Skocz do zawartości

Uwaga! Wątki o ezoteryce na forum.


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo mi się nie podoba to, że gdy na forum odbywa się dyskusja na tematy ezoteryczne, grupka osób nie wierzących w ezoterykę wchodzi w nie i wyszydza, wyśmiewa cudze przekonania. Jeśli kogoś wtedy upomnę albo dam ostrzeżenie, zaczyna się wrzask o braku demokracji na forum, terrorze, despotyźmie itd. a niektóre ukarane osoby mszczą się na mnie, oczerniając mnie w sieci.

 

Tak dalej być nie może, bo grupka szyderców zmieni forum które miało pomagać, w miejsce odzwierciedlające ich pełne złości wnętrze, a nie po to tyle pracy i znoju znieśliśmy, by grupka agresorów rozwaliła te piękne miejsce.

 

Więc proponuję demokratyczne, bardzo jasne i łatwe rozwiązanie. 

 

Jeśli osoba tworząca wątek dopuszcza możliwość by w wątku wypowiadały się osoby nie wierzące w takie treści, to niech to będzie domyślna opcja. Ale będzie też druga - ustalmy hasło, jakiś skrót, który będzie umieszczany w nawiasie obok tytułu wątku, i wtedy jest to jasny znak - osoba tworząca wątek, nie życzy sobie podśmiechujek z tego, w co wierzy. Czyli w temacie ezoterycznym, osoby w nie nie wierzące mają delikatnie mówiąc, nie udzielać się w takich wątkach.

 

Jeśli ktoś złamie tę umowę, i zacznie się szydzenie i rechotanie z czyichś przekonań, moderacja bardzo brutalnie zareaguje - kary będą bardzo surowe, ponieważ jest to złamanie naszej umowy. 

 

 

Jeśli ktoś z Braci ma jakieś pomysły w tym temacie, bardzo proszę je napisać.

  • Like 9
  • Dzięki 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet nie chodzi o dział i temat tylko ogólnie o schemat.

 

Jest dział poświęcony yt i tam jakoś nie widać żadnej szydery. Po prostu było powiedziane, że jak kogoś to nie interesuje to nie wchodzi, nie czyta i się nie udziela.

 

I to samo powinno dotyczyć wszystkich działów i tematów.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkurza, że w takim miejscu trzeba ustalać takie zasady :) 

 

Może zrobić dodatkową odznakę przy profilu, np. ezoteryka +.

 

Jak się zacznie obrażanie po zaakceptowaniu takiej odznaki, opisu to od razu leci ban dłuższy od forum. 

 

Ci co nie chcą odznaki, ale udzielają się w wątku dostają tylko 1 ostrzeżenie, a później wypad. Będzie jasne od razu przy nicku, kto się zgadza na kulturalne powiązanie. A nie analizować każdy temat oddzielnie pod kątem haseł. 

 

Może tak? Luźna myśl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrobić dział na zasadzie "klubu" tylko dla osób zapisanych, zrobić osobny wewnętrzny regulamin klubu, równoznaczny z jego akceptacją przy zgłoszeniu swojej kandydatury jako członka klubu....

Albo się ktoś wypowiada w temacie...albo robi szydere i dostaje z grubej rury...

Wot wsjo.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z takimi kwestiami jak szczepienia ochronne, kwestionowanie nauki, wiara w homeopatie czy teorie zięby?
Dyskusja to nie wyszydzanie. Grunt żeby być obiektywnym, bo tylko ślepa wiara w cokolwiek rodzi coś takiego jak "szydzenie". A z tego co zauważyłem to zdecydowanie częściej to wychodzi od osób "wtajemniczonych" niż z tych "poszukujących". 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że ludzie szydzący twierdzą że oni tylko normalnie piszą - i chodzi o to, by bezdyskusyjnie autor wątku mógł się odciąć od tych "normalnie" piszących sceptyków, a jak nie posłuchają to jest to złamanie umowy, i można sprawiedliwie i w zgodzie z sumieniem ukarać taką osobę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, nie podoba mi się Twój pomysł. To jak tworzenie extra niepisanego regulaminu. I jakkolwiek nie lubię trolli, to w tym wypadku z nimi się zgodzę. Mają prawo wyrażać swoją niewiarę. Z drugiej strony wierzący w ezoteryke mogą trolli zignorować. Wtedy te trolle sobie same zdechną.

