Skocz do zawartości

Programy partnerskie


blck.shp

Rekomendowane odpowiedzi

Jest tu ktoś, kto zajmował się, lub na bieżąco zajmuje się działaniem w programach partnerskich?

W erze internetu jest coraz to więcej sposobów do zarabiania pieniędzy, ale też o wiele łatwiej paść ofiarą oszustw, krętaczy i naciągaczy.

Dlatego też potrzebuję sprawdzonych informacji od ludzi, którzy działali lub działają w owych programach.

Po prostu zależy mi na dodatkowym źródle dochodu, nie muszą być to duże kwoty, ale ważne by było to uczciwe i prawdziwe.

 

Założyłem sobie konto w jednym z topowych (według opinii internetu) programów partnerskich oraz w pewnej sieci afiliacyjnej (nie będę lepiej podawał nazw).

Z tym, że nie bardzo wiem, z czym to się je. Wiem jedynie, że chodzi o promowanie danych produktów, nakłanianiu ludzi do kliknięć i kupna, z czego później dostaję jakąś prowizję.

Dokładnie tak to wygląda w rzeczywistości? Nie ma żadnych ukrytych kruczków? To co faktycznie wpłynie na moje konto wirtualne (nie bankowe, tylko to założone w programie) jest moje?

Z tego, co też zauważyłem, trzeba posiadać własną stronkę, bloga, czy coś w tym stylu. To da się ogarnąć, tak myślę.

Tylko czy takie coś jest w ogóle warte zachodu? Czy mój czas włożony w taką pracę, realnie przełoży się na zarobek?

Z tego, co czytam w internecie, to te programy partnerskie mają naprawdę dobre opinie, są fora, gdzie ludzie opisują, jak zarabiają, jakie programy wybierają, jak działają itd., ale w tych czasach nie wiadomo, czy komukolwiek można ufać w internecie (paradoks, że mówię o tym, korzystając właśnie z internetu i pytając obcych, anonimowych w większości ludzi :D ).

 

Jak ktoś posiada pewne informacje, chciałby się podzielić, doradzić, albo odradzić, chętnie poczytam i dowiem się nowych rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że warto. Ale są dwie drogi:

1. Bez inwestycji / minimalna inwestycja, czyli inwestujesz tylko w hosting, domenę. Grafiki, SEO, całą otoczkę, artykuły i tak dalej - tworzysz sam. Może trwać długo zależnie od słów kluczowych, Twoich umiejętności czy to graficznych, czy w zakresie pozycjonowania lub pisania artykułów. Ale plusem jest fakt, że nie inwestujesz, także zawsze możesz wyjść z tego i nie płakać za zainwestowanymi pieniędzmi.

2. Inwestujesz w outsourcing i w ciągu 1-3 miesięcy wchodzisz w powiedzmy top 5-10 danych fraz o małej / średniej konkurencji i pewnie powoli zaczynasz czerpać zyski. Koszt do 5 tysięcy złotych. 

 

Nie jest to pomysł na zajęcie pełnoetatowe, bo jednak strona może dostać filtr od Google i zniknąć z wyszukiwarek. Możesz po prostu wyczerpać trochę niszę, chociaż w przypadku celowania w grupę produktów to będą pojawiać się nowe produkty i nie wyczerpiesz raczej niszy.

 

Osobiście najbardziej polecam budowanie bloga w oparciu o coś co nas interesuje, bo możemy zainwestować pieniądze i prowadzić wszystko na outsource. Ale do pewnego stopnia tylko, bo moim zdaniem blog powinien zyskać jednak swoją tożsamość za plecami i wtedy warto umieć samemu napisać artykuł, stworzyć unikalną wartość przekazaną w treści i po prostu lubić to robić. Bo zysk to jedno, ale sam fun z tego moim zdaniem jest też ważny.

 

Także kroki moim zdaniem są takie:

1. Wybór tematyki bloga,

2. Analiza konkurencji czy to w ogóle ma sens, bo czasem będzie potrzeba ogromnego budżetu na przebicie się przez starych wyjadaczy,

3. Sprawdzenie czy są dostępne produkty z programów affiliacyjnych,

4. Budowanie bloga, pozycji w Google, rozwijanie sociali itd.

 

Jak coś to pytaj, mam dosyć dużo doświadczenia w biznesach internetowych.

 

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się zarobić ale potrzeba na to czasu. Zdobycia i poszerzenia wiedzy z branży w której działasz oraz z marketingu i często pozycjonowania w wyszukiwarkach. Umiejętności pisania albo nagrywania treści, które będą wartościowe dla Twoich odbiorców.

Czy warto? Zależy ile czasu i pracy chcesz na to poświęcić bo konkurencja z roku na rok jest coraz większa. Jako dodatkowe źródło dochodu może się sprawdzić. 

Pamiętaj że w PP jesteś tylko sprzedawcą a produkt lub usługę dostarcza ktoś inny i może z dnia na dzień usunąć go bez konsekwencji. Moim zdaniem lepszym wyjściem jest własny produkt. 

 

Uważaj na systemy MLM i piramidy finansowe zakumulowane jako programy partnerskie. Rozpoznasz je po tym że musisz coś kupić w tym systemie albo wpłacić jakieś pieniądze.  

Edytowane przez realista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.