Skocz do zawartości

Brak otworów/tuleji w drzwiach od łazienki


Maurycy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Zamierzam zamówić drzwi łazienkowe bez tulei. Jakie mogą być konsekwencje skoro mam w łazience wentylację mechaniczną? Dodam, że jest to mieszkanie w bloku, więc co roku ktoś sprawdza stan instalacji itp. Czy mogą być jakieś konsekwencje np. brak zezwoleń na użytkowanie etc, czy jest to moja indywidualna sprawa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się bez otworów wentylacyjnych ? Nie wiem czy mogą być jakieś konsekwencje ale chcesz mieć znacznie zmniejszoną wentylację w mieszkaniu ? Większą wilgoć w łazience i ewentualnie nieschnące pranie, jeśli tam wieszasz ?Pomijając regulacje to ogólnie zły pomysł. Poza tym jak przychodzi kominiarz to sprawdza tylko ciąg szybu a nie jakie Ty masz drzwi 

 

Edytowane przez MaxMen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad ta wentylacja mechaniczna ma brac swieze powietrze? Wilgosc pewna... Ja tez mam drzwi bez tuleji i kratki - otwor jest bardzo ciekawie wkomponowany i go nie widac. Jesli chodzi tylko o estetyke polecam. Nie podales powodu dlaczego takie drzwi

 

 

Przepraszam za brak ogonkow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Piter_1982 napisał:

Niech kolega @Maurycy  napisze w czym jest problem.

 

Może wcale nie chodzi o estetykę a np. przeciąg w łazience? 

A może hoduje w wannie węża i boi się, że w nocy wypełznie na mieszkanie?

 

 

 

Piecyka gazowego nie mam :) po prostu chcę kupić drzwi z litego drewna, które nie mają otworów w drzwiach i nie są podcięte. Z drugiej strony, zawsze mogę po prysznicu zostawić otwarte drzwi od łazienki :) Konkluzja jest taka, że nie podobają mi się otwory w drzwiach, ani żadne podcięcia drzwi, w stosunku do całego mieszkania bardzo źle to wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada, nie wyglada, ja właśnie pisałem o tym podcięciu właśnie. Chyba tylko prywatne zamówienie u stolarza. Lub zaadoptowanie czegoś z marketu budowlanego. Kurcze ale bez wentylacji to pieczarki będziesz zbierał z fugi i silikonu. 

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwory wentylacyjne w drzwiach muszą być, są na to nawet odpowiednie regulacje:

Cytat

Wielkość otworu sankcjonowana jest rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, i brzmi:
§ 79. 1. Drzwi do łazienki, umywalni i wydzielonego ustępu powinny otwierać się na zewnątrz pomieszczenia, mieć, z zastrzeżeniem § 75 ust. 2, co najmniej szerokość 0,8 m i wysokość 2 m w świetle ościeżnicy, a w dolnej części – otwory o sumarycznym przekroju nie mniejszym niż 0,022 m2 dla dopływu powietrza.

Cytat

Podczas corocznych przeglądów wentylacji sprawdzane są również otwory w drzwiach łazienkowych – w przypadku nieodpowiedniego wymiaru otworu spółdzielnia mieszkaniowa lub administracja budynku może wezwać do dostosowania drzwi do obowiązujących norm. W takim przypadku należy wymienić drzwi lub wyciąć odpowiedni otwór, który następnie można zamaskować kratkami drzwiowymi.

Tu masz całość: https://www.kratkimetalowe.pl/powierzchnia-czynna-kratki-drzwiowej-jakie-normy-powinien-spelniac-otwor-w-drzwiach/

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wentylacja jest ale podobno otwory nie spełniają norm. Jeszcze niedawno spełniały ale się przepisy zmieniły i już nie spełniają. Trochę mnie to wkurza, że jakiś urzędnik decyduje o zmianie w zasadzie symbolicznej a inni ponosić muszą tego koszty. Za rok lub dwa może się przepisy znowu zmienią i o 1mm trzeba będzie znów poszerzać lub zmniejszać te otwory i co wtedy? Znowu wymieniać drzwi? No ale skoro marchewka jest owocem to mnie już nic nie zdziwi w naszej wspaniałej unii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Cortazar napisał:

jakiś urzędnik decyduje o zmianie w zasadzie symbolicznej a inni ponosić muszą tego koszty. 

Proponuję całkowicie zamurwać.

Drzwi zabić OSB.

Wyprowadzić się do puszczy tam nie ma takich problemów.

A JAK u sąsiada zalęgnie się w szybie robactwo to nie pisać co mam teraz z tym zrobić/BRACIA pomóżcie.

 

 

Edytowane przez Tornado
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.