Skocz do zawartości

Lądowanie człowieka na księżycu


Ankieta  

147 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wierzysz ,że ludzie wylądowali na księżycu?

    • Tak
      100
    • Nie
      45
    • Nie mam zdania, nie interesuję się tym.
      2
  2. 2. Czy mimo wielu "teorii spiskowych" krążących w internecie oraz materiałów i filmów dostępnych na YT nadal wierzysz ,że ludzie postawili stopę na księżycu ?

    • Tak
      99
    • Nie
      48


Rekomendowane odpowiedzi

@osadnik

Można też użyć tego zwrotu w stylu:

"Przeraża mnie, że wszędzie istnieje kłamstwo i manipulacja a jednak ludzie nie chcą jej widzieć i wierzą we wszystko a przede wszystkim usprawiedliwiają swoje złudne wierzenia by w razie czego nie musieli badać wszystkich swoich wierzeń, ponieważ ich świat by legł w gruzach"

 

Napisałem Panie @osadnik dwa razy, teraz jest trzeci raz, że jeśli jesteście tak przekonani o prawdziwości lądowania na księżycu to czy byście przyłożyli sobie pistolet z naładowanymi nabojami do głowy, wiedząc iż jeśli sklamiecie pistolet się odpali i was zabije. Dwóch napisało, że nie są pewni tak na wszelki wypadek oni byli szczerzy, reszta rozumiem iż są świecie przekonani a skoro są, to nie ma problemu :)

 

Chętnie wyjaśnimy sobie wątpliwości, wszak jesteście ludźmi wykształconymi i inteligentnymi.

Ja uważam, że jest tyle znaków zapytania w tych lotach kosmicznych, że szkoda gadać. 

Pozostaje również kwestia meteorytow, których w ogóle nie widać.

A przede wszystkim dla mnie najśmieszniejszą sprawa jest to jak taką małą pralką byli w stanie ucelować i powrócić na ziemię, nie wiem czy wiecie ale by się odbić od księżyca i idealnie wycelować w ziemię, wbrew pozorom nie jest tak łatwo. Najmniejszy błąd i dupa a oni sobie odlatują fruwajacym boshem jak gdyby nigdy nic. Ten filmik wygląda komicznie :)

 

Już nie wspominam, że warunki na księżycu można symulować również na ziemi, wszak wszędzie jest tzw kosmos.

 

I moja prośba.

My, którzy pytamy nie jesteśmy waszymi wrogami, my jesteśmy wątpiącymi. Ci co pytają czyli ludzie mojego pokroju, zostali oszukani setki razy. My wątpimy i pytamy tylko tyle i aż tyle ;)

 

Jest tyle rzeczy, które nie pasuje w tych misjach, że szkoda gadać. Dodatkowo nikt z was się nie odniósł do tego, że znany reżyser według filmweb nr 2 na świecie stwierdził, że to on nagrywał te loty :)

To, że go zamordowali jak zaczął sypać no cóż trudno, za bardzo zaprzyjaźnił się z gojami widocznie :) 

 

 

No ale dobra, tyle z mojej strony. Miłego dnia.

 

Pozdrawiam.

 

 

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, SzatanKrieger said:

Pozostaje również kwestia meteorytow, których w ogóle nie widać.

Nie widać, ponieważ kosmos to w przeważającej części pustka. 
http://joshworth.com/dev/pixelspace/pixelspace_solarsystem.html

 

9 minutes ago, SzatanKrieger said:

A przede wszystkim dla mnie najśmieszniejszą sprawa jest to jak taką małą pralką byki w stanie ucelowac i powrócić na ziemię, nie wiem czy wiecie ale by się odbić od księżyca i idealnie wycelować w ziemię, wbrew pozorom nie jest tak łatwo. Najmniejszy błąd i dupa a oni sobie odlatują fruwajacym boshem jak gdyby nigdy nic.

Już nie wspominam, że warunki na księżycu można symulować również na ziemi, wszak wszędzie jest tzw kosmos.

Trzeba powtarzać, że im większy, tym więcej paliwa? Wszystko zostało idealnie skonstruowane. Problem w tym, ze Ci się WYDAJE. "MI SIĘ WYDAJE, ŻE TO TAK NIE MOŻE BYĆ", "MI SIĘ WYDAJE TO", "MI SIĘ WYDAJE TAMTO". Mi się wydaje, ze gwiazdy na niebie są helikopterami stojącymi w miejscu ze światłami, a tak naprawdę są gigantycznymi kulami gazu oddalonymi o biliony miliardów kilometrów od nas. 

 

Wiesz, że to było i musiało być wyliczone? Nie wyobrażasz sobie jak dokładnie można liczyć to. Polecam ci program Maxima. 

Zresztą jest to wojsko USA. Już w 1945 mieli broń atomową. Też uważasz, że dziesiątki tysięcy ofiar nie umarło, ale zniknęło w studiu filmowym? 

 

13 minutes ago, SzatanKrieger said:

My, którzy pytamy nie jesteśmy waszymi wrogami, my jesteśmy wątpiącymi. Ci co pytają czyli ludzie mojego pokroju, zostali oszukani setki razy. My wątpimy i pytamy tylko tyle i aż tyle ;)

Przy ukazaniu tylu wytłumaczeń (jak dzieciom) i dowodów twoje dalsze wątpliwości tego tematu źle świadczą o Tobie. 

