Skocz do zawartości

Ładni, smutni ludzie


Rekomendowane odpowiedzi

Żenujący auto-tune, przez to nie potrafię traktować tego utworu poważnie. Nie wiem kto w ogóle na polskiej scenie muzycznej jako pierwszy wpadł na pomysł "chujowo śpiewam więc użyję korekcji wysokości dźwięku i jakoś to będzie"... ale jak dla mnie za takie coś powinni podcinać struny głosowe :D.

A myślałem wcześniej, że takie brzmienie dopuszcza się tylko w parodiach (przykład).

 

Pomijając powyższe - teledysk na poziomie a przesłanie konkretne... faktycznie mocna rzecz.

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co tak wszyscy narzekają teraz na telefony itd? Jakoś nikt smartfona prez okno nie wyrzuci a wszyscy mówią jakie to zło. To przecież normlany rozwój technologii ludzkości. Dzisiaj telefony a za 20 lat będzie płakanie, że "teraz jakieś hologramy a kiedys to tylko telefon był i było normlanie bla bla". Telewizory, komputery wszystko be a każdy wali w klawisze.  Tak było, jest i będzie nowe itd.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deomi Bo ludzie 20+ mają się dziś za bardziej doświadczanych życiem od 50 - 60 latków. Do tego Instagram pokazuje im nierealny, idealny świat.

Twoje koleżanki są już mega dorosłe ale tylko fizycznie ;)

 

Z drugiej strony, czy dzisiejsi młodzi ludzie są ładni? Chyba w ich własnym mniemaniu o sobie ;)

living-barbie-683174.jpg  70ff513eb4eb44761e5e75e76037a448--funny-

 

Edytowane przez realista
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że content palucha strasznie się miesza. Co mam na myśli? To że na przykład 40letni chłop obraża jakiegoś multiego co robi content głownie dla dzieci które oglądały go za czasów minecrafta. Tyle już czasu minęło a Paluch dalej go kurwa zaczepia i ma ból dupy. Żenada. 

 

Dlatego ciężko traktować mi to co robi Paluch na poważnie, bo zrobi jakis poważny kawałek, a zaraz zachowa się jak zakuty łeb.

 

To troche jakby polityk żegnał na pogrzebie jakiegos weterana, po czym poszedł sie bawić zabawkami na wizji.   

 

@SzejkNaftowy autotune jest traktowany jako instrument i już nic tego nie zmieni :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, deomi said:

Dlaczego jak ludzie tylko przekroczą 20+ to zaczynają narzekać jak to za ich czasów było lepiej?

Moje koleżanki już tak w wieku 20-21 lat nadawały, na tą dziejsza młodzież... 

Ja nie narzekam. Za moich czasów było chujowo, biednie, szaro i nieciekawie aż bolało :).

Cieszę się niezmiernie, że "moje czasy" się skończyły a jeszcze bardziej cieszę się z przyjażni, które pozostały z tych czasów - stal hartuje się w ogniu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Bo takie jest życie w społeczeństwie, które przypomina rynek maślany, a nie potężna maszyna, która dąży do wypracowania wyższego poziomu. A co do narzekania - zawsze będzie istniało tak długo, jak będzie się rozbudzało niemożliwe oczekiwania "idź na studia - świetlana przyszłość i praca czeka" itd. 
Nie uczy się, że żeby dojść do czegoś to trzeba nad sobą stale pracować, a nie że będzie dane z powietrza.

Edytowane przez FranciscoFranco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy ktorys z tych narzekajacych na to, ze wszyscy sie gapią w smartfony, sam zrezygnowal ze smartfona i uzywa zwyklego fona z guzikami i miniwyswietlaczem.

 

Kazdy czas ma swoje wady i zalety. Ja sobie cenie obecną technologię, bo pamietam jeszcze czas jak się jezdzilo autem z papierową mapą...

 

Kto narzeka, niech zostawi na jeden caly dzien smartfona w domu i sie wybierze na wycieczkę autem...

 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, AR2DI2 napisał:

Ciekaw jestem czy ktorys z tych narzekajacych na to, ze wszyscy sie gapią w smartfony, sam zrezygnowal ze smartfona i uzywa zwyklego fona z guzikami i miniwyswietlaczem.

 

Kazdy czas ma swoje wady i zalety. Ja sobie cenie obecną technologię, bo pamietam jeszcze czas jak się jezdzilo autem z papierową mapą...

