Skocz do zawartości

Najlepsze sposoby na relaks


mac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Panowie bardzo proszę, żebyście podali wasze sprawdzone, może nietypowe sposoby na prawdziwy, ale zaznaczam prawdziwy relaks, po którym poczuliście się, jak nowo narodzeni. 

 

Nie ma mowy o ćpaniu, alkoholu, używkach i innych gównach. Szukam inspiracji, natchnienia, bo znalazłem się trochę w czarnej dupie emocjonalnej i jakoś głowa właściwie nie pracuje. 

 

Potrzebuję się wyrwać z rutyny dnia codziennego. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety już nie potrafię się zrelaksować.

Kiedyś mogłem. Już nie umiem jednak.

 

Mam małego, 3 letniego  syna. Wrzseszczy, krzyczy, wysysa że mnie cała energię. Tylko tata i tata. Non stop tata. Mama nie istnieje.Wieczorem padam na pysk a do tego momentu chodzę poirytowany. Nic nie mogę zrobić w domu.

 

Z drugiej strony nie umiem już żyć bez niego. Mogę wyjechać na pół dnia i mieć spokój ale za chwilę tęsknię i mam wyrzuty sumienia że nie spędzam z nim czasu. Męcze się równie mocno jak w domu. 

 

Kiedyś intensywny wysiłek fizyczny całkowicie mnie relaksował. Na przykład intensywnie na rowerze przez godzinę powodowalo że czułem się jak nowo narodzony. 

  • Like 1
  • Smutny 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłownia a następnie sauna, często są sauny na siłowniach, fajnie to robi.

 

Morsowanie, teraz idealna pora na to.

 

Ulubiona płyta, nic więcej wokół.

 

Ćwiczenia na zewnątrz na rurkach przy takiej pogodzie.

 

Rower i nocna jazda na rowerze.

 

5 km biegu zdecydowanie starczy, też wieczorową porą, muzyka na uszach, koniecznie w miejscu gdzie nie ma skupiska smogu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem tego profesjonalnie, ale namiastka medytacji - nie myślisz o niczym, leżysz / siedzisz, starasz się maksymalnie wyluzować - każdy mięsień. Tylko tak na maksa, minimum 15 minut jednorazowo.

 

Chillout music, ewentualnie dźwięki natury.

 

Myślenie o przyjemnych rzeczach, układanie / wizualizacja marzeń.

 

Odkrywanie siebie poprzez zadawanie sobie w myślach pytań i natychmiastowe odpowiadanie. Często dostajesz odpowiedzi z podświadomości, które pomagają ;)

Edytowane przez majkgodlajk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam tylko przyziemne metody, ale skuteczne. Choć zdarzyło mi się mega odprężyć siedząc nad jeziorem i patrząc 3h na wodę.

 

- garaż (auto, motocykl)

- trening

- rybki, grzybki

- pędzenie bimbru, produkcja piwka

- struganie mebli

- CS 1.6

- browarek i forum ;)

 

Edytowane przez AdamGdynia
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze sposoby na relaks? Ja polecam następujące:

1. Aquapark/termy/coś w ten deseń - długie moczenie się w ciepłej albo zimnej wodzie, najlepiej na dworze, z hydromasażami - kark, plecy, siedzenie w bąbelkach, te prądki takie do masowania krzyża albo stóp. 

2. Siłownia, wolne ciężary, na słuchawkach hardstyle, głośność wysoka, do tego dobrze łyknąć przedtreningówkę, żeby włączył się agresor (god mode) i jedziesz z tematem - siady, martwe ciągi :D 

3. Jeżdżenie autem, zwłaszcza nocą. Dobre do przemyśleń i przebywania samemu ze sobą. 

4. Wypad w góry - tu każda pora roku dobra. Zimą miły mróz i chrupianie śniegu, na wiosnę przyjemna odwilż, ten zapach, wszystko kapie. Latem wiadomo. Na jesień zapach liści i grzybów. Otwarte przestrzenie, duża wysokość. 

