Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Still

Ślepnąć od świateł. Serial.

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Pamiętacie serial Odwroceni, sage Pitbull czy Kobiety Mafii? 

''Ślepnąć od świateł" jest o podobnej tematyce, ale jakiś taki inny, lepszy, jak dla mnie bardziej realistyczny. 

Produkcji HBO, powstała na podstawie książki, Jakuba Żulczyka. 

Jest to serial o polskiej " Mafii", choć osobiście uważam, że w tym kraju nigdy z prawdziwego zdarzenia Mafii nie było. Ot zwykła mocna gansterka z lokalnymi wataszkami. 

Serial pokazuje tydzień życia, Warszawskiego dilera kokainy- Kuby. Kolesia, który idealnie wpasowal się w świat, polskiej stolicy celebrytów jak i zwykłych szarych ludzi, którzy zwyczajnie w świecie, wciągają koks, urozmaicając sobie nudne życie. 

Kuba, wspomniany diler narkotyków, jest inteligentnym chłopakiem z prowincji, który wspasowal się w świat gansterka niczym wisnienka na torcie. Opanowanie, stocki spokój, przynoszą mu nie małe pieniądze. Facet musi mieć wszystko pod kontrolą i jest tzw, cieniem w Stolicy. Nikt nic o nim nie wie, gdzie mieszka, co robi, widziany jest tylko pod obrazem ekskluzywnej limuzyny, nie innej marki jak BMW oraz elegancja w ubraniu. Jest duchem i zmora lokalnej grupy policji do walki z przestępczością narkotykowa.

Kuba pracuje dla lokalnego ganstera, Stryja(Jacka) - R. Więckiewicz. 

Działanie w detlau jako diler, pozwala mu na dostatnie życie, bywanie na salonach warszawki.

W pewnym momencie, postanawia skończyć z takim trybem zycia i chce się odciąć od tego interesu. W tym celu kupuje dwa bilety do Argentyny, aby tam zacząć życie od nowa. 

Zanim do tego dojdzie, musi pozałatwiać przeszłość.

Jak to bywa w życiu lub scenariuszach, zaczyna się wszystko komplikowac i nabiera nie oczekiwanego obrotu sprawy. 

Teraz coś o obsadzie serialu.

Moim zdaniem, reżyser idealne połączył doświadczenie z amatorska grą reszty aktorów. 

W główną rolę wciela się debiutujący na ekranie, Kamil Nożyński. Polski raper.

Moim zdaniem wprowadza on trochę spokoju w serialu przepełnionym, duża dawką brutalności. 

Jacek szef gangusów- Robert Więckiewicz. 

Jak zwykle idealna rola dla tego pana :)

Stryj- Janusz Chabior, jeden z żołnierzy grupy. 

Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu :D Klasyk tego Pana. 

I najlepszy że wszytskich ;)

Jan Frycz. Stary gnaster wychodzący z więzienia. 

Mistrzowska kreacja serialu. Moim zdaniem jest to najwieksza gwiazda obsady. Rewelacja, wbił się na wyżyny! 

Na sam koniec. Jest to serial na męskie wieczory. Samemu lub z kolegą. 

Na randkę pasuje świni siodło :)

Odkladalem obejrzenie tego serialu na później, ze względu na brak czasu. Jak już włączyłem pierwszy odcinek o 24 nocy, tak polecialem 6 odcinków z rzędu! Noc nie przespana ale nie żałuję. Kolejne dwa odcinki w pracy, ze względu na ciekawość zakończenia.

Bezwzględnie wart obejrzenia!

Podobno będzie kontynuacja drugiego sezonu! Oby! :)

Serial dostępny w całości na HBO Go, lub odcinkami na kanale. 

A jeżeli ktoś nie posiada, proszę bardzo. Za free. 

http://cdax.online/odcinki/slepnac-od-swiatel-1x8/

Miłego oglądania. 

Edytowano przez Still
  • Like 3
  • Dzięki 2

Dla mnie może jakoś ten serial szczególnie oszałamiający nie był, ale spox, można obejrzeć. Jest kawałek przyzwoitej "rozrywki".

Duży plus za charakterny ryj Nożyńskiego i za zdjęcia (Englert).

Fajne, dzięki za polecenie. 

Napisano (edytowany)

Żona oglądała na razie, mówi że zajebisty. Jak będę miał chwilę, to obejrzę bo obsada zacna.

