Skocz do zawartości

Dziś w nocy Upadlina ogłosiła stan wojenny.


Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie byłem na Ukrainie, ale słuchajcie, rozmawiałem ostatnio z bardzo kumatym kolesiem z Chile, który mieszka od kilku miesięcy w Moskwie. Pracuje dla chilijskiej firmy produkującej wina. Wcześniej przebywał w Hiszpanii i sporo jeździł po Europie. Był i na Ukrainie. Opowiadał, że to najgorsze i najbiedniejsze państwo jakie w życiu widział. Nawet rosyjska prowincja jest lepsza, już nie mówiąc o najbiedniejszych krajach Ameryki Południowej (np. Boliwia, Paragwaj). 

 

Dno. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Bullitt said:

Opowiadał, że to najgorsze i najbiedniejsze państwo jakie w życiu widział. Nawet rosyjska prowincja jest lepsza, już nie mówiąc o najbiedniejszych krajach Ameryki Południowej (np. Boliwia, Paragwaj). 

 

Ja mam codziennie przez 10 godzin pod sobą 4 Ukraińców z okoloc Kołomyi. 

 

Opowiadania ich i zachowania, może nie potwierdzaja ze to najbiedniejszy kraj na ziemi, ale bieda tam niemilosierna. U nich obowiązują ceny i rozliczenia w dolarach. Wszystko przeliczaja na dolary.

 

Kuriozalnui w tak biednym kraju wiekszosc produktow jest drozsza niz na zachodzie.

Opowiadali mi jak jezdzili do Polski, kupowali stare buty w workach i tam sprzedawali po 20 dolarow. 

Z Uk do domu wysylają paczki z pampersami, szamponami itd bo w Uk taniej!

 

Korupcja, nieróbstwo, zlodziejstwo posuniete do tego stopnia, ze jadąc z miasta A do B mozna 3 razy zaplacic haracz milicji drogowej. 

 

Dlugo opowiadac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Strusprawa1 said:

Nie widze w tym nic zlego. Przed wojną przez setki lat mielismy miliony Zydow i nie bylo zamachow. Robili interesy, byli prawnikami i handlarzami.  

A ja widzę. Żydzi robili interesy bo mieli pozwolenie na handel, którego większość chłopów i mieszczan nie miała bądź nie chciała mieć (trochę historii tej "wielkiej" nacji w Polsce, która rozkwitła przez Kazimierza Wielkiego, którego już nie nazywam Wielkim). Mieli też pozwolenie na lichwę. To była klasa uprzywilejowana. Nie mili prawa głosu ale mieli przywilej podatkowy i prawo zarabiać więcej niż szlachta i choć zwykły Żyd był biedny, biedniejszy niż zwykły Polak (o tym też jet w art. który przytoczyłem) to ci, którzy potrafili się wybić (zwykle po plecach własnych braci i Polaków) mieli się lepiej niż szlachta.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ne no jebłem, Duda i Morawiecki rozmawiali na temat sytuacji na Ukrainie, kto się z tym liczy?

 

Pewnie zaraz pójdzie kolejna ''bezzwrotna'' pożyczka a banderowscy żołnierze będą mogli bez kolejek leczyć się u nas w szpitalach :Pbo co innego kolonia zwaną Polską może zrobić? od brudnej roboty :)

Rada ONZ się spotka, pogada i gówno ustalą, nikt za Ukrainę umierać nie będzie, chyba że odpowiednio zindoktrynowani Polacy, przez media i kościół w imię cudzych interesów, krew mnie zalewa jak na to patrze, na tych skurwysynów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Motha Ale Ukraina jest obecnie buforem między PL a Rosją.

Po ewentualnym wchłonięciu Ukrów będziemy niebezpiecznie szeroko graniczyć z Federacją R.

Zostaniemy buforem między Niemcami, a Rosją.

