Skocz do zawartości

Lądowanie człowieka na księżycu


Ankieta  

147 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wierzysz ,że ludzie wylądowali na księżycu?

    • Tak
      100
    • Nie
      45
    • Nie mam zdania, nie interesuję się tym.
      2
  2. 2. Czy mimo wielu "teorii spiskowych" krążących w internecie oraz materiałów i filmów dostępnych na YT nadal wierzysz ,że ludzie postawili stopę na księżycu ?

    • Tak
      99
    • Nie
      48


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Cagliostro napisał:

Odnośnie płaskiej ziemi, nie wiem jaka jest bo nie widziałem całej ziemi :D. Może jest płaska a może jest okrągła? Ja osobiście na oczy okrągłej kuli ziemskiej nie widziałem.

Chyba z ISS tej międzynarodowej stacji kosmicznej na orbicie jest live i można zobaczyć że nie jest płaska. Gdyby była płaska to skąd brały by się zaćmienia księżyca? Już Pitagoras i Arystoteles mówili że jest kulą, nie przesadzajmy.

Edytowane przez Młody_Pelikan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem słowami R.E.M.:

If you believed they put a man on the moon
Man on the moon
If you believe there's nothing up his sleeve
Then nothing is cool 

 

Zacytuję mądrego inżyniera NASA Dona Pettita :

Quote

"I'd go to the moon in a nanosecond. The problem is we don't have the technology to do that anymore. We used to but we destroyed that technology and it's a painful process to build it back again."

Tłumaczę: "Poleciałbym na Księżyc w nanosekundę. Problem w tym że nie mamy już technologi żeby to zrobić. Mieliśmy ale zniszczyliśmy ją i teraz odtworzenie jej jest bolesnym procesem."

 

No genialne, to znaczy, że w Stanach Zjednoczonych, najbardziej zaawansowanym technologicznie kraju niszczy się technologię na którą poszły miliardy? Chyba nie mówimy o Stanach na planecie Ziemia!? A w jaki sposób się niszczy? Pali się na stosie wszystkie książki związane z kosmonautyką z ostatnich stu lat?

 

Takich kwiatków jest więcej:

- Jak astronoci mówiący, że już niedługo będziemy mogli po raz pierwszy opuścić niską orbitę Ziemi albo mówiący,

- że trzeba tylko znaleźć sposób na przebycie pasów Van Allena. A ja naiwnie myślałem, że to już zostało rozwiązane w 1969 - zgoła pięćdziesiąt lat temu,

- w 1994 administrator NASA - Dan Goldin przyznał, że będą musieli znaleźć sposób na pokonanie efektów radiacyjnych jeśli człowiek kiedykolwiek zamierza opuścić Ziemię,

- albo, próbki skał księżycowych podarowanych przez NASA amsterdamskiemu muzeum okazały się tylko skamieniałym drewnemem - to gdzie są prawdziwe skały z księżyca przywiezione ponoć przez misje Apollo; żadnego wyjaśnienia nigdy nie wystosowano

- nierównoległe cienie pochodzące jak się wydaje od bliskiego, punktowego źródła światła raczej niż od Słońca (Słońce jest tak samo daleko od Ziemi jak od Księżyca i rzuca takie samo światło na obie "planety", i tak samo powinny powstać równoległe cienie. I nie, nie wierzę pogromcom mitów w ich wyjaśnienie, że to przez topografię, wystarczy wyjść w słoneczny dzień i popatrzeć jak wyglądają cienie rzucane na Ziemi - tak nie wyglądają. Gdzieś widziałem nawet są zdjęcia gdzie było więcej źródeł światła bo cienie szły jeszcze w trzecim kierunku czego już w ogóle się nie da w żaden sposób wytłumaczyć jednym źródłem światła (Słońcem)

 

shadow04.jpg

 

- brak krateru po lądowaniu - silnik rakietowy lądownika powinien rozrzucić mnóstwo pyłu księżycowego

przy grawitacji 6 razy mniejszej od ziemskiej powinno to być tym łatwiejsze

 

Picture1

 

- powiewająca na wietrze flaga ( i jak się przyjrzycie temu co pogromcy mitów zrobili to one się inaczej ruszają - na "Księżycu" widać, że jest poruszona wiatrem ale to moje zdanie, ja jestem niedowiarkiem i pogromcom nie wierzę odkąd nie potrafili przeciąć auta za pomocą 500kg termitu a gość na działce dokonał przecięcia dość grubej, stalowej belki za pomocą 750g)

 

hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEjCPYBEIoBSFryq4 (The Great Thermate Debate )

 

 

 

tego jest więcej ale chciałbym przejść do ostatniej zagadki, czyli

 

- awarii oświetlenia, w czasie filmowania (Tylko proszę się nie śmiać! To poważna sprawa.)

