Skocz do zawartości

Słowa ojca ekonomii, czyli jak nas widzieli dawniej Anglicy.


Strusprawa1

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, loh-pan napisał:

Niestety ale nie wiesz o czym piszesz. Chrześcijaństwo przyjęła elita, ludność została podbita, podobnie jak w Ameryce. Poczytaj o powstaniach, reakcja pogańska i podobne.

 

Skąd wniosek, że nie wiem o czym piszę?

 

Przecież wiadomo, że decyzję podjęła elita, a niezadowolonych przekonywano przemocą.

 

Niemniej jednak nasza elita przetrwała, nie została wyrżnięta, a my mówimy dzisiaj po polsku, a nie po niemiecku czy czesku.

 

Cytat

Źródła są tylko ukryte, zatajone, zafałszowane.

 

Skąd wiesz, jakie masz dowody na to, że "Źródła są tylko ukryte, zatajone, zafałszowane."?

 

Cytat

Jeśli 20 gazet napisze, że biały to czarny to ludzie w to uwierzą. Tak już jest.

Tak, tyle że to samo tyczy się funkcjonowania sekt, ruchów (quasi) religijnych - i mówię to oczywiście w kontekście "Turbosłowian".

 

W tym kontekście po raz kolejny polecam przyjrzenie się zagranicznym odpowiednikom "Turbosłowiaństwa" - np. Ukraińcom uważającym, że historia jest zakłamana, bo Jezus tak naprawdę mówił po ukraińsku. Albo Rosjanom według których to nieprawda, że Mongołowie podbili Rosję, bo tak naprawdę była to tylko rosyjska wojna domowa, a prawdziwi Mongołowie nigdy nie opuścili Mongolii. Tak naprawdę jest dużo takich sekt pseudo-historycznych, których schemat działania jest podobny i polega na tworzeniu megalomańskiej, "krzepiącej serce" fantastyki pseudo-historycznej.

 

 

Cytat

Wg oficjalnego podejścia nawet Długosz pisał brednie.

 

Według oficjalnego podejścia, kronikarze robili ówczesnym elitom za propagandzistów, tak jak dzisiaj media. Co moim zdaniem jest rzeczą oczywistą i zrozumiałą.

 

Cytat

Wszyscy zaborcy to były rody germańskie, żadna tajemnica.

Tak, tylko jak to się ma do "Turbosłowiańskiego" dogmatu o tym, że niby Niemcy sfałszowali historię Polski sprzed setek/tysięcy lat?

 

 

Edytowane przez HodowcaKrokodyli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HodowcaKrokodyli

 

Nie wiem czy po polsku. Może ten jezyk tylko tak się nazywa? ;)

 

Długosz robił dobrze elicie, to jesteś w stanie założyć. Jednocześnie pytasz jakie mam dowody, że źródła są ukrywane. Zakładam, tak już jest. Poza tym ciągle wypływa coś nowego co burzy dotychczasową chronologię i wiedzę. Poczytaj o starożytnych osadach odkrywanych na południu, bitwę już obśmiałeś, nie chce mi się wklejać. 

 

„Niemcy” w sensie ówczesnych namiestników na tym terenie. Elity nie uważają się za Niemców czy Francuzów. To chyba jasne? Poza tym nie sfałszowano historii Polski tylko historię świata/Ziemi. Wyjaśniająco - wg mnie przed 1000 rokiem nie było żadnej Polski, Czech czy innych. Wielka Lechia, jesli istniała, to była konfederacja plemion.

 

Zakończmy dyskusję, to nie ma sensu. Jeśli masz otwarty umysł to poszukasz i może zmienisz zdanie lub utwierdzisz się we własnym. Za Lechię czy Reptilian nie dam sobie uciąć ręki ale wiem jedno, na pewno było inaczej niż w oficjalnej wersji. Zbyt dużo sprzeczności.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bullitt napisał:

Proszę o źródła. Chętnie poczytam. 

Chociażby tutaj. To jest nowa kontrowersyjna teza Brauna, który toczył debatę z pewnym profesorem. Opierał podobno swoją wiedzę na pamiętnikach, które nie zostały opublikowane. Ktoś z jego krewnych brał udział w powstaniu listopadowym. Jednak jeszcze żadna książka obalająca hipotezę, że Księstwo Warszawskie  nie było jednym z głównych potentatów zbożowych w Europie i miało duże problemy w związku ze wzrostem cen surowców nie została napisana. Zapomniałem tego dodać.

