Skocz do zawartości

Wezwanie na Policję.


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

   Dostałem dzisiaj wezwanie na Komendę, do wydziału Doch. - Śledcz. w charakterze świadka, z art. 254 par. 1 kk.

Sprawdzam w sieci o co chodzi, a tu taki kwiatek:

Art. 254. § 1. Kto bierze czynny udział w zbiegowisku wiedząc, że jego uczestnicy wspólnymi siłami dopuszczają się gwałtownego zamachu na osobę lub mienie, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 

    O co chodzi? Myślę sobie, nigdzie nie chodzę, a szczególnie nie biorę udziału w żadnych zbiegowiskach, no nic, dzwonię żeby termin 

przełożyć, bo mi nie pasi. Termin przełożyłem i pytam się Policjanta o co kaman? On mi mówi że o mój wpis na pejsbuku.

Jaki wpis, pytam. A on z pewnym takim zażenowaniem, nawet głęboko westchnął, mówi mi że o 'Holokaust'.

Ja w lekkim szoku, wydukałem tylko o ja prdl. 

 

Czyżby zaczął się czas ustawiania Polaków?

 

No powiem szczerze że czuję się nie komfortowo.

No nic we wtorek dopiszę jak i co.

  • Like 7
  • Haha 3
  • Zdziwiony 9
  • Smutny 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adolf Nie wiem co konkretnie napisaleś, ale zastanawiam się jak ma się do tego art.54 konstytucji RP:

 

Cytat

Art. 54.

  1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

     

  2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.

i co wspólnego w Twoim wpisie na FB może mieć art., który sam wrzuciłeś?

Konstytucja i jej przestrzeganie w ostatnim czasie bardzo "w modzie";)

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosze Red podsunął mi pewną koncepcję kto może być sprawcą donosu. Ale z tym poczekam do przesłuchania,

jak będę wiedział na pewno. Policja nie realizuje anonimowych donosów.

 

   Najwyżej pójdę pierdzieć w pasiaki, kolejne nowe doświadczenie, tylko dupa będzie bolała.?

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś przykablował wpis na policję. Ta jest obowiązana wszcząć postępowanie. Z tego art. trudno autora wpisu na portalu społecznościowym pociągnąć do odpowiedzialności. Po pierwsze: trzeba brać czynny udział w zbiegowisku (zbiegowisko w internecie? WTF?), po drugie trzeba wiedzieć, że uczestnicy dopuszczają się gwałtownego zamachu (zamach w internecie? WTF?) na osobę (którą?) lub mienie (jakie?). Jeśli masz jakiekolwiek obawy, że mogą Cię ciągać za ten wpis, to możesz odmówić zeznań. To oskarżyciel ma udowodnić winę. Mogą próbować podciągać kwalifikację do podżegania do przestępstwa. Moim zdaniem skończy się na złożeniu wyjaśnień i umorzeniu sprawy.

 

Tego typu praktyki stosuje się w celu zastraszania i nękania osób udzielających się w dyskusjach internetowych. Jeszcze nie słyszałem o wyroku skazującym.

 

No i po zakończeniu postępowania obejrzałbym sobie akta i zapisał autora donosu i w zależności od wagi sprawy złożyłbym zawiadomienie z art. 238 kk. Ja mam w takich sprawach bardzo słabe poczucie humoru.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, azagoth napisał:

dostałeś wezwanie w charakterze świadka - nie panikuj.

Do paniki to mi daleko, ale kurwa JA, praworządny obywatel... Na początku to trochę dupę mi ścisnęło,

ale Red mi wyjaśnił że mamy wielu "przyjaciół" forum..., okaże się po przesłuchaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Adolf napisał:

Najwyżej pójdę pierdzieć w pasiaki, kolejne nowe doświadczenie, tylko dupa będzie bolała.?

Zrobimy forumową zrzutkę na mydło w płynie, żebyś nie musiał się nachylać pod prysznicem ? 

 

A tak serio, to i tak najprawdopodobniej sprawę umorzą. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mosze Red napisał:

A tak serio, to i tak najprawdopodobniej sprawę umorzą. 

Wiem Red i dzięki.

 

   Zobaczcie, 20 lat w psiarni, a kurwa dalej się boję, dostaję wezwanie i cały życiorys przeglądam, co przeskrobałem.

Zjebane poczucie winy i obawa kary za nic. Wiem jak to wszystko działa.

 

Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie!

 

Tfu kurwa mać!

  • Like 6
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w dzisiejszych czasach jesteśmy inwigilowani cały czas. Mając konto na FB niby dobrowolnie "zgadzamy się" na to... Ciekawym jest, że ci, co plują i zieją nienawiścią do ludzi prawych, do norm moralnych i społecznych mają spokój a ci, którzy napiszą słowo sprzeciwu wobec lewactwa, mają kłopoty... Trzymam kciuki, żeby wyjaśniło się na korzyść Autora.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, AR2DI2 napisał:

Masz w charakterze świadka, nie podejrzaneo, wiec po co sie martwisz.

 

   Minęło 3h od otwarcia koperty, jestem już spokojny, lekko dupę mi ścisnęło na początku, no bo jak, nic nie mam lewego na koncie, a tu Policja.

Sprawę przemyślałem, chłopaki mieli bekę, ja zresztą też, trzeba rozpatrzyć pozytywne aspekty sprawy.

Jeżeli donos złożył "przyjaciel" forum będziemy mieli namiar na kolesia. Jeżeli to jakaś organizacja, to też się przyda, no i trzeba się zastanowić 

czy konto na pejsie jest sensowne? Chociaż w dzisiejszej dobie permanentnej, elektronicznej inwigilacji, jak ktoś chce człowieka uwalić, to:

23 minuty temu, Adolf napisał:

Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie!

   Po za tym, z świadka bardzo szybko można zrobić podejrzanego.

Nie pamiętam już artykułu, ale wystarczy uprzedzić przed przesłuchaniem z tego artykułu i Twoje zeznania mogą świadczyć p-wko Tobie.

Edytowane przez Adolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Adolf napisał:

Nie omieszkam tego uczynić.

O ile będą postawione zarzuty. Jako świadkowi nie przysługuje Ci prawo wglądu do akt. To jest typowe zastraszanie, a tacy terroryści bazują na anonimowości i lęku ofiary przed "konsekwencjami". Działanie nakierowane na: "następnym razem zastanowi się co pisze".

 

Dlatego, być może, nieodzowne będzie złożenie własnego zawiadomienia, choćby tylko w celu poznania autora donosu, bo gość jako zawiadamiający będzie mógł poznać Twoje dane osobowe.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.