Jak to się kończy pokazała II światowa.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się boje, bo niby jesteśmy w NATO ale palcem nikt nie kiwnie, niektórzy mówią ze US Army jest po to aby Ruscy tu nie weszli, wiec to może ich ewentualnie odstraszyć, to zależy od tego jak dogadali się Trump z Putinem, bo jeśli Amerykanie mają plany co do Polski, to raczej Ruscy tu nie wejdą

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest taki stan to uważałbym na dziewczyny Ukrainki jeśli takowe macie, ponieważ mogą was złapać teraz na dziecko. Niestety gdy jest taka sytuacja w kraju to w ludziach potrafią pojawić się najgorsze instynkty i jako pierwsze na wierzch wychodzi chęć przetrwania. 

Po prostu uważajcie.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosji zależy na wschodnich terenach, z kopalniami i przemysłem. Obstawiam rozbiór Ukrainy, która stałaby się marionetkowym Państwem (bardziej niż teraz). Myślę, że nie dojdzie do otwartego konfliktu, będą to właśnie takie przepychanki.

 

 

Najlepszy skecz, piszę do Ukrainki z Lwowa, a ona na to, że nawet nie słyszała o tym incydencie :)

Edytowane przez Johny_B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pravda.ru dowiadujemy się, że to zagrywka Poroszenki. "Кризис нужен Петру Порошенко, потому что в ходе предвыборной кампании его лозунг "Вера.Язык.Армия" не дал серьезного эффекта. Рейтинги Порошенко уступают рейтингам Юлии Тимошенко". 

 

Tłumaczenie: Kryzys jest potrzebny Poroszence, ponieważ w toku przedwyborczej kampanii jego slogan Wiara, Język, Armia nie przyniósł poważnego efektu. Ratingi Poroszenki ustępują ratingom Timoszenki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

Przed wojną przez setki lat mielismy miliony Zydow i nie bylo zamachow. Robili interesy, byli prawnikami i handlarzami.

Polecam lekturę Przeglądu Historycznego, artykuł Jakuba Goldberga (żeby nie było że anty-semity):

http://bazhum.muzhp.pl/media/files/Przeglad_Historyczny/Przeglad_Historyczny-r1990-t81-n1_2/Przeglad_Historyczny-r1990-t81-n1_2-s189-198/Przeglad_Historyczny-r1990-t81-n1_2-s189-198.pdf

 

Dość dobrze opisuje on jak działała tzw "arenda". Czyli pan nad włościami, szlachcic, miał przez kościół "oznajmione" że zajmowanie się pieniędzmi jest "be" i niegodne szlachcica, więc masowo panowie szlachta puszczali swoje ziemie w arendę (dzierżawę), polegającą na tym że Żyd (któremu religia nie zabraniała się bogacić) płacił jakąś kwotę w gotówce szlachcicowi, a w zamian na dwa-trzy lata miał prawo do pańszczyzny i podatków z danych dóbr szlachcica. Ile wycisnął, tyle było jego.

Opisuje też dlaczego dla Żydów praca na roli była ujmą - bo zrównywała ich z chłopami pańszczyźnianymi. Ciekawym tematem są też dzieje konwertytów w tamtych czasach, ale to już dygresja.

Moim skromnym zdaniem, zamiana przez szlachciców pańszczyzny (i w jej ramach - obowiązku służby wojskowej) na arendę w monecie, była jedną z przyczyn rozbiorów Polski. Jest to zjawisko przedstawione w "Nad Niemnem", gdzie kłótnia o pieniądze zastąpiła niegdysiejszą wspólną walkę "ramię w ramię".

 

Jeśli zaś artykuł to mało, to można wybrać się do Muzeum Polin w Warszawie, gdzie prześladowaniu arendarzy, wybierających się zbrojnymi Żydowskimi grupami do polskich wsi ściągać podatki, poświęconych jest kilka stanowisk. Podpowiem - były zamachy.

 

Oczywiście, traktowanie uprzywilejowanych arendarzy Radziwiłłów na równi z Ickiem z Pcimia Dolnego, byłoby pomyłką. Tym niemniej, KRK i arenda już kilkaset lat temu położyły podwaliny nielubianego stereotypu poborcy podatków, który złoto ceni ponad życie ludzi.

  • Like 1
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

Tak, ci, bo Izrael daje im równe prawa i są na pewno obywatelami znacznie bogatszymi od ich braci w Egipcie, Jordanii, Libanie.