Edytowano przez Obliteraror

Napisano (edytowany)

Mialem zakladac o tym wątek :))

Serial ogladam wlasnie drugi raz. Jak dla mnie świetny. 

Szczegolnie jeśli ktoś z Wawy, to czuje ten klimat miejsc ktore rozpoznaje w filmie.

No i rola Frycza...

@Still - Stryj to nie Jacek, to bandyta ktorego gra Habior.

Edytowano przez AR2DI2

Oglądałem i jak dla mnie jest to jeden z najlepszych polskich seriali ostatnich lat.

3 minuty temu, AR2DI2 napisał:

No i rola Frycza...

Scena na stacji benzynowej i toalecie miażdży. ;)

• Haha 1

Napisano (edytowany)
17 minut temu, Doggie napisał:

Scena na stacji benzynowej i toalecie miażdży. ;)

Mnie rozjebala scena z wyjebaniem psa :D

@AR2DI2 wiem, wkradł się błąd i za późno było na edycję :)

Edytowano przez Still
  • Like 1

A ta scena ( świetnie wpisująca się w nasze forum) na basenie, jak Jacek daje monolog o depresji...mistrz.

1 godzinę temu, AR2DI2 napisał:

Szczegolnie jeśli ktoś z Wawy, to czuje ten klimat miejsc ktore rozpoznaje w filmie.

Z warszawki nie jestem, ale właśnie tak mi sie ona kojarzy, jak ze zdjęć z serialu. 

No i zapomniał bym....  Przykład Patrycji, pokazuje do czego prowadzi pogoń za cipka i zaufanie do kobiety :)

58 minutes ago, Still said:

Z warszawki nie jestem, ale właśnie tak mi sie ona kojarzy, jak ze zdjęć z serialu

No, niestety kluby to bagienko z kurestwem, chlaniem i ćpaniem. Do tego mnostwo lanserki i sztucznego blichtru. 

Ogólnie to nie przepadam za polskimi filmami i serialami z ostatnich lat. Uwielbiam za to stare filmy typu Chłopaki nie płaczą, Psy, Poranek kojota itd.

Obejrzałem wczoraj dwa odcinki Ślepnąc od świateł, bo słyszałem dużo pozytywnych opinii od znajomych. I muszę przyznać, że bardzo mi się ten serial spodobał. Dzisiaj lecę dalej z kolejnymi odcinkami. 

• Like 1

9 godzin temu, Still napisał:

Jest to serial o polskiej " Mafii", choć osobiście uważam, że w tym kraju nigdy z prawdziwego zdarzenia Mafii nie było. Ot zwykła mocna gansterka z lokalnymi wataszkami. 

Mówisz?

f91b02e3-aee2-4380-b013-ac352a0df7a8.jpg

tusk.jpg

2419b714bdfe5f544c75c4c8ffda3688,780,0,0

z16482881IH,Aleksander-Kwasniewski-i-Les

Bronislaw-Komorowski.png

• Like 3

W końcu całość wciągnąłem nosem na dwa wieczory : ) Rewelacyjny serial. A jak Frycz za swoją rolę nie dostanie paru nagród, to będzie świadczyło o totalnym upadku polskiego filmowego światka. Wawa nocą jak zawsze klimatyczna, jak z seriali Michaela Manna albo Drive'a.

SPOILER!! SPOILER!!! Nie widziałeś, nie czytaj!

Jak Wam się zakończenie podobało? IMO trochę zalatujące metafizyką. Nie mieliście czasem wrażenia, że Dario to takie mroczne alter - ego Kuby i mógł w rzeczywistości nie istnieć?

2 godziny temu, Obliteraror napisał:

SPOILER!! SPOILER!!! Nie widziałeś, nie czytaj!

Uff dzięki.  W porę przewinąłem Twój post a było blisko. Czuję się zachęcony do obejrzenia.  :)

• Like 1

5 godzin temu, Obliteraror napisał:

Jak Wam się zakończenie podobało? IMO trochę zalatujące metafizyką. Nie mieliście czasem wrażenia, że Dario to takie mroczne alter - ego Kuby i mógł w rzeczywistości nie istnieć?

Myślę, że zakończenie jest wyreżyserowane pod drugi sezon serialu. Trwają rozmowy na ten temat. 

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.