Skocz do zawartości

Czy 176 cm wzrostu u faceta to mało?


Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Androgeniczna napisał:

Takiej pomocy w ogóle nie rozumiem.

 

17 godzin temu, Androgeniczna napisał:

 

Jaki ma sens

 

Serio?

 

Naprawdę nie rozumiesz sensu w ratowaniu życia innemu człowiekowi, polepszaniu mu warunków bytowych czy poprawianiu mu nastroju w trudnych chwilach?


Naprawdę nie rozumiesz dlaczego ludzie zbierają pieniądze na operacje dla dzieci chorych na nowotwory bo ich rodziców na nie nie stać?

 

Naprawdę nie rozumiesz dlaczego ludzie pracują charytatywnie w hospicjum gdzie ludzie chorzy na śmiertelne choroby spędzają swoje ostatnie dni (można chociażby czytać książki dzieciom czy odbierać telefony na recepcji)?

 

Naprawdę nie rozumiesz dlaczego Panowie przebrani za klauny biegają po szpitalach onkologicznych?

 

Naprawdę nie rozumiesz dlaczego ludzie np. organizują malowanie szkół i ośrodków, w których uczą się i wychowują niepełnosprawne dzieci? Dlaczego organizują dla nich koncerty czy pokazy teatralne?

 

Naprawdę nie rozumiesz dlaczego ludzie oddają krew czy szpik?

 

Naprawdę nie rozumiesz dlaczego ludzie oddają jedzenie do punktów, gdzie są przygotowywane posiłki dla bezdomnych lub paczki żywnościowe dla starszych osób, których nie stać na zakup jedzenia?

 

Naprawdę nie rozumiesz dlaczego ludzie wyjeżdżają na misje do Afryki aby chociażby budować studnie czy edukować dzieci, które w życiu nie widziały kolorowego długopisu?


Pamiętaj, że Twoje życie nie jest zależne tylko od Ciebie. Nie masz pełnego wpływu na rozwój wypadków, na to co się w nim wydarzy. Nic nie jest dane na zawsze, ani praca, ani zdrowie.


Obyś nigdy nie musiała (ani nikt z Twoich bliskich) korzystać z pomocy charytatywnej. Obyś nigdy nie była zależna od obcych ludzi. Obyś nigdy nie potrzebowała pomocy obcych ludzi.

  • Like 5
  • Dzięki 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Daenerys napisał:

Serio?

 

Naprawdę nie rozumiesz sensu w ratowaniu życia innemu człowiekowi, polepszaniu mu warunków bytowych czy poprawianiu mu nastroju w trudnych chwilach?

Śmiem wątpić, że ktoś tego nie rozumie, wyłączając jednostki psychopatyczne.

 

Takie dziwne gadanie to pokłosie zepsutego indywidualizmu, często lansowane w tym świecie, za mocno weszło na głowę plus postawa, ktora myli szczerość z chamstwem, a wygłaszanie nieprzemyślanych przekonań z podążaniem własną drogą.

Myślę, że z tego się wyrasta, już może się nie pastwmy dalej.

  • Like 4
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rnext napisał:

@Daenerys nasunęłaś mi swą determinacją myśl astro-filozoficzną, która wybrzmiała tak: pozwólmy czasem gwiazdom spłonąć we własnym blasku. Efekt kosmiczny bywa zjawiskowy, byle oglądać z daleka. 

 

To raczej czarna dziura, która anihiluje samą siebie swą grawitacją. 

Choć strasznie chciałaby świecić. 

 

To oczywiście dywagacje nie na temat, nie majàce nic wspólnego z miłą koleżanką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszący bijemy głową w ścianę. Sama nie jestem za tym by być w życiu zbyt miłym, pobłażliwym, pokornym ale to co wypisuję nasza "gwiazda" świadczy nie tylko o braku szacunku do ludzi jej zdaniem nie bliskich, których opinia jej nie interesuję. Ona obraża nawet swojego idealnego faceta. Najpierw piszę, że jest wspaniały a potem, że ona jest inteligentniejsza od niego, czyli zakłada to z jakiego powodu?  