Nic mi się nie wydaje. Palestyńczycy zostali odgrodzeni mure, mają niedobory wody i jedzenia i ktoś napieprza w nich rakietami. Mówię o Palestyńczykach, a nie muslimach w Jordanii, Egipcie czy Libanie. Tam nikt z nimi tego nie robi.

 

2 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

Jaką okupację? Kiedy i gdzie? Byli to ludzie, którzy tworzyli handel polski, ponieważ Polacy, jako katolicy, odczuwali wstręt do handlu. Przecież mówiło się, że jak kupować prowiant na wesele, to wyłącznie do Żyda (jeszcze moja babcia tak mówiła - po wojnie jeszcze się u nich kupowało). Nic mnie nie obchodzą kluby piłkarskie. 

Chodzi o to, że tworzyli własne paralelne społeczeństwo, do tego stopnia, że nawet mieli kluby sportowe, do których nie wpuszczali Polaków.  Dla kraju to nie jest dobre. Mówi się, że źle, jak Niemcy mają kontrolę nad polskimi mediami, albo jak inny naród coś kontroluje w państwie. Tak samo tutaj, żydzi zdobyli monopol na różne sektory gospodarki, czy to karczmy, czy to bankowość, handel, przemysł obuwniczny itd. Skoro nie chcemy by niemiecki kapitał dominował w polskich mediach, to czemy diominacja kapitału żydowskiego w powyższczych sektorach miała by być czymś dobrym? Tak, byli lepsi i sprytniejsi, dlatego wygrali. Ale to nie było dla nas dobre. Jak pisałem wcześniej: Wasze ulice, nasze kamienice. Nie wygląda to na przyjazne nastawienie do Polaków. Nie lubili i nie lubią nas i nigdy nie chcieli dla nas dobrze. Nawet nie chce mi sie tego już tłumaczyć.

 

2 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

Wybierz co lepsze: 
a) Ziemie w panowaniu Ukraińców (czy Ukraina należy do Polski, że mówisz "nam"?) i brak wykorzystania tych gleb - rolnictwo, jak i przemysł skrajnie zacofany (na pewno to znów przez Żydów..)
b) Żydzi przejmują ziemie i tworzą wydajne rolnictwo tak jak zrobili na pustyni w Izraelu. gospodarka Izraela jest mocno rozwinięta, choć prawdą jest, że w zbyt dużej mierze opiera się na start-up'ach i zaawansowanych technologiach. 

A czemu mam wybierać coś z tych dwóch tylko? 

c) Ziemie w teoretycznym panowaniu Ukraińców, ale za to pod faktyczną polską strefą wpływów. I wykorzytanie tych terytoriów tak, by Polsce było najlepiej. Polska sobie poradzi i ze start-upami i z zarządzaniem jeśli nie będzie sprzedawczyków u władzy. To wybieram.

2 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

Nikt Ukraińców nie wypycha. Ten kraj jest cholernie biedny (głównie przez oligarchów mającymi powiązania z Rosją). Ukraińcy sami uciekają, bo nie da się tam żyć. Oczywiście w znacznej mierze sami sobie zgotowali ten los, bo mogliby się uczyć, zdobywać doświadczenie i budować bogactwo kraju, jak również i przeprowadzić reformy gospodarcze, które miałyby pozytywny wpływ na rozwój - wymagałoby to gruntownej zmiany ustroju, ale nie zrobili tego. Zamiast tego ogromna część kraju jest uzalezniona od narkotyków i alkoholu, albo tym, którym zależy, odwołują się do żałosnych autorytetów (bandera). 

Jak nie jak tak. Poroszenko (Waltzman) - żyd, Kołomojski-żyd, Wiktor Pinczuk-żyd, Arsenij jaceniuk- żyd,  Bogolubov - żyd, główny prokurator Łucenko -żyd, premier Grojsman -żyd. Oni są powiązani z Izraelem a nie z Rosją. Oni mają izraelskie obywatelstwa, a nie rosyjskie. Nie ma nieplanowanych chaosów. Wszelkie pozytywne reformy, czy to w Polsce czy na Ukrainie są zawsze torpedowane. Przypadek? Nie, bo trzeba zrobić miejsce innym. Tutaj jest to opisane. O tym samym mówił też Michalkiewicz. Nie sądzę, że Kissinger postradał rozum na state lata.

