Skocz do zawartości

Zaginione polskie złoto


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Swoją drogą, gdzieś pewnego czasu czytałem o teorii mającej na celu utrzymywanie stałej stawki inflacyjnej oraz wartości dolara w ryzach poprzez zbijanie co jakiś czas cen złota, o które aktualnie żaden kraj nie opiera swojej waluty. Bank centralny pożyczał krótkoterminowo (bankowi komercyjnemu) duże ilości złota przy minimalnych odsetkach w granicy 1%, aby potem jeden z największych banków komercyjnych mógł sprzedawać to złoto, a zdobyte pieniądze inwestować w 30-letnje obligacje rządowe, zabijając przy tym i oprocentowanie obligacji rządowych i cen złota. Dwie pieczenie na jednym ogniu. Jesteśmy aktualnie pod kuratelą żydoamerykańską z włączeniem do tego Anglii, jako inicjatora i największego autorytetu bankowego półświatka, więc dziwnym była sprzedaż przez Anglię w bodajże 1999 roku ok. 500 ton złota po bardzo niskiej cenie (każdy rozumny inwestor wie, że na spadkach się kupuje a na wzrostach sprzedaje), jednak to właśnie był ten misterny plan mający na celu utrzymać dolara w obiegu. Utrzymywanie dolara i stałej stawki inflacyjnej dawało bankierom olbrzymie pole manewru w manipulowaniu instrumentami pochodnymi, które dawały olbrzymie zyski.

Edytowane przez rejdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 26.11.2018 o 10:43, wojkr napisał:

Anglia wystawiła nam rachunek za sprzęt wojskowy za II WŚ,

Ja już nawet nie mam siły tego komentować ... Anglicy wystawili takie rachunki wszystkim stronom alianckim, po to by następnie je umorzyć.
Wojna czy nie słupki muszą się zgadzać ...

 

A tu troszkę bardziej merytorycznie na temat

https://www.dws.org.pl/viewtopic.php?f=3&t=127070&st=0&sk=t&sd=a

 

Edytowane przez GurneyHalleck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.