Skocz do zawartości

Uwaga! Wątki o ezoteryce na forum.


Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że na forum powinna być możliwość, by ktoś mógł pogadać na temat który go pasjonuje, bez obecności kilku/kilkunastu osób, które tenże temat wyśmiewają.

 

I powinna być opcja, że założyciel tematu ma prawo obwieścić, że nie życzy sobie dyskusji przeciwko tematowi, a tylko dyskusji z tymi, którzy ten pogląd podzielają.

 

Przykład wad i zalet:

 

1. Piszę o czakrach, demonach itd. Przychodzi ktoś kto w to nie wierzy, wyśmiewa, i co - ja mam teraz tłumaczyć gościowi to, co czytałem całymi latami? Chcę pogadać z ludźmi, którzy znają temat, i tyle.

 

Ale jest i wada:

 

1. Przychodzi wyznawca islamu i gada ze swoimi o swojej wierze, co niespecjalnie mi się spodoba.

 

Tak więc problem który poruszyłem nie jest wcale łatwy do rozwiązania.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Marek Kotoński napisał:

Myślę że na forum powinna być możliwość, by ktoś mógł pogadać na temat który go pasjonuje, bez obecności kilku/kilkunastu osób, które tenże temat wyśmiewają.

Myślę, że nie powinno się wyśmiewać żadnego tematu, chociaż to tylko może nam pomóc z naszym dystansem do siebie, do naszych wierzeń, do opanowania emocji itp ?

 

28 minut temu, Marek Kotoński napisał:

I powinna być opcja, że założyciel tematu ma prawo obwieścić, że nie życzy sobie dyskusji przeciwko tematowi, a tylko dyskusji z tymi, którzy ten pogląd podzielają.

Tu akurat się nie zgodzę. Jak można na forum z ludzmi o różnych poglądach zarządać, aby się na jakiś temat nie wypowiadali, bo mają krytyczne zdanie na ten temat. ?

 

Dzięki krytyce dużo można się nauczyć. Spojrzeć na dany temat inaczej, bronić swojego zdania, szukać nowych argumentów, danych, dowodów, rozwinąć się itp. ?

 

28 minut temu, Marek Kotoński napisał:

Przychodzi ktoś kto w to nie wierzy, wyśmiewa, i co - ja mam teraz tłumaczyć gościowi to, co czytałem całymi latami?

Nie. Możesz napisać, że sorry, ale Ty tam Ziomek nie rozumiesz to poczytaj najpierw, a później się udzielaj lub olej i odpowiadaj tym co zadają konkretne pytania.

Każdy ma tu takie prawo. Tak samo może zgłosić łamanie regulaminu moderacji. ?

 

28 minut temu, Marek Kotoński napisał:

Chcę pogadać z ludźmi, którzy znają temat, i tyle.

 

No to właśnie, olewasz innych i gadasz z tymi co znają temat. 

Masz też opcję dyskusji z tymi co w to nie wierzą, ale od Ciebie zależy, czy ją podejmiesz lub zakładasz grupe. ?

 

28 minut temu, Marek Kotoński napisał:

Przychodzi wyznawca islamu i gada ze swoimi o swojej wierze, co niespecjalnie mi się spodoba

Przykłady można mnożyć.

 

 

Podsumowując:

*Jeśli ktoś kogoś wyśmiewa lub obraża to powinna być surowa kara.

*Jak ktoś pisze na inny temat to też kara. 

*Jeśli nie wierzy i ma inne zdanie to ok. Niech nie wierzy. Można podyskutować lub nie. Opinie powinien swoją wyrazić.

*Jeśli chcemy pogadać tylko z tymi co tym tylko się intresują bez intruzów to zakładamy grupe i tyle.