 

https://warszawskagazeta.pl/swiat/item/5960-ujawniamy-izrael-i-ukraina-zawarly-tajne-porozumienie-ktore-przewiduje-masowa-emigracje-zydow-na-ukraine

 

od 38:00 

 

 

Żydzi zawsze marzyli o swoim własnym kraju, a nie o integracji z Polakami. Dlatego zdobywali swoje wpływy i zdobywają je cały czas:

 

 

 

2 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

Gadasz jak socjaluch, który narzeka, że miliarderzy zarabiają miliardy, ponieważ stworzyli dobrą markę, rozwinęli ją, i płacą tym, którzy robią w fabrykach chińskich "ochłapy". Zauważ, że gdyby nie oni (miliarderzy - np. Steve Jobs), to nie byłoby dobrych smartphone'ów i maców, które znacznie przyspieszyły rozwój świata - czyli świat wyszedł ogromnie na plus.

Pierdzielisz głupoty. Nie mam żadnych socjalistycznych poglądów. Mówię tu o tym, że żydzi realizują swój plan odnośnie Polski i Ukrainy. Nie mam pretensji o to, że robią hajsy. Mam pretensje o to, że szykują sobie gniazdko w między innymi Polsce, oczywiście naszym kosztem.

Edytowane przez manygguh
  • Like 5
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minutes ago, manygguh said:

Nic mi się nie wydaje. Palestyńczycy zostali odgrodzeni mure, mają niedobory wody i jedzenia i ktoś napieprza w nich rakietami. Mówię o Palestyńczykach, a nie muslimach w Jordanii, Egipcie czy Libanie. Tam nikt z nimi tego nie robi.

Dobra - zapytam grzecznie i na spokojnie:
- Czy Palestyńczycy nie mają praw w Izraelu i czy nie pracuje ich tam cała masa? Arabowie też są w Israel Defense Forces
- Czy Arabowie nie atakowali pierwsi w każdej wojnie (i w każdej wd*piali), po czym gdy Izrael po zwycięstwie podawał im dłoń, to ci atakowali znowu? (po wojnie sześciodniowej)
- Jeśli panuje holocaust palestynczyków, to dlaczego do jasnej ciasnej ludności ich przybywa szybciej niż ludności Izraela? Zabijają ich masowo, głodzą, a ich jest coraz więcej. Jak to jest możliwe? Ja pisałem o Palestynczykach w Izraelu. Poza tym na zachodnim brzegu jest wzgórze, z którego jak na dłoni widać cały Izrael. Izrael nie raz musiał odpierać ataki "palestyńskie", choćby niedawno. 
 

Tutaj 10 "palestyńskich" rakiet wystrzelonych w Izrael. 8 udało się przestrzelić, reszta doszła. Jednak "olaboga biedni palestyńczycy są ciągle atakowani, państwo im zabrano". Skąd się takie bzdury biorą? 

 

55 minutes ago, manygguh said:

Chodzi o to, że tworzyli własne paralelne społeczeństwo, do tego stopnia, że nawet mieli kluby sportowe, do których nie wpuszczali Polaków.  Dla kraju to nie jest dobre. Mówi się, że źle, jak Niemcy mają kontrolę nad polskimi mediami, albo jak inny naród coś kontroluje w państwie. Tak samo tutaj, żydzi zdobyli monopol na różne sektory gospodarki, czy to karczmy, czy to bankowość, handel, przemysł obuwniczny itd. Skoro nie chcemy by niemiecki kapitał dominował w polskich mediach, to czemy diominacja kapitału żydowskiego w powyższczych sektorach miała by być czymś dobrym? Tak, byli lepsi i sprytniejsi, dlatego wygrali. Ale to nie było dla nas dobre. Jak pisałem wcześniej: Wasze ulice, nasze kamienice. Nie wygląda to na przyjazne nastawienie do Polaków. Nie lubili i nie lubią nas i nigdy nie chcieli dla nas dobrze. Nawet nie chce mi sie tego już tłumaczyć.

