Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
EMKEJ

Lądowanie człowieka na księżycu

Ankieta  

96 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy wierzysz ,że ludzie wylądowali na księżycu?

• Tak
      64
    • Nie
      30
    • Nie mam zdania, nie interesuję się tym.
      2
  2. 2. Czy mimo wielu "teorii spiskowych" krążących w internecie oraz materiałów i filmów dostępnych na YT nadal wierzysz ,że ludzie postawili stopę na księżycu ?

• Tak
      64
    • Nie
      32

Polecane posty

Czy ktoś jeszcze to widzi, że są dwa lądowniki? W dwóch różnych miejscach na tej samej misji? W odległości przynajmniej 200m, zważywszy na wielkość LEMa.

07ybXPn.png

Wytłumacz mi proszę jak to jest możliwe że LEM się przemieszczał w przestrzeni w czasie misji?

To nie jest możliwe.

-- a teraz o cieniach --

15 hours ago, Ancalagon said:

To jest poprawny rozkład promieni światła, optyka na poziomie podstawowym:

34ce245268827.png

Jeżeli się nie zgadzasz, powiedz dlaczego.

Dziękuję ci stokrotnie. Pokazałeś gdzie się zetną te promienie i wskażą punkt z którego wychodzą. Właśnie udowodniłeś, że źródło tego światła jest punktowe i całkiem blisko naszego bohatera.

KmJ5hsr.jpg

Co jest oczywiście niemożliwe jeśli źródłem światła jest Słońce bo promienie byłyby równoległe zarówno w pionie ja i w poziomie.

tak jak ci tutaj (też zdjęcie z boku i o niespodzianko!, równoległe promienie wyszły.)

PtxYwkL.jpg

Odrobina teorii:

SunsRaysDecSolstice.jpg

Dziękuję ci @Ancalagon za to, że udowodniłeś tę prostą i nieoczywistą rzecz - NASA zrobiła te zdjęcia na Ziemi, tak samo jak nakręciła filmy i w ogóle całe to przedstawienie.

Edytowano przez wrotycz
  • Like 1

1 godzinę temu, wrotycz napisał:

Wytłumacz mi proszę jak to jest możliwe że LEM się przemieszczał w przestrzeni w czasie misji? 

To nie jest możliwe. 

Owszem, nie jest to możliwe. Zresztą wyraźnie widać na obydwu zdjęciach, że lądownik jest w tym samym miejscu.

I nie, nie ma tam żadnych dwóch lądowników w dwóch różnych miejscach, są tylko różne lokalizacje wykonującego zdjęcia.

Dziękuję ci stokrotnie. Pokazałeś gdzie się zetną te promienie i wskażą punkt z którego wychodzą. Właśnie udowodniłeś, że źródło tego światła jest punktowe i całkiem blisko naszego bohatera.

Co jest oczywiście niemożliwe jeśli źródłem światła jest Słońce bo promienie byłyby równoległe zarówno w pionie ja i w poziomie. 

Dziękuję ci @Ancalagon za to, że udowodniłeś tę prostą i nieoczywistą rzecz - NASA zrobiła te zdjęcia na Ziemi, tak samo jak nakręciła filmy i w ogóle całe to przedstawienie.

Udowodniłem, owszem, ale coś zupełnie innego:

20d8d76925356.png

74e6592a4bdbe.png

Makao... i po makale ;)

Ty się już lepiej w temacie cieni nie wypowiadaj, bo poziom Twojego samoośmieszenia powoli osiąga dosyć niebezpieczne poziomy.

Edytowano przez Ancalagon
  • Like 1
  • Dzięki 1

3 hours ago, Ancalagon said:
4 hours ago, wrotycz said:

To nie jest możliwe. 

Owszem, nie jest to możliwe. Zresztą wyraźnie widać na obydwu zdjęciach, że lądownik jest w tym samym miejscu. 

I nie, nie ma tam żadnych dwóch lądowników w dwóch różnych miejscach, są tylko różne lokalizacje wykonującego zdjęcia. 