 

Pozdrawiam 

Edytowane przez Bronisław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek Kotoński Nie wiem dlaczego i w jaki sposób forma klubu ezoterycznego miałaby być karą czy problemem. To chyba byłby najlepszy sposób, osoby zainteresowane ezoteryką po prostu by należały do klubu i bezproblemowo mogły by się tam wypowiadać, klub oczywiście otwarty dla każdego zainteresowanego . Jeśli nie klub, to utworzyć na tego typu tematy osobny dział i tyle. Jak ktoś kłoci się, a nie dyskutuje na poziomie, to po prostu stosować kary jak przy chamskim, obraźliwym zachowaniu.

 

Tworzenie jakichś specjalnych odznak, zakładania haseł itp. to po prostu specjalne traktowanie użytkowników interesujących się tematyką ezoteryki. Jedyny termin jaki przyszedł mi do głowy po przeczytaniu tych opcji to "snołflejki".

 

Można też dodać opcję ignorowania/blokowania i wtedy osoba którą ignorujemy, jej komentarze, reakcje itd. staje się dla blokującego niewidoczna, wsio.

Edytowane przez lxdead
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podśmiechujki w podobnych tematach się zdarzają, aczkolwiek nie sądzę by było to jakimś dużym problemem.

Dużo większym są notoryczne mocne offtopy, które ostatnio przybrały karykaturalną formę, nagrodzoną zresztą odpowiednią nagrodą.

 

Zgadzam się z @Gravedigger, że karane powinny być właśnie offtopy i wzajemne obrażanie się.

Nie jestem natomiast przekonany do jakiegokolwiek ograniczania dyskusji - można przecież niechcianego adwersarza zupełnie zignorować, co jest bardzo skuteczną metodą.

Wymiana zdań i tak nie prowadziłaby do niczego konstruktywnego, po co się męczyć.

 

@lxdead

Przecież dział już jest ;)

https://braciasamcy.pl/index.php?/forum/17-ezoteryka/

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest dobrze, że trzeba myśleć nad takimi rozwiązaniami. Forum z założenia ma skupiać ludzi sobie wzajemnie życzliwych i pomocnych, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi, zamiast dawać upust różnym frustracjom i wyładowywaniu emocji. Pół biedy byłoby, gdyby problem nadmiernej agresji dotyczył tylko zarejestrowanych użytkowników, ale forum czytają ludzie anonimowi i decydują, czy chcą się zarejestrować/uczestniczyć czy nie. Zapewne stwierdzają, widząc przepychanki, że po co im to. I tym sposobem praca Marka nad audycjami, serwisami pomocniczymi idzie psu w dupę. Jestem zdana, że trzeba wprowadzić niejako stan wyjątkowy i zacząć traktować trolling, wyskoki i mordobicia werbalne jako zdradę stanu (i szybki sąd polowy) nie ograniczając się tylko do jednego działu, bądź jakoś oznaczając temat. To powinno być oczywiste, że i bez oznaczania zachowujemy należyty poziom we wszystkich wątkach. 

 

Nie chodzi o to, żeby się wszyscy lizali po fiutach, bo męski język dopuszcza sporo "krwistości" w komunikacji. Tym niemniej, jak i do tej pory, ocena wpisów opiera się na subiektywnym zdaniu moderacji, czy coś przekracza dobry smak czy nie. I ta ocena nie powinna dawać najmniejszego pola do dyskusji, bo modzi mają prawo i obowiązek, mieć własne spojrzenie na wykroczenia i ich klasyfikację. Krytykowanie cudzej pracy jest zbyt tanie, żeby nie było zawstydzające dla krytykującego, który jej nie wykonuje. 

 

Zaangażowanie użytkowników jest również mile widziane i żebyście nie myśleli, że nie jesteśmy wdzięczni za korzystanie z opcji "zgłoś post". Dzięki temu, każdy może być modowcem-ORMOwcem :) do czego zachęcam a dotychczasowym raportującym dziękujemy za dbałość o dobrostan tego unikalnego miejsca, bo często zanim sami trafimy na sygnały mordobicia w wątku, jest już po nim. To na razie tyle o poranku. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem co trzeba zrobić. 