To sobie nie wpuszczali. Co to za różnica? Jak jakiś klub sportowy chce być spójny etnicznie, to spoko. Polska reprezentacja też ma samych Polaków. 
Kogo to jest wina, że Polacy nie specjalizowali się w absolutnie niczym, powtarzam - w żadnym sektorze gospodarki Polacy się nie specjalizowali i pisał o tym A. Smith, zauważali to ekonomiści. Już mi się nie chce wracać do tematu Polakatolika, którego cechuje bierność (Stachniuk to ładnie opisywał). Zresztą zacytuję go z książki "Dzieje bez dziejów": 

"Polska ideologia grupy została zestalona i ugruntowana w drugiej połowie XVI w. Dzięki niezwykle sprzyjającym okolicznościom, wkrótce ogarnęła wszystkie dziedziny życia duchowego narodu. Czy wobec jednolitego stylu duchowego, mógł powstać jakiś inny jakościowo odrębny typ duchowy i utrzymać się wobec wrogości katolicyzmu? Odpowiedź na to daje nam historia. Wiemy, iż jeszcze w XVII wieku istniały ośrodki życia duchowego, odmienne niż katolicyzm. Padły one jednak w zaciętej walce. Padł protestantyzm, a mieszczaństwo, jako je go wyznawca, musiało wyemigrować do Prus, Brandenburgii, gdzie uległo nieubłaganej germanizacji. Na ich miejsca w opustoszałych miastach, w handlu irzemiośle, przyciągano żydostwo, -z. których władcy Polski- Jezuici, spodziewalisię przez system szykan i pokus nobilitacji wyhodować dobrych "polakatolików"."

Pewnie polska szlachta i magnateria, która rządziła Polską, też była Żydami? 

Chcę oczywiście, aby polski kapitał dominował w Polsce, ale należy pamiętać, że głównym czynnikiem ku zmiany tego, aby dominował, jest to, że ludzie tworzący kapitał muszą inwestować i oszczędzać. Muszą zakładać swoje i wygryzać na rynku. Niestety polskie uczelnie nie są nastawione na rozwój technologii - ba! Nawet funduszy na to brakuje (na inne całkowicie zbędne i głupie rzeczy nie brakuje, ale na to zawsze jest za mało). Nie ma trzonu nowoczesnej gospodarki. Kogo to wina? Według Ciebie każdego, ale nie nas? 

 

55 minutes ago, manygguh said:

A czemu mam wybierać coś z tych dwóch tylko? 

c) Ziemie w teoretycznym panowaniu Ukraińców, ale za to pod faktyczną polską strefą wpływów. I wykorzytanie tych terytoriów tak, by Polsce było najlepiej. Polska sobie poradzi i ze start-upami i z zarządzaniem jeśli nie będzie sprzedawczyków u władzy. To wybieram.

Jak nie jak tak. Poroszenko (Waltzman) - żyd, Kołomojski-żyd, Wiktor Pinczuk-żyd, Arsenij jaceniuk- żyd,  Bogolubov - żyd, główny prokurator Łucenko -żyd, premier Grojsman -żyd. Oni są powiązani z Izraelem a nie z Rosją. Oni mają izraelskie obywatelstwa, a nie rosyjskie. Nie ma nieplanowanych chaosów. Wszelkie pozytywne reformy, czy to w Polsce czy na Ukrainie są zawsze torpedowane. Przypadek? Nie, bo trzeba zrobić miejsce innym. Tutaj jest to opisane. O tym samym mówił też Michalkiewicz. Nie sądzę, że Kissinger postradał rozum na state lata.

