Skocz do zawartości

Najbardziej uniwersalna broń do ochrony osobistej dla cywila


Quo Vadis?

Rekomendowane odpowiedzi

Zostaje chyba dobry gaz pieprzowy bo do reszty policja może się przywalić. W samochodzie można wozić klucz francuski,dynamometryczny,żabkę albo rozsuwany do kół. Wszystkim tym można porządnie uderzyć ale potem napastnik jak to w Polsce może nas udupić, z atakującego stać się ofiarą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjeżdżacie za granice to nie zapomnijcie sprawdzić w czy w danym kraju gaz jest legalny . Z życia znam sytuację, gdzie kierowca ciągnika siodłowego bodajże w Niemczech otworzył drzwi do kontroli a w drzwiach leżał dawno zapominany gaz. Dokładnie nie wiem, ale chyba na mandacie się nie skończyło tylko wylądował w rejestrze osób karanych i dostał grzywnę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, trop napisał:

W normalnym kraju napisałbym Ci że pistolet Glock17 lub Walther P99.

ew. cz 75. Niezły kawał "kloca". W razie "zacięcia" można śmiało lać po łbie. A w Polskich warunkach to może coś z klasyki. Czyli łańcuch typu "krowiok" tak z dwa metry i w zestawie do tego sztacheta z gwoździem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BADnick napisał:

Jak wyjeżdżacie za granice to nie zapomnijcie sprawdzić w czy w danym kraju gaz jest legalny . Z życia znam sytuację, gdzie kierowca ciągnika siodłowego bodajże w Niemczech otworzył drzwi do kontroli a a,w drzwiach leżał dawno zapominany gaz. Dokładnie nie wiem, ale chyba na mandacie się nie skończyło tylko wylądował w rejestrze osób karanych i dostał grzywnę. 

Rada dobra, bo są kraje w których za nóż do tapet w samochodzie można mandat dostać. Tylko akurat w Niemczech gaz jest legalny. Może miał jakiś konkretny skład albo chodziło o sposób przewożenia.

 

Ja polecam żel na dzikie zwierzęta z pieprzem. Nie polecam używać tych niedozwolonych tak jak i syntetycznych (często nie działają na osoby pod wpływem, natomiast pieprz a i owszem).

Edytowane przez Piter_1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, wroński napisał:

Młotek albo śrubokręt.

Gaz jest do obrony a o broni miało być.

Pod rozwagę- znam gościa, który napadnięty przez kilku innych, bronił się właśnie śrubokrętem. Efekt: jeden z napastników miał rozwaloną tętnicę w pachwinie i się wykrwawił. 

 

Nie wiem, czy najbardziej uniwersalną bronią dla cywila powinna być taka, która może zostawić blizny na psychice do końca życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
On 11/28/2018 at 10:03 PM, JoeBlue said:

Wszystko może być bronią ale trzeba umieć rozegrać sytuację.

Gaz mi kiedyś się przydał ale wyczekałem do ostatniej chwili.

Takie coś ma być UŻYTE i to skutecznie bo szansa jest tylko jedna a nie POKAZANE napastnikowi.

Wtedy zabije was śmiechem.

 

Ci co nie umieją lepiej niech dają się zabić/pobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.