 

Po prostu należy oddać władze założycielowi tematu i on będzie decydować czy wklejanie przepisów w swoim wątku to za wiele i czy akceptuję taka formę wypowiedzi pod swoim tematem.

Jeżeli np. damy jakąś formułkę, że proszę by osoby tego typu odpowiadały plus dodatkowo autor tematu stwierdzi, że to narusza jego poczucie smaku to ma prawo zgłaszać posty w przypadku nachalności scpetypykow czy podżegaczy, wtedy modzi dadzą banana na trochę i ludzie mogą pisać dalej.

 

Przypominam.

Można krytykowac, dawać wstawki z humorem byle by szanować siebie. 

 

Generalnie te problemy występują w tematach z wierzeniami, więc jakieś specjalne zasady byłby tylko w tym małym wątku o duchowości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek Kotoński

 

Uważaj, ezo rozbije forum. To jest jeden z najbardziej destrukcyjnych tematów. Za 2-3 lata rzucisz to lub cynicznie zaczniesz na tym zarabiać.

 

Żeby nie było, że jestem uprzedzony. Kilka lat w tym siedziałem, jeszcze nawet bardziej z zacięciem do cywilizacji pozaziemskich (Enki, Anunnaki, Pas Oriona, czakry, oświecenie, parapsychologia etc.). Z racji, że interesuję się wszystkim to luzik, lubię na spokojnie poczytać czy poszukać informacji. Problem w tym, że to jest taki łańcuszek wzajemnej adoracji i robienie kasy na cierpiących ludziach. Podstawowa zasada - coś nie pomaga? To nie znaczy, że nie działa, po prostu jesteś na niskich wibracjach, nie dostąpiłeś oświecenia. Musisz to przepracować, cokolwiek to znaczy. Na tej samej zasadzie w kk niepełnosprawni wstają z wózków.

 

Jest tyle "kontrowersyjnych tematów", zdarza się szydzenie tylko ze względu na poglądy na zasadzie ciemnogrodu. Jako szefa zabolała Cię akurat ta ezoteryka i chcesz dla niej tworzyć wyjątkowe zasady. Gdzie sens i logika? :)

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Bronisław napisał:

Zauważyłem, że tylko oni mają problem z negatywnymi opiniami na temat w który wierzą

Rzeczywiście, zazwyczaj jeśli człowiek w COŚ wierzy i to COŚ zostanie jakoś zakwestionowane to człowiek odbiera to jako atak personalny, pojawia się emocja i włącza tryb obrony.

 

W pewnych sytuacjach za "człowiek" mogę podstawić "ja".

14 godzin temu, Bronisław napisał:

@Marek Kotoński Twoje forum i zrobisz jak chcesz

Popieram.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wystarczy szacunek + karanie (bany) takie samo jak w innych działach za ortografy i szyderstwa. Jak ktoś rozpierdala wątek przepisami, to zwyczajnie śmieci forum - niezależnie jak bardzo wątek jest "niepoprawny ideologicznie", to ciężko potem z niego korzystać.

Ja np. nie mam siebie za "wierzącego w ezoterykę" - raczej po prostu "wiecznie poszukującego." Nie obrażają mnie komentarze "niedowiarków", ale to tak samo jakbym wszedł do działu o sportowych autach i snuł tezy, że dyskutujący tam chcą sobie coś tymi autami przedłużyć. Bez sensu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, loh-pan napisał:

@Marek Kotoński

 

Uważaj, ezo rozbije forum. To jest jeden z najbardziej destrukcyjnych tematów. Za 2-3 lata rzucisz to lub cynicznie zaczniesz na tym zarabiać.

Jest tyle "kontrowersyjnych tematów", zdarza się szydzenie tylko ze względu na poglądy na zasadzie ciemnogrodu. Jako szefa zabolała Cię akurat ta ezoteryka i chcesz dla niej tworzyć wyjątkowe zasady. Gdzie sens i logika? :)

 

Nie rozumiem, jak to zacznę zarabiać na ezoteryce? 

