Skocz do zawartości

Lądowanie człowieka na księżycu


Ankieta  

147 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wierzysz ,że ludzie wylądowali na księżycu?

    • Tak
      100
    • Nie
      45
    • Nie mam zdania, nie interesuję się tym.
      2
  2. 2. Czy mimo wielu "teorii spiskowych" krążących w internecie oraz materiałów i filmów dostępnych na YT nadal wierzysz ,że ludzie postawili stopę na księżycu ?

    • Tak
      99
    • Nie
      48


Rekomendowane odpowiedzi

Żeby rozładować atmosferę (do tej księżycowej):

 

"Izrael stworzył swój własny program kosmiczny. No i polecieli ci dzielni astronauci w swej koszernej rakiecie. Nowoczesna technologia, lecą niebywale szybko, mijają kolejne planety, gwiazdy, czasem zdarzy się jakaś mgławica... W pewnym momencie są już tak daleko, że pojawiają się masy antymaterii. Nic to, lecą dalej, mijając antygalaktyki, antygwiazdy... Patrzą - antyplaneta. Lądujemy - pada decyzja. I wylądowali na antypolanie. Rozglądają się, a na skraju antypolany, pod antylasem stoi sobie antydomek. Antydym leci z antykomina, pewnie zamieszkany. Podchodzą bliżej, zaglądają przez antyokno - pustka. Chwytają antyklamkę, otwierają antydrzwi, a w antysalonie, przy antystole siedzą antysemici."

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, radeq said:

Tylko jeszcze najpierw trzeba poprosić mamę żeby zassała całe powietrze z pokoju :D

 


No ja na Twoim miejscu to bym z taka dumą nei wrzucał tego filmiku, bo jeśli przyjmiemy że jest on odwzorowaniem zachowania pyłu na księzycu, to...zaorałes kolego NASA, i swoich kolegów w wierze.  Tłumaczyć dlaczego?

Chyba trzeba.

Otoż. Jeśli pył zachowuje się na księzycu jak na tym filmiku chłopca, to i astronautów na księzycu obowiązują takie same prawa, tak? Zamiast więc skakać jak skaczą na filmikach - wyżej i spadając dłużej na podłoże, powinni miec większe problemy z odrywaniem się, a opadac powinni znacznie szybciej niz na ziemi. No bo próznia tak? 

SAMOZAORANIE. 

Koleś na filmiku, a wy wraz z nim zapomnieliście o tym, że tam podobno ciążenie jest mniejsze niż na ziemi, pomimo próżni więc pył powinien się unosić dużo dłużej. Prosta logika. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, AR2DI2 napisał:

- wyżej i spadając dłużej na podłoże, powinni miec większe problemy z odrywaniem się, a opadac powinni znacznie szybciej niz na ziemi. No bo próznia tak? 

SAMOZAORANIE. 

Koleś na filmiku, a wy wraz z nim zapomnieliście o tym, że tam podobno ciążenie jest mniejsze niż na ziemi, pomimo próżni więc pył powinien się unosić dużo dłużej. Prosta logika.

To tylko pokazuje, jak nie ogarniasz podstaw fizyki, Newton i Galileusz w grobie się obracają ;)

Edytowane przez radeq
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, radeq said:

To tylko pokazuje, jak nie ogarniasz podstaw fizyki, Newton w grobie się obraca ;)

Mistrzu, babskimi "argumetami" jakim sie tu posługujecie typu " leczcie się" czy " nei ogarniasz" to nie zemną. Jak masz coś do powiedzenia to napisz to jak cżłowiek. 

Obal to co napisąłem wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AR2DI2 napisał:

Mistrzu, babskimi "argumetami" jakim sie tu posługujecie typu " leczcie się" czy " nei ogarniasz" to nie zemną. Jak masz coś do powiedzenia to napisz to jak cżłowiek. 

Obal to co napisąłem wyżej. 