 

Kto narzeka, niech zostawi na jeden caly dzien smartfona w domu i sie wybierze na wycieczkę autem...

 

 

Ale postęp technologiczny jest stały i narzekanie na niego jest moim zdaniem po prostu głupotą. Jedynie na co można "ponarzekać" to brak opamiętania w używaniu wszelkich nowinek do stopnia wręcz uzależnienia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, AR2DI2 napisał:

Ciekaw jestem czy ktorys z tych narzekajacych na to, ze wszyscy sie gapią w smartfony, sam zrezygnowal ze smartfona i uzywa zwyklego fona z guzikami i miniwyswietlaczem.

Ja jeszcze się na smarty nie przerzuciłem ?

 

2 minuty temu, AR2DI2 napisał:

Ja sobie cenie obecną technologię, bo pamietam jeszcze czas jak się jezdzilo autem z papierową mapą...

Wiadomo, ona ma wspierać, a nie zastępować.  Jednak umiejętności korzystania z mapy, czy ogarniecie przestrzenne jest ważne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gr4nt Też mi się wydaję że ludzie tęsknią bardziej za utraconą młodością a nie za starymi czasami. Smartfony są takie złe ale przecież w każdej chwili mogę włączyć w nim nawigację,informację z neta,muzykę,książki,fora internetowe,nagrywać filmy i jeszcze dużo innych przydatnych funkcji. O tym też trzeba powiedzieć że smartfony jednak ułatwiają życie i wyszukiwanie informacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Meg4tron napisał:

@Gr4nt Też mi się wydaję że ludzie tęsknią bardziej za utraconą młodością a nie za starymi czasami.

Ze swojego regionu powiem tak - wiek to w dużej mierze tylko liczba. Znam sporą liczbę osób w wieku 60+, które mają za przeproszeniem więcej jaj i wigoru niż wielu moich rówieśników.
Najbardziej narzekający to Ci, którzy chcieliby, żeby im manna spadła z nieba, bo dupska ruszyć nie zamierzają

Edytowane przez FranciscoFranco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Perun82 said:

Ja jeszcze się na smarty nie przerzuciłem ?

Ja tez gardzilem kiedys " smyczą", i długo mialem fona co prawda z juz sporym wyswietlaczem, jak na te co weszly pierwsze typu Sony Xperia x10, ale po kolejntm razie kiedy chcialem sprawdzic juz na Kabatach w metrze o ktorej mam nocny z Mlocin, i tel zajelo to tyle, ze predzej  bylem w domu, to rano zamowilem przez neta nowy, z dobrymi parametrami, i docenilem technologię. Pozniej z kurestwa wracałem już poinformowany jak król ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technologia jest dla ludzi, jednak obecnie to człowiek się do niej dostosowuje, a nie ona dla niego. Ilość informacji jest przytłaczająca i dostęp do niej jest natychmiastowy. To powoduje, że człowiek nie wysila się z pamiętaniem informacji. Co do natychmiastowości to pierwsze pokolenia już zaczęło prze to cierpieć. Pokolenie Y nie ma cierpliwości i w przeważającej większości nie rozumie koncepcji cierpliwości i wytwałości. Oni się nudzą. Winna nie jest technologia, ale brak wzorców w domu i spychanie wychowania na dalszy plan. Ci młodzi, biedni ludzie są roszczeniowi i sami nie rozumią dlaczego tak jest. Wiecznie nienasyceni, wiecznie nieszczęsliwi, że nie mogą mieć łatwo tego, czego tak pragną i widzą w fałszywym, cyfrowym życiu innych.
Smartfony wypełniły lukę w życiu tych ludzi i właściciele serwisów ją wykorzystały maksymalnie uzależniając. Wielkie firmy żerują na informacjach i aktywności użytkowników online. Dlaczzego FB, Google są tak wysoko wyceniane?

Ze wszystkiego trzeba korzystać z głową. Obecnie ludzie bardziej płaczą nad zgubionym telefonem niż portfelem. Dostęp do danych w telefonie jest przez niektórych poważniej traktowany niż podglądacz z lornetką mieszkający naprzeciwko. Zresztą obecnie lornetka nie ma żadnego uzasadnienie i zboczeńcy mogą sobie siedzieć na kanapie z telefonem w jednej ręce, kiedy druga w spodniach.

