Skocz do zawartości

Lądowanie człowieka na księżycu


Ankieta  

147 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wierzysz ,że ludzie wylądowali na księżycu?

    • Tak
      100
    • Nie
      45
    • Nie mam zdania, nie interesuję się tym.
      2
  2. 2. Czy mimo wielu "teorii spiskowych" krążących w internecie oraz materiałów i filmów dostępnych na YT nadal wierzysz ,że ludzie postawili stopę na księżycu ?

    • Tak
      99
    • Nie
      48


Rekomendowane odpowiedzi

19 minutes ago, Mayki said:

Natomiast wiedzę wyczytaną na podejrzanych blogach i podrzędnych kanałach przyjmujecie jako prawdę, no bo przecież oni są jedynymi oświeconymi w świecie głu

Veto! Nie żyję teoriami spiskowymi, nie gonię i wyszukuje informacji z podejrzanych blogów i tym bardziej też w nie nie wierzę! Lecz chętnie przeczytam jeżeli coś wpadnie w ręce co ma dopowiedzenia ktoś z przeciwnej strony i najcześciej uśmiechnę się szyderczo pod wąsem. Bo nie jestem osobnikiem wielkiej wiary. W 6 klasie podstawówki dotarło do mnie, że jestem ateistą nie znając tego terminu. Mam takie, a nie inne przeczucie. I tylko przeczucie. Wiem, że mogę się mylić. Ale tak czuję. Jeżeli chodzi np o Polskę, często się mówi, że przez kościół katolicki mało wiemy o naszych wierzeniach z przed chrztu. I są też takie postawy aby wrócić do tych wierzeń. Chętnie poczytam jakie one były, ale też w nie nie wierzę. 

Temat jest o ładowaniu na księżyc, też mam poczucie że to ściema, (skąd nie wiem, czy prawdziwe nie wiem) i zero wiedzy aby to obronić, tak czuję i już. 

 

A teraz jak dotrzeć do sprawdzonych wiarygodnych informacji? Internet to śmietnik tu można znaleść wszytko o wszytkim... Ale mało kto myśli o jakości, można udowodnić  i zaprzeczyć wszytkiemu. Jestem niewierny Tomasz. Czasem poptrzę, zweryfikuję zgodnie ze sobą...

 

@Mayki jest mi przykro za ten Twój pierwszy akapit, gdzie ja napisałem, że przyjmuję za właściwe to co jest w opozycji?

Edytowane przez zuckerfrei
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że nauka nie posiada stałych i niezmiennych dogmatów(w przeciwieństwie do religii). Często nowe odkrycia obalają stare. Tak było np. z mechaniką klasyczną. Do końca XIX w. była uznawana za najlepszą teorię. Jednak nie we wszystkich aspektach "działała". I tak powstała mechanika kwantowa czy relatywistyczna. 

Zresztą nie macie rację za wszystkim stoją żydzi oraz jaszczuroludzie którzy postanowili zniszczyć białą rasę:).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, Mayki said:

Na YT jest dość popularny film "WTC najbardziej kontrowersyjne wideo". Obejrzyjcie je sobie i zrozumcie, z jakim niedouczonymi impotentami umysłowym macie do czynienia w tego typu filmach.

Dochodzenie do prawdy ma to do siebie, że popełnia się po drodze mnóstwo błędów, zmienia kierunek badań itd. Dodatkowo to, że szukają prawdy również ludzie którzy nie są biegli w tym co robią, nei dyskwalifikuje całości zagadnienia. To tak jakbyś powiedział że Wałęsa naprawdę sam rozgromił Układ Warszawski bo jakiś kolo nakręcił film o tym że Wałęsa był agentem, a w filmie się pomylił i w ogóle źle się wysławiał.

Impotencja umysłowa, to jest wtedy jak łykasz jak pelikan wszystko co ci podają w wierzenie, i jeszcze się oblizujesz, ba, jesteś w stanie walczyć z innymi o to gówno. I teraz sobie dopasuj kto tu jest impotentem umysłowym.