 

hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEjCPYBEIoBSFryq4 (fake moon landing)

 

Tego nie mogli chyba przewidzieć...

 

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mnie, zaznaczam iż nie widzalem tych filmów które mają obalić lądowanie. Bo yt jest tak gownem zapchany, a ludzie łykają wszytko jak pelikany. Zwróciła na to moją, Pani od fizyki w 6 klasie szkoły podstawowej podała przykład: gdyby zaryzykować i w prognozie pogody podać stopnie w F zamiast w C większość starszych ludzi stwierdziliby iż będzie koniec świata. Szkiełko ma wielką moc... ja tv już nie oglądam, a samo oglądniecie wiadomości TVP, Polsatu, a potem TVN  pokazuje co można zrobić z ludźmi i jak kreować wszytko i jeszcze ocena sytuacji redaktorów ble...

 

Wszyscy się zgodzimy, że na około orbity Ziemi mamy bazę kosiczną, raczkującą, a ileś lat temu wylądowaliśmy na księżycu i jeszcze zaiwaniali tam tym autem? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna wiadomo, że szykowane jest tzw. powtórne "przyjście" Jezusa. Na niebie ma być wyświetlany ogromny mówiący hologram, będzie on różnie "mówił" zależnie od kontynentu ponoć, tzw. "głos Boga". Wtedy też może być sytuacja: Przecież to JEZUS!!! To Jezus wrócił!!! Prawda? Przecież będzie się ruszał i mówił... A to będzie groźna iluzja, która ma rzucić na kolana i całkowicie obezwładnić jakiekolwiek racjonalne działanie...

Na studiach nauczyli mnie jednego: patrz podejrzliwie na tekst. Parafrazuję to i mówię też: patrz podejrzliwie na to co widzisz i słuchaj podejrzliwie tego, co słyszysz.

Edytowane przez Cagliostro
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cagliostro napisał:

Na niebie ma być wyświetlany ogromny mówiący hologram, będzie on różnie "mówił" zależnie od kontynentu ponoć, tzw. "głos Boga".

Kto wie, może tym razem się uda.

W latach 60-tych ub. wieku CIA chciała zabić Fidela Castro.

Były rózne koncepcje. M. in. jeden z agentów CIA o ksywce QJWIN, ktorego przygotowywano do zastrzelenia Patrice'a Lumumby - komunistycznego premiera Konga i tak dalej, ale jedna z koncepcji była ciekawa.

 

Zakładała wynurzenie się u brzegów Kuby amerykańskiej łodzi podwodnej z zamontowanymi na jej pokładzie specjalnymi projektorami.

Miały one wyświetlić na niebie obraz matki boskiej, co przyjete przez głęboko wierzacych Kubańczyków za cud - skłoniłoby ich do obalenia komunistycznego dyktatora.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wiedzy technicznej, żeby się wypowiadać czy lot na księżyc był niemożliwy i go wymyślono. Ale mam kilka amatorskich przemyśleń:

 

1. Trwał wyścig zbrojeń (a także technologiczny, medialny itd.) między ZSSR a USA.

 

Rosjanie swoim Wostok1 i Gagarinem wygrali pierwsze kosmiczne starcie, a USA mogło chcieć przebić ich sukces lądowaniem na księżycu, więc go zainscenizowali. Pamiętajmy że cała ludzkość śledziła z zapartym tchem kosmiczne zmagania wielkich potęg. To co tu śmierdzi, to fakt że skoro ZSSR miało lepsze technologie kosmiczne, to dlaczego nie udało im się wylądować na księżycu? Za głupi jestem, by móc odpowiedzieć na to pytanie, nie wiem też czy stworzyłem słuszne założenia.

 

Dziś też USA korzysta z rosyjskich rakiet do wielu celów.

