, sekciarskich działań z punktu 2.

 

A jeszcze co do tej zaawansowanej państwowości, to problem w tym, że o Słowianach średniowiecznych wiadomo, że żyli w odrębnych plemionach jak Polanie czy Wiślanie. I nie ma podstaw aby przypuszczać, że wcześniej było inaczej.

 

Cytat

Pojawiają się nowe technologie, metody prównawcze, badania dna etc. Odkryto olbrzymie pobojowisko w okolicach Szczecina, datowane na kilka tysięcy lat. Pewnie zaginiony legion. ;)

 

Tak, i Turbosłowianie zaraz pewnie okrzykną, że tam toczyła bitwę "Wielka Lechia". A tak naprawdę nie wiadomo, czy byli to Słowianie, Bałtowie, Germanie, Celtowie - a może w ogóle ktoś inny, jakaś grupa która została wyrżnięta lub zasymilowana na przestrzeni wieków.

 

55 minut temu, Ruslan napisał:

Turbosłowianin! Sekciarz! Nic tylko czekać na: homofob! rasista! ANTYSEMITA! Brak treści.

"Turbosłowianin" to określenie mające o tyle sens, że jest to etykieta wskazująca na grupę ludzi o określonych poglądach i określonym sposobie myślenia.

 

 

Cytat

Jest tylko szastanie epitetami i przekomarzanie się jak w podstawówce: moja racja jest najlepsza. 

 

Przykro mi, że odbierasz to jako przekomarzanie się. Bo sytuacja wygląda zupełnie inaczej - po jednej stronie stoi nauka, logika, zdrowy rozsądek, a po drugiej ciemnota sekty pseudo-historycznej.

 

BTW Polecam przyjrzenie się sektom pseudo-historycznym z innych krajów. Może to otworzy oczy ludziom którzy nie rozumieją, na jakich zasadach opiera się funkcjonowanie "Turbosłowian".

 

 

 

Cytat

Problemem naszej historii jest brak zorganizowanej państwowości w 18/19 wieku. To wtedy narodziła się nowoczesna nauka, zwycięzcy pisali historię. Rosja rządzona przez niemiecki ród przejęła Słowiańszczyznę i nawet na wschodzie nie było oparcia.

 

Ale co ma 18/19 nauka do obecnego stanu wiedzy?

 

Co do tego "niemieckiego rodu", to niestety (brzydko) pachnie mi tu turbosłowiańską obsesją na punkcie Niemców i rzekomego fałszowania przez nich naszej historii.

 

Cytat

Dla higieny dyskusji może nie używajmy zwrotów typu „piszesz bzdury” i podobne. Jak określić człowieka który wierzy w legendę o Mieszku... ;)

 

A ja proponuję, aby dla higieny dyskusji nie pisać bzdur. Bo jeżeli ktoś mi pisze np, że chrześcijaństwo powstało po to, aby gnębić Słowian, to sorry, jak mam to określić?

 

Cytat

Jeżeli ktoś nie potrafi dopuścić ewentualności, że był okłamywany całe życie wraz z większością ludzkości, to dalszy offtop jest tylko stratą czasu.

 

Problem w tym, ze dowody z realnego świata wskazują bardzo, bardzo jednoznacznie na to, że to "Turbosłowianie" wzajemnie się okłamują. Podobnie jak członkowie podobnych ruchów/sekt w innych krajach.

 

Cytat

Gdyby Watykan obchodziła prawda, to już dawno mielibyśmy dostęp do jej całej biblioteki, gdzie prawdopodobnie są wszystkie odpowiedzi na większość pytań.

 

Ale nie trzeba dostępu do watykańskich archiwów, żeby zdać sobie sprawę z tego, że "Turbosłowianie" to sekta. Wystarczy spojrzeć na jakość i charakter ich argumentacji.

 

 

Edytowane przez HodowcaKrokodyli
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HodowcaKrokodyli

 

Niestety ale nie wiesz o czym piszesz. Chrześcijaństwo przyjęła elita, ludność została podbita, podobnie jak w Ameryce. Poczytaj o powstaniach, reakcja pogańska i podobne.

 

Źródła są tylko ukryte, zatajone, zafałszowane. Jeśli 20 gazet napisze, że biały to czarny to ludzie w to uwierzą. Tak już jest.

 

Wg oficjalnego podejścia nawet Długosz pisał brednie.

 

Wszyscy zaborcy to były rody germańskie, żadna tajemnica. W każdym kluczowym okresie wtrącał się Watykan, poprzez nuncjusza. Nie wiem o co się spierać, to są fakty. Nie chodzi o ludność, Niemców czy Francuzów, tylko o elity i ich rodowód, jeden pień. 

 

Chrześcijaństwo to zupełnie inna dyskusja. Myślę, że elity nie wierzą ani w katolicyzm ani w judaizm czy islam, mają coś własnego. Zakładając, że są to ludzie tacy jak my, osobiście w to watpię (reptilianie, pozaziemska cywilizacja i tylko ludzkie powłoki). ;)

 

Edytowane przez loh-pan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.