Skocz do zawartości

Lądowanie człowieka na księżycu


Ankieta  

147 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wierzysz ,że ludzie wylądowali na księżycu?

    • Tak
      100
    • Nie
      45
    • Nie mam zdania, nie interesuję się tym.
      2
  2. 2. Czy mimo wielu "teorii spiskowych" krążących w internecie oraz materiałów i filmów dostępnych na YT nadal wierzysz ,że ludzie postawili stopę na księżycu ?

    • Tak
      99
    • Nie
      48


Rekomendowane odpowiedzi

@AR2DI2

Odpowiesz mi na pytanie, od kiedy perspektywa działa tylko w jednym wymiarze, czy też mamy wraz z @Strusprawa1 potraktować kolejne wywody jako śmieci, nawet jeżeli zawierają sporo prawdy?

Pytam się, czego chciałeś dowieść tym zdjęciem, bo pokazało właśnie piękne działanie perspektywy, za to zupełnie nie koreluje z resztą postu.

Edytowane przez Ancalagon
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Strusprawa1 said:

To co KTO mówi

To jest wazne. Przecież jak ci mówi idiota o tym jak żyć, to nie wierzysz, prawda? Tu ten sam przypadek - koleś żyjący z wciskania ludziom kitu.

....................

"Odpowiesz mi na pytanie, od kiedy perspektywa działa tylko w jednym wymiarze, czy też mamy wraz z "

Perspektywa działa tylko w jednym przypadku: od oczu w dal. Jak pitolisz coś o tym że patrzysz z daleka na promieni słoneczne rozchodzące się w pionie z chmur, to tylko pitolisz. To nie jest perspektywa a sprana głowa. 

Edytowane przez AR2DI2
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, baron Ungern von Sternberg said:

 



To jest ANIMACJA która powstała kiedy zorientowali się, że duża część ludzi to nie idioci wierzący tylko w to im NASA powie. Poczytaj w necie o planach budowy łazika, a dowiesz się ze rama była sztywna, bo składana niosła ze sobą ryzyko nierozłożenia się. Takie były warunki konkursu rozpisanego przez NASA. Na marginesie, koła do łazika to "projekt" dzieci z przedszkola. Tak, dzieci z przedszkoli miały narysować jak miał wyglądać łazik, i z czego miał być zrobiony, i wygrał rysunek dziecka, które narysowało koło z siatki. Poxniej NASA je zmodernizowało, bo było zbyt infantylne, To jest wszystko w necie, tylko trzeba się interesować.

 

Edytowane przez AR2DI2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, baron Ungern von Sternberg said:

Co do płaskiej ziemi: w jakim celu nas okłamują?

A ja gdzieś napisałem, że uważam, że jest płaska? Oszukują Cię ze szczepionkami, z polityką, z wyborami, to co, myslisz, że w innych kwestiach mówią ci szczerą prawdę? Naiwność.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AR2DI2

W końcu się widzę rozumiemy, tylko po co było pisać, że "działa tylko w poziomie"?

 

Przecież ten filmik był zrobiony dla żartu, nie wiem co on tutaj robi...

https://rationalwiki.org/wiki/Moontruth.com

http://web.archive.org/web/20030610181152/moontruth.com/full.htm

 

@KurtStudent

Sprawdzili go też dlatego, ponieważ wiedzieli, że rozdawane fragmenty miały zupełnie inne rozmiary ;)

Ktoś widocznie podwędził i nie wiedział na jaki rozmiar ma podmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AR2DI2 napisał:

Tu ten sam przypadek - koleś żyjący z wciskania ludziom kitu.

Jakiego kitu? Przecież on wytłumaczył w banalny sposób jak działa zjawisko perspektywy i dlaczego promienie słonecznie przebijające się przez chmury widzimy w taki a nie inny sposób.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, AR2DI2 napisał:

To jest wazne. Przecież jak ci mówi idiota o tym jak żyć, to nie wierzysz, prawda? Tu ten sam przypadek - koleś żyjący z wciskania ludziom kitu.

