Skocz do zawartości

Wymień dwie cechy u kobiety bądź mężczyzny.


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawą ilustracje znalazłem na stronie o związkach. 

Wybierzcie maksymalnie dwie cechy!

Moim zdaniem, wybór kobiety wobec faceta jest bardzo czytelny ;) Gorzej mamy z wyborem, faceta wobec kobiety. 

 

Osobiście wybrał bym : Dobrze wygląda i stabilna emocjonalnie :) 

 

Obraz może zawieraÄ: tekst

Zródło: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o faceta to wybrałabym przystojny i przystępną osobowość (chociaż zależy, co się kryje pod tym enigmatycznym "wie jak traktować kobiety"). Ponieważ z opcji:

A. Przystojny i "ma przystępną osobowość", ale nie bogaty -> najlepszy wybór na partnera 

B. Przystojny i bogaty, ale nie "ma przystępnej osobowości" -> na cholerę mi drętwy kartofel 

C. Bogaty i "ma przystępną osobowość", ale nie przystojny -> tutaj leży pożądanie, więc podziękuję

 

Jeśli chodzi o kobiety, to wybrałabym opcję stabilna emocjonalnie i dobrze wygląda. Chociaż chyba nie za bardzo wytrzymałabym w takim związku. XD Gdyby alternatywą do "dobrze wygląda" byłoby "przeciętnie wygląda", to brałabym opcję stabilna emocjonalnie i inteligentna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to niby znaczy, że kobieta jest stabilna emocjonalnie? ?? To taki oksymoron.

 

Każdy człowiek ma różne "podosobowości" które włączają się w zależności od rodzaju sytuacji. Żeby kobieta była stabilna emocjonalnie, w dużym stopniu, to trzeba jej raczej lobotomię zrobić..

 

Edytowane przez Messer
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze stabilną emocjonalnie, to coś na gust - "no nie ma bordeline, ej!", pytanie kto się pokusi o sprecyzowanie inteligentna :)?

 

Swoją drogą piękna, inteligentna kobieta - mokry sen "każdego" faceta, okazuję się życiowym koszmarem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a co z kobietami stabilnymi emocjonalnie i inteligentnymi? :P  Dobrze wygląda to mam rozumieć SMV powyżej 7? 

Myślę, że u kobiet inteligencja oznacza też w jakimś stopniu stabilność emocjonalną... nie ma czegoś takiego jak inteligencja emocjonalna? Bo mnie się wydaje, że tak ;) 

Cytat

Inteligencja emocjonalna, inaczej EQ (ang. emotional quotient, EQ; emotional intelligence, EI) – kompetencje osobiste człowieka w rozumieniu zdolności rozpoznawania stanów emocjonalnychwłasnych oraz innych osób, jak też zdolności używania własnych emocji i radzenia sobie ze stanami emocjonalnymi innych osób.

Wiadomo, że kobieta nigdy nie będzie tak łatwo posługiwać się logicznym myśleniem jak mężczyzna, jednak kobieta może inteligentnie posługiwać się emocjami.

Jak uważacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Hippie napisał:

Wiadomo, że kobieta nigdy nie będzie tak łatwo posługiwać się logicznym myśleniem jak mężczyzna, jednak kobieta może inteligentnie posługiwać się emocjami.

Jak uważacie?

To w dużej mierze zależy od tego gdzie częściej skupiasz uwagę. Znam szachistkę z ujemnym indeksem jeśli chodzi o EQ jak również informatyka o wysokich kompetencjach miękkich. Wiadomo,że każdy ma jakieś predyspozycje ale ćwicząc można podciągnąć słabszą stronę.

Jeśli pomoże ci ten przykład to miałem nauczycielkę od logiki. Bardzo fajnie łączyła miękkość i argumentację. Można obserwując siebie dojść co obecnie potrzebujemy rozwinąć. Nierówno rozwinięte kompetencje przeszkadzają wzajemnie w wykorzystywaniu umiejętności.

Gdy wysoko są rozwinięte kompetencje logiczne podczas próby katalogowania emocji następuje blokada i spadek efektywności. Tak samo gdy grasz w szachy gdy poniosą emocje człowiek "staje się ślepy" i popełnia coraz więcej błędów.

Proponuję sobie pograć czasem w "battle chess" jest już jakaś namiastka emocji i logicznego myślenia jednocześnie. :) 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.