 

EDIT: nie umiem cytować selektywnie na komórce, więc sorry. 

 

@Marek Kotoński "chodzi o to, by bezdyskusyjnie autor wątku mógł się odciąć od tych "normalnie" piszących sceptyków" - może forum potrzebuje narzędzia "ignoruj w tym wątku "? Po kliknięciu w tym jednym wątku nie widzimy odpowiedzi wybranego usera.

Edytowane przez mirek_handlarz_ludzmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Marek Kotoński napisał:

Ale będzie też druga - ustalmy hasło, jakiś skrót, który będzie umieszczany w nawiasie obok tytułu wątku, i wtedy jest to jasny znak - osoba tworząca wątek, nie życzy sobie podśmiechujek z tego, w co wierzy. Czyli w temacie ezoterycznym, osoby w nie nie wierzące mają delikatnie mówiąc, nie udzielać się w takich wątkach.

To by oznaczało odcięcie się od dyskusji. Po co temat gdzie zamiast wymieniać się poglądami, poklepujemy się po pleckach bez poddawania próbie swoich przekonań? To z kolei z forum, zrobi kółeczko fanatyków.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrobić klub i tyle ...wejścia tylko dla osób dodanych i tyle, bez żadnych dodatkowych logowań.

Czemu tylko dla fanatyków...jak ktoś ma wiedzę, albo chcę ją zdobyć ...? Połowa tych tematów schodzi na wątki poboczne o dupie Maryny i podśmiechujki.

 

Edytowane przez wojkr
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

Mają prawo wyrażać swoją niewiarę

Mają prawo ale nie może być tak, że wyśmiewanie i szydzenie będzie podpinane właśnie pod wolność słowa, każdy ma się tu czuć swobodnie ale zaznaczam, że swoboda w obrażaniu kogoś nie ma racji bytu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

Marku, nie podoba mi się Twój pomysł. To jak tworzenie extra niepisanego regulaminu. I jakkolwiek nie lubię trolli, to w tym wypadku z nimi się zgodzę. Mają prawo wyrażać swoją niewiarę. Z drugiej strony wierzący w ezoteryke mogą trolli zignorować. Wtedy te trolle sobie same zdechną.

Obawiam się drogi Mirku, że bezkarność napędza i rozjusza trolli, a nie sprawia że znikają. Jeśli ktoś chce porozmawiać na swój temat, dlaczego ktoś ma z niego szydzić?

 

45 minut temu, Gr4nt napisał:

Rozumiem, że w audycjach i tekstach nie będzie podśmiechujek z Kościoła Katolickiego i "jakiegoś żyda sprzed 2000 lat"?

 

29 minut temu, Wypas napisał:

Miałem to samo "na końcu klawiatury".

 

1. Nigdy się z tego nie śmiałem. Mit Jezusa uczynił tyle krzywdy mi i wielu innym ludziom, że traktuję ten temat śmiertelnie poważnie. Jezus był żydem, jak więc mam go nazywać?

 

2. Audycji nie trzeba słuchać, nie zmuszam nikogo. Natomiast osoba tworząca wątek i chcąca wiedzy, nie może być skazana na podśmiechujki sceptyków.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że generalnie czasami mamy problem z kulturą i niektórzy zamiast powiedzieč wprost - stary nie interesuje mnie to, czy nie zgadzam się, zachowują się jak dzieci w piaskownicy. W momencie zwrócenia uwagi od razu jest raban o demokracje. 

Demokracja to ustrój teoretyczny i tyle.

Pomysł dobry tylko musimy zastanowić się nad wykonaniem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu problem jest prosty i w zasadzie banalnie prosty do rozwiązania.

Innymi słowy brakuje po prostu ludziom SZACUNKU.

 

Ostatnio właśnie był temat o duchach, który założyła @Falka Elen i zrobił się tam niezły bubel.