Cytat

Grawitacyjna zasada Galileusza (inaczej zwana prawem swobodnego spadania ciał w polu grawitacyjnym) – zasada odkryta przez Galileusza w 1602 r. Głosi, że w jednorodnym polu grawitacyjnym przy braku innych sił (takich jak tarcie), wszystkie ciała spadają z jednakowym przyspieszeniem.

Zasada ta nie jest spełniona w przypadku istnienia np. oporu powietrza i dlatego w powietrzu piórko spada wolniej niż metalowa kula.

Galileusz wymyślił tę zasadę sprowadzając do sprzeczności zasadę wcześniej obowiązującą stworzoną przez Arystotelesa. Mówiła ona, że ciała o większej masie spadają z większym przyspieszeniem

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, radeq said:
Quote

Grawitacyjna zasada Galileusza (inaczej zwana prawem swobodnego spadania ciał w polu grawitacyjnym) – zasada odkryta przez Galileusza w 1602 r. Głosi, że w jednorodnym polu grawitacyjnym przy braku innych sił (takich jak tarcie), wszystkie ciała spadają z jednakowym przyspieszeniem.

Zasada ta nie jest spełniona w przypadku istnienia np. oporu powietrza i dlatego w powietrzu piórko spada wolniej niż metalowa kula.

Galileusz wymyślił tę zasadę sprowadzając do sprzeczności zasadę wcześniej obowiązującą stworzoną przez Arystotelesa. Mówiła ona, że ciała o większej masie spadają z większym przyspieszeniem

 

No i?

Rozpiszę ci to jeszcze raz, a ty to obal. 

Wrzucasz filmik który pokazuje, że w próżni pył ma problem z wzbiciem się w górę, no bo próznia. Ma to być odwzorowanie warunków na księzycu, jak dobrze rozumiem.

Dlaczego więc na księzycu kosmonauci zachowują się inaczej - skaczą wyżej i lżej, a do tego dłużej opadają.

Kum kum? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, radeq said:

Bo jest mniejsza grawitacja. 


Dokładnie. Dlatego ten film jest z dupy, bo nie jest odwzorowaniem warunków na księżycu. Nie pokazuje więc jak powinien sie na ksęiżycu zachowywać pył. 
.................................
@AR2DI2 Swobodny spadek z wysokości 2 metrów (czy to astronauty czy to pyłku księżycowego) trwa 1.54 sekundy. 

Tak, w tych samych warunkach. Tymczasem filmik jest kręcony na ziemi, gdzie panuję inna grawitacja. W zwiazku z tym nie jest odwzorowaniem zachowania pyłu na księzycu. Ile mozna tłumaczyć proste rzeczy.

 

Edytowane przez AR2DI2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, AR2DI2 napisał:

Dokładnie. Dlatego ten film jest z dupy, bo nie jest odwzorowaniem warunków na księżycu. Nie pokazuje więc jak powinien sie na ksiżycu zachowywać pył. 

Nie odwzorowuje, ale pokazuje zależność, w słoiku szybko się wnosi i opada, na księżycu będzie to jakieś 6 wolniej trwało. Natomiast na ziemi ze względu na powietrze wznoszenie i opadanie pyłu będzie dużo dłuższe niż w próżni księżycowej, co jest pokazane na filmie, a gdyby była ta sama atmosfera na księżycu co na ziemi, to wznoszenie i opadanie pyłu było wtedy kurewsko długie. 

Edytowane przez radeq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, AR2DI2 napisał:


Dokładnie. Dlatego ten film jest z dupy, bo nie jest odwzorowaniem warunków na księżycu. Nie pokazuje więc jak powinien sie na ksiżycu zachowywać pył. 
 

