Skocz do zawartości

Lądowanie człowieka na księżycu


Ankieta  

147 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wierzysz ,że ludzie wylądowali na księżycu?

    • Tak
      100
    • Nie
      45
    • Nie mam zdania, nie interesuję się tym.
      2
  2. 2. Czy mimo wielu "teorii spiskowych" krążących w internecie oraz materiałów i filmów dostępnych na YT nadal wierzysz ,że ludzie postawili stopę na księżycu ?

    • Tak
      99
    • Nie
      48


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie wasze zdanie Bracia odnośnie lądowania człowieka na księżycu. Ostatnio po obejrzeniu filmów i materiałów Wujka Timo zmieniłem zdanie na ten temat. Kiedyś wierzyłem w lądowanie człowieka na księżycu (bo dlaczego by nie ,TV nie kłamie ;) , po obejrzeniu tej serii zmieniam zdanie. 

 

LINK DO SERII AUDYCJI O "LĄDOWANIU NA KSIĘŻYCU"

 

Czy ,żyjemy aż w takim zakłamaniu ? Jeśli te lądowanie to fejk to co dalej w niesamowitej historii naszej ludzkości jest ściemą? Zapraszam do dyskusji i ankiety. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wierzę, że wylądowaliśmy na księżycu, ale stosunkowo niedawno. Nie wierzę kompletnie natomiast w lądowania na księżycu w latach 60. Filmy z pierwszych lądowań do ściema jakich mało - począwszy od nadmiernej ilości śladów butów, przez niewznoszenie się pyłu aż po odbijające się w kaskach astronautów światła, statywy itp, które gdzieś widziałem na filmikach. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio slyszalem ze Rosjanie maja tam zamiar poleciec i sprawdzic.

Zastanawiajace jest to, ze do tej pory nikt tego nie sprawdzil. Dlaczego Amerykanie ladowali po niewidocznej stronie ksiezyca?

Ostatnio takze Chinczycy obiecali ze poleca w 2020.

Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie te pasy "Van Alena" to prawdziwy problem . Moim zdaniem nieprzypadkowo one się tam znajdują, kreator znając ludzką destrukcyjną naturę uniemożliwił nam ucieczkę z Ziemi. Przecież gdyby było to możliwe wysyłaliby ludzi i nawet na Pluton. Zawsze znalazłyby się osoby na to chętne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AR2DI2

To akurat wynika z praw fizyki, samo sterowanie też jest zazwyczaj za pomocą zmiany ciągu.

 

@zuckerfrei

Ścigali się z ZSRR, wobec czego kryteria opłacalności były nieco inne.

 

Całkiem ciekawy artykuł do poczytania w temacie:

https://mitologiawspolczesna.pl/teorie-spiskowe-ladowanie-na-ksiezycu-obalone/
 

Cios prosto z Księżyca :P

 

Mnie zastanawia jedno, skoro lądowania na Księżycu miałoby nie być, to co na to Rosjanie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość historii jaką znamy jest po prostu sfałszowana, a co dopiero takie lądowanie na księżycu. Nie, nie wylądowali wtedy i nie wylądowali tam później. Odnośnie płaskiej ziemi, nie wiem jaka jest bo nie widziałem całej ziemi :D. Może jest płaska a może jest okrągła? Ja osobiście na oczy okrągłej kuli ziemskiej nie widziałem. I raczej nikt z tu piszących nie widział z daleka kuli ziemskiej :D. Więc przyjmujemy za pewnik/albo i nie przyjmujemy, że to co nam pokazują  na różnych "naukowych" filmach/materiałach to szczera prawda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, skąd ten brak wiary w lot na księżyc. ? Nawet była transmisja w TV. 

Przecież wylądowaliśmy  pierwszy raz w roku 1969 Apollo 11,

a ostatni raz  byliśmy na Księżycu  w roku 1972 Apollo 17.

Po powierzchni  Księżyca jeździł nawet  mały pojazd z Astronautami.

Głównym Inżynierem projektu był Werner Von Braun- Niemiec twórca programu rakietowego nazistowskich Niemiec

podczas II WS. Rakiety typu V1 i V2. Jego "dzieckiem" jest rakieta Saturn V, która wyniosła najpierw pojazd kosmiczny na orbitę.