5. Przed snem, zapuścić sobie na słuchawkach jakąś muzykę zen albo medytacyjną. Ja najbardziej lubię taką azjatycką gdzie są japoński i chińskie instrumenty z dodatkiem dźwięków deszczu itp. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzenie po ostępach górskich, where noone has gone before, final frontier.

 

Rowerek po duktach leśnych, pełnych choinek.

 

Przebywanie ze swoim psem. Nie kotem. Nie ufam kotom.

 

A najlepsza jest medytacja. Nie wymyślono chyba nic lepszego.

 

Have you ever tried disco polo? Ona czuje we mnie piniądz. Total bliss.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Taboo napisał:

Siłownia a następnie sauna, często są sauny na siłowniach, fajnie to robi.

Serio? Widziałem, że niektórzy tak robią, ale z tego co się dowiedziałem to niezbyt bezpieczne iść do sauny od razu po treningu. Chodzi o to, ze żyły są napęczniałe, krew pulsuje a tu sauna jeszcze bardziej to potęguje. No i organizm jest się wycieńczony po treningu. 

 

 

Co do sposobu na relaks bardzo dobry jest ASMR. Oczywiście nie na każdego to działa - ponoć głównie na introwertyków to oddziałowywuje. Ale jeśli działa to pojawia się przyjemne mrowienie w głowie. Mogą to być różne bodźce dźwiękowe lub wizualne. Trzeba się zrelaksować i wsłuchać w dźwięki, ewentualnie patrząc na obraz. Podam przykład poniżej. Dziewczyna bardzo słodziutka przygarnąłbym i chętnie wziął na kolanka taką kruszyne. Ma bardzo miły głosik, do tego specjalnie dałem w języku obcym. Zauważyłem, że to działa na mnie najlepiej. Jakiś przyjemny głos + mało zrozumiały język. Japoński czy koreański swietnie sie do tego nadają bo generalnie ładnie brzmią słowa, chiński raczej mniej. No i nie skupiasz się na sensie słów tylko na brzmieniu. Co nieco moim zdaniem odciąża mózg i jest na plus. Można też wyszukać kogoś w dowolnym jezyku według własnych preferencji lub poszukać filmików gdzie nic nie mówią. Przyjemny głos samicy meżczyźnie dodatkowo będzie się kojarzył pozytywnie.

 

Koniecznie wziąść na słuchawki bez tego raczej nie zadziała!!! 

Jeśli chodzi o głośność to im ciszej tym lepiej ale tak, żeby dobrze słyszeć.

W trakcie słuchania najlepiej się położyć, próbować zrelaksować i skupić tylko na tym.

 

 

Czyż nie jest cudowna? Taka delikatna i łagodna. Samo to relaksuje i uspokaja. 

Jest dużo twórców (raczej polecam panie), którzy robią dobry ASMR na yt. 

Ludzie też to bardzo chętnie oglądają/ słuchają.

U jednej widziałem z 8 mln wyświetleń na filmiku.

 

 

 

Bardziej zachodnio

 

 

 

 

 

 

Emce dokładnie wyjaśnia czym jest ASMR. Ma bardzo fajny głos ale niestety nie robi tego typu filmików.

 

 

Teraz się przyznajcie, która najbardziej wam się podoba? :P

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mac

 

Nie wiem ile masz lat.

Gdy byłem młodszy bardzo pomagał wysiłek a potem odpoczynek.

40km na rowerze, biegi.

Pompa a potem odpoczynek.

 

Teraz zauważyłem co innego.

Dobiegam czterdziestki.

Aby się zrelaksować idę do lasu.

Na baaaaardzo długi spacer.

Spodnie w multicamie, kurtka w multicamie tropik.

Jak na kilka godzin - mały plecak czy nerka.

A w środku coś do picia i coś do przegryzienia.

I idę.

Po znanych ścieżkach a czasami eksploruję nieznane.

Przeleci kruk.

Czasem zakołuje jastrząb.

Sarna się spłoszy, mignie rudą kitą lis.

