Skocz do zawartości

Uwaga! Wątki o ezoteryce na forum.


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Gr4nt napisał:

jednak pomysły z banami i innymi restrykcjami dla ludzi krytykujących ezoterykę to też rozwiązanie siłowe.

Gospodarzowi forum zapewne chodzi o zmniejszenie liczby uwag personalnych do uczestników danej dyskusji a nie o merytoryczną krytykę konkretnych postulatów wiedzy alternatywnej. 

I tu Twoje posty @Gr4nt w tym wątku są dobrym przykładem: zaatakowałeś personalnie @Marek Kotoński że nie lubi Żydów i kk a nie odniosłeś się merytorycznie do tematu jakim jest ochrona wolności wypowiedzi danej grupy forumowiczów. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek Kotoński Twoje forum i zrobisz jak chcesz. 

 

Moim zdaniem to jakaś niesprawiedliwość, aby jedną grupe ludzi bronić od opinni innych.

 

Ja chcę się wypowiadać w tych tematach chociaż w to nie wierzę, ponieważ interesuje mnie co inni Bracia myślą. Chce się z nimi wymieniać argumentami.

 

Zauważyłem, że tylko oni mają problem z negatywnymi opiniami na temat w który wierzą. 

 

Niech założą grupę i niech dodadzą członków z którymi będą wymieniać się doświadczeniami. 

 

Oczywiście wyzywanie, czy szydera to powinna być karana, ale w każdym temacie a nie tylko dla określonej grupy ludzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mowy, by na forum wypędzać ludzi którzy wierzą w ezoterykę do zamkniętych klubów, to jakieś szaleństwo. 

 

Powtarzam raz jeszcze - jak ktoś chce dyskusji ze sceptykami, to daje o tym znać poprzez brak informacji że sobie tego nie życzy (nasz skrót który wymyślimy), a jak ktoś chce porozmawiać o swoich ulubionych tematów bez wyśmiewania, to ma do tego prawo.

 

Niektórzy tu piszą o rozwiązaniu siłowym - a nie jest rozwiązaniem siłowym wpierdalenie się komuś w życiowe poglądy i pisanie że się myli? Może sobie tego nie życzy?

 

Jestem w szoku, jak niektórzy próbują usprawiedliwić zwykłe chamstwo i nazwać je demokracją, porządkiem, a tych co pragną spokoju nazwać "opcją siłową", dyktatorami, przemocowcami.

 

Co tu się odp...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, SzatanKrieger napisał:

Może by zrobić coś dodatkowego specjalnego moderatora od ezoteryki?

I od agnostyków i ateistów od kk itd.

 

29 minut temu, SzatanKrieger napisał:

Tu chodzi o to, że ludzie wbijają i sieją zamęt oraz manipulacje a na koniec dochodzi do wyzwisk i prowokacji.

 

29 minut temu, SzatanKrieger napisał:

Jak najbardziej można krytykować ale nie w sposób chamski,

Gdzie ta chamska krytyka?

30 minut temu, SzatanKrieger napisał:

tylko walą jadem na lewo i prawo.

Kto wali jadem i czy możesz przedstawić jakieś wypowiedzi. 

 

Jeśli takie są to karać i tyle.

 

Jak ja lubie iphona i zrobie temat IphoneX  jest najlepszym telefonem na rynku. Opisze dlaczego tak myśle i przedstawie swoje doświadczenia i jak ktoś napisze, że dla niego to samsung jest lepszy, bo... itd to mam teraz rządać, aby tylko pisały osoby co lubią iphona?

 

I Ci co krytykują moją opinie to banować? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę Marku że dla większości Braci było to po prostu logiczne. Widzimy też jak ktoś ma jedną wypowiedź na forum, że jest to albo troll, albo młokos który nie zna zwyczajów. Ochrona tematów powinna być każdych a nie tylko ezo. A pisząc temat czasem widziałem jak ludzie dodawali. Proszę o wypowiedzi osób interesujących się daną dziedziną. Szybsza reakcja moderacji. Może zwiększenie ilości osób? 

Edytowane przez Szefito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dla pań rezerwat mamy...? Temat nie jest prosty, rozwiązań kilka, nie chodzi o zamykanie kogoś do zamkniętych klubów ale bardziej o bardziej wyraźny podział tematyczny i może trochę wymuszenie "tematycznego" pisania.

Nic złego w tym nie ma, ukryci za to troli, a osoby zainteresowane będą miały więcej prywatności w dzieleniu się swoimi poglądami.