Zastanawia fakt, dlaczego przestaliśmy latać na księżyc.  ?

Może znaleziono tam "coś" co zablokowało rozwój

programu, o czym nikt nie ma prawa się dowiedzieć. a może tylko prozaiczny brak kasy na dalsze badanie Księżyca,

Uważam, że Ludzkość powinna naprężyć technologiczne i finansowe muskuły i założyć stałą bazę na Księżycu.

Byłby to pierwszy sensowny  krok w badaniu dalszych planet, np Marsa i dalej.

 

 

 

 

Edytowane przez Legionista
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szczerą nadzieję, że ci z was, którzy twierdzą, że lądowania nie było, mają jakieś doktoraty czy inne profesory z dziedzin technicznych pokończone i potrafią udowodnić swoje domysły. 

 

SciFun w 2 odcinku Płaskiej Ziemi w znakomity sposób pokazał, jak autorzy teorii spiskowych wykorzystują naturalną niewiedzę większości ludzi i sprytnie nimi manipuluje. Przytoczył on film, w którym pokazane były zdjęcia Ziemi z satelity krążącego w punkcie Lagrange'a 1. Wokół nie było widać gwiazd. Mało tego, kiedy już Księżyc pojawił się na tle Ziemi na jednym zdjęciu, wokół miał zieloną poświatę. Co pisali ludzie w komentarzach? Że to fejk, bo nie widać gwiazd oraz że Księżyc jest ewidentnie nieudolnie wklejony, bo widać zieloną ramkę. Ci ludzie zapomnieli, lub nie wiedzieli, że:

1. Robiąc zdjęcie jasnego obiektu, tło tego obiektu się ściemnia i każdy z nas tego doświadczył, kierując obiektyw aparatu na nasłonecznione okno - reszta pokoju na zdjęciu wychodzi ciemna. Dlatego robiąc foto nasłonecznionej Ziemi nie widać gwiazd naokoło .

2. Zdjęcia z satelit sklejane są z 3 fotografii jednokolorowych - zielonej, niebieskiej i czerwonej. Te 3 fotografie robione są w odstępach 30sekundowych, w czasie których Księżyc się cały czas porusza, zatem zdjęcie z kanałem niebieskim jest ciut inne niż z kanałem zielonym czy czerwonym. Po nałożeniu na siebie kanałów te niewielkie przesunięcie jest widoczne właśnie poprzez zieloną, niebieską lub czerwoną ramkę po jednej ze stron Księżyca.

 

I podobnie jest z lądowaniem na Księżycu. Piszecie o błędach które znaleźliście w jakichś tam filmach, ale skąd wiecie, że to są błędy. Może istnieje jakieś logiczne wytłumaczenie, którego nie chciało wam się poszukać.

 

Poza tym, gdyby USA nie wylądowało na Księżycu, Ruski wywiad by się o tym dowiedział i wszystko wypaplał całemu światu, aby upokorzyć Amerykanów. 

  • Like 10
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ancalagon zgoda. Ale to mnie nie przekonuje. Skoro od lat 60 nic się nie zmieniło. Ok wylądowaliśmy (jako gatunek) i nic stop, CCCP to samo to nie ludzkie, człowiek tak się nie zachowuje. Idzie za ciosem. Wydaje mi sie, iż technicznie dopiero dorastamy do czegoś takiego. Mam nadzieję, że jeszcze za mojego życia człowiek postawi śmierdzącą syrę na Marsie. Z zaciekawieniem będę oglądał chińczyków, może zrezygnują, może bedzie jakiś wypadek, jeżeli "coś im sie nie uda". To bedzie to śmierdzące...

 

@Mayki ja mam tylko moje odczucie, nie mam na to żadnych dowodów, nic. No w palniku mi się to nie mieści. Może się mylę. Lecz lubię podważyć wszytko co jeśli to jest zmowa US z CCCP? Wszytko można podważyć. Ja za siebię napiszę raz jeszcze coś tu śmierdzi. Czekam na Chinoli. Może już dogadani z US i dostarcza zdjęcia i dowody na to że już tam byli. Nie jestem jakimś fanem teorii spiskowych ale to mi śmierdzi... 