Ten film pokazuje jak zachowuje się pył w próżni. Jeśli chodzi o czas, to skala "księżycowa" ma się do ziemskiej jak 1 : 2.5 (czyli jak 4: 10), tzn: opadanie pyłu na księżycu trwa 2.5 razy dłużej niż w słoiku pozbawionym powietrza na Ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, radeq said:

Natomiast na ziemi ze względu na powietrze wznoszenie i opadanie pyłu będzie dużo dłuższe niż w próżni księżycowej. 

No bzdury opowiadasz. W takim razie dlaczego kosmonauci wzbijają się lżej w górę i dłużej opadają? 

Ja nei wierzę że wy tego nie załapujecie. Po prostu już idziecie w zaparte za wszelką cenę. 

Edytowane przez AR2DI2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kryss napisał:

Wiesz to wynika z doświadczenia mam prawie 50 tkę i wiele razy zrobiono ze mnie wała,dlatego teraz w nic na słowo i obrazek w tv nie wierzę.

a Ty sobie wierz nawet w garbate aniołki.

Ja pytałem skąd wywnioskowałeś, że we wszystko wierze co mi tylko ktoś powie? Na jakiej podstawie?

 

To, że masz 50 lat to żaden argument. 

 

I teraz też może w wała Cię robią z tymi teoriami spiskowymi. Nie sądzisz?

 

Garbate aniołki ?? 

 

2 godziny temu, zuckerfrei napisał:

Dobrze rób ze mnie dalej debila. Poczuj się lepszy. Bo mam inne zdanie. A odczucia mam takie ze mnie obrażasz bo nie myślę wg Twojego kanonu. Jesteś taki zabawny. 

Nie obrażam Cię tylko mówie, że odczucia tu nic nie zmienią. 

 

Ja Cię lubie tak jak innych ? 

 

2 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

Podawałem Ci choćby filmy od astrofazy, który wszystko omawia co napisałeś

Podawałem te same filmiki co Ty już w 2 karcie i nie wiem czy ktoś to oglądał, a tam wszystko fajnie prosto było wyjaśnione. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronek, dokładnie Nic nie zmieniają. Tylko piszę jak czuję. Dobra skończmy. 

 

Ok lądownik wylądował na księżycu. Ale to miejsce wyglada i tak zbyt sterylnie, ok wolno opadał, ale nie ma żadnego uślizgu, tylko tak ładniutko posadzony. Czepiam się szczegółów?  To możliwe?

Zajdę was jeszcze od tyłu? Kto da sobie odciąć rękę za to, że byliśmy na księżycu? :p

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez jakieś ostatnie 2 mc mam straszną awersję do yt.

@Gr4nt przecież większość tych kurwa wypocin to śmietnik. A jak widzę kanał o ufoludkach itd, z charakterystyczna muzyczką w tle, a 99% materiału jest z dupy to krew mnie zalewa, a zombie się patrzą, a hajc się zgadza.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerażają mnie wyniki ankiety i to co niektórzy tu wypisują, dramat. Myślę że reputacji form to nie pomaga, trudno poważnie traktować dorosłych gości którzy negują lądowanie na księżycu w 2018 roku przy tak ogromnej ilości dowodów.

Edytowane przez osadnik
  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuckerfrei Telewizja kłamie, radio kłamie ale przecież mamy YT, źródło niepodważalnej prawdy. A dyskusja w tym temacie sprowadza się do tego kto lepszy filmik wyjaśniający wszelkie tajemnice znajdzie na YT. Siedząc w domowym zaciszu przerzucamy się dowodami za lub przeciw wynalezionymi w necie.

 

Przestałem brać na poważnie ten wątek po tym jak jeden z dyskutantów napisał, że jemu "się wydaje", że silniki odrzutowe nie działają w próżni; polecam doświadczenie - trzymając w rękach worek cebuli z biedronki, siadamy na krześle z kółkami i odrzucamy worek cebuli przed siebie. Inny z biorących udział w dyskusji napisał, że do wysłania obiektu na orbitę trzeba tyle samo energii co do wysłania obiektu na Marsa.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.