Skocz do zawartości

Po co Wam konto na Facebook?


Maliniak

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zalozylemswoje konto aby komentowac jakies tam audycje na PolskieRadio Program 1.

Jest sporo miejsc gdzie nie da sie uczestniczyc w dyskusji jesli sie nie posiada FB.

Ja zamknolem swoje konto, ale proces byl dosc skomplikowany i trwal ponad 3 miesiace.

 

Rozmawialem z mlodzymi ludzmi od siebei (15 - 20 laykami) i dowiedzialem sie ze "jest obciachem miec konto na Fejsie - teraz inaczej sie komunikuje se swiatem".

 

Jesli chcecie napiszczie prosze po co wam konto na FB, ciekawy jestem poprostu.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facebook niszczy, uzależnia, a nie zdajemy sobie nawet sprawy, że jesteśmy coraz bardziej wciągani w ten shit. Lajki niektórym dają jakąś sztuczną satysfakcję, ale należy pamiętać, że nie żyjemy w internecie... Ja mam tylko do prywatnych spraw, bo bez tego pozostałbym bez potrzebnych mi informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mam? Ponieważ wiążą mnie stosunki nazwijmy to "zawodowe" z pewną grupą ludzi, a FB to dobra metoda komunikowania się. Nie wrzucam nic, czasem coś skomentuję. Poza tym mam pewną grupę znajomych mi osób, muzyków itd. Nie widzę w FB zła wcielonego o ile ma się poczucie, że to narzędzie inwigilowania i korzysta bez "popłynięcia" z prywatnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawialem sie nad fejkiem, dla komunikacj wlasnie ale, codziennie pracuje na kilku urzadzeniach i trudno mi bedzie nie zagladac na FB. A jak zagladal bede to Fejsik za jakis czas wissie wszystko z moich "drogocennych" maszyn.

Zostane bez FB, rozwijal bede inne kanaly komunikacji.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem z zupełnie innych przyczyn niż te, z których powodu ciągle jestem na tym portalu.

Pierwsze to komunikator, nie potrzebuje tak szybkiego łącza, a ja nie zawsze mam dostep do szybkiego internetu.

Drugie to znajomi z branży. Można sobie zawsze pomóc jeśli chodzi o pracę.

 

A jak patrzę na debili z ryjem w fonie, i robiących zdjęcie kawy, czy żarcia i wstawianie tego na fb...to tracę wiarę w ludzkość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś znajomą. Zerwaliśmy kontakt, nawet nie wiem o co (jej) poszło. Gdziekolwiek byłem z nią, cokolwiek nie robiła (jadła, piła, oglądała coś) robiła zdjęcia, oznaczała na FB miejsce gdzie jest itd. Skrajny przykład głupoty. FB jeszcze służy komunikowaniu się, ale takie "instagramy" służą już jamochłonom w większości do lansowania czasem wątpliwej urody czy statusu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiadomo FB ma dużą wiedzę o nas, ale z drugiej strony można udostępniac i kreowac swoją osobę tak jak się chce. Wykorzystać ten portal żeby zarabiać więcej mamony i przede wszystkim aby kreować własny wizerunek. FB dzisiaj to jak wizytówka.

Pozdrawiam 20 latek.

 

@Edit: Moim zdaniem tak z 90% kobiet i około 80% mężczyzn z tego młodego pokolenia wrzuca zdjęcia jedzenia itp. rzeczy ale raczej na "instastory" i "snap story". Natomiast facebook każdy ma aby korzystać z messengera i do kontaktu z ludzmi. W naszym wieku jest to istna "twarzoksiażka".

Edytowane przez Carleon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maliniak napisał:

Rozmawialem z mlodzymi ludzmi od siebei (15 - 20 laykami) i dowiedzialem sie ze "jest obciachem miec konto na Fejsie - teraz inaczej sie komunikuje se swiatem".