Cóż za ironia losu. Dlaczego miałbym nie wierzyć w to, co mówi niezwykle mądry człowiek, potwierdzający swoją rozległą wiedzę w wielu filmach, za to miałbym wierzyć jakiemuś nołnejmowi internetowemu, o którym nie wiem nic? Sorry, ale w porównaniu SciFun - AR2DI2 to Ty jesteś mniej wiarygodny, bo nie wiadomo o Tobie nic, w dodatku nie podajesz żadnych argumentów na obronę swoich słów, jedynie odpierasz ataki słynną metodą "jak nie rozumiesz co mówię, to ci tego nie wytłumaczę, bo szkoda czasu". Bardzo wygodne. 

Piszesz, że SciFun żyje z wciskania ludziom kitu. Ale dopóki nie przedstawisz na to jakichś naukowych dowodów, Twoje słowa nic nie znaczą. Ja też mogę napisać, że ludzie już dawno odwiedzili inne galaktyki dzięki obcym, z którymi Trump popija gorzałę z Andromedy i będę tak samo wiarygodny jak Ty pisząc, że SciFun wciska ludziom kity. Oczywiście nie mogę wam dostarczyć dowodów na te rewelacje, bo i tak byście nie zrozumieli, a poza tym nie wolno mi :P 

Cytat

Perspektywa działa tylko w jednym przypadku: od oczu w dal. Jak pitolisz coś o tym że patrzysz z daleka na promieni słoneczne rozchodzące się w pionie z chmur, to tylko pitolisz. To nie jest perspektywa a sprana głowa. 

A od kiedy to promienie słoneczne rozchodzą się tylko w pionie z chmur? Widziałeś ty kiedykolwiek zjawisko cienia? Promienie słoneczne przez 99% czasu padają pod jakimś kątem, bo raz że Ziemia jest kulą, a dwa jest nachylona względem pionowej osi o ok 23 stopnie. I zdjęcie, które wrzuciłeś pokazuje właśnie promienie padające pod kątem względem płaszczyzny Ziemi. A w tej sytuacji zjawisko perspektywy jak najbardziej działa, bo szerokość płaszczyzny promieni przy Ziemi wydaje się większa niż przy chmurach, podobnie jak szerokość drogi blisko nas wydaje się większa niż w oddali.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mayki

Scajfun ma kilku ludzi, którzy przyszykowują mu tematy oraz układają co i jak ma mówić. Jest to jest brat addbustera.

Zdaje się, że sci namawiał ludzi do bezmyslnego brania szczepionek ale ręki sobie uciąć nie dam, zbyt dużo wszystkiego oglądam i nie mam pamięci do szczegółów.

 

Co do księżyca.

Gdybyście mi powiedzieli, że jakoś tam kolesia wystrzelili a ten jakimś cudem tam trafił i został to bym uwierzył ale to, że wrócił w pralce oraz w sreberkach po czekoladzie orzechowej, nie uwierzę. 

W ogóle nawet nie widać komet ani nic. 

 

Ale wierzcie sobie, nawet dla waszego dobrego samopoczucia ja jestem tylko zwykłym sobie chłopakiem.

 

Pozdrawiam.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Lucid napisał:

 

Lądowanie na księżycu czymś zrobionym ze sreberek od czekolady :D Jeszcze te nogi, nie no..

I czemu się dziwisz?. Siła ciężkości sześciokrotnie niższa niż na ziemi. I w dodatku praktycznie brak atmosfery. I tak na marginesie. Próżnia kosmiczna niczego nie wysysa. Różnica  ciśnieniu między ziemską atmosferą a absolutną próżnią to tylko jedna atmosfera. Dlatego więcej ludzi poleciało w kosmos niż dotarło na dno rowu Mariańskiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minutes ago, Mayki said:

Cóż za ironia losu. Dlaczego miałbym nie wierzyć w to, co mówi niezwykle mądry człowiek, potwierdzający swoją rozległą wiedzę w wielu filmach, za to miałbym wierzyć jakiemuś nołnejmowi internetowemu, o którym nie wiem nic? Sorry, ale w porównaniu SciFun - AR2DI2 to Ty jesteś mniej wiarygodny, bo nie wiadomo o Tobie nic, w dodatku nie podajesz żadnych argumentów na obronę swoich słów, jedynie odpierasz ataki słynną metodą "jak nie rozumiesz co mówię, to ci tego nie wytłumaczę, bo szkoda czasu". Bardzo wygodne. 


