Skocz do zawartości

Dziś w nocy Upadlina ogłosiła stan wojenny.


Rekomendowane odpowiedzi

Mocno się dziwię, co niektórym wypowiedziom na forum, tak mocno najeżdżających na Ukrainę. Tak, mamy z Ukrainą nierozwiązane spory historyczne. Mimo wszystko powinniśmy pomagać temu państwu, aby jak najdłużej wytrzymało napór ze strony Rosji.

 

Jest coś takiego jak geopolityka i tam reguły są dosyć jasne - Rzeczpospolita zawsze słabła, gdy wpływy na Ukrainie zyskiwała Rosja. To Rosja jest naszym głównym oponentem, a Ukraina obecnie jest tym, o czym marzył Piłsudski - kordonem sanitarnym oddzielającym nas od Rosji.

 

I zrozumcie to w końcu, możecie sobie gadać, jaka to Ukraina jest zła i be, ale i tak istnienie niepodległej Ukrainy, Ukrainy antyrosyjskiej, jest zdecydowanie lepszą sytuacją  punktu widzenia Polski, niż gdyby Ukrainy nie było, lub gdyby było to państwo zależne od Rosji, takim jakim jest np Białoruś z licznymi bazami wojsk Rosyjskich na swoim terytorium.

 

Już podczas wojny o wschodnie granice II RP, gdy Piłsudski pertraktował s bolszewikami, gdy bolszewicy byli w absolutnej defensywnie i byli skłonni na duże ustępstwa terytorialne, to nigdy się nie godzili się na to, aby stworzyć państwo ukraińskie, bo to byłoby dla nich zbyt dużym osłabieniem.

 

Krótko mówiąc, Rosja bez Ukrainy, to nie jest mocarstwo.

 

A i jeszcze jedno - warto wiedzieć, że Rosjanie to naród imperialny. Oni to wyssali z mlekiem matki. I mogą cierpieć głód i niedostatek, mogą żyć w nędzy ale bycia imperium nie odpuszczą. Dlatego też Rosja cały czas dąży do odbudowy imperium, bo taka jest wola zwykłych Rosjan.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukrainą rządzą złodzieje, którzy chcą ten kraj rozkraść i rozparcelować. Są za to opłacani. nie trzeba daleko szukać, żeby się dowiedzieć dokładnie o nich i ich przeszłości i "korzeniach", znaczy skąd im wyrastają nogi. Nie wiem czy jest dla tego kraju ratunek. Polska dyplomacja im, a właściwie Amerykanom i Izraelczykom, tylko przyklaskuje a oni robią swoje. Nuland (ta od "f**k the EU") powiedziała, że US zainwestowały w majdan 5mld $ i chcą zwrotu z inwestycji. No i zwrot się dokonał. Ukraina, która nie miała długu w IMF, już ma i to większy, niż jest w stanie spłacić. Jaceniuk (aka Yatz) jest premierem i rządzi jak mu zagrają. Nie mamy tam nic do szukania z PiSlamistycznym rządem, który włazi amerykanom w d... bez wazeliny. To musi być bolesne, i ten ból odczują ludzie tacy jak my a nie tacy jak Jaruś.

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jak @Strusprawa1 uważam, że istnienie Izraela - tam gdzie jest aktualnie -  jest w żywotnym naszym interesie.
Jak powiedział kiedyś bodajże RAZ - "im więcej ich tam tym mniej ich tutaj" :) i o ile to dość przewrotny komentarz to ciężko z tym się nie zgodzić.

Do tego ekspansja Arabów jest skutecznie hamowana przez znakomicie wyszkolone jednostki IDF. Jak ich zabraknie to kto zapobiegnie temu, że cała ta masa ruszy na nas. I nie będą to miliony tylko dziesiątki milionów.

 

Co do Żydów i Ukrainy :)  naprawdę ktoś by chciał się przeprowadzić z Izraela na Ukrainę ? Klimat, infrastruktura i Rosja za sąsiada ? Uzbrojeni tubylcy ?

Chyba lepiej byłoby np. kupić Madagaskar - same plusy, prawie żadnych minusów.

 

No ale widać, że propaganda rodem z TV Sputnik trzyma się dobrze. Nie wiem czy śmiać się czy płakać.

@wrotycz z całym szacunkiem, ale zamieszczone przez Ciebie linki czy "dane" są absolutnie niemiarodajne. Ponad 3 mln polskich Żydów przed wojną to fakt. Gdzie się podziali w 1948 skoro wg danych zamieszczonych przez Ciebie, liczba ich w Europie praktycznie się nie zmieniła ? Bo w Polsce ich już nie było. Wyjechali do Niemiec czy Francji ? Proszę Cię, czytaj co zamieszczasz, rób krytykę źródeł, nie wrzucaj tego bezrefleksyjnie, tylko dlatego, że Ci pasuje do poglądów. Proszę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, GurneyHalleck said:

No ale widać, że propaganda rodem z TV Sputnik trzyma się dobrze. Nie wiem czy śmiać się czy płakać.

@wrotycz z całym szacunkiem, ale zamieszczone przez Ciebie linki czy "dane" są absolutnie niemiarodajne. Ponad 3 mln polskich Żydów przed wojną to fakt. Gdzie się podziali w 1948 skoro wg danych zamieszczonych przez Ciebie, liczba ich w Europie praktycznie się nie zmieniła ? Bo w Polsce ich już nie było. Wyjechali do Niemiec czy Francji ? Proszę Cię, czytaj co zamieszczasz, rób krytykę źródeł, nie wrzucaj tego bezrefleksyjnie, tylko dlatego, że Ci pasuje do poglądów. Pros.