" Idiota z dyplomem to ten sam idiota co wcześniej, tylko z pretensjami" i dodałbym, z przeświadczeniem, że pozjadał rozumy. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam siły już komentować i tłumaczyć FAKTÓW, które są basic'ami w liceum (zresztą u mnie na mat-fizie były). Ładnie udowodnione - dzięki tej wiedzy udało się wdrożyć mnóstwo wspaniałych technologii, których obecnie używamy.
Za każdy naukowy argument odpowiedzi są takie: "ONI KŁAMIĄ!", "SĄ OPŁACANI", "SKĄD WIESZ, ŻE TAK JEST?!", "JA JUŻ TROCHĘ ŻYJE NA TYM ŚWIECIE I MNIE JUŻ NIE OSZUKACIE!", "SPISEK JAJOGŁOWYCH"....

Nie obraźcie się, ale mam pewną radę dla was, @SzatanKrieger i @AR2DI2 - zbadajcie swoje IQ w Mensie. Nie zaszkodzi. 

Tak btw. korzystacie z GPS? 

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz gatunek lubi zadawać pytania? Czy to źle? Zostałem od małego informowany, że na nasza paleta jest kulista, widzałem to na geografii, ale też i w szkiełku. Jak tysiące ludzi, ktoś, gdzieś zadał pytanie, a jeżeli nie jest kulista? To źle ze zapytał? Drąży temat, bo np naczytał się o starożytnym Egipcie, gdzie Ziemię odpychał wielki skarabeusz. (Czy jakoś tak)

Problem jest wtedy kiedy dochodzi do tego wiara, że moja prawda jest najmojsza i tu pojawiają się zgrzyty... Jaka jest Ziemia nie wiem, ale wiem że za prąd przyjdzie mi rachunek... Bo ładowałem telefon z gps. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Strusprawa1 said:

Nie obraźcie się, ale mam pewną radę dla was, @SzatanKrieger i @AR2DI2 - zbadajcie swoje IQ w Mensie. Nie zaszkodzi. 


Badałem juz z 8 lat temu, miałem wtedy 124. Test był płatny. 

 

 

3 minutes ago, Strusprawa1 said:

Tak btw. korzystacie z GPS? 

Tak, korzystam z GPSa, i wiem, że ta technologia rozwinęła się wraz z rozwojem naziemnych stacji przekaźnikowych telefonii komórkowej.  Tak przy okazji, nie zainteresowała Cię jak dotąd kwestia tego, że pomimo około 20 tysięcy rzekomych satelit, internet pomiędzy kontynentami biegnie kablami rozciaganymi przez statki tysiące kilometrów po dnie oceanów? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytyczne i niezależne myślenie to nie tylko negowanie wszystkiego, co się rusza, ale również wyciąganie wniosków na podstawie tych danych, które posiadamy.

Dla mnie najmocniejszą poszlaką, że coś w teorii spiskowej może być na rzeczy jest przypadek, gdy zaczynają znikać ludzie, jak to się działo po Smoleńsku.

W przypadku lądowania na Księżycu jest zbyt wiele materiałów i zbyt wiele zaangażowanych osób, by oszustwo przeszło. Jego prawdopodobieństwo jest moim zdaniem nikłe.

 

Jeszcze taki filmik:

 

Powodzenia w kręceniu tego na Ziemi prawie 50 lat temu ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, AR2DI2 napisał:

ak, korzystam z GPSa, i wiem, że ta technologia rozwinęła się wraz z rozwojem naziemnych stacji przekaźnikowych telefonii komórkowej.  Tak przy okazji, nie zainteresowała Cię jak dotąd kwestia tego, że pomimo około 20 tysięcy rzekomych satelit, internet pomiędzy kontynentami biegnie kablami rozciaganymi przez statki tysiące kilometrów po dnie oceanów? 