 

Tak, zabolało mnie to, że gdy chcę porozmawiać o swoich odczuciach i doświadczeniach, przychodzą ludzie nie wierzący w to co ja i nie mający takich doświadczeń, i zaczyna się dopierdalanka.

 

To mam się na swoim forum ukrywać w zamkniętych klubach, żeby nie być wyszydzanym? To ma być sens i logika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marek Kotoński napisał:

Nie rozumiem, jak to zacznę zarabiać na ezoteryce? 

 

Opracujesz swój produkt typu kamyk mocy, do tego kursy jak osiągnąć wibracje na x poziomie i jazda. ? Nie posądzam Cię o takie plany, po prostu wiem jakie są zagrożenia. Możesz w to wierzyć tak mocno, że zrobisz z forum miejsce propagandy, wsiąkniesz w to do końca i nawet nie zorientujesz się.

 

Niektórych ezo guru pamiętam z for, zaczynali jak sam startowałem, tak jak ja pytali o podstawy. Teraz uczą innych, doznali oświecenia, w kilka lat. Nie wiem ile to zajmuje buddyjskiemu mnichowi, to taki ezo ideał, ewentualnie syberyjski czy południowoamerykański szaman. Na moje oko pracują od dziecka. U nas wyjazd do Ekwadoru i mamy słowiańskiego szamana. Zrobisz dla nich ochronkę i momentalnie wpadną tutaj ze swoimi usługami.

 

Przepraszam, że tak bezpośrednio ale szkoda żebyś porzucił to co robisz na rzecz ezoteryki. 

 

Odnośnie tematu to syty głodnego nigdy nie zrozumie. Jak życie nie dało po tyłku to taki człowiek zawsze będzie wyszydzał wszystko co duchowe. Moim zdaniem trzeba reagować na bieżąco bez tworzenia "prawilnych" subfor.

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SzatanKrieger napisał:

Gdyby Marek stworzył kamień mocy i kity nam wciskał to odszedłbym jako 1, wierz mi. @loh-pan 

Widzisz, ja nie jestem tu ponieważ Marek mówi o ezoteryce. I skąd wiesz, że to by był kit. Nie wyśmiewaj nikogo przekonań ?

 

Bo każdy ma prawo wierzyć w co chce.

Tak samo jakie ma zdanie o szczepionkach, czy o początku świata.

 

Po prostu mam inne zdanie na pare tematów.

 

Ale bardzo go za to lubie, szanuje i innych Braci, że są sobą i mają swoje zdanie, swoje doświadczenia i nie boją się o tym głośno mówić, czy pisać na forum. Lubie z Wami dyskutować!!!

 

Czasem się zgadzamy, a czasem nie i o to chodzi.

 

Nie dzielmy się, a łączmy i zrozummy, że burza mózgów to same plusy!

 

Jestem tu dla ideii forum: pomoc dla mężczyzn, równouprawnienie, ewolucja człowieka itp.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ciągnijmy już tematu ukrywania. Bo jak dla mnie pomysł już dawno został obalony. I słusznie bardziej skupmy się na ochronie wszystkich tematów. Bo myślę że dużo użytkowników chce poruszyć ciekawe kwestie. Np na temat piłki nożnej, elektroniki ogólnie swoich pasji. Ale boją się, że dyskusja przejdzie na inne tory. @Rnext najlepiej zobrazował sytuację, a ostatni temat o czakrach pokazał że da się. Pozdrawiam myślę że nic nowego nie wymyślimy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym przedstawił jeszcze inny punkt widzenia. W jednej z audycji Pan Marek mówił, że ortografia itp. ma być wizytówką forum. Wszystko po to, żeby osoby przeglądające to forum i wyczulone na tym punkcie nie miały się o co czepiać. Z drugiej strony kręcimy się tutaj w tematach MGTOW, Red/Black Pill, a ktoś zobaczy tematy o duchach, energiach, OBE, podróżach astralnych, klątwach itp. to co sobie pomyśli? No jakaś ezo sekta :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2018 o 18:44, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

Marku, nie podoba mi się Twój pomysł. To jak tworzenie extra niepisanego regulaminu. I jakkolwiek nie lubię trolli, to w tym wypadku z nimi się zgodzę. Mają prawo wyrażać swoją niewiarę. Z drugiej strony wierzący w ezoteryke mogą trolli zignorować. Wtedy te trolle sobie same zdechną.

