Skocz do zawartości

Chodzicie do Szkoły/pracy podczas przeziębienia?


Rekomendowane odpowiedzi

@Marek Kotoński Właśnie u nas w szkole jest mocne ciśnienie na naukę i tam non stop jest jakies 30% osób przeziębionych, bo nie chcą przegapić żadnej lekcji, ciągle czerwone nosy, ciągle kaszlą, smarkają itd.

 

Utrzymywałem sie zdrowy od początku roku aż do dziś, ale ile można sie utrzymywać jeśli ciągle ktoś przychodzi z czymś nowym, angina, grypa, kurwicy można dostać. 

 

W takim razie zostanę tym leniwym, ale mądrzejszym i wyleczę się w domu :D 

@Byłybiałyrycerz No i tak powinno się robić, jak jest jakieś ważne zaliczenie to niech sobie ktoś przyjdzie na jedną lekcje i do domu w podskokach. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zachorowałem w środę. Nie było sensu brać zwolnienia w pracy ze względu na fakt, że musiałem w sobotę pisać wejściówkę na uczelni. Bez sensu jest brać zwolnienie na 1 dzień, bo czwartek to umówienie się na wizytę z lekarzem, piątek dadzą mi ewentualne zwolnienie, ale na ile? W sobotę na uczelnię. Tak to wygląda niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój szef jak widzi, że ktoś jest chory od razu wywala do domu. 

Zgadzam się z tym w 100%.

 

Czas skończyć z tym idiotycznym poświęcaniem zdrowia dla dobra firmy. To zaszłość z czasów komuny i transformacji.

 

W Norwegii obywatel ma 14 dni w roku, na takie właśnie okazje do wykorzystania, plus oczywiście urlop. Nie trzeba nawet iść do lekarza wystarczy odleżeć. 

 

Mam nadzieję, że w tym kraju w końcu też dojdziemy do takich wniosków.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorobę powinno się w domu wyleżeć. Ja właśnie wracam od lekarza L4 do piątku coś mnie złapało jakieś przeziębienie. Moja mama przez niedoleczoną chorobę/ grupę nabawiła się wady serca. Żadna kasa nie zastąpi Ci zdrowia. 

 

2 godziny temu, brama85 napisał:

U mnie w firmie jak ktoś choruje i jest na L4 powyżej 4 dni zabierana jest mu premia i ma gołą pensję. Chorzy u nas w pracy, nie siedzą w domu.

U takich Januszy biznesu ciągnąłby L4 ile się da. Człowiek chory ma siedzieć w domu. Nie wyobrażam sobie pracować koło kogoś kto mi bez przerwy smarka, kaszlę. 

 

2 godziny temu, Marek Kotoński napisał:

Nie powinno się - przeziębienie trzeba wyleżeć, dać ciału czas na regenerację, poza tym możemy w pracy/szkole pozarażać innych, co jest niemoralne.

Pełna zgoda a poza tym żadna firma, kasa nie jest warta zdrowia. Niedoleczone choroby mogą ciągnąć się latami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.