Skocz do zawartości

Wizyta/terapia u psychologa


Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, trop napisał:

Psychologa-faceta a jeśli problem konkretny nie wstydź się iść do psychiatry.

Tak, na szybko znalazłem jednego gościa w mojej okolicy, tak to same małże. Jak pomyślę, że mam to zaczynać od nowa i rozgrzebywać to mi się odechciewa. Nie jestem zbyt wylewny z natury. Może skrobnę coś na ten temat na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 30.12.2018 o 19:17, Maya napisał:

Powracając do tematu- @Hippie jakieś książki dodatkowo pomogły ci w trakcie terapii, coś czytałaś godnego polecenia?

Wybacz, że dopiero teraz odpowiadam. Wcześniej odczytałam Twojego posta, ale przy natłoku zajęć po prostu mi umknęło. 

 

Cóż. Czy można mówić w moim przypadku o terapii? Ja to raczej nazywam samopoznaniem i zrozumieniem siebie oraz swojego środowiska. 

Generalnie interesowanie się tematem i chęć zrozumienia przyszła mi w wieku 16, 17 lat. Czytałam o typach osobowości (enneagram, socjonika) - typowałam siebie i członków rodziny by móc ogarnąć na czym polega moja relacja z nimi i co nas różni/ łączy. Zainteresowałam się duchowością, aurą, czakrami, medytacją. Połknęłam takie książki jak " Czakry od Podstaw"D. Ponda.  Potęga podświadomości J. Muprhiego i "Potęgę Terazniejszości " E. Tolla

Próbowałam obserwować siebie i rodzinę pod różnymi kątami w zależności co było w danym momencie na tapecie. Swego rodzaju układanie puzzli i wypełnianie pustych przestrzeni pasującymi do siebie elementami. 

Szukałam przede wszystkim potwierdzenia, czy to ze mną jest coś nie tak czy mi wpajano na siłę to? Czytając o typach osobowości, udało mi się siebie wytypować tym samym potwierdzając, że to co uważałam za dziwne i generalnie to co było krytykowane przez najbliższych u mnie było i jest jak najbardziej ok. 

Po za tym myślę, że do wielu wniosków dochodzi się dopiero po jakimś czasie. Kiedyś to wszystko nie było dla mnie takie jasne jak teraz. Dużo robi też czas. 

 

@Maya spróbuj medytacji, spróbuj wczuć się w siebie i otworzyć się przed samą sobą. Obserwuj siebie i najbliższe otoczenie. Może zaczniesz znajdywać odpowiedzi na nurtujące Cię pytania...

 

Powodzenia!

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.