Każdy ma swoje zainteresowania, jeden motoryzacja, inny survival, ktoś inny turystyka, a ktoś inny ezoteryka - działy są, problemie zamkniętych grup w niczym nie przeszkodzi innym, za to zwiększy integrację forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Koszwil napisał:

Mają prawo ale nie może być tak, że wyśmiewanie i szydzenie będzie podpinane właśnie pod wolność słowa, każdy ma się tu czuć swobodnie ale zaznaczam, że swoboda w obrażaniu kogoś nie ma racji bytu.

Ale to jest wprost napisane w regulaminie. Wyrażać zdanie można, obrażać nie. 

 

IV. Prawa i obowiązki Użytkownika.

 

1. Użytkownik zobowiązuje się [...] w szczególności do nie publikowania w ramach Usługi treści bezprawnych oraz Postów, Materiałów i Nicków, które te przepisy prawa naruszają.

W szczególności:

• są obraźliwe lub agresywne w stosunku do innych Użytkowników lub osób trzecich;

 

I jeszcze:

 

2. W ramach Forum Użytkownik ma możliwość wyrażenia opinii dotyczących treści publikowanych w Serwisie, opinii innych Użytkowników oraz na inne tematy, o ile nie są one niezgodne z Regulaminem. Ilość znaków jaką zawierać może poszczególny Post może być ograniczana.

 

Z lektury powyższych zapisów regulaminu, do przeczytania którego przeciez odsyła się wszystkich nowych użytkowników konkluzja jest oczywista, że nie trzeba tworzyć specjalnych  zasad, obowiązujących w danej tematyce tylko istniejące zasady egzekwować.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może to zróbmy jakąś burzę mózgów:

 

-  Moderator, którego by się oznaczało w tematach, że jest granica przekraczana. Np @Quo Vadis? 

-  Dodatkowe opcje forumowe.

-  Większa tolerancja na wierzenia danych ludzi.

 

19 minut temu, Bronisław napisał:

I od agnostyków i ateistów od kk itd.

 

Wystarczyłby by jeden w mojej ocenie. Po prostu w dział "Duchowość" jest naprawdę niszowy oraz mały do obsługi. Ktoś by przeginał pałę to piszemy do @Quo Vadis? z prośbą o zrobienie czystości. 

 

19 minut temu, Bronisław napisał:

Gdzie ta chamska krytyka?

55 minut temu, SzatanKrieger napisał:

Krytyka ma wiele form, jedną z nich są insynuacje, że ktoś jest nie z pełna inteligentny by zajmować się takimi tematami. 

19 minut temu, Bronisław napisał:

Kto wali jadem i czy możesz przedstawić jakieś wypowiedzi. 

 

Zuckierfrei chociażby wylewał pośredni jad, oznaczył mnie dodatkowo w swoim wątku. Jeśli to nie jest tworzenie negatywnej energii to co nią jest?

 

19 minut temu, Bronisław napisał:

Jeśli takie są to karać i tyle.

 

Dostał bana, ja też dostałem i gra.

 

19 minut temu, Bronisław napisał:

Jak ja lubie iphona i zrobie temat IphoneX  jest najlepszym telefonem na rynku. Opisze dlaczego tak myśle i przedstawie swoje doświadczenia i jak ktoś napisze, że dla niego to samsung jest lepszy, bo... itd to mam teraz rządać, aby tylko pisały osoby co lubią iphona?

A wiesz, dosłownie tydzień temu pisałem u Marka w temacie, który założył iż w mojej ocenie Samsunga bym nie kupił po negatywnych doświadczeniach z tą marką.

Jestem przekonany, że nikt nie wklejał tam przepisów na makaron, nie wyśmiewał go i tego, że chce sobie go kupić, nie spamowali w tym wątku i nie robili sobie jaj z jego inteligencji - jest to zasadnicza różnica.

 

Naprawdę wymiana poglądów to jedno ale trollowanie i wyśmiewanie ludzi tworzy wiele negatywów.

@Falka Elen która się odzywała na forum zamilkła, dziwisz się? Bo ja nie.... ? 

 

19 minut temu, Bronisław napisał:

I Ci co krytykują moją opinie to banować? 

Nie, broń boże. Po prostu nie róbmy sobie na złość tylko i aż tyle. Pisałem, można się nie zgadzać, można krytykować ale nie zamieniajmy wątku w śmietnik. 

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Imbryk napisał:

Może zaczynając wątek, w pierwszym poście wklejac zawsze pierwsze standardowe zdanie, taką niby-klauzulę typu:

 

"Uwaga: Wątek porusza tematy wiary/wierzeń/przekonań. Autor wątku prosi osoby sceptyczne o nie podważanie istnienia/zasadności/sensowności danego zagadnienia, gdyż nie to jest tematem wątku."

