Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Masza napisał:

Wiesz, pytałam tylko czy też pojawia się u was taka irracjonalna instynktowna chęć posiadania dziecka. Jest różnica pomiędzy chcę mieć dzidzię, bo jest taka słodziutka i amamam... a pomiędzy jestem ustawiona, mam stabilną sytuację i czuję, że to jest ten moment, że chcę i mogę sobie pozwolić na dziecko... 

Faceci patrzą na to pod kątem pozostawienia swoich genów, w tym pierodolniku zwanym życiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 dzieci.

Kiedy byłem dzieckiem w wieku 24 lat i nic nie wiedziałem o świecie, chociaż twierdziłem inaczej (o qrwa jaki byłem dorosły), widząc obcy wózek z dzieckiem gnałem do swojego ze łzami szczęścia... żeby wziąć na ręce.

 

Dzisiaj wiem jak to działa i jak widzę wózek z dzieckiem, oglądam się za siebie, żeby nikt nie posądził mnie o ojcostwo.

Edytowane przez Pozytywniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patton A możliwe, nie wnikam co jest źródłem, bo racjonalnie myśląc, wcale nie chcę mieć teraz dziecka. Jestem raczej rozważną osobą ;) 

5 minut temu, Still napisał:

Faceci patrzą na to pod kątem pozostawienia swoich genów, w tym pierodolniku zwanym życiem. 

Znam takiego jednego 7 dzieci każde z inną kobietą, żadnym się nie interesuje. Uważam, że takich to powinno się kastrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Masza napisał:

I kto je wychowuje ona, czy oni? Co nie zmienia faktu, że ją też bym pozbawiła możliwości posiadania dzieci :P 

Za darmo tego nie robi. 1000 zł  alimentów, plus kura domowa, mająca budżet 1000 ojro miesięcznie, na potrzeby siebie i domu.

Edytowane przez Still
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Masza napisał:

Ludzie to wgl. są do bani, powinno się zdawać jakoś na pozwolenie zostania rodzicem.

Otóż to, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, bo nie chodzi tylko o to czy się chce i ma warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Masza napisał:

Znam takiego jednego 7 dzieci każde z inną kobietą, żadnym się nie interesuje. Uważam, że takich to powinno się kastrować.

Może lepiej sterylizować te co mu dają? Co to za podwójne standardy? Wiem! Facet zawsze winien!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facetom uruchamia się po trzydziestce, lub później, gdy zaczynają myśleć komu przekażą budowane królestwo i zgromadzoną wiedzę. Nie jest to instynkt, raczej świadomość przemijania i potrzeba kontynuacji swojego życia i ideałów w innej formie.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, ile ludzi, tyle motywacji. Niestety, IMO często jest brak konkretnych celu w życiu i zapewnienie sobie w nim pustki przez powołanie na ten padół kolejnego żywego Tamagotchi. Dla mnie posiadanie dzieci było jednym z elementów, które zamierzałem zrealizować w swoim życiu, jednakże nie było tak wysoko na liście moich celów, bym sobie rwał resztki włosów z rozpaczy, gdybym tego nie zrealizował, a nie zrealizowałem. No cóż, nie można mieć wszystkiego. Stety czy niestety, tak się zdarza. A jaka byłaby moja motywacja? Moja miłość do matki mojego dziecka, chęć zostawienia czegoś po sobie, przekazania czegoś pozytywnego. Nie wyszło i zapewne już nie wyjdzie, lat nikomu nie ubywa. Ja ogólnie lubię ludzi, dzieci też mi nie działają na nerwy. Moje niezrealizowane uczucia ojcowskie staram się przelewać na chrześniaka, z którym łapiemy fajny kontakt. Ma blisko siebie wujka, który poharata z nim w gałę, pogra na konsoli, zabierze tu i tam,  a jak jeszcze trochę podrośnie (parę lat ma do zostania nastolatkiem), to i paroma życiowymi, redpillowymi prawdami też się z nim chętnie podzielę. Od swego ojca raczej ich nie usłyszy ; ) Dzieci powinno przywoływać się na ten padół rozsądnie, z miłości, ale i rozsądku, gdy obie strony je tak samo pragną i gdy rodziców na nie stać.

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.