To nie są "moje dane" a ich dane. Dobrze przeczytaj skąd się to wzięło.

1. "Gdzie się podziali w 1948 skoro wg danych zamieszczonych przez Ciebie, liczba ich w Europie praktycznie się nie zmieniła?"

Manipulujesz danymi (tu: moimi słowami). Tam nie jest napisane w Europie tylko na Świecie ("Religious population of the world")

2. "Wyjechali do Niemiec czy Francji ?"

Do USA, Izraela, Wielkiej Brytanii, Związku Radzieckiego, Francji (w czasie wojny) i pan bóg jeden wie bo potem się zjeżdżali do Izraela (i USA; w tej kolejności) milionami przez długie lata, gdzieś musieli być. I byli, pewnie w swoim zwyczaju udawali miejscowych a jak im się udało dostać wizę to zay gezunt.

3. Jestem krytyczny wobec tego co czytam/słucham/oglądam. Sprawdziłem temat z wielu stron i na wiele sposobów. Tzw oficjalna wersja holokaustu nie trzyma się kupy ani rzeczywistych danych i dowodów, jest natomiast skrzętnie wykorzystywana do wyłudzania i szantażu (czyt. "Przedsiębiorstwo holokaust").

 

Co do Ukrainy, czy to ma bezpośredni związek z tematem? Jeśli nie to proponuję założyć watek albo przypiąć się do istniejącego.

Wracając do Ukrainy:

3 hours ago, GurneyHalleck said:

Co do Żydów i Ukrainy :)  naprawdę ktoś by chciał się przeprowadzić z Izraela na Ukrainę ? Klimat, infrastruktura i Rosja za sąsiada ? Uzbrojeni tubylcy ?

Chyba lepiej byłoby np. kupić Madagaskar - same plusy, prawie żadnych minusów.

Klimat umiarkowany, znacznie lepszy od pustynnego.

Rosja za sąsiada. No i co? Jest też Polska i Białoruś - sami naiwni Słowianie. Żyć nie umierać.

Uzbrojeni tubylcy? Ciekawe w co? Chyba w proce. Nikt tu już od dawna nie ma broni. Tylko wojsko i policja, a i rebelianci ale ci są swoi, opłaceni sowicie przez marionetkowy rząd z namaszczenie USA (gdybyś nie wiedział to cię oświecę - Yatz to skrót of Yatsenyuk (Jaceniuk), ich (USA) człowiek, który stał się wkrótce premierem, przez przypadek Żyd. Jego następca Groysman, też przez przypadek Żyd - słowem sami swoi.

Na Madagaskar? Krym byłby lepszy, i już oswojony jeśli cała Ukraina ci się nie podoba. Świetny kurort dla jerozolimskiej szlachty.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wrotycz napisał:

Manipulujesz danymi (tu: moimi słowami). Tam nie jest napisane w Europie tylko na Świecie

Z przykrością stwierdzam, że nie czytasz tego co zamieszczasz. Zamieściłeś - bez referencji do źródła - dwa obrazki, jeden rzekomo pokazujący dane z World Alnamac - populacje religijne w 1933 (obrazek górny), a drugi rzekomo z 1948.

Wystarczy na nie kliknąć, żeby zobaczyć, że podają one liczby z rozbiciem na poszczególne kontynenty - i tak obrazek 1933 podaje liczbę 9 494 368 Żydów, a obrazek 1948 podaje liczbę 9 372 666. Ergo różnica to 120 tys. osób ... jeżeli jeszcze tego nie wiesz to właśnie zanegowałeś holokaust. I żadne porozumiewawcze mruganie okiem do "yntelygencji" czytelnika tu nie pomaga.

Ale to rzeczywiście Off-top.

Edytowane przez GurneyHalleck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest tam tak napisane. Czytałem sumę dla całego świata a nie rozbicie na kontynenty. Te dane podane w World Almanac są za American Jewish Comitee. Spodziewałbym się, że kumple będą mieć rękę na pulsie a tu nic.

 

Wg World Almanac z 1949 z Alberta w 1949 było 11,3mln Żydów. 11,3mln (z 1949) - 15,3mln (z 1939) = -4mln. Dużo ale nie 6 milionów. I nie 4 miliony w Ałszwic.

Fakt, że żydowskie źródła z hameryki są jakie są, świadczy raczej o tym, że nie brali tego poważnie, bo nie było powodu. Najwyraźniej nikt im nie powiedział, że był holokałst, oni by nie wiedzieli?! American Jewish Comitee nie wiedziało ilu jest najbardziej dumnych z dumnych, wybrańców najwyższego? Skoro takie dane podali to niby skąd ja mam to wiedzieć? Ja mam weryfikować ich świątobliwości?

 

Chętnie bym założył temat ale będzie jak z tym księżycowym - wierzący będą wierzyć dalej i rzucać hasła "teoryj spiskowych", "negowania holokałstu" tylko dlatego, że dane z dokumentów i naukowe fakty będą przeczyć ich utrwalonej wizji sprawy a nowe światło na nią wywoła dysonans poznawczy.

 

Wróć do Ukrainy.

Obecny polski rząd sam macza łapska w tą sprawę i choć to wygląda na totalną niekompetencję i naiwność to ja Jarusiowi nie wierzę i on ma swój cel tylko nikomu go nie zdradził albo faktycznie jest idiotą. Nie wiem już co gorsze.

Posunięcia samej Ukrainy są wyraźnie nacechowane kozacką fantazją, żeby im tylko tej mycki z łba nie zerwali.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.