Edytowane przez zuckerfrei
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniał jeszcze mi się komiks jednostronicowy czarnobiały z miesięcznika Ślizg.

Bohaterami są: Armstrong i Buzz, podczas spaceru na księżycu. 

Amstrong poszedł w inną stronę, w następnej klatce jest narysowana jego głowa i tylko krzyczy Buzz! Szybko musisz to zobaczyć! 

W następnej klatce jest pokazana ludzka leżąca sylwetka, przez kask widać skórę na ludzkiej czaszce. Postać ta wtyka chorągiew, ze swastyką. 

 

Komiks był zajebiscie narysowany i super wyreżyserowany. Była to jedna strona tylko. Ale zapamiętałem to bardzo dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają. Przedstawia ktoś dowody to inni mówią, że są sfabrykowane.

 

Jeśli nie przedstawicie mi dowodów, że zostało to sfabrykowane to logicznie myśląc trzeba w to wierzyć. 

 

Te filmy od teorii spiskowych może i dla laików przejdą, ale dla ludzi którzy potrafią szybko szukać odpowiedzi to są za słabe i śmieszne.

 

Ale gratuluje tym co to wymyślają, że tak potrafią manipulować i ubierać pięknie słowa, że ludzie to łykają jak tulipany, a do tego im bardziej staje się to irracjonalne to tym bardziej tego bronią i łączą się w grupy wzajemnej adoracji.

 

 

Oczywiście jakieś teorie spiskowe okazują się prawdą, ale to nie znaczy, że jak jedna okazała się prawdziwa to inne też są. Teorii spiskowych jest cała masa, a tylko promil okazał się prawdą.

 

Sama statystyka pokazuje, że trzeba odrzucać wiekszość tego gówna.

 

 

Pozdrawiam

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PewnySiebie napisał:

Są teorie o płaskiej ziemi i z przekonaniem są te filmy zrobione, także znajdą się teorie spiskowe o WTC czy lądowaniu człowieka na księżycu.

Sam mogę powiedzieć że jestem spiskowcem ale nie popadajmy już w paranoję, jaka płaska ziemia? To jest całkowicie do obalenia. Ciekawe z kolei ile czasu może wytrzymać człowiek przy dzisiejszej technice jeśli chodzi o promieniowanie w kosmosie, na Marsa to chyba można tylko pomarzyć o załogowym locie, chociażby z tego względu.

Z drugiej strony są teorie spiskowe że na księżycu już są bazy :P...

Edytowane przez Młody_Pelikan
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, bardzo ciekawy temat. 

 

Jeżeli nie było lądowania, to by potwierdzało, że cały obraz ameryki to ściema i manipulacja. Czym jest Hollywood ? Manipulacją widzem. Mają to opanowane do perfekcji. 

 

Na temat samej misji i kosmosu się nie wypowiadam, bo nie mam wiedzy na ten temat i podstaw do wyrażania się.

 

Pytanie, czy aż tyle osób w ten projekt zaangażowanych nie powiedziało by kiedyś prawdy ? To też jest zagadka. Do dzisiaj w NASA wszystkich obowiązuje zmowa milczenia ?

 

Dla mnie lądowanie na księżycu to jest jeden wielki znak zapytania. Dlaczego Rosja nie lądowała do tej pory na księżycu ? Dlaczego amerykanie mimo upływu pół wieku nie wysłali znowu misji załogowej ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cagliostro napisał:

Odnośnie płaskiej ziemi, nie wiem jaka jest bo nie widziałem całej ziemi :D. Może jest płaska a może jest okrągła? Ja osobiście na oczy okrągłej kuli ziemskiej nie widziałem

Jak już kiedyś wspominałem - problem zasadniczy z pojawianiem się tzw "teorii spiskowych" wynika stąd, że są pewne rzeczy, ktorych samodzielnie nie da się sprawdzić.

I tym mniej wiarygodne są oficjalne informacje przekazane do wierzenia - im węższa grupa ludzie może naocznie sprawdzić jak to naprawde jest.

 

Przyspieszenie ziemskie da się samodzielnie sprawdzić. Spuścisz kamienia z wysokosci, czas pomierzysz i wyjdzie.
Ale czy ziemia jest kulista  -to już trudniejsze zagadnienie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.