Nie jest w tym samym miejscu. Nałożyłem te obrazki na siebie, przy czym ten z prawej jest półprzezroczysty, żeby lepiej było widać jak się krajobraz nakłada. Widać jak dokładnie się tło zgadza i lądownik jest w zupełnie innym miejscu.

3 hours ago, Ancalagon said:

Udowodniłem, owszem, ale coś zupełnie innego:

Wybacz, to już przerabialiśmy (tu, tu, i tu) - to jest perspektywa a rzeczone (słynne) zdjęcie jest z boku i nie ma tam mowy o żadnej perspektywie.

Na samym początku tego wątku chłopaki tłumaczyli dlaczego perspektywa tak działa i to co pokazałeś, nie pierwszy zresztą raz to jest inna bajka.

Próbujesz/cie odgrzewac stare, wiecznie te same pieczki ale to nie działa.

Trochę lepsze przedstawienie słynnego zdjęcia gdzie widać jak rzut poziomy (na gruncie) wskazuje gdzie się znajduje źródło światła. Dziewnym zbiegiem okoliczności tam gdzie @Ancalagon wyznaczył.

image029.jpg (2. Shadow anomalies indicate secondary artificial light sources)

I hicior wieczoru - cień astronałty i lądownika Surveyor III przecinają się pod kątem prostym. Na to bym nie wpadł.

image033.jpg

Dnia 7.12.2018 o 11:32, Headliner napisał:

Dlaczego po lądowaniu Amerykanów nie polecieli tam Ruscy ?? Przecież na pewno byli by w stanie. 

Dlaczego niby byli w stanie?

Dnia 7.12.2018 o 00:01, Marek Kotoński napisał:

To co tu śmierdzi, to fakt że skoro ZSSR miało lepsze technologie kosmiczne, to dlaczego nie udało im się wylądować na księżycu? Za głupi jestem, by móc odpowiedzieć na to pytanie, nie wiem też czy stworzyłem słuszne założenia.

Dziś też USA korzysta z rosyjskich rakiet do wielu celów.

Byli pierwsi w małych rakietach i tyle. 

@radeq

Ja wiem ? Bo też chcieli podbijać kosmos. Też wysyłali statki w kosmos.

Myślę, że dali by radę. Oczywiste ja jakimś tam ekspertem nie jestem i nie mam pojęcia. 

1 godzinę temu, Headliner napisał:

Myślę, że dali by radę

Może kiedyś...

Ktoś widzał wideo z lądowania, chińskiej sondy na naturalnym satelicie? Wnioski? 

Bez spiny. 

40 minut temu, zuckerfrei napisał:

Ktoś widzał wideo z lądowania, chińskiej sondy na naturalnym satelicie? Wnioski?

Gdzie są gwiazdy, gdzie jest krater, gdzie są tumany kurzu? 

On 12/16/2018 at 8:08 PM, Ancalagon said:

Makao... i po makale ;)

Tak?
To teraz konsekwentnie - pociągnij trzecią linię otrzymując trójkąt, a póxniej w prosty sposób z twierdzenia Pitagorasa oblicz wysokość trójkąta według tych Twoich "danych". Jeśli ten trójkąt jest prawdziwy, jak twierdzisz, to obicz i zobacz jaka z tego ci wyjdzie wysokośc słońca nad ziemią. 

• Dzięki 1

3 godziny temu, AR2DI2 napisał:

Tak?
To teraz konsekwentnie - pociągnij trzecią linię otrzymując trójkąt, a póxniej w prosty sposób z twierdzenia Pitagorasa oblicz wysokość trójkąta według tych Twoich "danych". Jeśli ten trójkąt jest prawdziwy, jak twierdzisz, to obicz i zobacz jaka z tego ci wyjdzie wysokośc słońca nad ziemią. 

W KGB pracowali lepsi specjaliści od analizy zdjęć. Jakoś ZSRR nie kwestionował lądowania misji Apollo na księżycu. Oj, działoby się ruskim na rękę.

