Skocz do zawartości

Ślepnąc od świateł dla niezasłużonej młodzieży


Oktabryski

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ z zakładce „Zasłużona starszyzna” toczy się dyskusja o serialu „Ślepnąc od świateł”, postanowiłem też wziąć udział i zaprosić Braci do dyskusji.

 

W ramach mody na chamstwo na małym ekranie HBO wyprodukowało mini-serial „Ślepnąc od świateł”. Niestety, poza świetną rolą Jana Frycza grającego gangstera ‘Dario’, serial nie wnosi niczego nowego. O ile koleje losu Despero w PitBullu miały miejscami pociągający wdzięk, o tyle „Ślepnąc od świateł” serwuje prostacki i wtórny obraz przestępczego światka. Pobicia, przejęcia mienia i egzekucje były już pokazane na polskim ekranie, dlatego obejrzałem serial bez emocji.

 

Fabuła nie zawiera jakiegoś specjalnie dramatycznego wątku, którego rozwój śledziłbym z napięciem. Może wynika to z obsady głównego bohatera, którą powierzono niezawodowemu aktorowi Kamilowi Nożyńskiemu. Niestety, grana przez niego postać Kuby wypowiada każdą kwestię w taki sam sposób. Np. w scenie przejęcia klubu był dla mnie nieprzekonujący, więcej autentyzmu tchnęło od towarzyszących mu gangsterów (Janusz Chabior z obstawą). Rozumiem, że postać Kuby miała być tajemnicza, ale chyba nie drewniana. Dlatego nie rozumiem zachwytów nad tym serialem. Mi pozostał niedosyt po dobrze zapowiadającym się filmie.

 

Co sądzicie o tym serialu?

Edytowane przez Oktabryski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dnia 5.12.2018 o 16:07, Oktabryski napisał:

Dlatego nie rozumiem zachwytów nad tym serialem. Mi pozostał niedosyt po dobrze zapowiadającym się filmie.

Zachwyty są dlatego, że ten serial na polskim rynku rywalizuje z takimi super serialami jak Klan, Dlaczego Ja i Na Wspólnej. W porównaniu do tradycyjnej szmiry to przeciętny serial z wartką akcją, dobrze dobranymi postaciami i niezłymi dialogami przywraca wiarę w Polską kinematografię (chociaż to serial HBO). Wystarczy porównać "Ślepnąc od świateł" z "Korona Królów" no to jest po prostu przepaść. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.