 

2. Jakim cudem nie poszli za ciosem, i nadal nie eksplorowali księżyca? Biorąc pod uwagę ludzką naturę, jest to dla mnie kompletnie niezrozumiałe. Przecież mocarstwo które by to robiło, miałoby nie tylko wielką sławę, prestiż, ale i punkt wyjścia do działań militarnych. Nawet Hitler planował zdobycie księżyca po wygranej wojnie, lustra w kosmosie skupiające promienie i uderzające w ziemię itd.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, Marek Kotoński said:

Jakim cudem nie poszli za ciosem, i nadal nie eksplorowali księżyca? Biorąc pod uwagę ludzką naturę, jest to dla mnie kompletnie niezrozumiałe.

Dokładnie, to samo napisałem, szukano nowej drogi do Indii, znaleziono Amerykę... to nie leży w naszej naturze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Marek Kotoński napisał:

Biorąc pod uwagę ludzką naturę, jest to dla mnie kompletnie niezrozumiałe.

O tym napisałem :)

 

Zresztą - sądze, że niejako "zakamuflowana" odpowiedź na wiele pytań oczojebnie jest (i to dosłownie) wykuta w skale. Konkretnie w amerykańskim stanie Wirginia, w miescie Langley.

Tu bowiem ma swoją siedzibę CIA.

 

W hallu głównym jest ściana. Porządna, chyba marmurowa. Na niej napis taki oto:

http://i.imgur.com/KVtBFh3.jpg

 

Wprost z Ewangelii wg Świętego Jana.

"Poznacie prawdę a prawda was wyswobodzi"

 

Edytowane przez Bonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bonzo

Otóż przyspieszenia również nie wyznaczysz ot tak, musisz jeszcze bazować na wzorach, których sam nie wyprowadziłeś :P

A ja w tym samym czasie polecę sobie do Stanów, stamtąd do Japonii, a następnie z powrotem do Europy.

Nie można przesadzać, przy takim sposobie myślenia prawie cała matematyka nadaje się do tarcia chrzanu, co jest już absurdem.

 

@Cagliostro

Ta, Blue Beam, ciekawe czy i w tym przypadku będzie nieskończone odkładanie przedstawienia na później.

 

@wrotycz

https://rationalwiki.org/wiki/Moontruth.com

http://web.archive.org/web/20030610181152/moontruth.com/full.htm

 

Nie chce mi się wszystkiego po kolei objaśniać, ale skoro publikujesz bez sprawdzenia taką bzdurę, to i cały post można tak potraktować.

Co innego wątpić, a co innego publikować informacje wzięte nomen omen z kosmosu.

Chyba tylko ze skałami rzeczywiście są jaja, ale to akurat dobrze pokazuje proces powstawania średniowiecznych relikwii - różni je jedynie to, że wiadomo gdzie jest większość oryginalnych skał.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ancalagon napisał:

Otóż przyspieszenia również nie wyznaczysz ot tak, musisz jeszcze bazować na wzorach, których sam nie wyprowadziłeś

Ależ spokojnie wyprowadzisz :)

To nie przekracza możliwości umysłowych człowieka. Sam jest w stanie do tego dojsć.

 

7 minut temu, Ancalagon napisał:

A ja w tym samym czasie polecę sobie do Stanów, stamtąd do Japonii, a następnie z powrotem do Europy.

I to ma byc dowód na kulistośc ziemi ?

 

Nie wiem czy leciałeś samolotem kiedykolwiek (zwłaszcza na międzykontynentalnej trasie) - ale mogę Cię zapewnić bo sam tego doświadczyłem o czymś takim - mianowicie w czasie lotu tego typu wynalazkiem - nie widzisz przez cały czas ziemi.

A gdybyś nawet ją widział - to i tak z wysokosci pułapu samolotowego - nie stwierdzisz czy to kula czy płaska powierzchnia.

 

W Vabanku II Machulskiego używając samolotu (i to bynajmniej nie międzykontynentalnego) zrobiono skutecznie w chuja niejakiego Kramera i Sztyca.

Bo pokazano im Poznań jako Monachium i nie wysadzono pod Zurychem w Szwajcarii ale w Zegrzu pod Warszawą, a następnie najebanemu już wtedy Kramerowi wpakowano do wyra podobnie trąconego (spitego w knajpie u Lulka) naczelnika pierdla na Sikawie - niejakiego Twardijewicza, ktoremu ów Kramer uciekł.

 

Przypominam, że zarówno Kramer jak i Sztyc byli trzeźwi jak niemowleta gdy zachodził proces robienia ich w chuja.

 

A jak to zrobiono ? Kinem :) Kinem Duńczyka.