Kilka razy łosia spotkałem.

Wielkie, majestatyczne zwierzę!

 

Umysł wypoczywa.

Dostraja się do rytmu lasu.

Wchodzę z gonitwą myśli.

Po 2-3 godzinach wychodzę wyciszony.

Mi osobiście bardzo pomaga.

Polecam.

 

 

196749_las-brzozowy-droga-staw-aka.jpg

Edytowane przez Margrabia.von.Ansbach
  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się sprawdza:

sauna - szczególnie sucha, kładziesz się na ręcznikach i leżysz, w tle zazwyczaj relaksująca muzyka, fajnie jak nie ma dużego ruchu;

spacer z pieskiem po lesie - mam niedaleko, więc piesek już zna większość dróżek; sama radość na jego pysku potrafi człowieka odprężyć;

ogólne obcowanie z przyrodą - mi to się micha cieszy jak w czasie jazdy (samochodem, rowerem) spotkam w okolicy ciekawe ptactwo, sarnę, łosia, dzika czy nawet jakiegoś szaraka; wożę ze sobą lornetkę, żeby w razie potrzeby obejrzeć zwierzątko z bliska;

obcowanie z książkami - czytanie (musi być cisza, nikt mi nie może przeszkadzać), łażenie między regałami po bibliotekach, księgarniach - niekoniecznie żeby kupić, ale żeby być na bieżąco z nowościami wydawniczymi;

taniec przy ulubionej muzyce - nie śmiejcie się tylko; włączam w łazience i sobie tańczę w miejscu; nikt nie widzi, więc sobie nie pomyślą, że się czegoś nawąchałem, wystarczy kilka minut i już człowiek jakiś taki bardziej zrelaksowany;

strzelanie ( ogólnie hobby) - wiatrówka, CP, WBP, łuk; z wiatrówki mam fajną, bezpieczną miejscówkę w lesie, strzelam do blach (ten uśmiech jak usłyszysz brzdęk); czarny proch, współczesna broń - tu wiadomo tylko na strzelnicy, można poznać fajnych ludzi, pogadać, pooglądać czyjeś zabawki, kolega da strzelić, Ty koledze; szczególną frajdę sprawiło mi strzelanie dynamiczne (bez osiągnięć, liczy się fun i szybkość); potem już w domu czyszczenie broni CP :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Medytacja. Najszybsza, najtańsza, obstawiam, że najskuteczniejsza metoda aby wyrwać się z tej rutyny codzienności, oczyścić myśli, zrelaksować się, poszerzyć perspektywę oceny i postrzegania.

 

Książka o tematyce jaka Nas ciekawi -odwrócenie skupienia i myśli od codzienności i skupienie się na czytaniu też odpręża.

 

Wspomniane już treningi fizyczne.

 

Hobby. Ja lubię umyć, wysprzątać, wywoskować samochód albo prace artystyczno - użytkowe jak "regeneracja" jakiegoś starego mebla itp.

Edytowane przez SennaRot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Sporo pomysłów ma to coś. 

 

Tak naprawdę borykam się z problemem utraty umiejętności relaksu. Tak bym to nazwał. 

 

Ćwiczę 3 - 4 razy w tygodniu na siłowni, ale to już mnie nie relaksuje, jak kiedyś. Po prostu kolejna robota do wykonania. 

 

Do lasu, nad wodę na pewno pójdę, bo mam możliwość. Spodobał mi się pomysł strugania mebli :D Nagrania z tą śmieszną gadką przesłucham dzisiaj. Dzięki, naprawdę. Trochę mi się otworzyła bania :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba na każdego działa co innego. Mnie koją:

- ostrzenie noży na kamieniu

- gotowanie a produkcja makaronu szczególnie

- strzelanie (nawet domowe z wiatrówki)

- książka w wygodnym fotelu

- patrzenie w ogień w kominku (normalnie hipnoza) i grzanie się przy nim

- pomajsterkowanie (ale nie gdy trzeba coś zrobić/naprawić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.