 


No dobra, ale jak myślisz będzie Polsce najlepiej? Polska z Ukrainą ma bardzo małą wymianę handlową. Wszystko orbituje wokół Rosji u nich. 
A KTO WYBIERA TYCH SPRZEDAWCZYKÓW? Jaki naród się złapał na haczyk 500+ co świadczy o zdemoralizowaniu narodu? (już nie wliczając hurrapatriotyczne śpiewki PiSu). W Polsce jest dużo informatyków, ale udanych start-up'ów jest niewiele stosunkowo. Od wielu lat słyszę to samo "Polacy to wspaniały, mądry, przedsiębiorczy naród, ale te bestie z rządu wszystko niszczą..." i tak do usr*nia. Pora przejrzeć na oczy i zauważyć, że trzymamy swój los w swoich dłoniach. Faktem jest, że niektóre przykłady pokazują, że ktoś tu macza palce (dziwna śmierć Rafała Wójcikowskiego). 


(co do fragmentu)
Stasiu Michalkiewicz pierdzieli i to ostro - byłem 1,5 roku na jego wystąpieniu (nawet załapałem się na pytaniu) i pierdzielił od rzeczy. Zbija hajs za syndrom oblężonej twierdzy w Polsce, że każdy chce nas wykupić i sprzedać 5 razy, źli Żydzi, źli Amerykanie, biedny Iran i tak dalej i tym podobne. 

Taka przyszłość czeka Polskę jaką stworzą ją Polacy. 
Problem jest u podstaw - nie ma kapitału, bo nie został stworzony. Mamy demokrację, darmowe uczelnie i otwarte biblioteki, więc teoretycznie naród mądry powinien wybierać dobrą władzę, która poprze nas ku dobremu, ale tak się nie dzieje. Dziwne, nie? 

 

Zmęczony już jestem tym ciągłym gadaniem o spisku żydowskim. Po części tak - bez skazy wobec nas oni nie są, ale priorytetem najwyższym i tym, na czym koniecznie pownniśmy się skupiać jest maksymalizacja naszego własnego rozwoju i postępu, bo w Polsce nie jest wykorzystany i zbyt wiele rzeczy prosi się o reformę. Nie mów mi, że to nie w Polsce problem, bo do cholery jasnej ludzie w tym kraju nie znają podstaw w naukach politycznych i ekonomicznych, jak również i mają zwaloną filozofię w głowie opartą na personalizmie katolickim, co w rezultacie daje naród dążący jedynie do błogiej egzystencji, a nie rozwoju. 
 

A ten filmik na końcu znam od 6 lat. Nie mówi gość źle, ale zastanów się nad czym mówi. Czy czujesz się zniewolony. Mówi, że "dzięki kontaktom, talentowi i dynamizmowi" - masz odpowiedź jakie podejście do życia powinni mieć Polacy i od kogo powinni się uczyć. 
Polecam ci książkę "Geniusz żydów na rozum polski" - ładnie opisane i wyczerpany temat. 

 

55 minutes ago, manygguh said:

Pierdzielisz głupoty. Nie mam żadnych socjalistycznych poglądów. Mówię tu o tym, że żydzi realizują swój plan odnośnie Polski i Ukrainy. Nie mam pretensji o to, że robią hajsy. Mam pretensje o to, że szykują sobie gniazdko w między innymi Polsce, oczywiście naszym kosztem.

Robisz kurczaka z ekonomii i mówi, że pierdzielę. Jeśli na takim wypizdowie zrobili prężnie rozwijającą gospodarkę z szybko rozwijającą się technologią i nauką, to znaczy, że czynią dobrze dla świata. Tak czy siak Polaków będzie mniej, bo wymieramy demograficznie i nie zapowiada się czy będzie inaczej. Sama idea forum mówi, aby nie mieć dzieci, więc wiesz.
I dlaczego "naszym kosztem". Tak można byłoby powiedzieć o muzułmanach, którzy liczą zawsze na tani socjal, a nie o nich, którzy robią biznesy i ciężko pracują na swój sukces. Gdzie tu się pomyliłem. 

Na koniec wstawię ci znaleziony parę miesiący temu cytat od pewnego "kogoś":
"~ "We made the Jews the scapegoat responsible for our downfalls and incompetence, and we are only barely able to notice 
the reasons for this downfall which are deeper and harder to remove" - one polish economist,"

 

 

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

Przed wojną przez setki lat mielismy miliony Zydow i nie bylo zamachow. Robili interesy, byli prawnikami i handlarzami. 