 

A na koniec tego wszystkiego - niejaki "Moks" - zacytował Włodzimierza Lenina - "kino jest najważniejszą ze sztuk"

 

 

 

 

 

Edytowane przez Bonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już pisałem, odkąd łazimy po ziemi, tej ziemi, zawsze znajdzie się ktoś taki jak ten moontruth dla beki dla sławy, i bedą tacy aby manipulować... A głupi lud to kupi.

Nic co wychodzi z mediów nie traktuję jako prawdę objawioną, wiem, że gdzieś tam może siedzieć ktoś kto chce abym myślał tak jak on chce. 

 

Pamietacie ten zamach na życie byłego radzieckiego agenta który mieszkał z córką w UK? No oczywiście, media to Rosjanie. Kraj z takimi tradycjami w mordowaniu tak by spierdolił robotę, użył by oczywistej trucizny, która wskazuje na Rosję? 

 

Albo te smugi z samolotów co maja truć? Po co tak sie męczyć, ja bym zatruwał wodę, (pomijam jej słabą jakość) szybciej, taniej, kto bada w swoim domowym laboratorium wodę każdego dnia (?) i poza nawias wyciągam tylko @Rnext

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie płaskości wracamy do czasów przed kopernikowskich?

 

Gdzieś czytałem teorię, że ludzkość od XX wieku zaczyna tracić kilka % inteligencji na każde pokolenie, ale nie sądziłem, że to tak przyśpieszyło.

 

Co innego z lądowaniem na Księżycu, z przedstawionych przez Braci argumentów również jestem sceptycznie nastawiony do tego "sukcesu" USA.

Edytowane przez Brat Jan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wrzucam tutaj linka, który pasuje idealnie do dyskusji.:

https://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/ciekawostki,49/zdjecia-ludzkich-sladow-na-ksiezycu,12828,1,0.html

 

Rosjanie  chcą sprawdzić amerykanów, czy byli na Księżycu. ?

https://facet.onet.pl/strefa-tajemnic/rosjanie-chca-sprawdzic-czy-amerykanie-ladowali-na-ksiezycu/fsj7pj4

 

11 godzin temu, zuckerfrei napisał:

Pani od fizyki w 6 klasie szkoły podstawowej podała przykład: gdyby zaryzykować i w prognozie pogody podać stopnie w F zamiast w C większość starszych ludzi stwierdziliby iż będzie koniec świata. Szkiełko ma wielką moc...

Fakt, większa cześć  społeczeństwa nie załapała by, że to jest inna jednostka temperatury. 

 

11 godzin temu, Marek Kotoński napisał:

Jakim cudem nie poszli za ciosem, i nadal nie eksplorowali księżyca? Biorąc pod uwagę ludzką naturę, jest to dla mnie kompletnie niezrozumiałe

Szefie ja też tego nie rozumiem. 

Może zabrakło USA kasy albo kosmici ich stamtąd  pogonili. No, dobra trochę popłynąłem w fantastykę.

Edytowane przez Legionista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie faktycznie dziwnym jest, że po lądowaniach nie eksplorowali nadal księżyca. Przecież jest on dosyć duży i prawdopodbnie można tam znaleźć coś ciekawego. Nawet jeśli lądowań było więcej to i tak całej powierzchni na bank nie udało im się sprawdzić a to było takie z dupy. Wylądowali, wzieli jakieś próbki, stwierdzili, że nic tam nie ma i się wycofali - dziwne.

Mi się podoba teoria o tym, że ktoś ich wyprosił.

Dlaczego po lądowaniu Amerykanów nie polecieli tam Ruscy ?? Przecież na pewno byli by w stanie. 

Ciekawe to wszystko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, wrotycz napisał:

- nierównoległe cienie pochodzące jak się wydaje od bliskiego, punktowego źródła światła raczej niż od Słońca (Słońce jest tak samo daleko od Ziemi jak od Księżyca i rzuca takie samo światło na obie "planety", i tak samo powinny powstać równoległe cienie

ta jasne

Tree_lines_copy.jpg

 

4 godziny temu, Headliner napisał:

prawdopodbnie można tam znaleźć coś ciekawego

w oceanach też niby można co znaleźć, ale nikt tego nie robi ;)

Edytowane przez radeq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozbija się o kasę. Program apollo kosztował wtedy ok. 20 mld ówczesnych dolarów amerykańskich. Do tego w projekcie brało udział prawie 100 tyś. ludzi  zatrudnionych zarówno w sektorze prywatnym jak i państwowym. Tak że to było ogromne przedsięwzięcie.