Tutaj się nie zgodzę, wpis kolegi świadczy o odrobinie wypranego mózgu albowiem albo jest wolność słowa albo jej nie ma nie można być w połowie w ciąży, nikt nas logiki za młodu nie uczył więc nie dziwota, że potem ogrom ludności tego nie potrafi. 

 

Amerykanie mieli takie powiedzenie póki nie zapanowało tam multikulti: ,, w Ameryce mamy 3 skarby: wolność, słowa, wolność sumienia i przezorność by tych dwóch pierwszych nie traktować nazbyt poważnie''. Kultura wypowiedzi to powinien być STANDARD osoby wypowiadającej się jeśli ktoś tego nie potrafi powinien być poprzez ostracyzm lub fizycznie wykluczony z towarzystwa.

 

Chciałby forumowicz aby jego dzieci były uczone np pochwały homoseksualizmu bądź komunizmu bo ja nie, także takie pierdolenie o wolności słowa to jest taki sam mit jak równouprawnienie, feminizm bądź inna gównoideologia by łatwiej manipulować tłuszczą, która po indoktrynacji uwierzy w dowolny absurd.

 

Generalissimus @Marek Kotoński  sam napisał, że oni pierw coś palną a potem wielka trąba i fanfary, że tyran wolność słowa i taki dyktator a wypierdalać! Jego dom to jego zasady regulamin powinien zawierać a na pamięć go nie znam, że wycieczki personalne lub dramy załatwiać na pw co by nie mącić miru publicznego jak się nie podoba ban i szukajcie lepszego miejsca. Przywiązałem się i szanuję to forum za poziom merytoryczny, ale jak widzę dyskusję o rację WŁAŚCICIELA z gawiedzią kto tu rządzi to mnie krew zalewa szef ogłasza zasady- reszta się dostosowuje albo wynocha, szukać szefa frajera co będzie szedł na ustępstwa proste.

 

Co do określeń tych co tak trąbią o faszyzm to był tu taki HORATIUS czy jakoś tak i on miał manierę oskarżania ludzi o to że są wielbłądem i trzeba było się długo tłumaczyć i na takich jest tylko jedno poprawne rozwiązanie. Zamykasz drzwi przed nosem i przez dziurkę od klucz mówisz żeby rozsiewał wiatr gdzie indziej, byleby nie przy tobie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maszracius_Iustus aleś pojechał ?

 

W dużym skrócie to wszystkie Twoje postulaty wyczerpuje regulamin tego forum. Także prawo do wyrażania opinii w sposób kulturalny i nie obraźliwy dla innych. Wystarczy egzekwować regulamin. Sam @Marek Kotoński pisze w którejś wypowiedzi tu w tym wątku, że narzędzia, jakie zaproponował byłyby trochę jak miecz obosieczny - np. gdy je zastosować w dyskusjach na temat wyższości islamu itp.

 

Ja ze swojej strony życzyłbym sobie narzędzie do ignorowania wątków. Nie ukrywam, że głównie ze względu na dużą ilość wypowiedzi właśnie dotyczących ezoteryki, które windują te wątki na liście "Nieprzeczytana zawartość" (https://braciasamcy.pl/index.php?/discover/unread/). A że ezoteryka to nie moja bajka i nie zamierzam ani się w nich wypowiadać ani ich czytać a lubię jednocześnie okrywać nowe rzeczy na forum, to chętnie wątki ezoteryczne bym dla siebie ukrył. 

Edytowane przez mirek_handlarz_ludzmi
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.