Szybszy przesył danych. Do tego brak opóźnienia w sygnale. Światłowód na dnie Atlantyku łączący Europę z Ameryką pd. ma przepustowość 10 Tb/s. Co pozwala na przeprowadzenie np. 40 tyś. rozmów telefonicznych na raz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, AR2DI2 napisał:

Tak przy okazji, nie zainteresowała Cię jak dotąd kwestia tego, że pomimo około 20 tysięcy rzekomych satelit, internet pomiędzy kontynentami biegnie kablami rozciaganymi przez statki tysiące kilometrów po dnie oceanów? 

Hmmm odległość z Polski do USA to jakieś 8000 km, z satelit jakieś 70000 km (w dwie strony), czyli wychodzi, że drogą "morską" sygnał idzie 10x szybciej? Do tego problem z nadawaniem do satelity.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Ancalagon said:

Powodzenia w kręceniu tego na Ziemi prawie 50 lat temu ;)

Proszę bardzo. Stanley Kubrick "2001: A Space Odyssey". Dlatego jak twierdzi sam, a który to wywiad z nim wrzuciłem wyżej, NASA zleciła mu nakręcenie sfingowanego lądowania na księźycu, gdyż potrafił bardzo przekonująco kręcić science fiction.

Film z 1968 roku
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AR2DI2

No cóż pokazują ludziom ale prawda boli i nie ma co się oburzać. Po prostu niech wiedzą w co chcą.

@Strusprawa1

Testy IQ to sprawdzanie jak dobrze jesteś w stanie rozwiązywać krzyżówki. Tych testów można się nauczyć i wtedy cudownie sobie IQ podniesiesz o 30 punktów czy tam ileś.

Inteligencja jest znacznie czymś bardziej rozległym niż umiejętność rozwiązywania zadań przygotowanych z jedną odpowiedzią poprawną. 

Testy na IQ - to jak już to sam powinieneś dochodzić do pewnych założeń i twój wynik wpisywać w daną kolumnębl czy coś tam.

Testy IQ może rozwiązać czlowiek, który nie jest w stanie dodać 3 plus 7 jeśli miał wyjątkowo dużo szczęścia i wskazywał na jedną z 6 poprawnych odpowiedzi cały czas np tzw debil (określenie lekarskie) jest w stanie mieć maks IQ przy dużym szczęściu.

Dlatego te testy to trochę pic. Generalnie ludzie, którzy szukają potwierdzenia swoich możliwości  umysłowych w zadaniach tego typu mają braki. Inteligenty człowiek, nie potrzebuje się "mierzyć" względem innych.

 

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, AR2DI2 napisał:

A ja gdzieś napisałem, że uważam, że jest płaska? Oszukują Cię ze szczepionkami, z polityką, z wyborami, to co, myslisz, że w innych kwestiach mówią ci szczerą prawdę? Naiwność. 

Najmadrzejsza księga na ziemi (tej ziemi) - Biblia udziela nam tu bezcennych wskazówek.

A mianowicie w Ewangelli wg św. Łukasza zauwazono, iż "kto w drobnej rzeczy wiernym jest, i w wielkiej rzeczy wiernym będzie"

Co wprost się przekłada na - kto kłamie w sprawie drobnej - i w wielkiej kłamać będzie.

 

Dlatego też jesli widzę "opracowanie naukowe", w ktorym choćby jedna rzecz nie jest zgodna z czystą logiką, zaś skrzetnie jest to pomijane - uznaję natychmiast, że to ściema. I zawsze to się potwierdza.

 

Kiedyś byli prawdziwi Nobliści. Czyli - prawdziwi naukowcy z prawdziwym umysłem.

