Skocz do zawartości

Borygo mieszanie


Orybazy

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, wroński napisał:

Jak przepuścisz  przez chlebek wszystko można.

To samo - pomyślałem - w końcu temat, w którym się mogę fachową wiedzą podzielić. Moje przekrwione i fioletowe oczy aż się zaświeciły, kliknąłem drżącą ręką a tu ku...a znowu motoryzacja. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lałem u siebie niebieski Pan Samochodzik zamiast tego różowego, silnikowi nie zaszkodziło ale trochę więcej syfu było w zbiorniczku wyrównawczym. Teraz mam różowy spełniający normę (odpowiednik) G12 bo taki jest zalecany do mojego samochodu i jest czyściej.

To nie musi być oryginalny G12, sprawdzi się każdy płyn różowy z marketu spełniające normę G12 (jest informacja na opakowaniu G12). Kupisz 5 litrów takiego w markecie za ok. 30-40 zł i będziesz miał spokój na lata.

 

Edytowane przez Morfeusz
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po specyfikacji parametrach. Sprawdź jaki masz w danym płynie glikol, czy propylenowy czy etylenowy znajdziesz na kartach charakterystyki na stronie producenta. 

Ale jak już poprzedni masz stary to sobie spuść cały i nalej świeżego i proponuję sprawdzić temp otwarcia termostatu we własnym aucie bo niektóre otwierają się w 105*C a takie borygo eko ma temp wrzenia 106*C , inne ok 107, czyli pracujemy na granicy. Także polecam Prestone on ma temp wrzenia ok 129*C

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważne pytanie było. Ja się zastanawiam, czy mogę dolać, nie chcę całego płynu wymieniać. Mam dużo G12+ a G11 już trudno dostać.

2 hours ago, azagoth said:

A właściwie to ile kosztuje zbiornik takiego płynu (W porównaniu do kosztu remontu silnika)? 

Warto robić dziadowskie oszczędności?

Nie chodzi o oszczędności, raczej lenistwo. G12+ mam 15l w zapasie, tylko nie chce mi się spuszczać z układu G11 i całe borygo wymieniać. Dlatego kombinuje dolewkę i mieszanie.

Koszt ogólnie jakieś 100PLN pełne zalanie.

Edytowane przez Orybazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajęło mi to 3 min aby znaleźć info, że nie miesza się płynów w klasach szczególnie G11 z G12 na różnice w składzie płynów min na obecność i brak krzemianów w g11/g12 co pewnie ma znaczenie dla auta jakim jeździmy. 

G12+ jest również bez krzemianów 

A G12++ z krzemianami tylko mniejszą ilością więc może z takim można byłoby zmieszać. 

Ale kombinujesz długo to spuścić płyn i nalać nowego 

Edytowane przez MaxMen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minutes ago, realista said:

@Orybazy zabrakło najważniejszego info. Jaki to silnik i samochód? 

Chodzi o Almera N16 1.5 benzyniak.

49 minutes ago, MaxMen said:

Zajęło mi to 3 min aby znaleźć info, że nie miesza się płynów w klasach szczególnie G11 z G12 na różnice w składzie płynów min na obecność i brak krzemianów w g11/g12 co pewnie ma znaczenie dla auta jakim jeździmy. 

G12+ jest również bez krzemianów 

A G12++ z krzemianami tylko mniejszą ilością więc może z takim można byłoby zmieszać. 

Ale kombinujesz długo to spuścić płyn i nalać nowego 

Też znalazłem, że G11 i G12 nie, ale G11 i G12+ już tak. Miałem nadzieję, że ktoś to już przerabiał i będzie mógł potwierdzić, że nic się nie dzieje.

Edytowane przez Orybazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 28.11.2018 o 15:53, Orybazy napisał:

Chodzi o Almera N16 1.5 benzyniak

Miałem Almere N16 tyle ze 2.2di. Nie wiedziałem jaki był płyn w zbiorniku, ciężko bylo zidentyfikować co to za kolor i polecono mi tego Prestone'a. Wszystko prawidłowo działało przez ponad rok mojego użytkowania. 

Robiłem to samo z Vectra B 1.8benz i teraz z Bmw e39 2.5tds. Nigdy żadnych problemów. 

 

Również uzywam ich płynów do wspomagania kierownicy ?

 

https://www.strefakierowcy.pl/18714,prestone-plyn-do-chlodnic-37-c-1-l.html

 

Edytowane przez Idealny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.