Skocz do zawartości

Lądowanie człowieka na księżycu


Ankieta  

147 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wierzysz ,że ludzie wylądowali na księżycu?

    • Tak
      100
    • Nie
      45
    • Nie mam zdania, nie interesuję się tym.
      2
  2. 2. Czy mimo wielu "teorii spiskowych" krążących w internecie oraz materiałów i filmów dostępnych na YT nadal wierzysz ,że ludzie postawili stopę na księżycu ?

    • Tak
      99
    • Nie
      48


Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, SzatanKrieger said:

 

Ciemną stronę księżyca też zbadali?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Niewidoczna_strona_Księżyca

 

1 hour ago, SzatanKrieger said:

Wywiercili dziurę do środka, przejechano cały księżyc wzdłuż i wszerz?

Na podstawie stratygrafii można określić czy coś może być pod Księżycem, czy też nie. Brak atmosfery i wody może nas doprowadzić do konkluzji, że nie ma tam nic wartościowego - prawdopodobieństwo zresztą jest znikome. Nie występuje krasowienie (niszczenie skał przez wiatry czy wodę), a więc też pod powierzchnią jest na 99% to co na powierzchni. Polecam ci ksiązkę "Od gwiezdnego pyłu do planet" Harry'ego McSweena. 
 

 

1 hour ago, SzatanKrieger said:

Przebadano pod kątem, wirusów, bakterii, grzybów, komórek its, itp.

Brakuje bazowych elementów koniecznych do powstania życia. Księżyc już na samym starcie rozważań odpada, jeśli chodzi o domysły '' czy istnieje tam życie?"

1 hour ago, SzatanKrieger said:

Czy księżyc to wielki kamień?

To miniplaneta posiadająca swoje jądro. Jak można to wywnioskować? Bardzo prosto. Znając grawitację tego ciała niebieskiego (jakie ma przyspieszenie) i średnic  można obliczyć masę. Ciała niebieskie mają to do siebie, że im bliżej centrum, tym ciśnienie jest większe. Oznacza to, że zwyczajnie nie może być pusty w środku, bo nie posiadałby grawitacji. 

 

1 hour ago, SzatanKrieger said:

Czym jest księżyc, z czego jest zbudowany. Dlaczego w środku wydaje się być pusty. 

Odsyłam do ksiązki, którą podałem. Do drugiego pytania się nie odniosę, bo powala mnie na łopatki..... :D

1 hour ago, SzatanKrieger said:

Dlaczego tylko Amerykanie tam polecieli? 

No właśnie, a czemu nie Polacy? Czemu nie murzyni z Afryki, Indianie z plemienia Hopi, czemu nie Sowieci, Aborygeni, czy też Niemcy, a jednak największe supermocarstwo na Ziemi? Ciekawe pytanie. 

  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosze Black im dłużej chodzę po tej ziemi i składam drobinki wiedzy w jakąś tam własną całość to stwierdzam, że w jakąkolwie dziurkę byś nie zajrzał to zobaczysz tak wspaniałą i nieskończona precyzję świata, że odbiera mowę.

 

Ostatnio tak miałem np. z powstawaniem skał, mega ciekawe zjawiska rządzone przez prawa tak precyzyjne, że zakrawają o cud.

Edytowane przez icman
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Mosze Black said:

W Układzie Słonecznym nie istnieje ani jeden Księżyc, który posiada więcej niż 5% masy planety którą okrąża. Nasz Księżyc (zakładając że jest pełny) to 27% masy Ziemi!

Masa księżyca: 7,347 673×1022 kg

Masa Ziemi: 5,972 * 10^24 kg. 
No chyba raczej nie. Średnica jest 4 razy mniejsza, ale my tu mówimy o elipsach, czyli to jest jeden wymiar, a nie trzy. W tym wypadku wraz ze wzrostem średnicy masa rośnie bardzo szybko. 

Dzieląc to zauważymy, że Ziemia jest około 80 razy bardziej masywna od Księżyca. Bzdura. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lucid

Haha celna uwaga. W ogóle ten moment od 2:38 jak odlatuje sobie tą maszynka po sreberkach z czekolady ? 

To jest prawdziwy film co oni nagrali czy to ktoś se zmontował jak to mogło wyglądać mniej więcej?

 

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger Sreberka zostały :( Chciałbym wierzyć, że ludzie byli na księżycu, ale to jest dla mnie za trudne. Zabawne komentarze pod filmikiem.