Bo ona tak uważa i wie niby lepiej ? A jej chłopak ma powyżej 180 ale przy facecie 190 wygląda jak sierota, na to by wskazywały jej słowa :o

 

Oczywiście moich słów nie ma co brać serio, bo to bardziej jest dla mnie zabawne, nawet nie czuję potrzeby obrażania, bo może na żywo w życiu inaczej by się rozmawiało ale jak czytam coś takiego, myślę jedno. Internet wszystko przyjmie i do ludzi wokół, czy to w pracy, czy gdziekolwiek trzeba mieć dystans, bo to co mówią może mieć mało wspólnego z rzeczywistością. Z jednej strony wolę szczere chamstwo niż zakłamanie, to może jakoś mega negatywnie nie myślałabym o niej jako o osobie, tylko, że wypowiedzi te były tak zmieszane, wieczne odwracanie kota ogonem, że jednak w to nie wierzysz. Nie musi być ona nawet pomocna, czy tam współczująca ale wypisywanie bzdur, że nie widzi sensu w zbiórkach charytatywnych jest przegięciem. Obyś ty nigdy nie była w takiej sytuacji. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, _oliv2407 napisał:

Z jednej strony wolę szczere chamstwo niż zakłamanie

Problem droga Oliv'ko jest taki, że wśród rodaków chamstwo jest bardzo często również teatralne, wyuczone (zakłamane) jako strategia lękowa, obronna czy egzekucji roszczeń (bo np. zawsze coś tam krzykiem i arogancją osobnik wytupał w przeszłości nóżkami). Nie wiem tylko co gorsze, bycie środowiskowym, naturalnym pato-chamo-prostakiem czy wystruganym.

Trzeba jeszcze rozróżnić fakt możliwości potencjalnego użycia przemocy czy chamstwa, od ich rzeczywistego stosowania. Bardzo przystępnie na temat wewnętrznego potencjału stanowienia zagrożenia, konieczności posiadania wewnętrznej "bestii" i jej kontroli, opowiada czasem J. Peterson. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rnext napisał:

Problem droga Oliv'ko jest taki, że wśród rodaków chamstwo jest bardzo często również teatralne

To też prawda. Są to ludzie sztucznie pewni siebie, którzy de facto mają wbrew pozorom zaniżoną samoocenę. Każdy człowiek inaczej wyraża samoocenę ( większość ma niską i nie potrafią nawet przed sobą tego przyznać), jedni usuwają się w cień, są wycofani, nieśmiali, a drudzy udają bardzo pewnych siebie i aroganckich. Z tego by wynikało, że ludzie neutralni są najlepsi ale też nie do końca, bo często nie mają własnego zdania w świecie i idą z nurtem. I masz tu babo placek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Daenerys napisał:

Naprawdę nie rozumiesz sensu w ratowaniu życia innemu człowiekowi, polepszaniu mu warunków bytowych czy poprawianiu mu nastroju w trudnych chwilach?

Jeśli człowiek nie docenia tej pomocy to nie. Np pomoc w Afryce jest bezsensu. Wciąż się mnożą i nie doceniaja pomocy. Po co więc marnować środki?

 

29 minut temu, _oliv2407 napisał:

Ona obraża nawet swojego idealnego faceta. Najpierw piszę, że jest wspaniały a potem, że ona jest inteligentniejsza od niego, czyli zakłada to z jakiego powodu?  

A co jest w tym obraźliwego? To że ktoś jest mniej czy bardziej inteligentny to nie powod do wstydu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Androgeniczna oczywiście, że nie jest to powód do wstydu. Ja sama nie mam problemu, by przyznać, że mój iloraz inteligencji jest przeciętny, za to jakieś inne umiejętności mam. Tak tylko mnie ciekawiło czemu uważasz, że jest mniej inteligentny? Czy on sam tak uważa, czy ty tak uważasz? Bo ja osobiście nie znam faceta który chciałby być z kobietą uważającą się za inteligentniejszą od niego ( lub serio będącą). Nie mówię tu stricte o papierku ukończenia szkoły wyższej ale takiej życiowej wiedzy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_oliv2407

Robiliśmy testy IQ do mensy i mój wyszedł znacznie większy niż jego. Poza tym oglądając teleturnieje ja mam dużo większą wiedzę ogolną niż on. 

On sam to widzi ale jest inteligentniejszy w bardziej technicznych rzeczach. Rozmawiac też mamy o czym bo nie jest przyglupem tylko po prostu jest przeciętnie inteligentny. Uzupełniamy się. Tak jak pisalam wczesniej spotykalam sie z mężczyzna który należał do mensy a mój obecny facet mimo ze mniej inteligentny bije go na glowe na rynku matrymonialnym. 