 

Wszyscy są tak blisko, a ludzie jednak tacy samotni. Już dawno to zrozumiałem, dlatego jedynymi mediami spolecznosciowymi dla mnie to fora, gdzie można wymieniać informacje najczęsciej na wysokim poziomie. Zareagować komentarzem i argumentować słownie, zamiast napie#%@&* palcem wskazującym w lewy przycisk myszki lub ekran telefonu.

 

Mi podoba się ten kawłek Taco

 

Edytowane przez Pater Belli
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu dzięki mediom społecznościowym można się pochwalić wszystkim, i wypisywać codziennie swoje poglądy od tak.  Techniczny ekshibicjonizm. Najgorsze jest to, że jak nie używasz ich (FB, TWi i innych) to jesteś społecznie wykluczony. 

 

I oto w tym chodzi, ludzie nie są zmuszani siłą, tylko presja otoczenia jest ogromna. Huxley miał nosa.

11 minut temu, Pater Belli napisał:

Obecnie ludzie bardziej płaczą nad zgubionym telefonem niż portfelem

Bo w nim masz blicki, fajne focie ?. To jakbyś zgubił komputer, ale spokojnie, za parę dekad będziemy mieli to na stałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy marionetkami i klonami. Z góry mamy narzucone co jest dobre, co jest złe, w którą stronę iść, jakich wyborów dokonywać. 

Bo mamy do wyboru tylko to co nam zaoferowano. 

Jak ktoś nie jest skłonny do refleksji to pójdzie równo z tym co media promują i narzucają. 

Kiedyś było tak samo tylko były inne narzędzia do manipulacji. Tutaj nic się nie zmienia. 

@Meg4tron @FranciscoFranco Dobre nuty. 

Spróbujcie poruszyć te tematy ze znajomymi, mało kto będzie to rozumieć i mało kto będzie widzieć w tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Lalka napisał:

Jesteśmy marionetkami i klonami. Z góry mamy narzucone co jest dobre, co jest złe, w którą stronę iść, jakich wyborów dokonywać. 

Bo mamy do wyboru tylko to co nam zaoferowano. 

Jak ktoś nie jest skłonny do refleksji to pójdzie równo z tym co media promują i narzucają. 

Kiedyś było tak samo tylko były inne narzędzia do manipulacji. Tutaj nic się nie zmienia. 

@Meg4tron @FranciscoFranco Dobre nuty. 

Spróbujcie poruszyć te tematy ze znajomymi, mało kto będzie to rozumieć i mało kto będzie widzieć w tym problem.

Masy się nie zmieniają - jednostki owszem i dlatego się wybijają. Ostatecznie każdy jest kowalem swojego losu i to każdy sam decyduje czy ulega presji mas, czy szuka własnej drogi. Jedynie o co można winić przeciętnego człowieka to nieustanna potrzeba bycia niewolnikiem.

 

Cytat

Never let this cruel world defeat your spirit
Never lose faith in yourself and better future
Never stop fighting for your beliefs
Always search for the real truth

 

Edytowane przez FranciscoFranco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo kiepska robota... Od strony muzycznej wykonanie fatalne - począwszy od całkowitego braku koncepcji, braku dynamiki kompozycji przez aranżację wprost z piaskownicy aż po płaską realizację studyjną. Proszę zwrócić uwagę jak realizowane były nagrania na przełomie lat '80 i '90 - to była w większości doskonała robota.

Co do teledysku - Nuda i również brak kompozycji nie pozwalający na odpowiednią interpretację... W sztuce obrazu ruchomego powinno stosować się te same zasady tworzenia co w fotografii... Mam na myśli kompozycję i światło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, azagoth napisał:

@Aleksander Kwaśniewski Rzekłbym, że skomentowałeś ten materiał bardzo... po polsku ;)

Otóż nie, zajmuję się produkcjami audio wizualnymi od 25 lat...

Dziwię się, że takie rzeczy obecnie "uchodzą", ba, doskonale się sprzedają... 

...

W odpowiedzi na tezę autora jak zmienia się nasze społeczeństwo mogę napisać, że widać to również po akceptacji tego typu produkcji.

Dwadzieścia/trzydzieści late temu nikt nie chciałby na to splunąć a dziś młodzież pieje z zachwytu... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.