Najzwyczajniej w świecie nie było tam szacunku do założycielki tematu oraz osób wypowiadających się.

Dyskusja zeszła z toru o duchach na temat przepisów o zupie pomidorowej, więc szanowni użytownicy jak, możemy ignorować trolli, gdy pozostaje nie smak i trzeba odsiewać nie niedowiarków, trolli, sceptyków itp.

 

Jeżeli wchodzę na temat o duchach to pragnę w nim dzielić się moimi doświadczeniami o duchach.

Jeszcze wchodzę dla przykładu w temat o związkach i tam bym zaczął sypać przepisami na ogórki konserwowe, to z miejsca bym dostał ostrzeżenie i bana na 12h. 

Dlatego w zasadzie można by dać (ale to by niestety kosztowało Cie Marek trochę grosza)

Zrobić taką opcję, że założyciel tematu ma taką opcję by oznaczyć dane wypowiedzi jako "niewidzialne" albo po prostu tak jak jest to gdy kogoś ignorujemy, po prostu jego post jest oznaczony jako ignorowany.

Myślę, że to by było najlepsze. 

 

48 minut temu, Gr4nt napisał:

Rozumiem, że w audycjach i tekstach nie będzie podśmiechujek z Kościoła Katolickiego i "jakiegoś żyda sprzed 2000 lat"?

Szanowny bracie, niestety jest to troszkę inna sprawia, ponieważ wierzenia te są nam na siłę wciskanie plus z poczuciem winy w zestawie itd. 

My ezoterycy a właściwie osoby osoby zajmującą się duchowością (przynajmniej ja) nikomu na siłę od kołyski niczego ludziom nie wciskamy, zresztą w prawdziwych naukach duchowych, nie jako jest zabronione naciskać na ludzi by się tym zainteresowali, my wierzymy iż kiedy uczeń jest gotowy pojawia się nauczyciel.

 

Dlatego też ja nie wciskam nikomu nic, ja daję danej osobie materiał oraz nigdy w życiu bym nie dopuścił by to w co ja wierzę innym na siłę aplikować w młodzieńczym wieku. Ja bym tylko przedstawiał w to co ja wierzę i tyle, kościół nam nie przedstawia on nam na siłę wciska bracie to jest przeogromna różnica. 

 

2 minuty temu, Rey napisał:

Rozwiązanie jest proste. Zrobić nową kategorię "ezoteryka" tylko dla zainteresowanych, a w regulaminie dodać, że skoro jest to dział tylko dla zainteresowanych to nie wolno tam obrażać niczyich opinii. 

To cały czas dotyczy nie jako szacunku. Wszyscy powinni tutaj nie jako się szanować i sobie nie dowalać.

 

47 minut temu, Koszwil napisał:

 każdy ma się tu czuć swobodnie ale zaznaczam, że swoboda w obrażaniu kogoś nie ma racji bytu.

Dokładnie.

 

 

 

 

 

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bo doeami będzie dostawać ignory nawet w swoich tematach czy bany. Jedyne wyjście rozsądne. To założenie tematu kogo interesuje ezoteryka. Tam niech się bracia wypowiedzą. Potem dodajcie się do klubu. Ważne tematy tam poruszać. Ogólne na forum. Proste!!!

 

Mnie akurat to nie jara, więc w żadnym temacie się nie udzielałem. Jak ktoś robi podśmiechujki. Ostrzeżenie i skuma. Po co krucjata od razu ;) 

Edytowane przez Szefito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram pomysł Gospodarza forum by utrzymać poziom wypowiedzi. 

 

Nie można stygmatyzować osób mających alternatywną wizję świata zamykając ich w klubach na siłę czy jakoś znakowaćznakować. 

 

Dopisanie w tytule wątku np. (dla zainteresowanych only) jest dobrym rozwiązaniem. Większość uczestników jest kulturalna i wiochy robić nie będzie. Poważni uczestnicy muszą powstrzymać się przed udowadnia iem swoich racji pod wątkiem tematycznym. 