Konfetti! I do tego leci jak jakieś ufo, brak krateru po lądowaniu wyjaśniony.

 

Edytowane przez Lucid
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, radeq said:

Czym się różni Twoje zdjęcie 

Tym, że twoje jest zrobione pod skosem i na twoim cienie są widocznie równoległe pomimo częściowej perspektywy. Nie trzeba być optykiem, żeby zobaczyć że na "moim" zdjęciu obiekty są w linii prostej, filmowane prostopadle do światła. Na twoim skośnie a i tak widać, że cienie są równoległe. Poprosiłem nawet o konsultację współlokatorkę i powiedziała, że cienie palm są równoległe tylko tak z ukosa jakoś ujęte.

Tym się różnią.

--

3 hours ago, Mosze Black said:

W Układzie Słonecznym nie istnieje ani jeden Księżyc, który posiada więcej niż 5% masy planety którą okrąża. Nasz Księżyc (zakładając że jest pełny) to 27% masy Ziemi!

Księżyc jest 81 razy mniejszy jeśli chodzi o masę od Ziemi i tylko 4 razy mniejszy, kiedy idzie o średnicę. To są dwie różne wielkości fizyczne jak prąd w amperach i długość w metrach. Do tego masy nie widać a średnicę tak. W moim przykładzie mówiłem o średnicy - na chłopski rozum Ziemia oglądana z Księżyca powinna być 4 razy większa niż Księżyc oglądany z Ziemi; odległość tak sama przecież.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dla was coś takiego. Pooglądajcie sobie. 
Dla tych śmiejących się z rozmiaru pamiętajcie, że musiało to być małe, ponieważ im większe, tym większa masa, a więc i więcej paliwa potrzeba. Z drugiej strony wylecenie z księżyca nie potrzebuje takiego impetu jak z Ziemi. 

 

 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger W komentarzach wyczytałem, że mogło to zostać sterowane z Ziemi, tylko moim zdaniem jest to niemożliwe przy takiej odległości, żeby zrobić to tak precyzyjnie.

Transmisja teorytycznie mogła być przesyłana na Ziemię, ale czy wtedy dysponowano taką technologią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesoły temat, aż sobie kilka filmików obejrzałem ;)

 

 

 

 

Tak, wiem, wszystko to dzieła wytwórni filmowej NASA ;)

 

Nie do końca rozumiem, o co Wam chodzi z tym zdjęciem z promieniami słonecznymi przebijającymi się zza chmur.

Nie widać tam nic szczególnego, Słońce znajduje się kilkadziesiąt stopni nad horyzontem pi razy oko w miejscu, gdzie skierowany jest obiektyw.

Perspektywa to rzutowanie przestrzeni trójwymiarowej na płaszczyznę, a ta jak wiadomo ma 2 wymiary.

Teoria o słupach światła załamanych przez chmury... ktoś tu chyba nigdy nie widział ich na żywo ;)

Edytowane przez Ancalagon
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, SzatanKrieger said:

A tak w ogóle, co sądzisz o tym jak odfrunął łazik elegancko w stronę ziemi? :D

Łazik to była w sumie chyba pierwsza zagadka w kontekście tego "lądowania na księzycu" pt "jak TO (łazik) sie zmieściło w TYM ( lądownik). Miąłem wtedy bekę jak wyznawcy kościoła NASA próbowali argumentować to w jaki sposób taki gabaryt łazika został zmieszczony w lądownik. Jeden typ nawet wysnuł teorię, że łazik tam juz został wysłany wcześniej w tajemnicy ;)

Oj ci kulowiercy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą z tym starmenem od Muska też jest wiele kontrowersji. Dla mnie wygląda to na zrobione komputerowo.

Ten błysk samochodu, kostium i danie tylko jednej kamerki z przodu jest zbyt podejrzane. Ten samochód powinien być cały w kamerkach przy takim przedsięwzięciu.

Zresztą były jeszcze inne filmiki tzw "spiskowców", które wyłapały wiele nieścisłości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AR2DI2

To w takim razie wytłumacz co oznacza to zdanie:

11 godzin temu, AR2DI2 napisał:

perspektywa działa tylko w poziomie

 

Wskazuje to wyraźnie na to, że nie do końca (o ile w ogóle) wiesz, o czym piszesz ;)

A nie rozumiem, bo ja nic wyjątkowego na tym zdjęciu nie widzę.

Czego ono niby ma dowodzić, tego że promienie rozchodzą się w liniach prostych?

Edytowane przez Ancalagon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.