Jednym z nich był R. P. Feynman. Ten rzekł kiedyś tak oto:

 

"Istnieje rodzaj rzetelności naukowej, pewna zasada pracy naukowej, ktorej w życiu odpowiada stuprocentowa uczciwość. Na przykład kiedy stworzycie teorię i przygotowujecie ją do publikacji - musicie podać wszystkie fakty, które są z nią niezgodne - a nie tylko te, które są zgodne"

 

Ta zasada notorycznie obecnie jest łamana.

 

Albert Einstein zauważył to samo - a mianowicie - "the important thing is not to stop questioning"

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst ktoś napisał po Angielsku a propos tych mensmenów.

W sumie dobry biznes na sprawdzeniu czy jesteś "inteligenty" płacisz komuś by sprawdził Twoja inteligencję ?

To tak jakbyś potrafił jeździć na koniach i zapłacił właścicielowi stajni by sprawdził czy potrafisz jeździć i by Cię ocenił ?

"Łooo Panie jeździsz Pan jak wicher, jesteś w 2% najlepszych, szacun ziom a teraz daj mi tę 400 zł" 

 

 High IQ Mensa Idiots why are they stupid and useless and only good at solving childish tests:

 

 
How come no successful really intelligent people have these high iq's?
All these people with high iq's end up doing nothing.
If they really were that intelligent they would solve real problems; like
finding another energy source for the
world, extending human life, discovering alien intelligent life on other
planets, discovering the unified theory in physics, discover what is
the meaning of life, invent space ships that can help us colonize other
planets, discover ways of supplying people all over the world with abundant
food.
The reason they can't is because they really are not that smart. They are
just good at doing iq tests. Tests which were designed not to test true
intelligence which is something a lot more complex, but rather
test how well educated you are about the accepted ways of thinking in
society. So really they are not independent thinking and
creative thinkers, but rather are advantaged members of society due to their
being born in the right social class who are socialized to be robotic,
conforming, cowards, who
accepted from others (parents and society - who forced them to work all
day learning all this mindless garbage so they could show everyone how well
they do at tests) how they are supposed to think and excelled at following
others opinions of what it means to be smart. Which makes them useless and
stupid.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mi któryś z płaskoziemców wyjaśni, czym są fazy księżyca (tzn w jaki sposób płaska ziemia powoduje zacienienie księżyca w kształcie charakterystycznego "rogala"). Dodatkowe pytanie: czy księżyc też jest płaski? A Słońce?

Edytowane przez baron Ungern von Sternberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, baron Ungern von Sternberg napisał:

Niech mi któryś z płaskoziemców wyjaśni, czym są fazy księżyca (tzn w jaki sposób płaska ziemia powoduje zacienienie księżyca w kształcie charakterystycznego "rogala"). Dodatkowe pytanie: czy księżyc też jest płaski? A Słońce?

 

To już dawno zostało wyjaśnione przez Mastufa ibn Alafiego.

Tzw. "fazy księżyca" to jeden z przejawów knowań wielkiego szatana.

Tak naprawdę to żadnego księżyca w ogóle nie ma więc nie ma na czym lądować.

A te takie białe coś to zwykłe jajko, po prostu spozieramy na jego czubek stąd wrażenie okrągłości.

Dodam, że to jajko nas kocha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cagliostro napisał:

Tak tak, na tej zasadzie: Smoleńsk to była wina niedoszkolonych pilotów, Sikorski miał zwykły wypadek, Hitler zginął w swoim bunkrze a WTC faktycznie rozwaliły dwa samoloty... :) i tak można mnożyć i mnożyć....

Nie nazywaj kogoś niedouczonym impotentem tylko dlatego, że wierzysz w jakieś swoje banialuki.

Nie mów, że to w co ja wierzę to są banialuki tylko dlatego, bo ty w to nie wierzysz. Mechanizm wyparcia u ciebie jest olbrzymi, wszystko w co ty wierzysz jest ok, a jak w coś nie wierzysz to na pewno banialuki. W filmiku o którym wspominałem autor twierdził, że w WTC nie uderzyły samoloty, że zostały one doklejone w photoshopie na filmach które puszczali w TV i w necie. Czekam na dowody potwierdzające, ze to prawda skoro uważasz, że to, w co ja wierzę (że w WTC samoloty uderzyły) to banialuki.

