Skocz do zawartości

Ładni, smutni ludzie


Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Aleksander Kwaśniewski napisał:

Proszę zwrócić uwagę jak realizowane były nagrania na przełomie lat '80 i '90 - to była w większości doskonała robota.

Nie ma co porównywać nawet na kanwie pisania tekstów. To by najlepsze lata każdego gatunku muzyki.   Ale gusty trzeba kreować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat się nie zmienia, to ludzie go kreują - kształtują. 

Technika nie jest wadą, ale pokazuje jak słabi jesteśmy.

Jesteśmy tak blisko, a zarazem tak daleko. Ignoranci nie zrozumieją, a zaraźliwe to.

Kto idzie z tłumem nie zajdzie daleko.

Dlaczego ludzie stają się niewolnikami wirtualnego świata? Może tam nie spotka ich tyle bólu co tutaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, AR2DI2 napisał:

Ciekaw jestem czy ktorys z tych narzekajacych na to, ze wszyscy sie gapią w smartfony, sam zrezygnowal ze smartfona i uzywa zwyklego fona z guzikami i miniwyswietlaczem.

@AR2DI2 Mylisz posiadanie srajfona z gapieniem się w niego w każdej wolnej chwili. To drugie u młodych ludzi, szczególnie kobiet to plaga. 

Sam korzystam z telefonu od kilku minut dziennie do ok. 1-2 godzin gdy słucham audiobooka, itp. Zwykle przez ponad 23 godziny na dobę jest nie używany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam bardzo starego telefonu, a kiedyś uważanego za cud technologii. Nie chcę lepszego, bo ten działa :D 

 

Wielu znajomych ma ze mnie bekę, ale żyję bez kompleksów i idę własną drogą. Dasz się wciągnąć w mentalność zawsze lepiej, więcej od innych, bo inaczej nie poczujesz się dobrze to jesteś skończony. No i lubię mojego starego fona, bo przeżył ze mną dużo i on też czuje. Co mam go dyskryminować, bo jest starszy i już lepsze modele weszły? O nie, nie. Żadnej dyskryminacji starszych telefonów na rzecz smartfonów. Mój ma prawo do miłości i użyteczności :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem niektórzy trochę niezrozumieli sedna. Czy ten utwór to coś w stylu "kurła ale kiedyś było?".

Być może ale raczej bym go pod to nie podciągał, bo włączmy jeszcze raz i zobaczymy, że zaczyna się tak:

Cytat

Schowana sprawnie za filtrem
Niedoskonałość od matki
Leczą kompleksy na chwilkę
Dupa i cyce za lajki
Insta, pamiętnik z wakacji
Tylko uśmiechy są w cenie
Jak braknie im motywacji
To czyta posty trenerek
Wszystko przemija w godzinę
Wszystko przemija w minutę
Dodaje ulgę na chwilę
Atencja lekiem na smutek

I mamy mowę o atencji, o wszędobylskim wrzucaniu fotek w dekoltach, leczeniu kompleksów, sami powiedzcie, czy nie znacie takiej kobiety, która non stop wrzuca jakieś selfie?

Do tego trzeba dodać, że jest tu mowa o "byciu na pokaz", co niekoniecznie jest zgodne z tym, co dany człowiek ma w środku.

Właściwie tu, jeśli chodzi o panie nie trzeba tego ograniczać do instagrama a trzeba by to rozszerzyć na wszelakie portale.

I znowu ten cytat potwierdzał by moją tezę:

Cytat

Chętnie by kochał te panny
Pisze im słodkie hasztagi
Serce w emotkach by dali
Ale już mają te apki
Totalnie odrealnieni
Ładni, smutni ludzie

*totalnie odrealnione?

 

Jasne, że wszystko idzie do przodu i nikt tego nie neguje ale zawsze będę powtarzać, że skrajności są po prostu złe.

Patrz: Japonia, gdzie siedzi obok dwoje młodych ludzi i nikt się nie odezwie, piszą do siebie, bo inaczej nie umieją, brak im podstawowych umiejętności komunikacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Quo Vadis? Nie moje klimaty, ale przesłuchałam i obejrzałam do końca. :)  Mocny tekst i teledysk. Jest ubarwiony, fakt ale to dlatego, że chyba jego zadaniem było dobić i otworzyć szerzej oczy.

Przerażające jest to co się dzieje z ludźmi teraz, aż brakuje mi na to słów. 

Ja do pracy czasem przynosze książke, zamiast przeglądając coś w sieci na telefonie - ale się ludzie dziwią... nienormalna jestem jakaś. :P  

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.