Takim obciachem, że każdy ma. Niby jaka jest alternatywa, zik zok (musically)? :D

 

Co do tych umieszczających lokalizacje, miejsca i zdjęcia jedzenia na fb chyba się zatrzymali w czasie. Już od dawna do takich celów jest instagram.

 

FB/messenger w dzisiejszych czasach jest niezbędny. Jest tam generowany główny ruch społeczny w sieci i zapewnia szybką oraz sprawną komunikacje. Wygryzł tradycyjnego maila, gg, nk, portale informacyjne, fora interntowe itp. Poza fb świecą pustki w internecie jeśli chodzi o miejsca społecznościowe. Większość forów jest wymarłych. No może wykop jeszcze jakoś działa ale to jest dosyć specyficzne miejsce. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby władza odcięła w Polsce FB to myślę, że realniejsza szansa na przewrót i barykady na ulicach, niż jak podwyższą prąd o 30% ;)... Ale wracając jeszcze do tego, co złego zrobił FB, to niestety prawda z tym wygryzieniem innej formy komunikacji. Ja szczególnie boleję nad forami. Sam byłem administratorem jednego forum muzycznego i w momencie gdy zaczął być popularny FB, wszystko zamarło. A jakoś dyskusje na FB na ogóle są zwyczajnie głupie, niepełne, miałkie. Masówka, gdzie każdy może się włączyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na kilku grupach biznesowych, do których uzyskałem płatny dostęp przez mega drogie szkolenia i przyznam, że kopalnia wiedzy. Warto było zainwestować.

 

Poza tym czasami do kontaktu z klientami. FB dobra sprawa, jak się ma właśnie dostęp do wyspecjalizowanych grup. Zadaję pytanie, często dość skomplikowane i pyk już jest odpowiedź za friko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem FB około 6 lat? Mniej więcej rok temu je zawiesiłem. Nie usunąłem.  

 

Z konta dzięki poradnikom korzystałem tak, aby jak najmniej dać się inwigilować, gdzie inwigilacja google'a to była główna motywacja rezygnacji. Chociaż zdaję sobie sprawę, że i tak nie ma opcji aby być w pełni incognito. Mało wrzucałem zdjęć, mało pisałem postów. Logowałem się raz na parę dni aby z kimś pogadać, ale rzadko. Śmieszne było jak dobę po usunięciu (zawieszeniu co tylko wiem chyba ja?), ex girlfriend przysłała mi smsa po wielu miesiącach nie odzywania się: "żyjesz, gdzie twój fb?". 

 

Jakie mam wnioski z tego eksperymentu? Co jakiś czas wraca mi chęć na powrót, ponieważ ze względu na mój przemieszczający się styl życia, studiach/szkole  w kilku miastach. Pracy indywidualnej. Kompletnie straciłem kontakt ze znajomymi rozsianymi po Polsce. To jest niepokojące jak wszystko przeniosło się do FB. Nie mam do wielu ludzi aktualnych nr tel, maila itp. No niefajnie i chyba będę musiał wrócić z dosyć przymuszonej woli. Ewentualnie myślę nad Goldenline, bo zależy mi właśnie na kontaktach z ludźmi branży.

Edytowane przez BeyondInfinity
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pilot Pirx napisał:

Nigdy nie miałem konta na FB i nigdy nie będę miał. :)

Masz, tylko nieaktywne. Nie pamiętam który Brat o tym pisał. Podziękujmy naszym znajomym, którzy mają biegunkę fotograficzną i przy okazji oznaczają wszystkich, którzy są na zdjęciach.

Edytowane przez Perun82
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej moich znajomych z pokolenia 30+ usuwa konta na Pejsbooku. Ja swojego Fb nie używam już od jakiegoś czasu. Młodzi widzę wybierają Instagram i Snapchat. 

Mam fake konta Fb z innych adresów e-mail z których korzystam gdy chce przeczytać coś z grup do których należę. 

Staram się nie oglądać tej sieczki jaką codziennie wrzucają na pokaz znajomi. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.