Napisano (edytowany)
13 minutes ago, Oktabryski said:

W KGB pracowali lepsi specjaliści od analizy zdjęć. Jakoś ZSRR nie kwestionował lądowania misji Apollo na księżycu. Oj, działoby się ruskim na rękę.

W tym wątku wrzuciłem juz to co mówili Ruscy o "lądowaniu", i chyba nawet z linkiem. A mówili, że ich analitycy już w kilka godzin ( o ile pamiętam to 3-4) wiedzieli ze to mistyfikacja. 

Edytowano przez AR2DI2
  • Like 1

Mówiłeś, ale nie dałeś źródła więc trudno się do tego odnieść.

Napisano (edytowany)

@AR2DI2

A podasz mi długość przeciwprostokątnej? ;)

2 minutes ago, Ancalagon said:

A podasz mi długość przeciwprostokątnej? ;)

Możesz w przybliżeniu obliczyć podstawiając przyblizone wymiary tego co masz na obrazku. Nie będziemy sie kłócić tam o metr w tą czy w tamtą w kontekście 90 milionów killometrów, co nie. 

@AR2DI2

W przybliżeniu wyjdzie praktycznie tyle samo, różnica z przeciwprostokątną poniżej 1 nm.

10 hours ago, Ancalagon said:

W przybliżeniu wyjdzie praktycznie tyle samo, różnica z przeciwprostokątną poniżej 1 nm.

No więc dajesz taki obrazek i twierdzisz że go zaorałeś, tymczasem orasz siebie. Jeśli uważasz, że te kąty cienia słupków to widok 1:1 a nie perspektywa, to kreśląc na tym trójkąt, otrzymujemy odległośc słóńca od ziemi około 9m.

W końcu ktoś to zauważył. A może jednak @Ancalagon ma rację i Słońce znajduje się 9 metrów nad Ziemią?

Napisano (edytowany)

@AR2DI2 @wrotycz

To teraz proszę o dowód, że przedstawione przeze mnie linie nie odwzorowują przybliżonego biegu promieni słonecznych ;)

Obaliłem w prosty sposób tezę o równoległości promieni słonecznych na zdjęciu (jest to możliwe, ale zdarza się to bardzo rzadko i oczywiście jest to tylko uproszczenie), to przyczepiliście się sami chyba nie wiecie czego.

A jeżeli nie rozumiecie analogii pomiędzy tym:

34ce245268827.png

a tym:

74e6592a4bdbe.png

Zasłońcie sobie górną połowę dolnego zdjęcia, może coś dotrze.

@AR2DI2

To teraz jeszcze podaj fragment w którym stwierdziłem, że płaszczyzna promieni jest równoległa do płaszczyzny matrycy aparatu ;)

49 minutes ago, Ancalagon said:

baliłem w prosty sposób tezę o równoległości promieni słonecznych na zdjęciu (jest to możliwe, ale zdarza się to bardzo rzadko i oczywiście jest to tylko uproszczenie), to przyczepiliście się sami chyba nie wiecie czego.

Ty tak serio? Pokazales foto na ktorym jest widoczna perspektywa, i porownujesz to z tym gory? Poczytaj o perspektywie, i w jakich okolicznosviach TYLKO dziala. Teraz na razie sie blaznisz.

@AR2DI2

To mi łaskawie wytłumacz, jakim cudem na pierwszej fotografii nie zachodzi zjawisko perspektywy ;)

Bo póki co wygląda na to, że operujesz pojęciem, którego zupełnie nie rozumiesz ^^

Najpierw jednak uzasadnij, dlaczego pokazane przeze mnie linie nie odwzorowują biegu promieni świetlnych.

Bo perspektywa działa TYLKO OD OKA W DAL. Nie działa w innych rzutach, jeśli to nie jest rzut "od oka w dal". 

Jakbyś puścił drona nad tą bramę która pokazałes na foto, to by pokazał w rzucie z góry ze linie cienia słupków płotu są równoległe do siebie.

