Skocz do zawartości

Najbardziej uniwersalna broń do ochrony osobistej dla cywila


Quo Vadis?

Rekomendowane odpowiedzi

Najbardziej uniwersalna broń do samoobrony dla cywila to gaz i kubotan - choćby brelok do kluczy. 

Inna dobra broń to siekierka turystyczna ( do 300g.)

Do noża, maczety, pałki, kastet czy paralizatora może doczepić się policja w czasie głupiego zatrzymania w " celu potwierdzenia tożsamości w związku z podobieństwem do osoby poszukiwanej " i standardowego w związku z tym sprawdzenia posiadanych rzecz np w plecaku ..... i trzeba się wtedy głupio tłumaczyć - a po co, a na co, a może latasz w bojówkach kiboli ? - temat przypadkowy np. w Krakowie..." a po co panu maczeta w plecaku... i się tłumacz, a mieszkaj np. dodatkowo na NH.... powodzenia, można sobie niepotrzebnie zrobić ogon.

Siekierka dobra do wożenia w aucie, zawsze się z tego można wytłumaczyć - choćbym wyjazd na działkę do rąbania drewna do kominka ...

Czarnoprocjwy mały rewolwer ... też dobry, ale też niestety problematyczny, warto na tą okazję zapisać się do związku czy stowarzyszenia miłośników broni, kolekcjonerów i mieć na to kwit.

Edytowane przez wojkr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SzatanKrieger napisał:

Parasolkę a w niej miecz :D 

Rozwaliła mnie ta reklama

 

 

Tutaj zawsze można się usprawiedliwić, że parasolka się złamała a nie, że to broń :) 

 

 

 

No i oczywiście parasolka sama w sobie to bardzo dobra broń.

 

 

"Chiński" James Bond :D 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SzatanKrieger napisał:

Parasolkę a w niej miecz :D 

 

Może i skuteczne, ale w Polsce nielegalne. Wiadome, że napisałeś to z uśmiechem,  ale wspominam o tym żeby kogoś nie podkusiło.

 

Art 4.1 UoBiA mówi:

Cytat

Ilekroć w ustawie jest mowa o broni, należy przez to rozumieć:

...

4) narzędzia i urządzenia, których używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu:
a) broń białą w postaci:
– ostrzy ukrytych w przedmiotach niemających wyglądu broni,
– kastetów i nunczaków,
– pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zawierających wkładki z takiego materiału,
– pałek wykonanych z drewna lub innego ciężkiego i twardego materiału, imitujących kij bejsbolowy,

Warto pamiętać o tym artykule, bo żaden organ Policji nie wyda pozwolenia na w/w przedmioty. Nóż sprężynowy też pod to podchodzi.

 

W domu, jeśli ktoś czuje się zagrożony to gaz, ewentualnie dla obeznanych broń CP. Pisałem o tym wcześniej:

https://braciasamcy.pl/index.php?/topic/6380-bro%C5%84-czarnoprochowa-podstawowe-informacje/&do=findComment&comment=324651

 

Wychodząc poza mieszkanie/dom to już inni napisali, że najlepszy jest dobry gaz (chociaż nie mam i nigdy nie miałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, wojkr napisał:

Do noża, maczety, pałki, kastet czy paralizatora może doczepić się policja w czasie głupiego zatrzymania

Miałem taką sytuację, wspomniałem o tym na poprzedniej stronie

 

Trzeba sobie dziewczynę odpowiednią znaleźć 

 

 

 

 

Edytowane przez MaxMen
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale panie dobre są tylko na filmikach na YouTube ... real is brutal, wyobrażasz sobie dziunię 50 kg wyprowadzajacą  wysokie kopnięcie czy choćby kopa z obrotu  gościowi ( dresowi ) 90 - 100 kg, który się regularnie naparza na ulicy z innymi jak on, a oni też ćwiczą -  MMA, krav mage to tego praktyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ale na pewno by stawiła opór i nie jednemu poradziła. Ale przecież też nie koniecznie mowa o 100kg typach co też trenują i się regularnie naparzają. A o zwykłych sebiksach którzy gdzieś tam po alko mogą trochę szaleć to padają jak muchy. A i taka umięśniona 170cm to waży więcej jak 50 kg a i nie tylko ta waga się liczy, a umiejętność i szybkość zadania ciosów oraz ich uniknięcie 

 

Tutaj jeszcze z tej serii, wyobrażasz sobie taką laskę idącą na Ciebie 0:17 ? bo ja nie koniecznie :( albo taka mała z 0:27 jak będzie wymiatała mając 20 lat. 