Zdradzę Ci coś - nie będziesz wyjątkowy jak będziesz w to wątpił, nikt ci nie da orderu uśmiechu, nie popuści ci żadna karyna. Będziesz śmieszny, bo twój umysł neguje rzeczywistość. Świat opiera się na prawach fizyki poczynając od praw dynamiki Newtona, które TUTAJ TAKŻE DO JASNEJ CHOLERY SĄ ZAPRZECZANE. 

 

15 minutes ago, SzatanKrieger said:

"Przeraża mnie, że wszędzie istnieje kłamstwo i manipulacja a jednak ludzie nie chcą jej widzieć i wierzą we wszystko a przede wszystkim usprawiedliwiają swoje złudne wierzenia by w razie czego nie musieli badać wszystkich swoich wierzeń, ponieważ ich świat by legł w gruzach"

No, fajny cytacik, taki o niczym. Jak nie ma się jak argumentować, to wypisuje się cytaty o kłamstwach i manipulacji. Fajnie. 

Pewnie uważasz, że miliardy na tą misje też zniknęły "od tak dla jaj" na produkcję filmową? Wysiłek tysięcy inżynierów - to nie istniało, tak? 

 

Przyjmując postawę "wątpię we wszystko" automatycznie odpychasz od siebie możliwość jakiejkolwiek indywidualnej twórczości - stawiania nowej cegiełki do tego świata (czyli w sumie jedyne co naprawdę może mieć sens na tym świecie). 

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Gr4nt said:

Skoro wierzymy/nie wierzymy w prawdziwość filmu z lądowania na księżycu to dlaczego mamy wierzyć/nie wierzyć w filmiki domorosłych badaczy teoretyków?

Tak sobie tylko tu dyskutujemy. Jak za niski poziom to zwyczajnie nie bierz w tym udziału.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AR2DI2 Ciekawie piszesz o stosunkach damsko-męskich, z tego co piszesz wynika, że masz niemałe doświadczenie z kobietami, łącznie z tymi z najwyższej półki tzw. 10/10. Ale po treści tej dyskusji dochodzę do wniosku, że nie było mnie przy tym jak obcujesz z kobietami. Możesz to udowodnić jakimś filmikiem? To tak żartem mówiąc.

 

A na poważnie to zastosuję się do twojej rady. :)

Edytowane przez Gr4nt
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger O, żółte napisy.
Ogólnie odechciewa się oglądać gdy gość mówi banaluki o tym, że "nie da się wylecieć w kosmos", bo atmosfera nie pozwala. Nie wiem jak trzeba być naiwnym, żeby w to 'uwierzyć". 
Satelity, lecą niekiedy nawet 30 tys. km poza Ziemią. 

Tak więc tak... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, SzatanKrieger said:

Filmik, który wysłałem chyba rozwiewa wszystkie pytania. 

Do mnie to przemawia.

Co byś nie przedstawił ktoś zawsze napisze ,że "żółte napisy" i tym sposobem wyśmieje wszystko. Już sama freudowska pomyłka Aldrina i złapanie za pierś jakby mu ulżyło daje do myślenia .

Edytowane przez EMKEJ
literufka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skafandry jak i statek kosmiczny są ekranowane. Wiatr słoneczny składa się z protonów, elektronów oraz cząstek alfa. Do ich zatrzymania wystarczy warstwa stali, aluminium lub nawet warstwa tworzywa sztucznego. Zazwyczaj gdy mówi się o promieniowaniu jonizującym to ludzie myślą o bombie atomowej. Gdzie faktycznie w czasie jej wybuchu powstają duże ilości promieniowania elektromagnetycznego w tym promieniowanie gamma oraz rentgenowskiego. Które to faktycznie mogą przeniknąć przez warstwę ziemi, betonu lub stali. 

Ten film wyjaśnia również jak można było przelecieć przez "zabójcze" pasy Van Allena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

Ogólnie odechciewa się oglądać gdy gość mówi banaluki o tym, że "nie da się wylecieć w kosmos", bo atmosfera nie pozwala. Nie wiem jak trzeba być naiwnym, żeby w to 'uwierzyć". 

Nie da się, bo sonda Voyager 1 to też fotomontaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanley Kubrick.
Wybitny reżyser. Znany min z genialnego i nowatorskiego dzieła pt "Odyseja kosmiczna 2001" https://pl.wikipedia.org/wiki/2001:_Odyseja_kosmiczna_(film) gdzie w sposób nowatorski i perfekcyjny pokazuje sceny w "kosmosie".

interpe.jpg

15 lat przed śmiercią udziela wywiadu w którym zastrzega, że to co mówi może zostac pokazane dopiero po jego śmierci.  

1kubrick.jpg

 

 

kubrcick.jpg


skubrick.jpg


No ale jak powiedział Mark Twain "Łatwiej jest człowieka oszukać, niż przekonać, że został oszukany". 



 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radeq

Nie wiem bracie ale jest koleś, któremu NASA zlecała malowanie ziemi. Był to malarz z niebywałą precyzją i został zatrudniony do tego zadania, wiem iż jakoś potrafił malować cyfrowo czy jakoś tak, dlatego też co roku ziemia inaczej wyglądała że "zdjęć satelitarnych"

Nie wiem czy nadal koleś żyje.

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.