A europejski plebs zapierdalał na rasę panów, nie dzięki za takich dobroczyńców. Niech ich Musk wypierdoli na saturna co by tam sobie synagogi budowali i odzyskiwali ,,reparacje'' za krzywdy od całego świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AR2DI2 napisał:
1 godzinę temu, Ogridnik napisał:

Mógłbyś coś więcej na ich temat?

Napisz co chcesz wiedziwc.

Czy są dwulicowi. Pytam ponieważ ostatnio spotykam sporo mieszkańców Ukrainy i młodzi są raczej weseli, skromni i dość mocno szanują pracę i otwarci. Spotkałem też Polaków z korzeniami ukraińskimi i krótko mówiąc ich zachowanie było takie trochę cichociemne, ale to było pokolenie którego rodzice chowali się podczas wojny.

Edytowane przez Ogridnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już pisałem, budują ogromne lotnisko pod Warszawą, po to aby szybko ściągnąć Żydów z Izraela, w razie jakby coś tam pierdolnęło :)

Amerykańska armia może być po to aby zabezpieczyć całą akcje, a JP Morgan jest po to aby roszczenia Żydowskie wyegzekwować : ) 

 

Edytowane przez The Motha
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Ogridnik said:

Czy są dwulicowi.

Ja ci powiem co oni sami mówią o sobie "ukraińce to bardzo zazdrosne są o pieniądze, i o to co masz". Tak mi mówił jeden, który zarabiał bardzo dobrze w UK, a kiedy kolega sobie kupił łódkę za 4 tys funtów, to on tydzień nie umiał przeżyć skąd tamten ma pieniądze na to. 

Poza tym oni są weseli i życzliwi na pokaz. Obgadują innych jak wracają do domu. Z żonami wszystko omawiają zawsze. Udają twardzieli ale babom pchają w dupe każdy grosz. No i to taki ludek pod względem obyczajowym jak Polacy byli 30 lat temu i więcej - kto nei ma żony ten kulawy jakiś, a samochód to sie liczy tylko czarne bmw albo mercedes.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Johny_B napisał:

Najlepszy skecz, piszę do Ukrainki z Lwowa, a ona na to, że nawet nie słyszała o tym incydencie

Napisz lepszy tekst bo jak ona odczyta te Twój ,,skecz'' to się pochlasta.

 

ZE Lwowa, ja pierdole dorosła ludzina a pisze jak siermięga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozumiem w tej teorii przeniesienia państwa żydowskiego z wyjątkiem jednego : czy ci goście którzy niby chcieliby zrobić tu czy na ukrainie drugi izrael nie znają historii ?

Czy na prawdę na ziemi (tej ziemi) nie ma ciekawszych ,weselszych , bezpieczniejszych miejsc ? 

Jakbym był bogatym żydem to bym wypierdzielał na wyspy pacyfiku, do teksasu a jakbym lubił zimno to do Kanady ale nie do Polski lub Ukrainy. Logiki się to nie trzyma po mojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, jaro670 said:

Logiki się to nie trzyma po mojemu.

1 - oni są przyzwyczajeni żyć w zagrożeniu. 
2 - potrafią się odgrodzić, ale czerpać profity "zza płotu".
3 - obecnie ich masz na każdym szczeblu "polskiej" polityki, i co? 
4 - potrafia rządzić zakulisowo. Sztuczka stara jak świat - dajesz marionetce "władzę" i tytuł prezydenta, i tubylcy myślą, że rządzi nimi Polak. Tylko jakoś ciagle antynarodowe decyzje podejmuje...

 

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fani spiskowych teorii i wszędzie widzący żydowskie plany. I że Żydzi rządzą światem. I dlatego, że rządzą, nie mogą sobie z szuszwolami poradzić na miejscu, więc wola sobie miejsce na Ukrainie zrobić.

Przecież to się kupy nie trzyma.

Putin sobie robi mocarstwo, od początku panowania rozszerza wpływy i terytorium, Abchazja, Osetia, Czeczeni, Gruzja, Ukraina - a wy się pieścicie Michalkiewiczem?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.