 

http://solidarni2010.pl/17036-prawdziwe-przyczyny-powstania-listopadowego-wedlug-grzegorza-brauna.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, loh-pan napisał:

Nie wiem czy po polsku. Może ten jezyk tylko tak się nazywa? ;)

 

Na pewno jest to język słowiański, nie germański. Co pokazuje inną rolę Niemców u nas, inną niż rolę Hiszpanów/Portugalczyków a Ameryce Południowej.

 

45 minut temu, loh-pan napisał:

Długosz robił dobrze elicie, to jesteś w stanie założyć. Jednocześnie pytasz jakie mam dowody, że źródła są ukrywane. Zakładam, tak już jest.

 

Ale to są założenia różnej natury, różnego kalibru. Bo czym innym jest założenie, że kronikarze prezentowali punkt widzenia sprzyjający swoim pracodawcom, tak jak współcześni dziennikarze - to jest oczywiste i naturalne. A czym innym założenie, że:

 

1. Dawna historia Polski była w jakiś sposób niewygodna dla Niemców, elit czy Watykanu.

2. Ze względu na punkt 1, ma miejsce jakaś wielka konspiracja/spisek, niszczenie dowodów, itd.

 

To absolutnie nie jest nic oczywistego.

 

Cytat

Poza tym ciągle wypływa coś nowego co burzy dotychczasową chronologię i wiedzę.

 

To prawda, ale to nijak nie zmienia tego, że środowiska "Turbosłowiańskie" nie opierają się na faktycznych odkryciach i dowodach, tylko na fantastyce i zmyślaniu, metodach sekciarskich, quasi-religijnych.

 

Cytat

Poczytaj o starożytnych osadach odkrywanych na południu, bitwę już obśmiałeś, nie chce mi się wklejać. 

 

W takim sensie, w jakim nierzetelnie interpretują ją Turbosłowianie - oczywiście, że obśmiałem. Bo wiadomo, że miała miejsce bitwa, ale to nie jest żaden dowód na to, że byli to Słowianie.

 

 

Cytat

Poza tym nie sfałszowano historii Polski tylko historię świata/Ziemi.

 

Niby jak i po co/dlaczego?

 

Cytat

Wyjaśniająco - wg mnie przed 1000 rokiem nie było żadnej Polski, Czech czy innych. Wielka Lechia, jesli istniała, to była konfederacja plemion.

 

Ok, mogła istnieć jakaś konfederacja plemion. Ale nawet jeżeli istniała, to w jaki sposób miałoby to być niewygodne dla późniejszych elit czy KK?

 

Wiadomo, że były na świecie różne pogańskie plemiona, które bywały całkiem potężne i potrafiły np. zdobyć Rzym, albo pokonać armię Bizancjum. Co by zmieniało z punktu widzenia interesów elit czy KK, gdyby była do nich doliczona jakaś słowiańska federacja?

 

Cytat

 

Zakończmy dyskusję, to nie ma sensu. Jeśli masz otwarty umysł to poszukasz i może zmienisz zdanie lub utwierdzisz się we własnym. Za Lechię czy Reptilian nie dam sobie uciąć ręki ale wiem jedno, na pewno było inaczej niż w oficjalnej wersji. Zbyt dużo sprzeczności.

 

Na pewno w oficjalnej wersji są jakieś błędy, bo opiera się ona na niepełnych dowodach - ale to nie znaczy, że jest to wynik jakiegoś spisku.

 

Inna sprawa, to "sprzeczności" - jakie konkretnie?

 

 

Edytowane przez HodowcaKrokodyli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, AR2DI2 napisał:

Bylismy kiedys potęgą o czym wiekszossc nie ma pojecia. Mielismy też przyjemnosc rozjebac panstwo Chazarow - przodkow dzisiejszych "żydow" czyli AszkeNAZi, zwanych zydami aszkenazyjskimi ( w przeciwienstwie do prawdziwych zydow - sefardyjskich ). 

Ruś Kijowska pod wodzą Wikingów ich pokonała, ale z siedzib wygnała ich na zachód Europy armia Czyngis-Chana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.