Na tym foto które ci pokazu Wrotycz ewidentnie cienie padają w wyniku oświetlania przedmiotów z bardzo bliskiego źródła światła. Ty to już kumasz, tylko nei pasuje ci to do prawdy wiary - lądowanie na księzycu.

Napisano (edytowany)
7 hours ago, Ancalagon said:

Obaliłem w prosty sposób tezę o równoległości promieni słonecznych na zdjęciu

PtxYwkL.jpg

Obaliłem twoją tezę w równie prosty sposób. Promienie są równoległe.

Ty naprawdę wierzysz w to co mówisz.

Twoje górne zdjęcie jest z boku a dolne z przodu. U góry nie ma perspektywy a u dołu jest. Ty nie widzisz różnicy między różnymi zjawiskami albo udajesz, że nie widzisz.

Ostatni raz wytłumaczę jak wołu - analogicznie:

abbeynow.jpg (zdjęcie z boku, nie ma perspektywy a pasy są równoległe)

AbbeyRoadZebraCrossingRevisited.jpg (zdjęcie z przodu jest perspektywa pomimo że pasy są równoległe)

Edytowano przez wrotycz
  • Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 00jor
      Jak wiemy nasz gatunek żyje  ok 190 tyś lat, więc dlaczego wciąż samce Beta z niesymetryczną twarzą jeszcze żyją, nie powinniśmy wszyscy być jak Alfa?
    • Przez Sztukmistrz
      Jakiś czas temu kolega mi podrzucił linka z kanałem tego Pana.
      Serdecznie polecam, BARDZO ciekawie prawi i świetnie się go słucha, jak się okazuje średniowiecze nie we wszystkim przypominało to co się pokazuje w filmach/książkach czy nawet to o czym się uczymy w szkołach
    • Przez Deleteduser03
      Witam 
      W poprzednim wątku na końcu zaznaczyłem, że CDN, toteż wywiązuje się z obietnicy. Kolejne zasady, wskazówki, wnioski jakie powstały w ciągu mego 31 letniego żywota:

11) Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze - nie obchodzi mnie co inni robią. Dopóki nie wchodzą mi w drogę wszystko jest ok. Ale pod żadnym pozorem nie pozwalam sobie na rady dotyczące mojego życia czy przyszłości. Chyba, że sam zacznę temat. Najczęściej jednak ten temat dotyczy związków, dzieci itp. Trzeba wiedzieć co można komu powiedzieć. Jednej osobie delikatne: nie znalazłem tej jedynej (z poczuciem humoru lub trochę nawet szyderczo). Innym bardziej stanowczo np. Na pytanie kiedy ślub? - odpowiadam pytaniem - kiedy rozwód?
      12) She can make you or break you - inspirująca kobieta naprawdę dodaje skrzydeł. Gdy Cie motywuje możesz wykrzesać z Siebie 150 procent. Ale zła kobieta zniszczy Cię. Niektórzy wygrywają w totka. Szansę są podobne. 
      13) To co jest prawdziwe, a to co faktycznie jest, nie zawsze jest tym samym - stopień jaki ludzie udają szczęście jest fascynujący. Te słodkie minki na spotkaniach. Całusy. A w domu ciągłe awantury. No i ciągłe udawanie, iż ma się więcej niż w rzeczywistości. Chwilówka by zastawić syto stół. Ja jak nie miałem pieniędzy by zapraszać gościu nie robiłem tego. Goście pojedzą, popiją, wyjdą i zapomną. A dług pozostanie. 
      14) Jeśli nie dokonujesz wyborów, to stajesz się ofiarą wyboru - to chyba nie wymaga wyjaśnienia. Albo ty dokonujesz wyborów w swoim życiu, albo ktoś wybierze za Ciebie. A kto wie co jest najlepsze dla Ciebie? 
      15) Jeśli coś wygląda na podstęp to wiedz, że to podstęp - większość sytuacji jest taka jak nam się wydaje na pierwszy rzut oka. Nie trzeba godzinami rozmyślać nad tym. Jeśli ktoś jest chce nam coś dać za darmo, oczywiste jest, że coś jest tu nie tak. Za darmo jest tylko ser w pułapce na myszy. Gdy ktoś proponuję nam umowę, która jest korzystniejsza dla nas od razu kończymy rozmowę. Nikt nie podpisuje z własnej woli niekorzystną dla siebie umowę. A jeśli tak, to naprawdę chcemy wchodzić w biznes z taką osobą?
      Na razie tyle. Jak wróci wena może wątek będzie kontynuowany. 
    • Przez Deleteduser03
      Witam
      Założyłem konto niedawno, ale jeszcze nie napisałem nic tak od siebie. Dlatego postanowiłem naprawić ten błąd i oto jestem panowie bracia samcy i panie.
      Mam 31 lat. Kawaler z wyboru. Już w wieku lat 20 kilku postanowiłem, że nie chce zakładać rodziny. Praktycznie już będąc nastolatkiem zacząłem zauważać, że coś tu nie gra. Ksiądz gada o miłości a przecież obowiązuje ich celibat. Bóg jest ale nikt go nie widział nigdy, ale jest i już. Nie dyskutuj. Nie zadawaj pytań, tylko wierz i płać, bo stworzyciel Nieba i Ziemi ciągle potrzebuje pieniędzy. Idźmy dalej kobiety. Ciągle słyszałem, że trzeba być miłym, to jakaś dobra panna nas zauważy. Ale widziałem, że najładniejsze panny były z niekoniecznie najmilszymi gościami. To nie wszystko. Rodzina. Najważniejsza. Cel każdego faceta. Zaraz ktoś ma mi wyznaczać cel w życiu. Siostra, znajomi itp. A czy ktoś mnie pyta czego ja chce? No jakoś nie. Postanowiłem iść swoją drogą. Znajomi poszli do liceum profilowanego (tak, to się wówczas nazywało). Ja do ogólniaka. Mówili, że sobie nie poradzę. Dałem radę. Fajnie, że przyjaciele wspierają co? Zazdrość i zazdrość.

Potem nadszedł czas ślubów. 80 proc. znajomych się ożeniło lub wyszło za maż. Nie widzę tam szczęścia. No, ale to ja jestem trochę czarna owca, bo nie chcę się wiązać. Na ostatnie wigilii, mój nastoletni bratanek życzył mi bym znalazł sobie dziewczynę. Nic nie odpowiedziałem, gdyż wiedziałem, ze dyskusja nie ma sensu. Przyjdzie czas zrozumie. Może nawet zawita do nas.

Po kilku związkach doszedłem do następujących wniosków:
      1) Tylko człowiek gdy jest sam może naprawdę być sobą.
      2) Jestem egoistą. Lubie wydawać na siebie pieniądze.
      3) Źle się czuję gdy wydaję kasę na kobiety (dziewczynę, nie prostytutkę - wtedy to jest uczciwa wymiana). Mam wtedy wrażenie, że jestem gorszy od niej, bo muszę płacić za spędzanie z nią czasu. Ona poświęca swój czas. Ja też, ale to za mało. Ty musisz dorzucić parę groszy.
      4) W wieku 31 dopiero wiem co chce zrobić. Mam hobby ciekawe i planuje dalej próbować nowych rzeczy np. w planach kurs skoczka spadochronowego. Oczywiście nie ryzykuj, głupota słyszę. 
      5) Nie mam przyjaciół i nie wiem czy chce mieć. Chce mieć znajomych do pogadania, czasem wypicia. Przyjaciele zawsze czegoś chcą, a ja nie chce lub nie mogę im tego dać.
      6) Liczy się tylko kasa.
      7) Nie warto gadać z innymi o swoim podejściu do życia. Zniszczą Cię. 
      9) Seks jest zdecydowanie przereklamowany. 
      10) Doszedłem do wniosku, że nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.

10 to taka ładna okrągła liczba wiec zakończę póki co.
      CDN
      Dzięki za wysłuchanie. 

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.