Skocz do zawartości

Stres przed prezentacją


rejdi

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 30.11.2018 o 19:49, rejdi napisał:

Witam forumowiczów,

 

Jutro czeka mnie prezentacja na uczelni. Pokaz slajdów już mam przygotowany i jestem względnie dobrze nauczony przemowy. Prezentacja ma trwać 15 minut. Nagle złapał mnie stres przed nagłym lukami w głowie podczas jej wygłaszania, a takie przestoje 10-15 sekundowe mi się zdarzają i są dla mnie kłopotliwe bo wybijają mnie z rytmu. Kartka za bardzo nie mogę się podpierać i muszę mówić z głowy a temat nie jest zbyt prosty. Macie jakieś wskazówki, które mogły by mi pomóc?

 

Pozdrawiam,

 

 

@rejdi

Prezentacja powinna być dla słuchaczy, ty masz mieć temat zgłębiony, potrafić odpowiadać na pytania. Szkoda czasu na naukę na pamięć, stresuje się każdy, jedni po prostu robią takie przedstawienia na tyle często, że mija im to szybko. Przypominam sobie jak nieraz nauczyciel z bladą twarzą otwierał klasę, potem już uśmiechał się, żartował. Wszystko przychodzi z czasem. 

 

Jeśli masz te zwiechy i nie wiesz o czym mówić, to warto rzucić jakiś żart, bzdury czy komplementować słuchających - słuchajcie, bardzo się cieszę, że tu jesteście, miło mi, że mogę to przed wami przedstawić lub dawno nie widziałem tylu sympatycznych twarzy. Czasem po prostu trzeba przeskoczyć to jedno zdanie, które miało paść i iść dalej - oni i tak nie wiedzą co planowałeś powiedzieć, a resztę mają w prezentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.