Jeśli facet nie chce mieć kobiety inteligentniejszej od siebie to moze jest niepewny siebie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Androgeniczna napisał:

pomoc w Afryce jest bezsensu. Wciąż się mnożą i nie doceniaja pomocy. Po co więc marnować środki?

"Bez sensu". Chińczycy np. są innego zdania :) Swoją drogą, odwiedziłaś kiedyś jakiś afrykański kraj, że stawiasz ex-ante takie ciekawe tezy? Bo odważna to teza, podsumowując w ten sposób kontynent z ponad miliardem ludzi. Podobnie jak odważne jest podsumowanie jednym deklaratywnym stwierdzeniem poziomu RPA, Maroka, Tunezji z Kongiem czy Sierra Leone.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Androgeniczna napisał:

@_oliv2407

Jeśli facet nie chce mieć kobiety inteligentniejszej od siebie to moze jest niepewny siebie?

Odwroćmy sytuację. Jeśli kobieta nie chcę faceta poniżej 180 ma kompleks wzrostu? 

Jak dla mnie wasze klocki, jeśli wam to pasuję mnie nic do tego. Tylko, że inteligencja ma różne wymiary, sama zauważyłaś, że w technicznych rzeczach jest lepszy od ciebie. Testy IQ badają jakąś część inteligencji więc określając tylko na jej podstawie można się bardzo pomylić. Z resztą szkolnictwo jest tak ustawione, że ogranicza nas w dużym stopniu ale to inny temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Obliteraror

Chyba wiadomo że nie chodzi mi o pomoc w RPA tylko w krajach afrykańskich gdzie wieje biedą, ludzie maja AIDS a leczą go stosunkami z niemowlakami, nie majac pieniedzy tworzą kolejne dzieci a z prezerwatyw sie smieja. Dla mnie taka pomoc tam to jak pomoc panstwa Polskiego 500+. Rodza się kolejne dzieci w patologicznych rodzinach żeby tata alkoholik mial za co pić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Obliteraror napisał:

"Bez sensu". Chińczycy np. są innego zdania :) Swoją drogą, odwiedziłaś kiedyś jakiś afrykański kraj, że stawiasz ex-ante takie ciekawe tezy? Bo odważna to teza, podsumowując w ten sposób kontynent z ponad miliardem ludzi. Podobnie jak odważne jest podsumowanie jednym deklaratywnym stwierdzeniem poziomu RPA, Maroka, Tunezji z Kongiem czy Sierra Leone.

Chyba "pomagają" przecież te mld USD pożyczek, czy inne inwestycje nie są charytatywne. To taka budowa goodwill'u/oficjalne łapownictwo ;) które w perspektywie ma dać Chinom, czy tam chińskim przedsiębiorstwom (ale w sumie to jeden pies, bo to przecież komunistyczne państwo) dostęp do rzadkich surowców. 

 

3025123-chinskie-firmy-w-afryce-graf.jpg

 

To jeszcze Afryka czy już może Chiny 2.0? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Androgeniczna napisał:

Robiliśmy testy IQ do mensy i mój wyszedł znacznie większy niż jego

Czy to nie Ty pisałaś niedawno, że rozwiąże go dobrze nawet małpa? 

Kurwa, gubię się. Rozmowa z Tobą to jak bieg na dezorientację. 

  • Haha 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rnext napisał:

Czy to nie Ty pisałaś niedawno, że rozwiąże go dobrze nawet małpa? 

Tak bo taka jest prawda. Na podstawie tych testów ocenia sie inteligencję ale jeśli małpa dobrze wystrzela to też będzie miała wysoki wynik. Z każdym testem tak jest.

1 godzinę temu, Yolo napisał:

Kiedy patrzysz na swoje odbicie w tafli wody, ciężko się oderwać, prawda? 

Nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Androgeniczna napisał:

ale jeśli małpa dobrze wystrzela to też będzie miała wysoki wynik

Masz na myśli siebie w kontekście partnera, czy partnera w kontekście siebie?

Nieeee, dobra, odpuszczam. Nie było tematu. Aż tyle o pingwinach nie chciałem się dowiedzieć. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Androgeniczna napisał:

Na podstawie tych testów ocenia sie inteligencję ale jeśli małpa dobrze wystrzela to też będzie miała wysoki wynik. 

Co te małpy.

Nie dość, że są w stanie uzyskać przyzwoity wynik IQ, to jeszcze mogą wykazać się empatią wobec otoczenia.

 

Nic, tylko brać przykład.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rnext zmienił(a) tytuł na Czy 176 cm wzrostu u faceta to mało?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.