 

Zastanawiam się, kiedy Panowie @AR2DI2 @SzatanKrieger @Bonzo zorientują się, że postępują dokładnie tak samo jak ci, których nazywają głupcami siedzącymi w Matrixie. Łykacie wszystko, co wam wywrotowcy i spiskowcy podsuną pod nos.

 

Skoro NASA kłamie, to cywile też mogą kłamać. Tak samo youtuberzy publikujący filmy. Skąd wiecie, że np. wolnemedia nie kłamią? Dlaczego ich nie podważacie?

Skoro NASA kłamie, że poleciała na Księżyc, to może też kłamią, że nie spotkali kosmitów, którzy pomogli im polecieć na Księżyc. Macie dowody?

Skoro członkowie Mensy to idioci, to ci, którzy nie są członkami Mensy (np. wy) też mogą nimi być.

Skoro szczepionki są złe, to może tomografy komputerowe i apap też są złe i zabijają nas od środka. 

Skoro władza kłamie, to może antyszczepionkowcy i zwolennicy teorii spiskowych też kłamią. Sprawdziliście to?

Skoro media kłamią, że niby nie było zamachu w Smoleńsku, to może pisiory kłamią, że był? 

Skoro władza kłamie, że samoloty rozwaliły WTC, to może ludzie twierdzący, że były tam podłożone ładunki też kłamią? Przecież oni na tych filmikach zarabiają $$$, mogą kłamać aby wywołać sensację i nabić miliony wyświetleń i zarobić na studia.

 

@zuckerfrei Nie chciałem Cię urazić, ale sam widzisz jak to z boku wygląda. Twierdzicie, że podważacie wszystko, ale wygląda to tak, jakbyście podważali tylko to, co oficjalne. Dlaczego nie podważacie teorii spiskowych? Bonzo wspomniał o notorycznie łamanej zasadzie, by wszelkie teorie publikować razem z faktami im niezgodnymi. Dlaczego sami tego nie robicie? Dlaczego żaden z was nie podał listy ZA i PRZECIW dot. lądowania na Księżycu? 

 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mayki napisał:

następny. Co z tego, że Księżyc jest 1000 razy dalej, skoro ta olbrzymia odległość jest praktycznie pusta i nie potrzeba żadnego napędu, by w kosmosie lecieć sobie w nieskończoność? Trudność wysłania sondy na orbitę i sondy poza układ słoneczny jest taka sama - trzeba pokonać grawitację Ziemi, atmosferę, tarcie, opór powietrza itp. Jak już to zrobisz i znajdziesz się poza atmosferą - nie ma większego znaczenia, czy polecisz 500km czy 500 000km - ustalasz kurs, wyłączasz silniki i dryfujesz w próżni. Jedyną więc większą trudnością w przypadku lotu na Księżyc jest lądowanie na Księżycu oraz start z jego powierzchni. 

No tak,i mogę wstrzymać oddech na kilka dni,nie jeść nie pić nie srać.

żyje kilka dni w safandrze i  w nim wszystko robię nie zdejmując go.

 

a propos pokaż mi szczątki skrzydeł samolotu który uderzył w pentagon.

Edytowane przez kryss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, jeśli chodzi o technologię. Istniała firma, która zajmowała się wynoszeniem satelit geostacjonarnych na orbitę. Jest jeden, najbardziej niezawodny model rakiety stworzony przez Rosjan, dla ciekawych wygooglujcie Zenit 3SL. Technologia nie zmieniła się od lat 60-tych, nikt ich nie przegonił przez tyle lat. Technologii pilnują. Tak na marginesie, na tych samych rakietach mają po montowane głowice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.