 

Wpisać to do regulaminu, że nieprzestrzeganie tej prośby grozi ostrzeżeniem/banem i tyle.

Pomysł jest moim zdaniem sensowny, ale w tamtym wątku o Duchach jeden z userów wkleił przepis na pierogi a inni zaczęli dyskutować o tym przepisie zamiast o duchach. 

Ja bym proponował automatyczne dodawanie informacji do wątków w dziale ezoteryka:

"Uwaga: Wątek porusza tematy wiary/wierzeń/przekonań. Autor wątku prosi osoby sceptyczne o merytoryczną dyskusję i nie wyśmiewanie istnienia/zasadności/sensowności danego zagadnienia, gdyż nie to jest tematem wątku."

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po głębokim zastanowieniu, kilku moich "głupich" pomysłach. Opiekun działu, reaguje po zgłoszeniu użytkownika lub sam decyduje. Ostrzeżenie... nie pomaga, ban na pisanie przez kilka dni. Życie forum toczy się dalej. Najlepiej gdyby szanowne grono moderatorów. Miało wiedzę na dany temat. Bo ironia musi być wyczuta często tutaj. A tak to bez zmian kultura i wypowiedź na temat obowiązkowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, nigdy nie obchodziła mnie ezoteryka.

 

Jednak potrafię zachować kulturę i nie atakuję adwersarza za jego przekonania, zwłaszcza gdy tym opiniom jest poświęcony dział na forum. 

Jeśli potrafię olać nieinteresujące mnie tematy, to chyba ze mną jest wszystko w porządku, prawda?

Problem jest w niektorych użytkownikach, którzy pragną dowartościować się swoją wyjątkowością i oświeceniem. Ci goście na każdym kroku usiłują podkreślić, że są ponad tymi „głupcami” co wierzą w ezoterykę. 

Nie podoba mi się to, dlatego popieram sankcjonowanie takich sytuacji.

Edytowane przez koksownik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Szefito napisał:

Po głębokim zastanowieniu, kilku moich "głupich" pomysłach

Być może przesadziłem, mogłem to zamienić na "nie dobry" wybacz.

Nie chciałem Cię obrazić, po prostu to byśmy się ukrywali pod klubami jak za okupacji Niemieckiej uznałem za głupie bo niby z jakiej racji. Nawet samego admina fascynuje ezoteryka - w tym sensie więc dlaczego w miejscu, które opłaca nie mielibyśmy o tym mówić, szczególnie jak jest wytyczony odpowiedni dział do tego.

Jeszcze raz przepraszam, jeśli poczułeś się urażony @Szefito

Dziękuje za Twoje dobre chęci.

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger Chłopie nie przepraszaj za "Głupoty" haha 

 

Masz dużo racji Marek uwielbia ten temat. Dlatego broni go jak Lew. Myślę że pokazaliśmy wszyscy że potrafimy, dyskutować na poziomie. Czasem przeprosić, choć nadal uważam niepotrzebnie. To była burza mózgów. Zwiększyć ostrzeżenia. Sam nie dostałem jeszcze, a lekkim upiorem jestem. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,
chodzi o sam fakt iż osoby nie związane z tematem ezoteryki czy wiary, wypowiadają się na dane tematy, gdzie nie mają pojęcia o danym zagadnieniu.
To tak samo jak osoba bez telefonu wypowiadała się na temat jaki telefon wybrać. W dodatku dana osoba sama mówi, że po co komuś telefon jak używanie telegrafu jest lepsze, bo sama go używa.

Jestem za tym, aby można było ustawić jakąś ikonkę w temacie i żeby osoby nie kompetentne nie udzielały się w temacie, gdyż jest różnica pomiędzy wymianą opinii, a idiotyczną ignorancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nasunęło takie małe pytanko, które chciałbym zadać, ale może jest takie głupie, bo zbyt krótki czas w swoim życiu (jakieś 2,5 roku temu) siedziałem w ezoteryce.
Otóż...
Czym różni się ezoteryki od religii? Tak w praktyce. Nie ma jednej wersji ezoteryki tak jak nie ma jednej wersji religii. Ezoteryka opiera się na wierzeniu (w Boga/bóstwo), w doskonaleniu duszy (tutaj cecha wspólna z katolicyzmem, tylko innymi sposobami i inna definicja). Buddyzm to sam w sobie taką ezoteryką jest. Buddyzm to już jest religia, a ezoteryka nie. 
Może po prostu połączyć to i po problemie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.