Rosjanie nie polecieli na księżyc bo ich cudowna rakieta N1 na cztery starty cztery razy zaliczyła awarię.

Do tego w między czasie zmarł ich główny inżynier Siergiej Korolow. Kiedy Amerykanie jako pierwsi wylądowali na księżycu. Rosjanie sobie odpuścili.

Program Apollo był dzieckiem zimnej wojny. Był jedyną szansą Amerykanów aby wreszcie wyprzedzić Rosjan w kosmosie. Później zmieniły się priorytety i zaczęto badać kosmos dzięki sondom oraz budować stację kosmiczne.

Co do załogowego lotu na Marsa. To obecnie koszt takie programu oblicza się na ok. 400 mld USD. Tak że dość sporo. I raczej żadnego państwa na to nie stać. Po za tym na Księżyc z ziemi jest jakieś 380 tyś km. Nie jeden nówka sztuka od Niemca ma więcej nabite na liczniku:). Natomiast na Marsa to już odległość rzędu od 78 mln do 253 mln km. Tak że spory skok naprzód.

 

Z ciekawszych rzeczy w Ameryce Pd. budowany jest Ekstremalnie Wielki Teleskop. Koszt bagatela 1 mld euro. Dzięki któremu będzie można np. określać skład atmosfer planet pozasłonecznych. 

Więc przy w miarę rozsądnym budżecie i nie ruszając się z ziemi będzie można odkryć dużo więcej niż np. ponownie wysyłać człowieka na księżyc.

Mam jednak nadzieje że za mojego życia człowiek poleci na Marsa:). Pamiętam jak w lipcu 1997 r. Zajarany oglądałem bezpośrednią transmisję z lądowania sondy Mars Pathfinder. A książka pt. "Marsjanin" należy do jednych z moich ulubionych (obok dzieł Stanisława Lema:).

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że filmik jest nakręcony w studio jako beka, podobno w 2002r. Dałem się nabrać, przyznaję. 0:1.

 

Co z resztą?

 

20 hours ago, Ancalagon said:

Nie chce mi się wszystkiego po kolei objaśniać, ale skoro publikujesz bez sprawdzenia taką bzdurę, to i cały post można tak potraktować.

Co innego wątpić, a co innego publikować informacje wzięte nomen omen z kosmosu.

Chyba tylko ze skałami rzeczywiście są jaja, ale to akurat dobrze pokazuje proces powstawania średniowiecznych relikwii - różni je jedynie to, że wiadomo gdzie jest większość oryginalnych skał. 

To nie jest bzdura. Nie przejrzałeś tego co podlinkowałem.

- Wszystkie te cytaty są prawdziwe a jest ich kilka, mogę znaleźć więcej. Wszyscy oni twierdzą, że nie ma jeszcze technologii, która by pozwalała wysłać człowieka na Księżyc. Co się w takim razie stało z tą z lat 60-tych? Na to nie potrafią odpowiedzieć. Przecież to dogmat jest, dogmat wiary. Polityka i religia mają dokładnie takie same dogmaty. 1:1.

- cienie - objaśniam:

12lightdirsurveyor.jpg

14-68-9486%252B7lines.jpgraq4.jpg

 

 

 @radeq: jesteś dokładnie jak pogromcy mitów - stosujesz sprytny wybieg, którego przeciętny Kowalski nie zauważy - zdjęcie przeze mnie przedstawione jest zrobione z boku, twoje z przodu i pokazuje perspektywę - zupełnie inne zjawisko, nie trafiłeś. Jest tu taka stronka - wszystko to "tłumaczy" i wszędzie tylko perspektywa, a dane zdjęcie/a (nie tylko to jedno) nie jest/są z przodu więc to tłumaczenie go najzwyczajniej w świecie nie dotyczy, ot taka manipulacja. Je też się dałem nabrać przez pierwsze minuty czytania. Takie obalanie tez jest dobre na sejmowej mównicy ale nie w naukowej debacie. 2:1

 

raq5.jpgtak wyglądają cienie rzucane przez światło słoneczne, odległe o 150mln km, w opozycji do poprzedznich odległych o 150m, i jakimś cudem są równoległe...