Nie zabiegam o wiarę w to co mówię ja, a o krytyczne myślenie w stosunku do tego co mówi jakiś typ na you tube, którego w dodatku wielokrotnie zaorali różni ludzie.  

 

 

9 hours ago, Inny i Wyjątkowy said:

Jakiego kitu? Przecież on wytłumaczył w banalny sposób jak działa zjawisko perspektywy i dlaczego promienie słonecznie przebijające się przez chmury widzimy w taki a nie inny sposób.


No właśnie, a tak banalny, że aż głupi, bo pokazał tym samym, że kompletnie nie ma wyobraźni przestrzennej, przez co gada bzdury, udając mądrego. 
Tutaj proszę film w którym masz wyjaśnione jak działa perspektywa, i dlaczego Scifun gada bzdury ( nie sugeruj się tytułem filmu, tylko z otwartą głową obejrzyj).
 

 

16 minutes ago, Baca1980 said:

I czemu się dziwisz?. Siła ciężkości sześciokrotnie niższa niż na ziemi. I w dodatku praktycznie brak atmosfery. I tak na marginesie. Próżnia kosmiczna niczego nie wysysa. Różnica  ciśnieniu między ziemską atmosferą a absolutną próżnią to tylko jedna atmosfera. Dlatego więcej ludzi poleciało w kosmos niż dotarło na dno rowu Mariańskiego. 


Widzisz, to jest właśnie to, że wciskają naiwnym różny kit w zależności od potrzeby chwili, a naiwni nawet nie sprawdzają, bo uważają, że jak ałtorytet powiedział to tak ma być. 
Masz tu tabelę z wiki i sprawdź sam jakie są wartości próżni.

pr-znia.jpg
 

Edytowane przez AR2DI2
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.12.2018 o 21:33, AR2DI2 napisał:

Jak dla mnie to w ogóle jest watpliwe czy loty na silnikach odrzutowych są możliwe w próżni.

Niezupełnie, bo używa się w tym celu silników rakietowych, które są podzbiorem silników odrzutowych (te w wielu wariantach w istocie by w próżni nie działały, dlatego stosuje się inne).

Oczywiście są jeszcze silniki jonowe czy fotonowe. Wiesz, ogólnie materia, pęd i te sprawy. No i też sporo wykorzystuje się siły grawitacji. 

10 minut temu, AR2DI2 napisał:

Masz tu tabelę z wiki i sprawdź sam jakie są wartości próżni.

No ale to co @Baca1980 napisał w cytowanym tekście się zgadza a Ty wysnuwasz jakieś dziwne wnioski i chyba sam nie wiesz do czego chcesz wielokrotnie w tym wątku przekonać (poza swoimi "racjami").

Wracając do tabelki - 1013 hPa to 1Atm. W próżni doskonałej (której nie ma, bo wszędzie w kosmosie jest jakaś grawitacja) to jest zero, czyli różnica 1 Atm. Na dnie Rowu Mariańskiego jest 100 Atm więcej niż na powierzchni Ziemi. To znacząca różnica. Gdzie tu jest "kit" który zarzucasz? Możesz wyjaśnić jaki "kit" masz na myśli? Bo może nie łapię o co Ci chodziło.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Baca1980 said:

Czyli różnica między ciśnieniem atmosferycznym a próżnią doskonałą wynosi trochę ponad jedną atmosferę techniczną (980 hPa).

Próżnia doskonała jest opisana jako 0 gdyż nie da się podać wartości prawdziwej, ze względu na niemożliwość uzyskania takiej. Zobacz na wartość "próżnia kosmiczna". 

Popatrz na te doświadczenia w filmie.
 


 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.