 

 

 

Edytowane przez MaxMen
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie są dobre tylko i wyłącznie na filmikach i na macie, gdzie są zasady i przeciwnik w tej samej wadze wszędzie poza.... ? To sobie z zwykłym sebixem nie da rady...no chyba że z chronicznym niedożywieniem to ok.

Sytuacja z Krakowa - pani policjantka "miszczyni" kickboxingu - oczywiście pań... na interwencji - domówce dostała jedną lepe w ryj i było po interwencji, musiał drugi patrol przyjechać...no i tyle w temacie

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajoma się mnie pytała czy ją bym obronił w razie napaści.

Napisałem, że nie.

A ona: To co ja bym miała Cię bronić?

Odpisałem, że tak hahaha.

 

Tak jak chłopaki pisali, bierzcie za dziewczynę odpowiednią osobę (najlepiej ładną), rzucić ją w objęcia napadających gentelmenów i uciekać ? ? ?

 

Oczywiście to żart kochane Panie, no gdzie ja bym was rzucił w objęcia gangstera, ja wam po prostu bym ułatwił sprawę ? ?

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej poćwiczyć szybki sprint... i jak jest możliwość uciekać. Niestety polskie prawo bardzo hojnie każe za " przekroczenie granic obrony koniecznej " i łatwo z ofiary napadu można zostać sprawcą uszczerbku na zdrowiu i przestępstwa, potem ciągać się po sądach w sprawach cywilnych o odszkodowanie dla sprzedawców napadu.

Edytowane przez wojkr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, bo choć pozwolenia nie wymaga, mozna ją bez problemu kupić, ale jeżeli użyjesz jej i wyrządzisz komuś krzywdę, a w sprawę wmiesza się prokuratura...to może być różnie. 

Inaczej będzie wyglądać sprawa jeżeli udowodnią ci że potrafisz się nią posługiwać, sprowokowałeś bójkę i miałeś zamiar jej użyć, i użyłeś z premedytacją wyrządzając jak największe szkody na zdrowiu czy wręcz zagrozileś życiu poszkodowanego.

Sprawa krótka i przyjemna dla prokuratora... jest zdarzenie, jest ofiarą, jest sprawcą i narzędzie oraz działanie z premedytacją w celu pozbawienia zdrowia lub życia...

A batonem nie trzeba się dużo namachać by wyrządzić spore szkody, jeden mocny strzał w skroń, potylicę albo zęby, a potem się tłumacz po co nosisz że sobą teleskopa, a skoro ty go miałeś to pewnie ty prowokowałeś.

Edytowane przez wojkr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryte ostrza są nielegalne, za to konia z rzędem temu kto znajdzie definicję kastetu w ustawie. 

 

W Polsce sporym problemem jest nie tylko  obronić się, ale jeszcze potem wytłumaczyć. Dlatego odrzucałbym z definicji wszystkie pałki, maczety itp. nawet jeśli są legalne. Jak przyjdzie co do czego to władza może uznać, że chodziłeś i dymu szukałeś sam.

 

Stawiałbym na spontaniczność tzn. że dany element mieliśmy przez przypadek ze sobą. Więc nie biorę kastetu a śrubę albo zawór. Np. ja nosiłem kiedyś łańcuch z kłódką. No bo jeżdżę na rowerze i mi się zaplątał, akurat miałem przy sobie. Złamałem tym szczękę jednemu psu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marek Kotoński napisał:

Gazy pieprzowe. Mam fox labs w aucie, każdej kurtce, poukrywane w domu na wypadek nieproszonej wizyty i potrzeby szybkiego reagowania.

 

Nie warto żałować hajsu, fox labsy ponoć jedne z najlepszych.

 

Mam też malutkie pojemniki kilka ml na wypadek rozbrojenia, oraz inne niespodzianki, o których niestety nie mogę napisać ?

Też mam! Jeden z braci mi polecił. Kupiłem wersję, która farbuję facjatę delikwentowi na zielono. :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wojkr napisał:

Reflux...była kiedy taka gra strategiczna...miło ja wspominam, avatar też chyba z niej 

Tak dokłanie z niej pochodzi mój nick jak również avatar ;)

Tak zgadzam się, jest zbyt duże pole do manewru w Polskim prawie.
Z drugiej strony organa ścigania, prokuratura i sędziowie też dają czasem popis nadzwyczajnej nadgorliwości w wykonywaniu swoich obowiązków.
Tylko wielka szkoda że zwykle nie w tych sprawach co powinni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Witamy w świecie lewactwa.

Na całej kuli ziemskiej poza nielicznymi wyjątkami tak jest. Nie masz prawa się bronić.

Gdzie niegdzie praktyka jest inna i podejście sądów też.

Ale to marzenia. Nie Europa.

I pomyśleć że jeszcze 200 lat temu broń w domu to było coś równie normalnego jak nóż do chleba.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.