 

- brak krateru zrobionego przez silniki rakietowe przy lądowaniu, zero pyłu "w powietrzu" podczas lądowania pomimo, że powinien być a 1/6 ziemskiej grawitacji na Księżycu powinna umożliwić lot drobinek "kurzu" na dziesiątki jak nie setki metrów i osiąść m.in. na lądowniku. 3:1

11nopaddust.jpg

- wielkość Ziemi "z Księżyca" jest deczko niedorobiona - Ziemia ma 4 razy większą średnicę niż Księżyc a jest w tej same odległości (co chyba oczywiste) /kontynuacja w nast. punkcie, bo związane/

- zdjęcia z rzekomej orbity okołoksiężycowej były tak bezczelnie zmanipulowane, że aż się wierzyć nie chce, że nie mogli się postarać bardziej. 4:1.

- recykling krajobrazu w różnych misjach będących rzekomo w różnych miejscach /jak poprzednio, już nawet nie będę się rozdrabniał/

http://3.bp.blogspot.com/-0Dw3qPRqZwk/TxkktGETJjI/AAAAAAAADZY/I-dNAREs9nU/s1600/15splicephotos2lems.jpg

- zdjęcia wykonane "pod słońce" a oświetlone od przodu (może fotograf miał parasol odbijający światło?) 5:1.

 

14impossiblelighting.jpg

- łazik musiał przyfrunąć na to miejsce, bo śladów po jeździe brak. 6:1.

[tracklessrover.jpg]

 

mógłbym tak długo...

Wreszcie:

- powoływanie się na pogromców mitów, którzy nie potrafią przeciąć belki za pomocą 175 funtów termitu podczas gdy trzeba do tego 1,5 funta, jest "bardzo naukowe", bardzo. To samo z rationalwiki, która to wciska kit o pokojowym Islamie, o białym niewolnictwie, i różne inne bzdury, jest również naukowe. Fakt, że wplecione pomiędzy rzeczowe, racjonalne i udokumentowane argumenty ale wciąż propaganda, tym bardziej niebezpieczna bo mająca pozory prawdy. Pominę, że to co podaliście wyjaśnia tylko ten filmik, na który przyznam się nabrałem. Co z resztą? Nie zasługuje na uwagę? Falsyfikowalność jest jednym z filarów metody naukowej. Obaliłem tezę na kilka różnych sposobów, a wystarczy na jeden, i od teraz nie jest to już fakt/teoria a jedynie doktrynalna teza. Tak samo z replikowalnością. Nie sposób powtórzyć niektórych ich wyczynów a to oznacza, w naukowym języku, nieudowodnienie tezy. 7:1.

 

 

 

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia oszukiwania ludzi jest bardzo stara.

Co do tematu , to nie sądze żeby człowiek spacerował po ksieżycu kiedykolwiek do tej pory.

Spreparowanie takiego filmiku i zdjeć na niby księżycu to śmiesznie proste dla fachowców.

Robiono już wiele lepsze sztuczki.

Polecam:

 

https://menway.interia.pl/historia/news-jasper-maskelyne-magik-na-wojnie-czyli-jak-oszukac-miliony,nId,1567060

Na zdjÄciach lotniczych "ciÄżarówki" wyglÄdaÅy jak prawdziwe /Wikimedia Commons /INTERIA.PL/materiaÅy prasowe

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję obejrzeć poniższy film. Z YT wywalili cały kanał "Ateizm urojony" za "naruszenie praw autorskich" ( skąd my to kurła znamy ?).

Na całe szczęście ocalał na serwerze jednej z katolickich stron. Jest to relacja byłego astronauty, który obala cały lot na księżyc. Film niestety jest marnej jakości.

 

https://www.gloria.tv/video/ug4NRAEqsUmj2AeEmZknepfkJ

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radeq Ten obrazek z cieniami co pokazałeś to jest perspektywa obiektywu tak samo jak i oka. Jakbyś popatrzył na te cienie z góry z większej wysokości to będą równoległe (prawie). Przy takiej odległości słońca od ziemi nie ma opcji, żeby zobaczyć nierównoległość. 

trees-stones-casting-shadows-snow-covere

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie tak mają zakotwiczone w mózgach "prawdy" wiary, że kiedy im sie wyłuszcza, że ktoś ich oszukał, reagują śmiechem albo agresją.

Jak powiedział znany pisarz "łatwiej człowieka oszukać niż przekonać go że został oszukany". 

Polecam słowa samego Staleya Kubricka 
 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.