 

Pomysł by utworzyć klub pod ezoterykę jest zły, gdyż ogranicza zasięg odbiorców do tych zapisanych a przecież dużo jest czytaczy dla których informacje mogą być inspirujące mimo, że się nie ujawniają. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zaczynając wątek, w pierwszym poście wklejac zawsze pierwsze standardowe zdanie, taką niby-klauzulę typu:

 

"Uwaga: Wątek porusza tematy wiary/wierzeń/przekonań. Autor wątku prosi osoby sceptyczne o nie podważanie istnienia/zasadności/sensowności danego zagadnienia, gdyż nie to jest tematem wątku."

 

Wpisać to do regulaminu, że nieprzestrzeganie tej prośby grozi ostrzeżeniem/banem i tyle.

 

Nie chodzi o dyskusję "czy" tylko "jak". Np. "jak wyjść z ciała w czasie snu" a nie "czy wychodzenie z ciała w czasie snu to mit czy prawda?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szefito

Moim zdaniem to głupie. Bo to tworzy forum we forum nie jako.

 

Może by zrobić coś dodatkowego specjalnego moderatora od ezoteryki?

 

7 minut temu, Gr4nt napisał:

Mówicie, że KK wciska siłą swoje racje. Zgadzam się, jednak pomysły z banami i innymi restrykcjami dla ludzi krytykujących ezoterykę to też rozwiązanie siłowe.

Tu nie chodzi o krytykę w sensie "Wiecie co ja duchami się nie interesuje ale fajny temat i miło się czytało" albo "Nie moja bajka".

Tu chodzi o to, że ludzie wbijają i sieją zamęt oraz manipulacje a na koniec dochodzi do wyzwisk i prowokacji. Jeżeli sam administrator tego forum, czyli osoba która wszystko opłaca, mamy dzięki niemu ten kącik póki co bez reklam, jest atakowany za swoje wierzenia to moim zdaniem jest coś nie tak.

Jak najbardziej można krytykować ale nie w sposób chamski, Marek mówił o tym w jednej ze swoich audycji, że ludzie nie potrafią konstruktywnej krytyki dać tylko walą jadem na lewo i prawo.

Naprawdę nikt nie będzie się złościł za konstruktywną krytykę, czy nawet na wstawki z humorem. 

Ale na miłość boską, szanujmy się troszkę.

W temacie:

Była identyczna sytuacja, poczytajcie to zobaczycie jak Marek musiał czyścić temat i tłumaczyć, że nie jest wielbłądem. 

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem kultury to jedno, drugi to podciąganie swojego ego na fakcie że się komuś coś udowadnia i wytyka.

Nie mam ochoty czegoś czytać, to nie czytam, nie mam ochoty słuchać to nie słucham, jak się z czymś nie zgadzam to pisze że uważam że jest inaczej a cała reszta jest bez sensu. A w wielu tematach niektórzy na serio nie potrafią sobie odpuścić i bronią swojego zdania jak niepodległości, jak by ktoś nie miał prawa mieć inne zdanie niż oni.

Krytyka jest potrzebna, ale niech będzie konstruktywna, na temat i merytorycznie bez osobistych wybiegów, poniżania i szydzenia.

Bardzo lubię to forum, z wieloma poglądami się nie zgadzam, ale lubię nastawienie większość ludzi stąd. Troli trzeba tępić bo zniszczą forum jak wiele innych, jak będą bezkarni, ludzie bada stąd odchodzić na inne fora - tematyczne i zamknięte, a to będzie duża strata, bo na serio fajnie tu, tematów jest od groma i trochę - na każdy temat, a każdy coś wnosi ciekawego.

Edytowane przez wojkr
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież może to być klub otwarty. Po drugie dla mnie temat ezoteryka czy wiara są to dodatkowe rzeczy. Mniej związane z ideą forum. Ale jak już taki lament. To formułka temat dla zainteresowanych może być. I ja ogólnie jakoś nie zauważyłem by w takich tematach było dużo posmiechujek. Są szybko goszone, a o to mniej więcej chodzi na forum. Każdy ma prawo się wypowiedzieć, jeżeli jest na temat i z kulturą.

Edytowane przez Szefito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.